+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Patek Philippe Saat Alım

Patek Philippe Marka Saatimi Satmak İstiyorum

Patek Philippe marka orjinal saatler alıp satmaktayız. Patek Philippe saat alan yerler ile ilgili aramanızda da gördüğünüz gibi Patek Philippe alım satım işlemini 24 saatten kısa bir sürede tamamlayabiliriz. Patek Philippe satmak istiyorum dediğinizde şu 3 adımda işlemi tamamlamış olacağız:

Anında fiyat alınması için saatinizin en az 2 farkı açıdan sertifikanın tarih gözükecek şekilde fotoğraflarını bize iletmeniz yeterli olacaktır.
İkinci el olarak satın alınması düşünülen tüm saatler, ancak tarafımızdan muayenesi yapıldıktan sonra ödemesi yapılır ve alınır.
İkinci el saatleriniz, orijinalliği onaylandıktan sonra, liste fiyatı ve piyasa değeri tarafınıza bildirilerek en yüksek teklif yapılacaktır.

Buradan hemen iletişime geç

Chopard Saatleri
Jaeger Le Coultre Saatleri

Rolex Saatleri

Cartier Saatleri

Patek Philippe Saatleri

Audemars Piguet Saatleri

Panerai Saatleri

Ulysse Nardin Saatleri

IWC Saatleri

Chopard Saatleri

Jaeger Saatleri

Patek Philippe Saat Hakkında

Günümüzde var olan saat firmalar arasında en eski olanlardan biridir. Hikaye,1839 yılında Polonya’da savaş sırasında Patek Philippe ve Francois Czapek’in birlikte saat firması kurma girişimleri ile başlamıştır. O dönemlerde bu kadar ciddi çalışan bir firma kurmanın hayali bile güçtü ve Philippe ve Francois Czapek bu başaran kişilerden bazılarıdır. İlk olarak bir fabrika açarak 200 kişi ile birlikte yola koyulmuşlardır ve yaptıkları başarılı saatler ile kısa süre içinde başarı elde etmeye başlamışlardır. Artık dünya onları tanımaktadır. Henüz 5 yıllık bir firma iken 1944 yılında, Paris fuarında kol saatleri sektörün beğenisine sunulmuştur. En ünlü ve cezbedici saatler çeşidini cep saatleri oluşturmaktaydı. O dönemlerde ince, saat kurmalı ve anahtar gerektirmeyen cep saatleri yoğunlukla tercih edilmekteydi ve artık dünya Philippe’in üretimlerini takip etmekteydi. Bu saatlerin üreticisi adeta hayatını bu saatlere adamıştı ve 1863 yılında ‘Anahtarsız Saatler’ adlı kitabı çıkarmıştır.

Philippe kitapta yola koyulduklarında yaşadıkları olayları ve saat üretimi ile ilgili düşüncelerini anlatmaktadır. Philippe, 1877 yılında Papa tarafından onurlandırılırken, 1890 yılında ise Fransa’ya verdiği hizmetlerden dolayı Legion of Honor madalyasına layık görülmüştür.

Patek Philippe Saat Çeşitleri

Kaliteli duruşu ile gözlerizi üzerinden alamadığımız markadan bir kaç saat çeşitleri şunlardır:

1- Patek Philippe Aquanaut

Firmanı’nın olabilecek en sportif saatlerinden biridir. Haki yeşil tonu ile karşımıza çıkan Aquanaut, modern zamanların Jumbo modeli halindedir. Klasik çizgiler, şık,küçük kasalar, yüksek komplikasyonlar itina ile elde üretilmiş deri kayışlar, dikkat çekici detaylara sahip kadrana sahip bir saattir. Bunlar, Patek Philippe denilince akla gelen özelliklerden yalnızca birkaçıdır. Aquanaut ise genç, dinamik ve sportif olmasıyla en çok dikkat çeken koleksiyonun bir bir parçasıdır. Daha kalın ve hareketli çizgilerle, büyük kasalarla, komplikasyonlardan uzak mekanizmalarla karşımıza çıkan serinin yeni üyesidir.  5168G, referans kodundaki “G” harfinden anlaşıldığı gibi 18K beyaz altın, 42,2mm x 8,25mm ölçülerindeki kasaya sahiptir. Parlak ve fırçalanmış yüzeylerin bir arada kullanıldığı gövdeye sahiptir. Ön ve arka yüzeyinde safir kristal cama yer verilmiştir. Modelin su geçirmezlik düzeyi 120 metre olarak belirlenmiş. Kadranında ise paralel ve meridyen çizgileriyle ayrılmıştır. Bilekte oldukça heybetli görünen bir Patek Philippe’e aittir. Büyük rakam indeksler ve kollar super LumiNOVA ile doldurulmaktadır ve karanlıkta yeterli parlaklığa sahiptir.

2-  Nautilus Annual Calender

1976’dan beri Nautilus efsanesi devam etmektedir. Paslanmaz çelik kasanın yanında yıllık takvim özelliği de eklenmiştir. Paslanmaz çelik lüks spor saat denilince aklımıza ilk olarak Patek Philippe gelmektedir. Hikâyemizin başkahramanı Patek Philippe Nautilus 70’li yıllardan itibaren, paslanmaz çelik kasası bulunmktadır. Bilezikli Annual Calendar modeli ile bu bir hayli popüler ve göz kamaştırıcı durmaktadır.  Nautilus Annual Calender, 40,5mm x 11,3mm ölçülerinde paslanmaz çelik kasaya sahip, parlatılmış ve fırçalanmış yüzeylerin işçiliği adeta kusursuzlukla işlenmiştir. Ön ve arka kısımlarda buluna safir kristal camlardan, göz alıcı güzellikteki kadranına ve mekanizmaya ulaşmak bir hayli mümkün. Lombozdan ilham alınarak tasarlandığını gördüğümüz kasanın su geçirmezlik düzeyi ise serinin diğer saatlerinde olduğu gibi 120 metre olarak sınırlandırılmaktadır. Annual Calendar özelliğinden dolayı orta dolulukta bir kadrana sahiptir.

Mavinin birçok tonunun hâkim olduğu kadranda; tarih, gün, ay fazı ve 24 saat bilgilerine ulaşmaktayız. In-house ile üretilen otomatik Caliber 324 S QA LU 24H/303 ile donatılan modelin güç rezervi, 45 saate ulaşmaktadır. 347 parçadan oluşan 34 taşlı mekanizma 28800vph’de çalışmakta ve senede yalnızca bir defa müdahaleye ihtiyaç duymaktadır.

Patek Philippe Seal ile mühürlenen mekanizmanın günlük sapma değerinin, +3/-2 saniyedir. Patek Philippe Nautilus Annual Calender’in kasa ile entegre bileziğindeki kalite en az işçiliğinin altındaki ihtişamı her halükarda fark edilmektedir. Nautilus’u bileğinize taktığınızda yaşadığınız his yalnızca size üretilmiş hissiyatı olacaktır. Fırçalanmış ve parlatılmış yüzeylerin bir arada kullanıldığı bileziğin klipsi, çift taraftan katlanır toka ve emniyet kilidi kullanılmaktadır.

İkinci El Patek Philippe Satmak – İkinci El Patek Philippe Almak

Yaşamımızda ayrıntıları gözden kaçırdığımızı belki de kolumuza taktığımız bir Patek Philippe saati hatırlatacak. Farklı anlamlar yükleyeceğiz belki de ve belki de ruhumuza ne kadar iyi geldiğini fark edeceğiz.  Yaşam boyunca bir koşuşturmaca içerisindeyiz, durmaksızın ilerliyoruz ve hiç arkamıza bakmıyoruz. Bazen durup incelediğimizde fark ederiz ayrıntıları. Çiçekleri sulamadığımızı, ışığı açık unuttuğumuzu veya annemizin gülüşünü. Kıyafetlerimizdeki şıklığı, üzerimize taktığımız ufak ayrıntıları, aksesuarları ve en güzel aksesuarımı fark ederiz: Patek Philippe olduğunu. Basit, küçük şeylerin bizi mutlu ettiğini fark etme zamanıdır şimdi. Unutmuştuk evimizde Patek Philippe saatimizi ve fark ettik onun ruhu artık bize ait değildir. İkinci el saati satmak ile işe başlayabilir www.ikincielsaatler.com adresi bize bu konuda yardımcı olabilmektedir. Çünkü bir Patek Philippe’in ışıltısı kaybetmesini istemiyorsak her gün kullanmamız gerekmektedir.

Satılık Patek Philippe Saatler

WhatsApp