+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Cartier Saat Alım

Cartier Marka Saatimi Satmak İstiyorum

Cartier marka orjinal saatler alıp satmaktayız. Cartier saat alan yerler ile ilgili aramanızda da gördüğünüz gibi Cartier alım satım işlemini 24 saatten kısa bir sürede tamamlayabiliriz. Cartier satmak istiyorum dediğinizde şu 3 adımda işlemi tamamlamış olacağız:

Anında fiyat alınması için saatinizin en az 2 farkı açıdan sertifikanın tarih gözükecek şekilde fotoğraflarını bize iletmeniz yeterli olacaktır.
İkinci el olarak satın alınması düşünülen tüm saatler, ancak tarafımızdan muayenesi yapıldıktan sonra ödemesi yapılır ve alınır.
İkinci el saatleriniz, orijinalliği onaylandıktan sonra, liste fiyatı ve piyasa değeri tarafınıza bildirilerek en yüksek teklif yapılacaktır.

Buradan hemen iletişime geç

Chopard Saatleri
Jaeger Le Coultre Saatleri

Rolex Saatleri

Cartier Saatleri

Patek Philippe Saatleri

Audemars Piguet Saatleri

Panerai Saatleri

Ulysse Nardin Saatleri

IWC Saatleri

Chopard Saatleri

Jaeger Saatleri

Cartier Saat Hakkında

Kelime anlamı ile kuyumcu anlamına gelmektedir. Louis François Cartier tarafından 1847 yılının Fransa’sında mücevher satmak için yola koyulan, sonraları saat tasarımı üzerinde yoğunlaşması üzerine koleksiyon olarak saat satışlarına başlamıştır. Louis François’in en temel ideolojilerinden biri de, kişilerin hiçbir yerde bulamayacakları özel üretim saatler yapmaktır ve böylelikle başarıya adım adım yaklaşmıştır. Yıllar boyunca sadece tasarım ve üretime yoğunlaşan Louis François , ilk etapta sadece hobi olarak bu işi yapmıştır. Louis François, bir aile geleneğini yerine getirerek 1874 yılında oğluna işleri öğretmeye başlar. Şirketi iki bölüme ayırarak saat bölümüne oğlu, mücevher bölümüne ise kendisi ilgilenerek üretime hız kazandırmışlardır. Firma, 1888 yılına gelindiğinde ilk pırlanta saati tasarlasa da rağbet görmemiştir. Buna rağmen yılmadan devam etmişlerdir. 1898 yılında Paris’in en büyük moda evinin sahibi ile evlenmesi, markanın tanınmaya başlamasına ön ayak olmuştur. 1910 yılında ise artık herkes tarafından bilinen bir markadır. Louis François, 1932 yılında defa su geçirmez saat üretimi ile saatin günümüze kadar gelmesine zemin hazırlamıştır.

Yüksek Mücevherli Cartier Saat

Firma tarafından oluşturulmuş en göz alıcı, yüksek mücevherat saatlerdir. En değerli taşlarla daireler ve karelerle grafik ve uyumlu çizgileri abartılı perspektiften kullanarak oluşturmaktadır. Geçmiş çok eskilere dayanan değerli motifler minyatürleştirilmiştir. Ölçek ve hassas uygulamaları ve ince işçiliği ile göz doldurmaktadır. Dünyanın en küçük manuel menikazmasına sahip kadınsı bir eserdir.

Tonneau (Fıçı)

Kasa formunun öncülerinden olan Cartier, Sıhh 2019 ’da klasikleşmiş modellerinden birinin güncel versiyonunu tanıttı. Efsanevi model ise Santos’tan iki yıl sonra üretilen Tonneau, yıllar içerisinde kendine has hayran kitlesi edindi. Dikdörtgen ve ovval kasaların kakrakteristik özelliklerinin hakim olduğu model, şık ve farklı görünmek isteyenlerin tercih listesinin en başında bulunmaktadır. Tonneau, bugünlerde Cartier saatlerden Prive koleksiyonun altında bulunmaktadır. Fıçı formlu kasa, 46.1mm ile 26.2mm ölçülerinde bileği saracak şekilde kavisli tasarlanmıştır. Bu kavis sadece kasa değil, aynı zamanda arka kapak, ön cam ve hatta mekanizma kısmında dahi bulunmaktadır. Kasanın orta noktası 8.8mm kalınlığında iken uç kısımlara doğru bu değer azalmaktadır.  Kavisli tasarımı ile hem bileğe konfor ortamı oluştururken hem de bilekte şıklığa kavuşturmaktadır.

Cartier Prive koleksiyonunda Tonneau’nun iki farklı versiyonu görebilmek mümkündür. 18K pembe altın kasaya sahip modelin kurma kolu üzerine, Firma’da görmeye alışkın olduğumuz mavi safir taş bulunmaktadır. Sınırlı sayıda 100 adet olarak üretilen platin kasanın kurma kolunda kırmızı yakut ışıltıyı arttırmaktadır. Her iki modelde de, elden kurmalı Caliber 1917 MC yer almaktadır. Tam kurulumda 38 saat güç rezervine sahip mekanizması bulunmaktadır, in-house tasarlanmış ve üretilmiştir. Sadece zaman gösterme fonksiyonları ile hem yalın hem de işlevsel olmayı aynı anda başarabilen mekanizmaya sahiptir ve bu da saatin genel inceliğinde de büyük rol oynamaktadır. 16mm x 12.9mm ölçülerine sahip 1917 MC’nin kalınlığı 2.9mm’dir.  Mekanik eserin çalışmasını kapalı arka kapak tasarımından dolayı seyretmek mümkün değildir.

Cartier Panthere de Cartier Double Loop 18K Yellow Gold Referans WGPN0013

Firma, bu kez 2018 yılında hazırlanan Panthère de, firmanın koleksiyonundan Cartier Panthère de Cartier Double Loop 18K Yellow Gold modeli ile karşımızda bulunmaktadır. Kadın şıklığına farklı bir etki yaratarak giren büyük boyutlarda olan saat 22mm X 30mm ebatlarındaki kasası ve sadece 6mm’lik kalınlığı zarafeti ve inceliği yansıtmaktadır. Cartier Double Loop, kasasında ve bilek kısmında 18K sarı altından üretilmiştir. 30 metre veya 3 bar su basıncına dayanıklı üretilen kasanın ön yüzünde çizilmelere dayanıklı safir kristal cam kullanılmıştır. Ayar kolunun üst kısmında ise bir Firma klasiği olan mavi safir taş bulunduğunu da hatırlatalım. Cartier Double Loop, kadranı beyaz zemin rengine sahiptir. Firmanın klasikleri olan ekleyerek, stilize Romen rakamı saat markörleri ve mavileştirilmiş kollar ile karşımıza çıkmaktadır. Saniye kolunun olmadığı kadran okunabilirlik açısından gayet dikkat çekici.

Markanın yapısına şekil veren tüm detayları içinde barındıran kadran, modelin zarif ve ince tasarımıyla uyumlu durmaktadır. Cartier Panthère koleksiyonundan Cartier Double Loop 18K Yellow Gold modelinin içerisinde Quartz bir mekanizma bulunmaktadır ve ürün pilli olarak kullanılmaktadır. Saatin en ayırt edici özelliklerlerin biri bileziğidir. Bilezik metalden oluşmakta ve deri kordonlara oranla dayanıklılığı arttırmaktadır. Her mevsim kullanıma, her kıyafeti şıklığı yaşatmakta ve eşlik etmektedir. Panthère de Cartier Koleksiyonu’nda yer alan modellerde metal bilezikler, standart versiyonun yanı sıra Double veya Triple -iki tur veya üç tur- olarak tercih edilebilmektedir. Böylelikle aksesuarın kimliği ön plana çıkarılmaktadır.  Double veya trible ile mücevher efekti ile etkiyi ve zarafetini arttırmaktadır. Üçlü (Trible) versiyonu ise şık ve zarif görünmesinin yanında günlük kullanımlarda zorlayıcı olabilmektedir. Aynı zamanda Cartier Double Loop, loopa göre de fiyatlarında fark oluşturabilmektedir. Bunun için, Cartier Double Loop alırken günlük kullanım türü ve fiyatı göz ardı edilmemelidir.

İkinci El Cartier Saat Satmak – İkinci El Cartier Saat Almak

Şık bir mekandayız ve gözler Cartier kol saatimizde. Güzel bir kokteyl ve her şey gayet güzel. İçeri girdiğimizde andan itibaren gözler size çevriliyor. Takım elbiseniz veya elbiseniz ile göz doldurmanızın dışında gözler kollunuzda. Taşıdığınızda ayrıntı gözler dikkat kesilmiş. Çünkü tüm ihtişamı ile sizin üzerinizde. İnsanlar, sadece saatinizi değil, ona sahip olmanın verdiği hissi istiyor. Küçük ayrıntılar ruha iyi gelir, Cartier saatte öyle. ‘Ben kullanmıyorum ki, evde öylece duruyor’ diyenler; zamanınızı çürümeye mahkum etmiş olur. Kendimize bir iyilik yapalım ve yeni bir Cartier saat koleksiyonundan bir saat ile değiştirelim. Ne dersiniz? Bize www.ikincielsaatler.com adresi yardımcı olabilir böylelikle zamanı çürütmemiş ve ruhunu geri vermiş oluruz.

WhatsApp