+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

En Zarif Taşlı Saat Modelleri

En Zarif Taşlı Saat Modelleri

Şıklıktan ödün vermek istemeyen kişilerin favori aksesuarı olan taşlı saat, tarzın tamamlanması için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Karakterleri ortaya koyan bu saatler hem modaya ayak uydurulmasına hem de zamanın takip edilmesine yardımcı olmaktadır. Her yaştan olan ve farklı zevklere sahip olan kişiler için özel olarak tasarlanan bu saatler, pek çok farklı işleve sahiptir. Taşlı saat modelleri ise en iyi ve en popüler kol saati markaları tarafından piyasaya sürülmektedir.

Dünyaca ünlü olan saat markaları, ürettikleri pahalı ve lüks taşlı saat modelleri ile saat sektörünün gidişatına yön vermektedir. Bu açıdan dünyanın en lüks ve en iyi saat üreticileri sizlere tasarım birçok modellerde lüks saatleri sunmaktadır. Pek çok seçkin kişinin tercih ettiği ve değer kaybetmeyen bu markalar, nadir ve kıymetli taşlar kullanarak saat üretimi yapmaktadır.

Her geçen gün gelişen saat sektöründe ise marka seçimi büyük bir öneme sahiptir. İşlevleri kadar tarzınıza da uyum sağlaması gereken bu saatler, en değerli malzemeler aracılığıyla üretildiği zaman yatırım aracı olarak da karşınıza çıkmaktadır. Bu saatlerde seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, bileğinize uyum sağlamasıdır. Bu açıdan kadranın uzunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tarzınızı da yansıtacağı için kadranın rengi, tasarımı ve kasanın özellikleri de dikkat etmeniz gereken diğer hususlardır.

Özellikle saat koleksiyonu yapan kişilerin, ulaşmak istedikleri taşlı saat modelleri kolay erişim imkanına sahiptir. Bu açıdan lüks saat üretimi yapan markalar internet siteleri üzerinden veya mağazalarında taşlı saat satışı yapmaktadır. Ancak fuarlar için özel olarak tanıtılan taşlı saat modelleri kimi zaman sınırlı sayıda üretilebilmektedir. Bundan dolayı koleksiyoncular saatlere biraz daha zor ulaşabilmektedir. 

Özellikle replika saat üretiminin artmasıyla beraber, pek çok seçkin kişi imitasyon ya da taklit saat modelleriyle karşılaşmaktadır. Fakat orijinal lüks saat markalarının yer aldığı İkinci El Saatler platformu, pek çok açıdan kolaylık sağlamaktadır. Orijinal lüks saatlerin satılabildiği ve satın alınabildiği bu platform, bünyesinde seçkin markaları barındırmaktadır. Taşlı saat modellerini içinde barındıran markalar ise şunlardır:

Rolex Saat Modelleri

İsviçre merkezli olan Rolex firması, dünyanın en zengin insanları tarafından tercih edilmektedir. Seçkinlik simgesi olarak görülen Rolex saatler ise uzun ömürleri ile 1 numaralı saat firması olarak karşınıza çıkmaktadır. Her zevki göz önünde bulundurarak seçkin insanlar için tasarladığı saatleri ile kullanıcılarının takdirini de kazanmayı başarmıştır. Tarzınıza uyum sağlayabilmesinin yanı sıra lüks saat koleksiyonunuz için de vazgeçilmez olan Rolex saatler, işine kendini adamış olan pek çok farklı uzman tarafından tasarlanmaktadır. Dünyanın en lüks saat firması olarak nitelendirilen Rolex, taşlı saat konusunda da lüks saatler üretmektedir. 

Saatlerini en göz alıcı taşlar ile süslemek için, taş mıhlama ustaları ve gemologlarla çalışan Rolex, zümrütten yakuta, safirden pırlantaya kadar pek çok değerli taşlar ile saatlerini süslemektedir. Rolex taşlı saat modelleri ise, Lady – Datejust, Pearlmaster 39, Day – Date 36, Day – Date 40, Datejust 31, Datejust 36 ve Pearlmaster 34 modelleridir. Bu modeller farklı kadran renkleri ve uzunlukları ile saat sevenler için son derece uygundur.

en zarif tasli saat modelleri 2
Rolex Date Lady Vintage Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Audemars Piguet Saat Modelleri

Ultra lüks saatleri ile Audemars Piguet, piyasada bulunan en eşsiz saat üreticileri arasında yerini almaktadır. Aile şirketi olarak kalabilmeyi başaran bu marka, dünyanın ilk Minute Repeater kol saatlerini üretmiştir. Yılların getirdiği deneyimlerle beraber işlerini genişleten bu marka, kendisini geliştirerek saatlere mücevher takma fikirleri sayesinde lüks saat sevenlerin gönlünü kazanmayı da başarmıştır. Hem erkekler hem de kadınlar için ürettikleri taşlı saatler ise herkesin gözdesi haline gelmiştir. Çeşitli zevklere göre ayrı olarak üretilen bu saatler, farklı çaplarda bulunmaktadır. Bu açıdan marka, sizin için en uygun olan taşlı saati bulmanız konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Audemars Piguet taşlı saat modelleri ise, Millenary Hand-Wound, Royal Oak Quartz, Royal Oak Selfwinding, Royal Oak Selfwinding Chronograph, Royal Oak Tourbillon Extra-Thin, Royal Oak Frosted Gold Double Balance Wheel Openworked, Royal Oak Jumbo Extra-Thin, Royal Oak Double Balance Wheel Openworked, Royal Oak Selfwinding Flying Tourbillon, Royal Oak Concept Flying Tourbillon, Royal Oak Offshore Selfwinding Chronograph, Royal Oak Concept Black Panther Flying Tourbillon şeklindedir.

Patek Philippe Saat Modelleri

Günümüzün en iyi ve en pahalı saat markaları arasında bulunan Patek Philippe, İsviçre’nin ilk kol saatini üreten firmadır. Dünyanın her bir yerinden alıcısı olan bu firma, en çok tercih edilen saat markaları arasında bulunmaktadır. Tarih boyunca varlıklı kişiler tarafından kullanılan Patek Philippe saat modelleri, sizlerin de kolunuzu süslemek için tasarlanmıştır. Komplike saatlerden zarif ve sade saatlere kadar her model lüks saat tasarımı yapan bu marka, aynı zamanda taşlı saat modelleri ile de ön plana çıkmaktadır. 

Birçok icadın da sahibi olan Patek Philippe, kusursuz dizaynları ve kaliteli taşlı saat modelleri sayesinde kullanıcılarının beğenisini kazanmıştır. Taşlı saat modellerinin bulunduğu saat koleksiyonları ise, The Grand Complications, The Complications, The Calatrava, The Gondolo, The Nautilus, The Aquanaut ve The Twenty 4 koleksiyonlarıdır. Bu koleksiyonlarda bulunan birbirinden şık ve lüks taşlı saat modelleri siz değerli tüketicilerin zevkleri doğrultusunda üretilmiştir.

Cartier Saat Modelleri

Günümüzde dünyanın en büyük markalarından biri haline gelmiş olan Cartier, lüks saatler alanında önde gelen isimlerden biridir. Ünlü kişiler için özel olarak üretilen simgesel saatler ise, Cartier markasının herkes tarafından bilinmesine neden olmuştur. Saat sektörü içerisinde en saygın markalardan biri haline gelmiş olmasının yanı sıra lüksün tanımını da baştan yazmıştır. Seçkin müşterileri için özel olarak ürettikleri saat modelleri ile de kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarmıştır. Cartier taşlı saatler ise Pasha De Cartier, Tank Louis Cartier, Tank Americaine, Tank Francaise, Tank Cintree, Ballon Bleu De Cartier, Ballon Blanc De Cartier, Panthere De Cartier, Santos – Dumont De Cartier, Ronde Louis Cartier, Maillon De Cartier, Baignoire, Cle De Cartier, Tortue, Hypnose ve Crash koleksiyonları arasında bulunmaktadır. Birbirinden farklı görünümlere sahip olan bu taşlı saatlerle ise bir yandan tarzınızı yansıtırken bir yandan da zamanı takip edebilirsiniz.

en zarif tasli saat modelleri 1
Cartier Ballon Bleu Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Ulysse Nardin Saat Modelleri

Yatçılık ve denizcilik sektöründen aldığı ilhamlar ile kullanıcılarına hayranlık uyandırmaya devam eden Ulysse Nardin, seçkin kişiler tarafından tercih edilmektedir. Zamanın sınırlarını zorlayarak saat sektöründe yeniden kurallar yazan bu marka, cesur modelleri ile gelişmeye devam etmektedir. Ultra yüksek hassasiyetli saatleri ile istikrarlı bir şekilde üretimini sürdüren Ulysse Nardin, her geçen gün yaratıcı fikirler ile tasarlanan saatlerini piyasaya sunmaktadır. Pek çok farklı kol saati tasarlayan bu marka, taşlı saat modelleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Saat sektöründe ödüller alan Ulysse Nardin, lüks saatleri ile kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlamaktadır. Özgür bir ruha sahip kişilerin kendilerini en iyi şekilde yansıtması için tasarladıkları taşlı saat modelleri ise, Lady Diver, Skeleton X Sparkling, Classico Jade, Classico ve Lady Dual Time şeklindedir.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/bir-yatirim-araci-olarak-luks-saat/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp