+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Saatlerin Kutsal Üçlüsü Kimdir?

Saatlerin Kutsal Üçlüsü Kimdir?

Lüks ve şık saatlere karşı büyük bir zaafı olan saat severler, marka seçimi konusunda çok hassas davranabilirler. Bu konuda “Saatlerin Kutsal Üçlüsü Kimdir?” sorusunun cevabı olan Rolex, Patek Philippe ve Chopard markaları, saat koleksiyonerleri için en ideal seçenekler olarak ön plana çıkıyor. Eğer gördüğünüz anda sizi kendisine hayran bırakacak bu 3 özel lüks saat markası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, detaylara “Saatlerin Kutsal Üçlüsü Kimdir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İlk Sırada Rolex

“Saatlerin Kutsal Üçlüsü Kimdir?” sorusunun şüphesiz ilk yanıtı olan Rolex saatler, saatçilerin yanı sıra koleksiyonerler tarafından da en çok beğenilen ikonlar haline gelmiştir. Rolex saatlerinin tarzı zarif ve zamansızdır. Pek çok Rolex modeli son 50 yılda görsel olarak yalnızca biraz değiştirilmiştir. Köklü lüks saat markası, her geçen gün artan popülerliğinin tadını çıkarmaya devam ediyor.

Rolex aynı zamanda tutarlı kalitesi ve güvenilirliği ile tanınır. En popüler modellerden bazıları artık uzman çevrelerin çok ötesinde bilinir ve klasik olarak kabul edilir. Bu nedenle satın alırken ikincielsaatler.com üzerindeki Rolex saatler için takipte kalmanız gerektiği rahatlıkla söylenebilir.

Rolex Satın Almanız için En Önemli Nedenler

Saatlerin kutsal üçlüsü kimdir, dendiğinde ilk akla gelen Rolex tasarımlarını satın almanız için başlıca nedenler şu şekilde sıralanabilir:

 • Hassasiyetle tasarlanmış el yapımı hareketler
 • Uzun vadeli değer artışı (Nadir ve iyi korunmuş Rolex modellerinin değeri büyük ölçüde artar.)
 • Bir Rolex saat, mekanik saatler arasında mutlak bir klasiktir.
 • En yüksek tanıma değeri (Taç kendini ön plana çıkarır)
 • Stilde mükemmel denge (Rolex saatler takım elbiseye olduğu kadar spora da uyar)
 • İkinci el Rolex saatler bile yeni gibi görünür.

En Popüler 5 Rolex Modeli

1.      Rolex Submariner

Muhtemelen en iyi bilinen Rolex modeli olan Submariner, kusursuz stili sayısız kez taklit edilen ancak asla aşılamayandır . Şüphesiz tüm zamanların en popüler saat modelidir ve her lüks saat koleksiyoncusu mutlaka bir Submariner saate sahiptir.

2.      Rolex Daytona

Daytona, Rolex’in ikonik modeli olarak kabul edilir. İsviçreli üretici bu modeli yalnızca çok sınırlı sayıda üretir. Dolayısıyla bekleme listeleri de oldukça uzundur. Bu nedenle Daytona, en güvenli değer tutma ve koleksiyoner değeri en yüksek model olarak da bilinir.

3.      Rolex GMT-Master II

GMT-Master II, pilotlar için en az iki saat dilimini gösterebilen bir saat gerekliydi. Bu ihtiyaca cevap olarak, Pan American Airways ile işbirliği içinde GMT-Master II modeli geliştirildi. GMT Master, ayırt edici iki renkli çerçevesiyle, hedef kitlesinin ötesinde hızla popüler hale geldi. Sayısız aktör, müzisyen ve astronotun bileklerinde görüldü.

saatlerin kutsal üçlüsü kimdir
Rolex GMT-Master II ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

4.      Rolex Datejust

Datejust modelinin tasarımı, klasik, temiz ve düzenli olarak kısaca özetlenebilir. Tarih, bu el yapımı Rolex modelinde saat üç konumunda ve Rolex’e özgü büyüteçle birlikte sunulur.

5.      Rolex Milgauss

1956, yıldırım biçimindeki kusursuz ikinci el ile tanıttı . 40mm çapı ile güçlü bilekler için uygundur. Onu manyetizmaya karşı koruyan güvenilir 3131 kalibre ile donatılmıştır. Bu model kısa sürede favorilerimizden biri oldu.

İkinci Sırada Patek Philippe

Saat tutkunları tarafından en bilinen markalardan biri olan Patek Philippe, saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusuna verilebilecek akla gelen cevaplardan biridir. Bu köklü lüks saat markası, 1839’dan beri Cenevre horolojisinin köklü geleneklerine göre el işçiliği yapıyor. Dünyanın en eski saat üreticilerinden biri olan prestijli marka, dünyanın en etkili isimlerinden bazılarını içeren sadık bir müşteri listesi oluşturmuştur. Her saat, tamamen elle elde edilen mücevher benzeri bir yüzeye sahiptir. Bu durum, Patek Philippe saatlerini koleksiyoncular ve saatçilik tarihine gerçek bir tutkusu olanlar için ideal kılar.

Ayrıntıya gösterilen olağanüstü özenle bir araya getirilen özel stil çeşitliliği, Patek Philippe parçalarının nesiller boyu ilham vermeye devam etmesini sağlar. Lüks, gösterişli koleksiyonlar, sonsuz takvimler ve kronograflar içerir. Cenevre saatçilik ruhunu ve geleneğini somutlaştıran bu özel marka, uzmanların dünyanın en lüks mekanik saatleri olarak lanse ettiği şeyleri tasarlama, üretme ve birleştirme söz konusu olduğunda yaratıcı özgürlüğü kutlayan, aileye ait nihai bağımsız saat üreticisidir.

Patek Philippe Saatlerin Özellikleri

Patek Philippe markasının saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusunun cevaplarından biri olmasını sağlayan özellikleri, şu şekilde sıralanabilir:

 • Özelleştirme için hassas bir gravür işlemine sahiptir.
 • Emaye boyama işçiliği yansıtır.
 • Bölünmüş saniye kronografları ve dakika tekrarlayıcılar gibi sofistike başyapıtlara sahiptir.
 • Tourbillonlar
 • Elle kurmalı iki ibreli saat
 • İkinci kez takvim işlevi gören standart komplikasyonlar
 • Taşların ve elmasların mükemmel dekorasyonu

Eşsiz Patek Philippe Tasarımları

Saatlerin Kutsal üçlüsü kimdir sorusunun cevabını merak edenler için ön plana çıkan Patek Philippe markasının bu 5 modeli, saat severler tarafından oldukça ilgi gören tasarımlardır.

1.      Nautilus

Patek Philippe’in 1976’da spor saat pazarına girmesine yardımcı olan ve 1970’lerin adeta bir simgesi haline gelen Nautilus modeli çok özel bir Patek Philippe modelidir.

2.      Calatrava

Patek Philippe’in Bauhaus’tan ilham alan yuvarlak elbise saatleri, ilk kez 1920’lerin sonlarında piyasaya sürüldü. Tipik olarak basit ve zarif, yalnızca saat ve tarih içeren boş tuvaller ise elmaslarla kaplanmıştır.

3.      Golden Ellipse

İlk olarak 1968’de piyasaya sürülen bu gerçekten benzersiz dikdörtgen ultra ince saatler, güncellenmiş daha büyük bir boyutta tekrar mevcuttur. Şimdiye kadar yaratılmış en zarif saatlerden bazıları.

4.      Twenty 4:

Twenty 4 modeli, saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusunun cevaplarından biri olan Patek Philippe markasının en özel tasarımlarından biridir. 36mm ve daha küçük, yuvarlak veya kare, mekanik veya kuvars bulunan bu model, kadın elbise saati olarak da bilinir.

Üçüncü Sırada Chopard

Saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusunun son cevabı olan Chopard, “Duyguların Zanaatkarı” olarak bilinirlik kazanmıştır. Chopard, bir asırdan fazla bir süredir mükemmel saatler ve kaliteli mücevherler üreterek kendini bir mükemmellik geleneğine adamıştır. Her Chopard tasarımı, markanın zengin zanaatkarlık mirasından yararlanır ve kendine ait bir hikayesi vardır.

Bu prestij sahibi lüks saat markası, kurumsal sorumluluğu tasarımlarının kalbine getirerek, günümüzde yaratıcılık ve sosyal kaygılar açısından yeni zirvelere ulaşıyor. 1860 yılında İsviçre, Sonvilier’de Louis-Ulysse Chopard tarafından kurulan Chopard, yenilik, kalite ve özgünlük anlamına geliyor.

Birbirinden Şık 5 Chopard Saati

Birbirinden şık tasarımlı Chopard saatleri, saatlerin kutsal üçlüsü kimdir dendiğinde sıralanabilecek en özel modellerdir. Bu modeller arasında yer alan başlıca Chopard saatler, aşağıdaki gibi sıralanabilir:

1.      Happy Sport

1993 yılında piyasaya sürülen Happy Sport saat, pırlantaların ihtişamını paslanmaz çelik kasayla birleştiren ilk saat oldu. Bugün bile saat endüstrisinde en ikonik ve aranan modellerden biri olmaya devam ediyor.

saatlerin kutsal üçlüsü kimdir
Chopard Happy Sport ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

2.      Happy Dıamonds

1976’da Chopard, Happy Diamonds koleksiyonunu yaratarak saatçilik endüstrisinde devrim yarattı ve böylece güçlü ve benzersiz kimliğini doğruladı. İlk kez, hareketli elmaslar bir saatin kadranındaki iki safir kristal arasında özgürce dans ediyor.

3.      L.U.C

LUC erkek saatleri, İsviçre saatçilik sanatının en yüksek standartlarının somutlaşmış halidir. Bu mirasa sadık kalan zarif LUC saatleri, Maison’un Cenevre ve Fleurier’deki atölyelerinde hayat buluyor. Eşsiz işçilikten doğan bu sıra dışı saatler, günümüz erkeklerinin isteklerini mükemmel bir şekilde yansıtıyor.

4.      Mille Miglia

Karl-Friedrich Scheufele’nin otomotiv dünyasına olan tutkusundan doğan Chopard Mille Miglia saatleri, otomotiv mühendisliği ile mekanik saatçilik arasında bir bağ kurar.

Dilerseniz saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusunun cevabı olan Rolex, Chopard ve Patek Philippe marka saatleri, ikincielsaatler.com üzerinden güvenle ve kolayca satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere saatlerin kutsal üçlüsü kimdir sorusunun sorusunu cevapladık. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/ihtisamini-kollarinizda-tasiyacaginiz-4-patek-philippe-saatleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp