+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

İhtişamını Kollarınızda Taşıyacağınız 4 Patek Philippe Saatleri

İhtişamını Kollarınızda Taşıyacağınız 4 Patek Philippe Saatleri

Patek Philippe, faaliyetlerini büyük bir gruba bağlı kalmadan, bağımsız bir şekilde devam ettiren Cenevreli bir saat üreticisidir. Firmanın yönetimi ise Stern ailesinin elinde bulunmaktadır. Lüks saat üreticisi bu özelliğiyle saat çevrelerinin dışında da büyük saygı görmekte ve bu durum üreticiye olan son derece ilgiyi arttırmaktadır. Bu yazımızda sizlere ihtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatlerinden bahsedeceğiz.

Patek Philippe markası, saatlerin üretiminde kullandığı parçaların neredeyse tamamını kendi imal eder. Saat tutkunları, koleksiyonlarını mutlaka Patek Philippe tasarımları ile taçlandırırlar. İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri, aynı zamanda sahip oldukları yüksek prestij ve değerini koruması ile de mükemmel bir yatırım aracıdır.

Patek Philippe’in Tarihçesi

Sürgünde yaşamını sürdüren Polonyalı saat ustası Antoni Patek (1811–1877), 1839’da Cenevre’de cep saati üretmeye başladı. 1845’de Fransız meslektaşı Adrien Philippe (1815–1894) ile yollarını birleştirdi ve beraber çalışmaya başladılar. Aynı zamanda Adrien Philippe’in babası da bir saat ustasıydı ve saatçilik mirasını oğluna aktarmıştı. Adrien, 1844 yılında günümüzde bizlere son derece normal gelen tepe mekanizmasını geliştirdi. Şirket 1851 yılında bugünkü adını aldı.

İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri üreticisi olan şirket, 1902 yılında iki saniye ibreli kronograf için patent aldı. 1925’de kol saatine “Sonsuz takvim” olarak yeni bir komplikasyon eklendi. 1932 yılında Charles Henri Stern ve Jean Stern kardeşler, şirketi satın aldılar. Şirket 1932’den bu yana Stern Ailesi’ne aittir. Terry Stern, 2010 senesinden günümüze şirketi yönetmektedir. Patek Philippe lüks saat üreticisi, her yıl yaklaşık olarak 50.000 adet saat üretmektedir.

Patek Philippe’in tarihçesini daha detaylı öğrenmek için https://ikincielsaatler.com/patek-philippe-saat-markasinin-tarihcesi/ linkindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

Neden Patek Philippe Saat Satın Almalısınız?

İhtişamını kollarınızda 4 taşıyacağınız Patek Philippe saatleri, muhafazakar bir stile sahiptir. Üretici firma, tasarımlarını altın veya platin gibi değerli metallerden üretir. Patek, saatlerini paslanmaz çelikten de imal eder, fakat bu saatlerin sayısı diğer üreticilerle kıyaslandığında oldukça azdır.

İhtişamını kollarınızda 4 taşıyacağınız Patek Philippe saatleri arasında en bilinen koleksiyonlar, Calatrava ve Nautilus koleksiyonlarıdır. Sade zarafetin eşsiz bir örneği olan Calatrava, 1932 yılından bu yana Patek’in üretim programına dahil olmuştur. Nautilus ise 1970’li yılların sonundan beri sportif tasarımıyla ön plana çıkmıştır. Patek Philippe, Complications ve Grandes Complications koleksiyonlarında yüksek saatçilikteki ustalığını da gözler önüne serer. Bu koleksiyonlarda bulunan saatler, tourbillon, dakika tekrarlama, sonsuz takvim, Ay evresi göstergesi veya dünya saati gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Patek Philippe saat satın almanız için diğer nedenler ise;

  • Yüksek prestiji olan özel lüks saatler
  • 18 ayar altın veya 950 platinden imal edilen saat kasaları
  • Yüksek bir hassasiyetle çalışan modern manüfaktür mekanizmalar
  • Sonsuz takvim veya iki saniye ibreli kronograf gibi komplikasyonların icadı
  • Değerini en yüksek derecede koruyan dress watch Calatrava ve spor saat Nautilus

1.      Nautilus: Sportif ve Modernin Muazzam Buluşması

İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri arasında yer alan Nautilus, Patek Philippe markasının sportif yüzüdür. Geleneksel materyallerinden hoşlananlar, özellikle paslanmaz çelikten üretilen modeli tercih edeceklerdir. 1976 yılında 3700/1 referans numarasıyla satışa sunulan lomboz görünümlü model de bu materyalden imal edilmiştir. Patek Philippe, Nautilus’un yalnızca üç ibreli örneklerini değil; senelik takvim, ikinci saat dilimi, Ay evresi göstergesi ve kronograf işlevi gibi komplikasyonların kullanıldığı modelleri de satışa sunmaktadır.

ihtisamini-kollarinizda-tasiyacaginiz-4-patek-philippe-saatleri
Patek Philippe Nautilus ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Nautilus koleksiyonundaki kadın saati modelleri, temel olarak kasa çapı büyüklükleriyle erkek saatlerinden ayrılır. Firma, kadın saati modellerinin quartz mekanizmayla çalışan 32 mm ve otomatik mekanizmayla çalışan 35,2 mm büyüklüğündeki örneklerini de üretir. Modeller paslanmaz çelik veya gül rengi altından imal edilir. Bazı Nautilus modellerinde elmaslarla süslü olan bezeller kullanılır.

2.      Modern ve Daha Az Köşeli Aquanaut

Patek Philippe, 1997’de Nautilus’tan esinlenildiği açık bir şekilde anlaşılan Aquanaut modelini satışa sunmuştur. İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri arasındaki Aquanaut modelinin tasarımı, daha modern ve az köşelidir. “Tropical” olarak isimlendirilen kordon, suya ve aşınmaya karşı dirençli, ultraviyole ışınlarından etkilenmeyen kompozit bir malzemeden üretilmiştir. Bu kordon aynı zamanda saatin sportif görünümünü daha da vurgular.

İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri arasında olan ve beyaz veya gül rengi altından üretilen Aquanaut modelleri, 58.000 Euro ile 65.000 Euro arasında değişkenlik gösteren fiyatlarıyla biraz daha pahalıdır. İkinci saat dilimini de gösteren Aquanaut Travel Time saatinin paslanmaz çelik örneklerinde de fiyatı aynı düzeydedir. Aquanaut koleksiyonunda ayrıca kadın saatleri de bulunur. Bu saatlerin kasa çapı 35,6 mm veya 38,8 mm’dir. Aquanaut serisinde sade tasarımlı paslanamaz çelik modellerden, tamamı elmaslarla bezenmiş altın saatlere kadar uzanan geniş bir model yelpazesi mevcuttur.

3.      Saatte Bir Klasik: Calatrava

İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri arasında özel bir yere sahip olan Calatrava koleksiyonu, 80 yıldan uzun süredir Patek Philippe’in üretim programında yer almaktadır. Koleksiyon adını Patek Philippe’in firma logosundaki zambak haçtan almıştır. Bu haç, orta çağda Kastilya’da yer alan Calatrava kalesini Mağribilere karşı savunan İspanyol şövalye tarikatının bir sembolüdür. Calatrava modelleri sade zarafeti sayesinde, en şık takım elbisenizle mükemmel uyum gösteren özel bir dress watch modelidir.

Calatrava koleksiyonu, saat severler için geniş bir seçim fırsatı sunar. Saat 6 pozisyonunda küçük saniye göstergesi bulunan bu modeller, son derece zarif bir görünüme sahiptir. Bu modeller, manuel kurmalı mekanizmayla çalıştıklarından oldukça incedir. 2021 yılında satışa sunulmuş olan gül rengi ya da beyaz altın kasalı model, 6119 referans numarasına sahiptir. Saat de “Clous de Paris” guilloche süslü bezel bulunur. Lüks saat üreticisi, üretim programında Calatrava’nın bazı özel tasarımlarına da yer verir. Bu modellerde platin kasalar ve gravürlerle süslenmiş kadranlar da kullanılır.

4.      Farklı Kasa Şekilleri Olan Gondolo

Art deco tasarımıyla öne çıkan Gondolo koleksiyonundaki saatler, ihtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri arasında sayılabilecek modellerdir. Bu modeller, yuvarlak kasalı saatleri tercih etmeyenler için üretilirler. Yastık, dikdörtgen ve tonneau şekilli ya da bu üçünün beraber kullanıldığı kasalar arasında herkes aradığı saat tasarımını kolayca bulabilir.

İsviçreli lüks saat üreticisi, bu saatleri yalnızca altından imal eder. Altın kasalar daha sonrasında elmas ve incilerle süslenir. Saatlerin birçoğunu manuel kurmalı mekanizmalar çalıştırır. Bazı modellerde ise  quartz mekanizmalar kullanılmıştır.

Patek Philippe Saatlerin Fiyatları

İhtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri, dünyanın en itibarlı saatleri arasında yer alır. Aynı zamanda bu saatlerin fiyatları da son derece yüksektir. Özellikle Complications ve Grandes Complications koleksiyonlarında bulunan modeller, oldukça pahalıdır. Bu saatlerin fiyatı 140.000 Euro düzeyinden başlar ve milyon Euro sınırına kadar çıkabilir. Calatrava, Nautilus ve Aquanaut koleksiyonlarında yer alan saatlerin fiyatları ise biraz daha düşüktür. Dilerseniz bu saatleri, ikincielsaatler.com üzerinden çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Bu koleksiyonların ortak bir özelliği de talebin üretim miktarlarının çok üzerinde olmasıdır. Bu yüzden Patek Philippe saatlerini satın almak için birkaç yıl beklemeniz gerekebilir. Ayrıca saatlerin fiyatları son yıllarda son derece artmıştır. Bu durumun gelecekte de devam edip etmeyeceğini söylemek için her ne kadar erken olsa da Patek Philippe saatlere olan talep uzun süredir azalmadan devam etmektedir.

Bu yazımızda sizlere ihtişamını kollarınızda taşıyacağınız 4 Patek Philippe saatleri hakkında bilgi verdik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/franck-muller-vs-iwc-karsilastirmasi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp