+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Franck Müller vs IWC Karşılaştırması

Franck Müller vs IWC Karşılaştırması

Saat sahibi olmak, çağımızın en sevilen trendlerinden biri. Pek çok kişi, koleksiyonuna eklemek için yeni bir lüks saat satın alma isteği içinde bulunuyor. Elbette pahalı olan her zaman güzel ve kaliteli demek anlamına gelmiyor. Bu yüzden lüks saatleri satın almadan önce çok dikkatli olmanız ve detaylı bilgiler edinmeniz gerekiyor.

Pek çok açıdan son derece köklü bir zenginliğe sahip olan IWC ve Franck Müller markaları, lüks saat arayışında olan herkes tarafından oldukça ilgi görüyor. Eğer siz de detaylı bir Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparak bu iki özel marka arasında karar vermek istiyorsanız, aradığınız bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Frank Muller Tarihçe

Pek çok kişi, Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken bu iki köklü lüks saat markasının tarihçesine göz atmak isteyebilir. Frank Muller firması adını, kurucusunun adı ve soyadından almıştır. Aynı zamanda lüks saat markaları arasında başrol oynayan markalardan birisidir.

Franck Muller vs IWC karşılaştırması taraflarından olan ve 1992’de kurulan Franck Muller firması, Dünya genelinde büyük bir tanınırlığa sahiptir. Her zaman birbirinden kaliteli ve kibar saat modelleri üretmektedir. Muller oldukça kısa sürede benzeri olmayan kombinasyonları ve sofistike tasarımları ile lüks saat sektöründe en tanınan firmalardan biri haline gelmiştir. Muller’in bakış açısına göre saat tasarlamak; bir sanat, bilim ve tarih anlamına gelir. Muller daima bu düşünceyi benimsemiş, saat üretimine bu düşüncenin ışığında başlamıştır.

IWC Tarihçe

Kısaca IWC olarak adlandırılan International Watch Company markası, 1968’de Amerikalı bir saatçi ve mühendis olan Floransalı Aristo Jones tarafından İsviçre’nin Schaffhausen şehrinde kurulmuştur. Amerika’nın modern mühendislik teknolojisini İsviçre’nin işçiliği ile birleştirmek için kurulmuş olan markanın ürünleri, ilk zamanlarda işçilerin evlerinde çalışılarak üretilmiştir. Fakat Jones, bir süreden sonra fabrika açmaya karar vermiştir.

Franck Muller vs IWC karşılaştırması içinde bulunan International Watch Company (IWC), yıllarca pek çok heyecan verici ve etkileyici saat modeli üretmiştir. Marka, 2000 yılında lüks bir marka holdingi olan Richemont grubu tarafından devralınmıştır. Başa Homberger’in geçmesiyle firmanın adı bugün ki ismini almıştır. Firma yıllar boyunca inişli çıkışlı bir tablo sergilemiş, bazı zamanlarda sıfırlanarak tekrar toparlanmış ve bugünlere gelmeyi başarmıştır.

Franck Muller Saatlerinin Özellikleri

Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken Muller saatlerinin özelliklerini incelemek çok önemlidir. Frank Muller, başka saatlerde olmayan komplikasyonları tasarımlarında kullanmaya her zaman önem vermiştir. Tourbillonun saatin ön yüzünden görülebildiği ilk saat, “World Premieres” adı altında satışa sunulan saatlerden birisidir.

1483 parçadan oluşan Aeternitas Mega modelinde 36 adet komplikasyon bulunur. Franck Muller’in diğer modelleri gibi bu model de %100 lüks saat üreticisi tarafından tasarlanmış ve üretilmiştir. Crazy Hours koleksiyonunda bulunan saatler ise Franck Muller’in ve çalışanlarının zengin hayal gücünün  adeta gözle görülebilir bir simgesidir. Bu saatlerde sayılar geleneksel olarak kadranda değil, rastgele dağıtılmış şekilde konumlandırılmıştır. Bunun yanı sıra gelişmiş mekanizma sayesinde akrep her daim doğru sayıya atlar ve zamanı doğru şekilde gösterir.

IWC Saatlerinin Özellikleri

Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken IWC saatlerinin özelliklerini de en az Franck Muller saatleri yakından incelemek gerekir. IWC, tasarımlarında incelik ve zarafetten ödün vermeyen, çok özel bir saat markasıdır. Bu lüks marka, ilk olarak birinci sınıf havacılık ve pilot saatleri üretmeleri ve saatlerde titanyum kullanmasıyla tanınır. Aynı zamanda IWC, yeni milenyuma girişte son derece etkileyici güç rezervlerine sahiptir. Yüksek komplikasyonlara sahip saatler üreten IWC, bir hayli tanınan lüks saat üreticisi olarak sektördeki yerini almıştır.

Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken dayanıklılık ölçütü, saatlerinin çoğunda Franck Muller’e göre biraz daha sert bir yapı kullanan IWC’ye hafifçe yönelir. IWC Portuguese Yacht Club Chronograph, Portofino Chronograph ve Portuguese Chronograph modelleri, buna adeta canlı birer örnektir.

En Sevilen Frank Muller Saati: Vanguard Serisi

Franck Muller vs IWC karşılaştırması sonucunda Franck Muller’in en çok rastladığınız modellerinden birisi, Vanguard serisi olabilir. Vanguard koleksiyonunda bulunan saatler, Muller’in üretim portföyüne sportif-modern bir enerji katar. Vanguard koleksiyonundaki modellerinde kendi çekici görünümlerini sağlayan çeşitli ince farklılıklar bulunur.

Vanguard tasarımları gül rengi veya beyaz altın, siyah kaplamalı titanyum ya da karbon kasa alternatifleri eşliğinde satışa sunulur. Bilezikler adeta kasanın dışına taşıyormuş gibi bir görünüme sahiptir. Saatlerin yan yüzlerinde yer alan çentikler, bu görünümü çok daha fazla güçlendirir. Bir diğer fark ise Franck Muller’in karakteristik özelliği olarak kabul edilen sayılardır. Kadranın üzerine yerleştirilmiş olan rakamların her biri, elde parlatılarak fırçalanır.

Franck Müller vs IWC Karşılaştırması
Franck Muller Vanguard Yachting Black ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Denize dair tasarımları olan saat modellerini seviyorsanız, Vanguard Yachting modeli sizin son derece idealdir. Kadranında bulunan mavi güneş ışını süslemeler, mavi kumaş kordon ve kadranında pusula gülü yer alması, bu saatin karaktkeristik özellikleridir. Saatin sağ tarafında bulunan kurma tepesi koruması, Yachting modellerine sportif bir görünüm kazandırır.

En Sevilen IWC Schaffhausen Modeli: Portugieser

Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken en fazla rastladığınız IWC saatlerinden biri, muhtemelen Portugieser serisidir. Zarif ve karmaşık olarak tanımlanabilecek Portugieser koleksiyonu, klasik zarafetiyle göz alıcıdır. Portugieser tasarımının kökeni, 1930’lu yıllara kadar dayanır.

Franck Müller vs IWC Karşılaştırması
IWC Portuguese Chronograph Classic ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Portugieser koleksiyonunda öne çıkan temel özellikler, yüksek kaliteli işçilik ve karmaşık komplikasyonlardır. Koleksiyondaki kronograf işlevi, sonsuz takvimi ve tourbillonu olan  Portugieser modelleri ve 20 komplikasyonu bulunan Grande Complication modeli de oldukça sevilen IWC modelleridir.

Franck Muller Saatlerinin Fiyatları

Franck Muller vs IWC karşılaştırması sırasında en dikkat edilen unsurlardan biri, elbette fiyattır. Franck Muller modellerinde fiyat aralığı, en az model çeşitliliği kadar geniştir. Kasası altınla kaplı, quartz mekanizma eşliğinde çalışan iki ibreli Franck Muller kadın saatlerinin fiyatı 2.600 Euro’dan başlamaktadır. Paslanmaz çelik veya titanyumdan üretilen ve mekanik mekanizmalar ile çalışan sade tasarımlı erkek saati modellerinde fiyatlar 5.000 Euro ile 6.500 Euro arasında değişiklik gösterir.

Saat tasarımları ne kadar karmaşık bir mekanizmaya sahip olursa fiyatları da o kadar yüksek olur denebilir. Örneğin; sonsuz takvim özelliği olan tourbillonlu bir Franck Muller modelinin fiyatı 50.000 Euro ile 60.000 Euro arasındadır. Bu saatlerin elmas veya başka değerli taşlarla süslenmiş örneklerinde fiyatlar 100.000 Euro civarındadır. Aeternitas Mega 4 gibi modellerde ise fiyat 2 milyon Euro sınırını bile geçebilir.

IWC Schaffhausen Saatlerinin Fiyatları

Franck Muller vs IWC karşılaştırması yaparken IWC tasarımlarının fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak önemlidir. Pilot’s Watch koleksiyonundaki pilot saatlerini veya Aquatimer serisindeki dalış saatlerini 3.300 Euro ile 10.000 Euro arasında değişiklik gösteren fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.

Genellikle altın ya da platinden üretilen ve bazen çok ayrıntılı komplikasyonlarla donatılan Portugieser veya Portofino gibi ikonik dress watch modellerinde ise fiyatlar 6.000 Euro ile 60.000 Euro arasında değişiklik gösterir. Yüksek donanımlı modellerde bu fiyat 200.000 Euro’ya kadar bile çıkabilir.

Dilerseniz beğendiğiniz Franck Muller ve IWC modellerini, ikinci el lüks saatlerin satışının yapıldığı ikincielsaatler.com üzerinden kolayca ve en uygun fiyatlı şekilde satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Franck Müller vs IWC karşılaştırması hakkında bilgi verdik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/yasam-tarzinizi-yansitacak-3-franck-muller-saati/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp