+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Bir Yatırım Aracı Olarak Lüks Saat

Bir Yatırım Aracı Olarak Lüks Saat

Saatler aksesuarlar arasında en kıymetli ürünlerden biridir. Aktif bir piyasaya sahip olan değerli saatler son derece zarif ve hayatlara değer katacak tasarımlar ile satışa sunulur. Erkekler için neredeyse aksesuarlar arasında tek ve özel bir yere sahip olan saatler kadınlar içinde hemen hemen aynı değere ve öneme sahiptir. Geçmiş dönemlerden bu yana alışılagelmiş bir yatırım olan söz konusu ürünler eski dönemlerde de altın, platin ya da pırlanta gibi değerli madenler ile elde edilerek kullanılır. Günümüze kadar bu şekilde ve aynı kıymetle gelmeyi başarmıştır. Son derece keyifli olan kıymetli yatırım ve itibar araçları arasında neredeyse ilk sıradadır. Yatırım aracı olarak lüks saat koleksiyonlarına eşlik eden kişilerin bilgi ve deneyimleri son derece önemlidir.

Zerafetin ve şıklığın timsali olan saatlerde belirli markaların sektöre model ve tasarım olarak yön verdiği bilinir. Kişiye özel tasarımları ile her zevk ve karaktere dokunabilecek saatler son derece keyifli ve kıymetli aksesuarlar olarak hayatlara değer katacaktır. Rolex marka bir saatin, Cartier kalitesiyle oranlandığında ne gibi ayrımları olup, olmadığını her iki markanın da konfor ve kalitesini yaşan koleksiyonerler en iyi belirlediği görülür.

Tasarım Saatler İle Saat Modasına Yön Verin

Saatler zamanın kısır döngüsünü yöneten ve hayatlara yirmi dört saatten daha fazlasını katan en kıymetli ürünlerdir. Saat ya da zaman kavramı hemen hemen herkes için son derece hayati ve önemlidir. Ancak zamanın takip edildiği ürünler yaşamın bir parçası olurken aynı zamanda da kartvizit olarak kollarda sunum yapmaktadır. Rolex saat tasarımlarıyla bileklerde farklı ya da kişilerin kendi belirlediği şıklığı taşımak son derece keyifli bir unsur olduğu görülür.

Günümüzde maddi olarak da saatlere yatırım yapan yatırımcılar yaşam stillerine değer katarken bir yandan da geleceğe yatırım yapabiliyor olması son derece önemlidir. Saatler bir altın gibi yıpranma payına uğramayan son derece kıymetli ve değerine alınıp değerinde satılan yatırım araçlarıdır. Bazı konusunda uzman yatırımcılar ya da saatlerden anlayan üstatlar değerli ve kaliteli saatleri anlayarak piyasadan toplama eğilimindedirler.

Yatırım aracı olarak 2. El lüks saat satışı yapmak ise ayrıcalıklı kişilere hitap eden önemli ve değerli ürünler ile bu sunumlara yapabilmektedir. Birbirinden kıymetli ve değerli saatlerin özel koşullarda sahiplerini beklediği mağazanın birçok markaya ev sahipliği yaptığı bilinir. En önemli dikkat çeken nokta ise ikinci el olarak değerinde alınan saatlerin oldukça nadir ve kıymetli parçalar olduğu gözlerden kaçmamalıdır.

Değer Kaybetmeyen Markalar

Rolex saatlerini keşfetmek için detaylı olarak ikincielsaatler.com içerisinden inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Rolex, Hublot ya da Panerai gibi markaların kişinin kullanacağı saatler marka izlerini taşıyan önemli aksesuar çeşitlerinden olacaktır. Saatler kıyafetler ile ne kadar uyumlu olabiliyorsa o derece de daha gösterişli ve görkemli bir duruş sergileyeceklerdir.

bir yatirim araci olarak luks saat 1
Hublot Big Bang Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Erkekler genel olarak gömlek ya da kemer ayakkabı uyumlarına dikkat ederken kadınlar ise, saatleri takılarından ayırmadan kullanır. Son derece kıymetli olan pırlantalı modelleri çoğunlukla kadın kullanıcıların gözde ürünleridir.

Değerli madenlerden elde edilen saatler satış sonrasında kişilere sertifikaları ile sunulmaktadır. Son derece güvenli ve garantili ürünlerdir. Herkes için ulaşım konforu olan ve tahminen en kısa sürede kullanıcılara ulaştırılma hedeflenir. Klasik saat anlayışı dışına çıkarak sıra dışı bir göz ile kendi saatini tasarlayan kişiler ise saat modasına zevkleri ve seçimleriyle yön verecektir. Çoğunlukla Rolex marka saatlerin tercih edildiği pırlantalı modeller herkes tarafından tercih edilen tasarımlar arasında ilk sıralarda yerini koruyacaktır.

bir yatirim araci olarak luks saat 2
Rolex Datejust Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Hizmet Sonrası Bakım ve Garanti Ayrıcalığı

Genel olarak ticaret anlayışları saatlerin müşteriye ulaşması süreci değildir. Kullanıcıların satış sonrasındaki sorunları önemlidir. Kullanımlara bağlı hemen hemen her türlü teknik ya da kullanıcıya merkezli sorunlara çözüm üreten İkinci El Saatler yatırım araçlarına değer kaybettirmeden teknik sorunları çözümleyecektir. Bu konuda son derece başarılı bir ekip tarafından bu görev devam ettirilir. 

Yatırım aracı olarak lüks saat koleksiyonlarına sahip kişiler için bu söz konusu ürünler son derece kıymetli parçalardır. Bu nedenle herhangi bir arıza ya da sorun yaşanması söz konusu olması nedeniyle konu ile ilgili uzmanlardan yardım ve destek alınması son derece önemli bir detay olacaktır.

İkinci El Saatler’de çok büyük bir talihsizlik yaşanmamışsa saatlerin değer kaybetme ihtimali çok azdır. Sonuç olarak değerli madenlerden yapılan ve bir bilezik ya da kolye gibi satıldığı anda kuyumcular tarafından eritilmek üzere kasalara atılmadığı için ayrıcalıklı ürünlerdir. Saatler ikinci el için satışa sunulduğunda tek yapılan genel ve teknik bir göz ile temizlenmesi ve sonrasında değerinde yeniden satışa sunuluyor olmasıdır. Garanti kapsamında ürünler olan ve marka değeri son derece yüksek saatlerin en keyifli yatırım aracı olduğu herkes tarafından biliniyor olmaktadır.

Lüks Saat Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saatler zamanı takip etmek için keyifle izlenen son derece şık ürünlerdir. Bir saatte olması gereken en önemli detay kayışının hangi madenden yapılmış olduğudur. Çelik, Platin ya da Altın kayışlı saatler son derece görsel olarak eşsiz tasarımlar olacaktır.

Ailelerin yaşayan mirasları olan bu ürünler kıymet ve değerleri düşünüldüğünde oldukça kıymetli bir yatırım aracıdır. Saklama koşulları olarak çoğu kişi tarafından özel bir kasada tutulduğu bilinen ürünlerin toz ya da darbelere karşı dayanıklı olduğu biliniyor olsa da yine de korunması gereken değerli aksesuarlardır.

Herkes tarafından bilinen markaların yatırım aracı olarak 2. El lüks saat tasarımlarına kolayca ulaşılabilen bir sitedir. Tamir konusunda son derece profesyonel ekibin yer aldığı bir alt yapıya sahiptir. Lüks saatlerin tamirlerinde dikkat edilmesi gereken oldukça fazla detay bulunur. Bu detayların en önemli ve hassas olanı ise kadife eldiven ile dokunulmasıdır. Bu gibi çoğu detayı göz ardı etmeden hassas bir dengesi işleyişi sürdüren marka müşterilerine satış sonrası destek ile tüm ürünlerinde garanti sunabilmektedir. Sonuç olarak kıymetli ürünler olması sebebiyle satış sonrası destek oldukça önemli bir ayrıcalık olacaktır.

Farklı Tasarımlar İle Zamanın Tadını Çıkarın

Günümüzde maddi kaygıyı neredeyse tüm yatırım araçlarında hemen hemen herkes yaşanır. Yatırım artı ve eksi dengelerin birleşimiyle olumlu ya da olumsuz sonuçlanan bir harekettir. Ancak saat yatırımlarından tamamen pozitif bir olumlama bulunur. Herhangi bir değer kaybı bireyler ya da kullanıcılar istemedikçe yaşanmaz. Bir arsa, bir araç yada borsa gibi riskli bir unsur içermeyen saatler yatırım konusunda oldukça keyifli ve aynı zamanda kullanılabilen her anlamda tek ve özel bir araçtır.

Yatırım aracı olarak lüks saat olarak kullanıldığında birikim ile bütçesine değer katan kişilerin risk sevmeden kıymetli yatırımlara sahip olması herkes tarafından keyifli bir yatırım şekli olmaya devam etmektedir. Yıllar sonra çoğu zaman babadan oğula ya da anneden kıza evlada geçen miras niteliğinde de kullanılan saatler kıymetlerinden hiçbir değer kaybetmeyecektir. Pırlantaları kadran üzerinde korumalı olması nedeniyle bir tek taş yüzük üzerindeki pırlantadan daha sağlam ve güvenli olarak yıllarca saklanabilmektedir.

Bu yazımızda yatırım aracı olrak lüks saat konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-saatlerde-degerli-metaller-ve-cesitleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp