+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Yaşam Tarzınızı Yansıtacak 3 Franck Müller Saati

Yaşam Tarzınızı Yansıtacak 3 Franck Müller Saati

Franck Müller markasına ait saatler, dünyanın en lüks ve karmaşık saat modelleri arasında yer alır. Lüks saat dünyasının en sevilenlerinden biri olan marka, karmaşık mekanizmalar ve özgün tasarımlarla karakterize olan birbirinden özel saatler üretmek için Franck Müller ve Vartan Sirmakes tarafından Cenevre’de kurulmuştur. Haute Horlogerie’nin çeşitli alanlarında kullandığı güçlü şirket içi yetenekler sayesinde, bu genç şirket çok hızlı bir şekilde İsviçre’nin en iyi saatçilik markalarından biri haline geldi.

Franck Müller saat modelleri zamanla, markanın en önemli silüeti olarak tabir edilen “tonneau” formları sayesinde kolayca tanınabilir bir hal aldı. Bu formlar aynı zamanda Franck Müller markasına hızla büyük bir başarı getirdi. Lüks saat, benzersiz kimliğinizi ifade etmenin en özel yansıması olmayı başardı. Eğer siz de saatinizle hayat stilinize ayna tutmak isterseniz, yazımızdaki yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Franck Müller Markasının Tarihçesi

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati konusuna geçmeden önce bu popüler markanın tarihçesine bir göz atmak gerekebilir. Markaya ismini veren Franck Müller, meslek eğitimini 1980’li yılların başlarında Cenevre’de bulunan saatçilik okulu Ecole d’Horlogerie de Geneve’de tamamladı. Sonrasında bağımsız bir saatçi olan Svend Andersen’in atölyesinde karmaşık saatlerin üretiminde tecrübe edindi ve kendi tasarımlarını oluşturmaya başladı.

Yaşam Tarzınızı Yansıtacak 3 Franck Müller Saati
Franck Muller Conquistador Cortez ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

Franck Müller, 1984’de tourbillonlu ilk kol saati modelini tasarladı. Bu saat herkes tarafından o kadar iyi karşılandı ki, daha sonra müşterileri için düzenli olarak yeni saatler üretti. Bu saatleri, Franck Geneve adı altında alıcılarla buluşturdu. Muller, 1992 yılında bir adım daha attı ve kasa üreticisi Vartan Sirmakes ile beraber Franck Müller Group’u kurdu. Şirketin “Watchland” adını alan genel merkezi, Cenevre’nin kuzeyinde bulunan Genthod kentinde yer alır. Bunun yanı sıra Şirketin Lajoux, Les Bois, Plan-les-Ouates ve Meyrin kentlerinde saatlerin adranlarını ve kasalarını imal ettiği çeşitli atölyeler de bulunur.

Franck Müller Saatlerinin Özellikleri

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati ve diğer tüm Franck Müller modelleri, başka saatlerde bulunmayan komplikasyonlara sahip olmayı kendine bir görev bilmiştir. “World Premieres” adı altında satışa sunulan bu saatlerden birisi, tourbillonun saatin ön yüzünden görülebildiği ilk saattir.

1483 parçadan meydana gelen Aeternitas Mega modelinin 36 komplikasyonu bulunur. Franck Müller’in diğer saatleri gibi bu model de %100 lüks saat üreticisi tarafından geliştirilmiş ve üretilmiştir. Crazy Hours koleksiyonundaki modeller ise Muller’in ve çalışanların yaratıcılığının adeta gözle görülür bir örneğidir. Sayılar bu modellerde geleneksel olarak kadranda değil, rastgele dağıtılmış gibi bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra gelişmiş mekanizma sayesinde akrep daima doğru sayıya atlar ve doğru zamanı gösterir.

Neden Bir Franck Müller Saati Satın Almalısınız?

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati arasından tercih yapmak ve bir Franck Müller saati satın almanız için pek çok sebep vardır. Bu sebeplerden ilki, Franck Müller marka saatlerin karakteristik özelliklerinden biri olan tonneau kasalardır. Bu kasalar bambaşka güzellikte bir eğriliğe sahiptir. Bu sayede saatler bileğe mükemmel bir şekilde oturur. Özel olarak üretilmiş olan Arap rakamları, Cenevreli lüks saat üreticisinin saatlerindeki bir diğer ayırt edici özelliktir. Sayılar ise kadranın üstünde adeta dans ediyormuşçasına görünür.

Franck Müller satın almanız için diğer nedenler ise başlıca şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha önce yapılmamış komplikasyonlara sahip olan “World Premieres” saatleri
  • Yüksek İsviçre manüfaktür kalitesi
  • Dünyanın en karmaşık kol saati: Aeternitas Mega
  • Değerlerini her zaman maksimum seviyede koruyan modeller
  • Kadın ve erkekler için birbirinden eşsiz tasarımlar

Tarzınızın Simgesi Olacak 3 Franck Müller Saati

İsviçreli lüks saat markası Franck Müller, maksimum seviyede yenilikçi saatler üretir. Koleksiyonların pek çoğu tepeden tırnağa yeni komplikasyonlarla donatılmıştır. Muller’in üretmiş olduğu Aeternitas Mega saati, dünyanın en karmaşık saati olarak bilinir. Bunun yanı sıra Vanguard Yachting, Casablanca ve Conquistador modelleri, yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati arasında sayılabilecek en özel tasarımlardır.

1. Vanguard Yachting

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati arasında ilk sırada yer alan Vanguard Yachting,  İsviçreli saat üreticisinin en bilinen ve sevilen tasarımlarından biridir. Franck Müller, Vanguard koleksiyonunda adına uygun olarak sıra dışı modelleri satışa sunar. Vanguard Yachting saatin kasası , 18 ayar fırçalanmış gül rengi altından üretilir. 30 metreye (3 bar) kadar su geçirmez özelliğe sahip olan saatin kadranının üstünü safir bir cam örter. Kadran rengi mavidir ve üzerinde Arap rakamları bulunur. Bu rakamların üstünde ise ibrelerin üstündeki gibi karanlıkta parlayan “Superluminova” bulunur.

Vanguard Yachting modelinin ana temasını, kronograf işlevi olan otomatik manüfaktür bir mekanizma oluşturur. Mekanizmanın merkezinde akrep, yelkovan ve saniye ibreleri bulunur. Kronograf işlevinde kullanılan beyaz alt kadranlar, saat 3 ve 9 pozisyonunda yer alır. Bu işlev, kasanın sağ yanındaki iki dörtgen şekilli düğmeyle kullanılır. Modelde aynı zamanda tarih göstergesi de vardır. Bu işlev, saat 6 konumunda kullanıma sunulur. Vanguard Yachting saatini, gül rengi altından üretilen dilli tokaya sahip bir naylon kordon bilekte tutar.

2. Casablanca

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati seçeneklerinden biri olan Casablanca, klasik zarafeti modern bir tasarımla birleştirir. Kavisli tonneau kasası olan bu saat bilekte rahatça taşınır. Sade tasarımlı kadran ile birlikte mükemmel okunurluk sağlar. Casablanca modellerini son derece dakik mekanizmalar çalıştırır. Eğer karmaşık komplikasyonlar vazgeçilmeziniz değilse, Casablanca tasarımı sizin için idealdir. Modelde tarih göstergesi saat 6 pozisyonunda konumlanır.

Franck Müller aynı zamanda Casablanca modelinin daha canlı bir modelini de satışa sunar. Kasası siyah kaplı bu modelin siyah kadranı üstünde parlak kırmızı, sarı, mavi veya yeşil rakamlar bulunur. Kadrandaki rakamlarla uyumlu renkteki deri kayışlar, saatin ilgi çekici görünümünü daha da fazla vurgular. Casablanca tasarımında diğer saatlerden farklı olarak karmaşık mekanizmalar ve süslemeler yer almaz. Bu modeller göz yormayan zarafetleriyle çok etkileyicidir.

Yaşam Tarzınızı Yansıtacak 3 Franck Muller Saati
Franck Muller Casablanca ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

3. Conquistador

Yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati arasındaki Conquistador, stilinizin adeta simges, olacak çok özel bir modeldir. Koleksiyon ismini modellerin kasa şeklinden alır. İsviçreli üreticinin saatlerinin pek çoğu gibi, Conquistadorbu modelleri de dikkat çekici eğimi olan zarif kavisli tonneau bir kasaya sahiptir. Franck Müller bu kasa şekline, “Cintrée Curvex” adını vermiştir. Aynı zamanda koleksiyonda elmaslarla süslenmiş iskeletleştirilmiş modeller, kronograflar, sonsuz takvimi, uçan tourbillonu, Ay evresi göstergesi ve dakika tekrarlama gibi işlevleri olan son derece karmaşık modeller bulunur.

Conquistador tasarımı, Casablanca ile yakın akrabadır denebilir. Bu iki model kasa şekliyle birbirinden ayrılır. Casablanca saatinde kavisli safir cam ve kasa bir bütünmüş gibi görünürken, Conquistador tasarımında kadranın çevresi bezel ile çevrilidir. Bu sayede saatte güçlü bir görünüm kazandıran ikinci bir katman oluşur. Conquistador modeli de tıpkı Casablanca gibi paslanmaz çelik, gül rengi altın ve beyaz altın materyallerinden imal edilir.

Eğer yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Franck Müller saati güvenilir bir şekilde satın almak isterseniz, dilediğiniz modeli ikinci el lüks saatlerin satışının yapıldığı ikincielsaatler.com üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlı ikinci el saatlerin satıldığı sitemizde aradığınız Cartier, Jaeger ve daha birçok saat modelini bulmanız da mümkündür.

Bu yazımızda sizlere yaşam tarzınızı yansıtacak 3 Frank Muller saati konusundan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-saatlerde-ozel-taslar/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp