+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Orijinal Rolex Saat Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Rolex Saat Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır? ile zaman kavramını anlamak ve ona göre hayatımıza yön verme aynı doğrultusu üzerinde sabitlenmiştir’ desek ne dersiniz? Zaman hayatımızın en odak noktasında dururken; tüm planlarımız, hedeflerimiz, hayattan beklentilerimiz zamana bağlıdır. Öyle ki kolumuzdaki zaman göstergesinin bizim için hep bir anlamı vardır. Bazen mutlu bir haber, bazen elde edilen bir başarı, bazen dursun istediğiniz bazen de hatırlamak istemediğiniz bir an… Saatiniz zirveye en yakın olduğunuzda ya da en dayanılmaz koşullarda bile sizi bırakmamalı ve akmaya devam etmelidir… Böylesine anlamlı bir konumdaki saatlerimiz elbette kaliteli ve güvenilir ellerden çıkmış olmalıdır.

Kaliteli, güvenilir, şıklık ve zarafetin ürünü olan saat deyince ise akla ilk gelen Rolex saat olur. İsviçreli lüks saat markası olup tüm dünyaya yayılmış olan orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır? konusu da oldukça önemlidir. Böylesine talep gören bir markanın replika ürünleri için sahteciler iş başındadır! Sahtecilere fırsat vermemek adına orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır sorusuna dair birtakım ipuçları derledik…

Orijinal Rolex Saat Nasıl Anlaşılır Sorusu

Saat tutkunlarının en çok tercih ettiği marka olan Rolex’e olan talep replikalarının piyasaya sürülmesine sebebiyet verir. Sahte saatler Çin’de üretilerek piyasada yayılır. Peki sahte saatler ile orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır? Sahte saatlerde, orijinal ürünlere göre epey fiyat ve kalite farkı vardır. Saat sektöründe sahtecilere fırsat vermemek için Rolex orijinal saat ikinci el konusunda bazı kriterlere dikkat çekmek gerekir;

Saatin mekanizmasına bakılmalıdır: Saat kurma pozisyonuna getirildiğinde yelkovanın saat yönüne değil ters yöne çevrilmesi saatin sahte olduğunu gösterir. Orijinal Rolex’te yelkovan saat yönüne doğru hareket eder. Kristal cam üzerine mikro dağlama tekniği ile logo işlenir. Gözle görülmesi zor olan bu işlem sahte saatlerde camın altına oyularak işlenir.

Logoya dikkat edilmelidir: Orijinal Rolex’te saatin kordonunda markanın logosu bulunur. Logonun içerdiği kral tacı orijinalinde bombeli bir şekildedir. Pelika rolex’te ise logo tam anlamıyla işlenemediği gibi bazı ürünlerde yoktur.

Orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır? en büyük fark kullanılan malzeme kalitesi: Orijinal Rolex saat özel bir çelik kullanılmaktadır. Replikalarda bu durum mümkün olmaz. Orijinal Rolex’in kordonu parlak ve kusursuzdur.

Saatin bezeline dikkat edilmelidir: Orijinal Rolex’te saatin bezel kısmı rahat bir şekilde çevrilebilmektedir. Sahte Rolex saatler ise bezel kısmından kendini ele verir ve çevirirken takılmalar yaşanır. Ayrıca bezelin üzerindeki rakamların boya olduğu görülür. Orijinalinde ise lazer yazım tekniği uygulanır.

Rolex Replika Ürünler Kendini Ele Verir…

Saatin kadranı önemli ipuçları verir: Rolex saatlerde lazer yazım tekniği uygulanır. Yazı ve rakamlar birbiriyle uyumlu ve düzenlidir. Replika Rolex saatlerde ise bu durum tam tersidir. Mürekkep ile yazıldığı belli ve düzensiz bir görünüm hakimdir. Orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır sorusuna açıklık getircek birkaç madde aşağıdadır.

Orijinal ve replika arasındaki ağırlık farkı: Orijinal Rolex saatlerin ağırlığı 130 gram kadardır. Sahte ürünlerin daha hafif olduğu anlaşılır.

Tarih kısmına bakılmalıdır: Orijinal saatlerde tarih göstergesinin üzerinde büyütme merceği bulunur.. Replika ürünlerde bu kısım düzdür ve büyüteç görevi görmez.

Seri ve model numarasına bakılmalıdır: Rolex saat orijinallik sorgulama açısından seri ve model numaraları kusursuzdur. Doğru oranlamalar yapılmıştır. Replika ürünlerde ise bu titizlik gözlenemez. Yazı işlemleri özenli değildir.

Orijinal Rolex su geçirmezdir: Orijinalinde su geçirmez olan saatlerin replikalarında bu garanti verilmez. Ancak saatin orijinal olup olmadığını diğer özellikler sayesinde anlamak daha faydalıdır. Öyle ki firma saat su aldıysa ürünü geri almayabilir!

Orijinal Rolex Saat Alırken Güvenilir Saat Satıcılarını Tercih Edin

Orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır sorununa cevap; güvenilir satıcılar. Sahtecilerin tuzağına düşmemek için elbette güvenilir online alışveriş ve saat mağazalarını tercih etmek gerekir. Firmanın size güven vermesi, çalışma şekli oldukça önemlidir. Öncelikle ürünü almadan önce satış danışmanından online ya da yüzyüze mutlaka tüm ayrıntılar öğrenilmelidir. Kişilerden orijinallik garantisi alınmalıdır. Rolex replika almamak için mutlaka güvenilir satış firmaları seçmelisiniz. Fancy Jewels & Watches markasının bir oluşumu olan ikincielsaatler.com güvenilir ve orijinal saatlerin ilk akla gelen adresi olur. Fancy Jewels & Watches garantisiyle ürün satışı gerçekleştiren ikincielsaatler.com’dan güvenle al-sat işlemi yapabilir ve deneyimli satış ekibiyle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Orijinal Rolex Saat Bakımı

Hans Wilsdorf tarafından 1905’li yıllarda kurulan Rolex İsviçre’li lüks ve modern saat üretici olarak bu günlere kadar gelmeyi başarmıştır. Titiz bir işçilikle tasarlanan Rolex saat bakımı da elbette önemlidir. Yaşam boyu garanti sunan saatler birtakım bakımlardan geçirilmelidir. Saati elle kurduktan, ayarladıktan ya da tarihi değiştirdikten sonra su geçirmezliği garanti altına almak için kurma kolunu dikkatle sıkıştırmak gerekir.

Saati denizde kullandıktan sonra, tuz ve kum kalıntılarını temizlemek için duru suyla iyice temizlemek gerekir. Saat günlük olarak kullanıldığı sürece kurmaya gerek yoktur. Saati çıkarsanız dahi, kullanımda depoladığı şarj en az iki gün boyunca yeterli olur. Saat iki günden az kullanılırsa ve saat durduysa, kullanmaya başlamadan önce saati ayarlayıp manuel olarak kurmak önerilir. Bunun yanında saati belirli aralıklarla temizlemek gerekir. Saatin cilasını korumak adına bezle temizleme işlemi yapılabilir. Deri kayışlar hariç metal kayışlar ara ara yıkanmalıdır.

Orijinal Rolex Saat Ürün Kalitesi

Orijinal Rolex sattler nasıl anlaşılır sorusnun bir diğer cevabı da kalitedir. Profesyonel kullanım sağlayan Rolex saatleri titiz bir mühendislikten geçerek tasarlanır. Değerli metaller, paslanmaz çelik, seramik, sedef, değerli taşlar ile bezenen saatler kaliteli ürün malzemeleri ile şekillenir. Mekanizmanın, kasanın, bileziğin veya kadranın her bir parçası, performansı kusursuz bir kullanımı garanti etmek için özenle seçilir. Tekrar tekrar testten geçirilir. Rolex kol saati en az 50 metreye kadar su geçirmezliği garanti eder. Saatin su geçirmezliğinin korunması için kurma kolu, kasayı hermetik hale getirecek şekilde dikkatle sıkıştırılmalıdır. Her sezona damgasını vuran ürünler tasarlayan Rolex’in 2019 koleksiyonlarından bazıları şunlardır;

 • Yacht-Master-42
 • Sea‑Dweller
 • GMT-Master II
 • Day-Date 36
 • Datejust 36
 • Yeni Datejust 31

Siz de lüks saat satın almak ya da lüks saatlerinizi satmak için hemen ikincielsaatler.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Bütçeye Uygun Orijinal Rolex Saat için ikincielsaatler.com!

Lüks saatler kategorisinde en çok tercih edilen marka olan Rolex ürün kalitesi olarak da adını ayrı bir noktaya taşır. En kusursuz hammaddelerin kullanıldığı ürünlerde yüksek standartlı bileşenler yer alır. Her geçen yıl yeni tasarım ve yenilikle tutkularının karşısına çıkan Rolex, profesyonel bir kullanım sunar. Her tarza uygun tasarımlarda olan ürünler; spor, sanat, iş dünyası, eğitim gibi pek çok alana entegre olmuş durumdadır. Her yaşa uygun her bileğe yakışan saatlerin ürün malzemesine göre şöyle sıralanabilir;

 • Çelik Saatler
 • Altın Saatler
 • Taşlı Saatler

Kullanım alanlarına göre de gruplara ayrılan orijinal Rolex’lerde şöyle sıralanabilir; klasik saatler ve profesyonel saatler olarak ayrılabilir. En çok tercih edilen modeller ise şöyle;

 • Rolex Oyster Perpetual Date
 • Rolex Datejust
 • Rolex Submariner
 • Rolex Oyster Perpetual
 • Rolex Lady-Datejust
 • Rolex Day-Date 40
 • Rolex Sky-Dweller
 • Rolex GMT-Master II B&P

Her yıl yepyeni tasarımlarla alıcıları selamlayan orijinal Rolex saat en çok tercih edilen modelleri ikincielsaatler.com’da sizleri bekliyor. Rolex saat fiyatları ikinci el için deneyimli ekip ile whatsapp, sosyal medya adresleri ya da satış ofisinden iletişime geçebilir, en hızlı geri dönüşü alabilirsiniz.

Bu yazımızda orijinal Rolex saat nasıl anlaşılır konusuna değindik. Dilerseniz bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-saat-alim-satimi-icin-dikkat-edilecek-konular/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp