+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Panerai Saat Alım

Panerai Marka Saatimi Satmak İstiyorum

Paneria marka orjinal saatler alıp satmaktayız. Paneria saat alan yerler ile ilgili aramanızda da gördüğünüz gibi Paneria alım satım işlemini 24 saatten kısa bir sürede tamamlayabiliriz. Paneria satmak istiyorum dediğinizde şu 3 adımda işlemi tamamlamış olacağız:

Anında fiyat alınması için saatinizin en az 2 farkı açıdan sertifikanın tarih gözükecek şekilde fotoğraflarını bize iletmeniz yeterli olacaktır.
İkinci el olarak satın alınması düşünülen tüm saatler, ancak tarafımızdan muayenesi yapıldıktan sonra ödemesi yapılır ve alınır.
İkinci el saatleriniz, orijinalliği onaylandıktan sonra, liste fiyatı ve piyasa değeri tarafınıza bildirilerek en yüksek teklif yapılacaktır.

Rolex Saatleri

Cartier Saatleri

Patek Philippe Saatleri

Audemars Piguet Saatleri

Panerai Saatleri

Ulysse Nardin Saatleri

IWC Saatleri

Chopard Saatleri

Jaeger Saatleri

Panerai Saatler ve Tarihçe

1864 yılında kendisini hassas mühendislik yapmak üzere kuran Guido Panerai ailesinin kökleri çok eskilere dayanan bir hiyakesi vardır. Guido’nun dedesi Giovanni ise saat satışı ile ilgileniyordu. Daha sonra saat işine girerek hassas saatlerin oluşumuna zemin hazırlamaktadırlar.

Radyum Kullanımı

II. Dünya Savaş’ı döneminde gece görüşüne çok ihtiyaç fazlaydı ve İtalyan Donanması güvenilir ışıklara sahip aletler talep etmekteydiler. Bu talebe istinaden Guido Panerai, radyum ile ışık veren bir pigment olan Radiomir’i sundu. Radiomir, modern ışıma pigmentler, ışıldamak için soğurma radyasyonundan gelen enerjiyi kullanmaktaydılar. Radiomir’in fosforlu pigmenti, harici yüksek enerjili radyasyon kullanmakta ve ta ki bozuluncaya kadar parlamaktaydı. Radyumun en büyük özelliği 1600 yıldan gibi çok uzun bir süre radyoaktif kaldığından dayanıklıdır ve fosfor olarak sürekli ışıldamaktadır. Günümüzde ise radyum yerine, SuperLumiNova gibi icatlar kullanılmakta, ışığını, ortam ışığından, güneşten veya yakınındaki elektrik tesisatlarından almaktadır. Radiomir, İtalyan Donanması’nın gemi ve ekipmanlarının gösterge panellerinde kullanılmasında oldukça faydalı olmuştur.

İlk Panerai Saat

Panerai firması ilk saatini yapmak için Rolex ile birlikte çalışmayı planlamaktaydı. Sebebi ise 1938 yılından itibaren Radiomir Lume teknolojisini kullanan ilk Radiomir saati içindi. Ancak günümüzdeki Panerai saat ile kıyasladığımızda Rolex şirketi ile ilk saatini çalışırken kendi karakteristik özellikleri ortaya çıkarmayı unutmamıştır. Markanın ilk ortaya çıkardığı karakteristik özelliği yuvarlak, çerçeveli kare bir kasaya sahip oluşudur. İkinci ve hemen ayırdına varmanızı sağlayacak özelliği ise 3,6,9,12 sayıları yerine, bu sayıların yerine tutan Arabic rakamlar kullanılmasıdır.

Donanmadan Oluşan Radiomir Kullanıcıları

Panerai, 1990 yılına kadar yalnızca donanmaya satılmaktaydı. II. Dünya Savaşı’ndan sonra hem İtalyan Hem Alman donanmasından denizaltılar ve kurbağa adam komandoları kullananlar arasında ilk sırada yer almaktaydılar. Kurbağa adamlar (insan toppidoları) gemileri hedef alan küçük su altı araçları gibiydiler ve son derece savunmasız olarak gemilere bağlamak amacıyla birçok patlayıcı taşımaktaydılar. Bunun önemi ise 1940 yılında İtalya’nın II. Dünya Savaşı’na girdiğinde ‘domuz’ adını taşıyan torpidonun güçlü su akıntısına maruz kaldığı esnada kasasına tutturdukları tel çubukları sert ve düz kayışlarla çevirerek saati tek bir parça haline getirmektedir.

Panerai Luminor

1949 yılında tehlikeli radyasyona maruz kalma konusunda endişeler çok yükseldiği esnada Tritium kullanılmaya başlamaktadır. Tritium ile daha az radyasyona maruz kalmak mümkün. Tritium oda sıcaklığında gaz haline geldiğinden Luminor saatlerin üzerinde bulunan saatler, indeksler ve iç yüzeylerinde fosforlu boya içeren cam bölmelere ayrılmaktadır. Dönemin Luminor saat modeli, bugün bilinen kilitlemeli tepe koruması ile günümüze kadar gelmiştir. Yuvarlatılmış metal bariyer, sadece tepeyi kaza ve darbelere karşı korumanın dışında, saatin su sızdırmaz özelliğini de üst seviyelere çıkarmaktadır. Luminor teknolojisi ve tepe düğmesi koruması 1940’lı yıllar boyunca geliştirilmeye devam etti ve 1950 yılına gelindiğinde ise tamamlanmıştır.

Panerai Egiziano: Daha Büyük Kasalı Saat

Panerai’nin tarihinde önemli yerlerden birine sahip olan ve Mısır donanması için üretilen Radiomir, 1956 yılına kadar kullanılmaya devam etmektedir. Mısır donanması için üretildiğinden dolayı saate ‘egiziano’ ismi de eklenmektedir. Daha önce üretilen Panerai Radiomir’de olan kasanın aksine Egiziano’da kasa varil şeklinde üretilmiştir. Model büyük sayılara ve markanın tüm ürünlerinde olduğu gibi tepe düğme korucusuna sahiptir.Kasanın çevresini kaplayan büyük miktardaki çelik nedeniyle 58 mm gibi oldukça büyük bir kasa yapısıyla diğer Panerai koleksiyonlarından ayırmaktadır. Saatin kadranı ise önceki Panerai modellerine eş değer olarak üretilmiştir. Her 5 dakikada bir sayım işaretleyicileri olan çelik çerçevee sahipti ve bu birçok dalış saatinlerinde olmasına rağmen, Panerai’de pek görülmeyen bir özelliktir. Panerai Egiziano, saatleri sınırlı olarak sadece 50 adet üretildi ve 1990’lı yıllarından sonra artık sivil ile buluşmaya başlamıştır.
Panerai Le Officine: Modern Dönem

1972 yılında firmanın yaşayan son aile üyesi Guiseppe ölümüyle birlikte markanın Guido Panerai & Figlio adı şirketin mühendisi Dino Zei tarafından değiştirilerek ‘Officine Panerai’ yapmıştır.

Panerai, 20 yüzyılın başlarına kadar askeri mühimmatlar üretmeye ve saatlerin ek olarak özel araç gereçler de üretmeye devam etti. Şirket, 1993 yılında saat koleksiyonlarını sadece donanmanın hizmetine değil, sivil pazarına da satmaya başlayarak hareketlendir.

Marka başlangıçta, sivil piyasa bilincine sahip değil iken 1995 yılında Sylvester Stallone filmi olan Daylight filmininn aksiyon sahnelerinde Luminor kullanan spor yıldızları sayesinde markanın popüleritesi sivil pazarında aniden yükselmiştir.

Büyük, ciddi ve sert bir oturmuş karakteristik özellikleri olan bu Panerai, aksiyon filmlerinin kahramanı için mükemmel bir seçim olamyı başarmış ve sıradışı tasarımı ile fark edilmesine kazandırmıştır. Marka, aktör ile işbirliği yaparak yeni seri Slytech Luminor ürün serisini piyasaya sürmüştür.

İkinci El Panerai Satmak – İkinci El Panerai Almak

1864 yılında Guido Panerai tarafından Floransa’da Figlio adında küçük bir atölyede adımlarını atmaya başlamıştır. İşe hassas saat mekanizmaları üretmek ve İsviçre yapımı saat bakım- onarımı yapmak amacıyla kurulmuştu. Adını XX. yüzyılda Officine Panerai olarak değiştirmiş ve İtalyan donanmasına derinlik ölçüm aletleri ve teknik ölçüm aletleri tedarik etmeye başlamıştır. Bu saat markasını diğer saat markalarından ayrı tutmanızı sağlayan bir nedeni vardır. Panerai, kuruluşundan itibaren uzun bir süre yalnızca ordu için saat ve birtakım aletler üretmekteydi. 1990 yılına gelindiğinde ise yeni yeni sivillere saat satışlarına başlamaktaydı. Officine Panerai, imaj, tasarım ve estetiği ile de diğer saatlerden ayrılmaktadır. Nasıl mı? Markaya ait koleksiyonların hepsi, küçük farklılıklarla ayrıldığı ve bir aile ait olduklarını gösteren tasarımsal benzerlikleri bulunmaktadır. Panerai koleksiyonlarını incelemek veya Panerai satmak istiyorsanız www.ikincielsaatler.com size yardımcı olabilir.

WhatsApp