+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Franck Muller Casablanca Saat İncelemesi

Franck Muller Casablanca Saat İncelemesi

Kol saatleri, günlük hayatımızın işlevsel ve estetik eşyalarından biridir. Kimisi için çok para yatırılmaması gereken bir eşya kimisi için ise bir yatırım kaynağıdır. Dünya çapında İsviçre, saat piyasasının en önde gelen üreticilerinin bulunduğu ülkedir. İsviçre saat markaları, kaliteleri, tasarımları ve güvenilirliğiyle diğer saat markalarından ayrılır. Rolex, en bilinen İsviçre menşeli saat markası olmakla birlikte profesyonel alanlar için de kol saatleri üretir. Audemars Piguet, lüks kol saatleri ve tasarımlarıyla tanınır.

İsviçre menşeli diğer bir şirket olan Franck Muller ise kol saatlerinin karakteristik özellikleri ve görünümleriyle günümüz dünyasının en dikkat çekici markalarından biridir. Her saat markası, farklı işlevsellikteki veya estetik değerdeki saat üretimine yoğunlaşır. Muller ise özellikle tourbillon model kol saatleriyle ön plana çıkar. Değişik birçok koleksiyona sahip olan markanın en bilinen koleksiyonlarından biri Casablanca’dır. Casablanca koleksiyonu, enerjik, modern ve vintage havası ile markanın ünik bir koleksiyonu haline gelmiştir. Bu yazımızda Franck Muller Casablanca saat incelemesi yaparak size bilgi vermeye çalışacağız.

Son zamanların trendlerinden biri: kol saati sahibi olmak. Yeni model saatler alıp koleksiyonlarına eklemek birçok insanın hobisi haline geldi. Özellikle genç bir kitle var ki, lüks saatlere ayrı bir hayranlık duyuyor. Ancak şunu belirtmekte fayda var ki, bir saatin lüks ve pahalı olması her zaman en iyisi olduğu anlamına gelmiyor. Bu sebeple lüks bir saat almadan ve yüklü bir miktar para harcamadan önce fikir sahibi olmak ve mantıklı bir seçim yapmak çok önemli.

Ödediğiniz fiyat, ihtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılamalı ve ihtiyaç duymasanız bile hoşunuza giden detayları sunmalı. Başta koleksiyon severlerin tercihlerinden olan Franck Muller, Casablanca koleksiyonu ile ödediğiniz fiyata değer modeller sunuyor. Tek bir saat ile size eşşiz, yenilikçi ve çağdaş bir deneyim yaşatıyor. Franck Muller ve Vartan Sirmakesin tasarımı olan bu koleksiyon, komplikasyonları ve yenilikçi tasarımları ile en güvenilir saatler arasında yerini aldı. Franck Muller Casablanca saat incelemesi ile siz de neden olduğunu anlayacaksınız.

Franck Muller Casablanca Saat İncelemesi Yapmadan Önce Tarihine Göz Atalım

Franck Muller, markanın adı olmakla birlikte saat tasarımcısının da ismi. 1958’de doğan Muller, İsviçre’deki Watchmaking School’a yani Saatçilik Okulu’na gidiyor. Bu okuldan mezun olduktan sonra saatlere olan ilgisi giderek artıyor ve çalışmaya başlıyor. O dönemde bağımsız bir saat üreticisi olan Svend Andersen’in yanında Patek Philippe’nin parçalarının onarım ve bakımını yapıyor. Parçalar üzerinde çalışırken komplike mekanizmaları ne kadar sevdiğini tekrar fark ediyor ve tutkusu artıyor. Mekanizmalar hakkında bilgisi ve deneyimi artan Muller, kendi tasarlayacağı kalibre üzerinde düşünmeye başlıyor. En nihayetinde 1984’te kendisinin tasarladığı ilk tourbillon saati üretiyor.

1980’lerde çok az marka komplike tourbillon saatler üretebilmektedir. Patek Philippe ve Vacheron Constantin’den sonra üretilen tourbillon kol saati, döneminde oldukça ses getirmiştir. Önemli bir başarıya imza atan Franck Muller, 1991’de kendi markasını ve üretim yerini kurmuştur. Patek Philippe, Rolex, Ulyyse Nardin gibi dünyaca ünlü markalara kıyasla oldukça geç kurulan marka özel üretimler yapmaya da devam etmekte. Zamanla işleri büyüyen marka, özellikle Avrupa’da ve Amerika’da çok popüler olmuştur. Tourbillon saat piyasasında alanının öncüsü olarak bilinir. Günümüzün yeniliklerinden faydalanan marka, teknolojinin her imkanından faydalanarak kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Neden Franck Muller Casablanca?

Özgünlük, üstünlük, mükemmellik ve zarafet; marketin Franck Muller Casablanca saat koleksiyonu için çıldırmasının asıl nedenidir. Kadın ve erkek modellerine sahip koleksiyon, Franck Muller’in yaratıcılığının ve çalışkanlığının bir tezahürüdür. Casablanca koleksiyonunda yer alan modeller, özellikle kadran tasarımı, değişik renkteki kayışları ve zarafeti ile markanın diğer koleksiyonlardan farklıdır. Lüks saat piyasasında alışılagelmiş çelik kasa ve bilezikten sıyrılarak risk alan Casablanca, kısa sürede birçok kişinin gözdesi olmayı başarmıştır.

Kuvars mekanizmasının ve ünik dizaynının yanı sıra her tür bileğe kolaylıkla takılabilen saat, dikkatleri hemen üzerine çekebilecek bir potansiyele sahip. Bir bakanın bir daha dönüp baktığı bu kol saati, yapılan anket araştırmalarına göre en çok erkekler tarafından tercih ediliyor. Kol saatlerinin kişilerin karakterini yansıttığı gerçeğini düşünürsek anket sonuçları daha anlamlı geliyor. Koleksiyonda bulunan Casablanca Black, siyah kadranı ve belirgin renkleriyle farklı dizaynına rağmen en klasik görünüme sahip olan model diyebiliriz.

Vanguard Crazy Hours koleksiyonunda da gördüğümüz rakamların estetik dizilimi Franck Muller markası ile eşleşmiş durumda. Benzer rakam dizilimini Casablanca koleksiyonunun kadranında da görüyoruz. Çerçeve ve bilezik rengine göre değişik renklerde dizayn edilen rakamlar, saate enerjik bir hava veriyor. Eğer siz de koleksiyonunuza klasik veya komplike saatlerin kattığı havadan farklı bir hava katmak istiyorsanız Casablanca koleksiyonuna mutlaka göz atmalısınız. Franck Muller Casablanca, siyah ve beyaz gibi en sık tercih edilen renkler yanında mavi, yeşil ve sarı renkleriyle de müşterilerini kendisine hayran bırakan bir koleksiyona sahip.

Franck Muller Casablanca Saat İncelemesi

Teknik özelliklerine değineceğimiz bu kısımda Casablanca koleksiyonundaki saatlerin 30 metre derinliğe kadar suya dayanıklı olduğunu belirtelim. Eğer daha derinlerde suya dayanıklı olabilen bir saate ihtiyacınız varsa dalgıç saatlerine göz atmanızı öneririm. Aeternitas Mega ve Revolution 3 gibi koleksiyonlarıyla dünyadaki en komplike tourbillon saatleri üreten Franck Muller aslında en komplike saatleri üretmesiyle ön plana çıkan bir markadır.

Franck Muller markasına ait olan hafif iç bükey kasa tasarımı, marka tarafından “Cintree Curvex” olarak adlandırılıyor. Çoğu kişinin tercih sebebi olan bu kasa tasarımı, kadranın estetiğiyle birleşince ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Saate dair bilgiler, PVC kaplı kasanın arka tarafında yer alıyor.

Saatin camı safirden üretilmiş olup kayışı kauçuktan yapılma. Kasa ile kayış arasındaki bağlantının özenle hazırlandığı seride, saat bütün ve konforlu bir görünüm sunuyor. Saatin kalibresi olarak ETA 2824 bazlı Franck Muller 2800 kullanılmış. Diğer tourbillon modellerine kıyasla dakika göstergelerinin bulunmadığı saat, büyük tasarımlı rakamların okunmasını kolaylaştırırken zamanı dakik bir şekilde takip etmek isteyenler için problem olabilmekte.

Casablanca model saatlerde güç rezervi yaklaşık 42 saat olarak kullanılabilmektedir. Kaliteli malzemelerin kullanıldığı bu kol saatinde tasarım, teknik özelliklere kıyasla daha ağır basmaktadır. Franck Muller tasarımını beğenmek ya da beğenmemek ise tamamen kişinin zevkine kalmıştır.

Eğer orijinal bir Franck Muller Casablanca almak için bütçeniz yetmiyorsa saatin ikinci el piyasasındaki modellerine göz atabilirsiniz. Ya da son zamanlarda orijinaline çok yakın bir şekilde üretilen replikalarını tercih edebilirsiniz. Butik dükkanları ve satıcı bayi mantığıyla çalışan markanın ürünlerini yakın olduğunuz noktalardan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ankara, Antalya, İstanbul ve Muğla’da Franck Muller’in kendi butik dükkanlarını bulmanız mümkün. Eğer size en yakın Franck Muller butik dükkanını veya satıcı bayisini bulmak isterseniz internet üzerinden adreslere erişebilirsiniz. Unutmayın ki bir Franck Muller Casablanca, koleksiyonunuza her zaman yakışacaktır.

Bir önceki içeriğimize https://ikincielsaatler.com/rolex-saat-bakimi-puf-noktalari/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp