+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Lüks Saatlerde Değerli Metaller ve Çeşitleri

Lüks Saatlerde Değerli Metaller ve Çeşitleri

Lüks segment saatler, moda markalarının üretimi olan saatlerden çok daha farklı şekillerde üretilmektedir. Saat dünyası oldukça geniş olup sayısız ürünü bünyesinde barındırmaktadır. Saat koleksiyonunuz için en değerli materyallerin tercih edildiği saatleri seçmek istiyor olabilirsiniz. Saatlerde arıyor olduğunuz fonksiyonlar da önemli olup aynı zamanda marka seçimi yapmak oldukça önemlidir. Bu noktada lüks saatlerde değerli metaller ve çeşitleri kararınızda belirleyici rol oynayabilir.

Lüks Saatlerde Değerli Metaller ve Çeşitleri Nelerdir?

Sürekli araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin devam ettiği saat sektörü farklı seçenekler ile karşımıza çıkmayı başarıyor. Gelişen teknolojinin bu durumda büyük bir etkisi bulunmaktadır. Bu sayede saatlerin üretiminde çok çeşitli teknikler ve ince çalışmalar gerçekleştirilebiliyor. Saatlerin üretilmekte olduğu malzemelerin çeşitlilikleri de bu şekilde oldukça farklılık gösterebiliyor. Farklı malzemelerin birleşimlerinden elde edilmekte olan bu saatler aynı zamanda üretildikleri maddelere göre farklı fonksiyonlara da sahip oluyorlar. Öncelikle estetik görünüm ön planda olduğu saatler, yine farklı malzemeler sayesinde birbirinden farklı görünümlere kavuşabiliyor. Farklı alaşımlar birbirinden göz alıcı ve değerli ürünlerin çıkmasına katkıda bulunuyor. Dünyaca ünlü markalar paslanmaz çelik, safir, altın ve sedef gibi birbirinden değerli taş ve metaller ile ayrıcalıklı tasarımlara imza atıyorlar.

Çelik Saatler

Günümüzde hemen herkesin tercih etmekte olduğu çelik saatler kullanışlı olması sebebi ile oldukça popüler seçeneklerden. Kullanışlı olmasında malzemenin dayanıklı olması etkili oluyor. Paslanmaya karşı ise çelikten üretilmekte olan saatler için içerisinde farklı madenler eklenerek üretim yapılıyor. Bu maden chromium adında olup çelikten yapılan saatin yüzeyini kaplayarak koruyucu bir bariyer görevi üstleniyor. Paslanmaz çelikten üretilen saatler zamana meydan okuyan özelliği ile dikkat çekiyorlar.

Saate değer katan bir unsur olan bu özellik titanyum ile bir araya geldiğinde bazı kullanıcılar tarafından çok daha fazla beğeniliyor. Titanyum kasalı üretilen bu saatler daha hafifledikleri gerekçesi ile beğeniyle tercih ediliyor. Paslanmaz çelik saatler kolay tamir edilebilir ve parlatılabilir özelliktedir. Diğer saatlere göre çok daha farklı renk ve çeşit alternatifi sunmaktadır. Ayrıca bu saatler kolay bir şekilde temizlenebilir özelliği sayesinde uzun süre adeta ilk günkü gibi korunabilmektedir.

luks saatlerde degerli metaller 2 740x496 1
Rolex 2020 Automatic Chronometer Black Dial Men’s Watch Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Altın Saatler

luks saatlerde degerli metaller cesitleri 3
Audemars Piguet Royal Oak Ürününü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Lüks saat üretiminde en çok tercih edilen madenlerden birisi altındır. En lüks segment saat modelleri altından faydalanılarak üretilmektedir. Fakat sadece altının kullanılıyor olması saati değerli yapan unsur olmamaktadır. Lüks saatlerde değerli metaller arasında bulunan altın genellikle farklı madenler ile karıştırılarak çeşitli görünümlerde üretilmektedir. Beyaz ya da pembe gibi çeşitli tonlarda altın saatler mevcuttur. Burada önemli olan nokta saatin içerisindeki altın oranıdır. Çünkü bu renklerde üretilmekte olan saatler için farklı alaşımlar elde etmek gereklidir. Bazı saatler ise altın kaplama tercih edilerek üretilmektedir. Biz de çok beğenilen açık kırmızı altın,sarı altın, beyaz altın ve kırmızı altın saat modellerine yer vererek en değerli ve nadir tasarımları sizler için sunuyoruz. Genellikle saatin kasasında tercih edilen altın kaplama elektriksel kaplama teknolojisi ile gerçekleştirilir. Kaplama genellikle 10 mikron olarak ya da daha az kalınlıkta yapılmaktadır.

Titanyum Saatler

Titanyum sportif stildeki saatler için en çok tercih edilen malzemelerden birisidir. Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar görünümünde herhangi bir bozulma olmadan saklanabilmekte ve kullanılabilmektedir. Lüks saatlerde değerli metaller arasında yer alan titanyum, beyaz bir renge sahiptir. Ayrıca renk verilebilen özelliği sebebiyle tasarımda birçok avantaj sunmaktadır. Çeşitlilik sunduğu en büyük avantajlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat titanyum saatler uzun yıllar kolay çizilebilir olmaları sebebiyle oldukça zor bir kullanıma sahip olmuştur. Daha sonra ise gelişen teknoloji ile bu sorunun üstesinden gelinmiştir. Çizilmeye karşı hassasiyeti bir çeşit kaplama ile giderilmiştir. Çelik saatlerden biraz daha hafif olmaları sebebi ile genellikle tercih edilmektedirler. Onarımı biraz daha zor olan bu saatler spor aktiviteleri için çok uygundur. Dalış ve yüzme gibi uzun süre suya maruz kalınmasını gerektiren durumlarda güvenlikle takılabilir. Korozyona karşı göstermekte olduğu direnç ile paslanmamaktadır. Su ile yapılan sporlar için vazgeçilmez bir saat materyalidir.

Platinyum Saatler

Platinyum doğada çok ender olarak bulunan metallerden birisidir. Lüks saatlerde değerli metaller arasında bulunan platinyum asal bir metaldir; altın ve gümüş ile aynı kategoride yer alır. Fakat altından yaklaşık otuz kat daha nadir olarak bulunmaktadır. Yani doğal üstünlük sebebi ile altından çok daha değerlidir. Mücevherat sektöründe oldukça yüksek değere sahip ürünler bu malzeme ile üretilmektedir. Elmas kadar değerlidir ve en lüks segmentte saatler bu metal ile üretilmektedirler. Korozyona karşı en dirençli metal olarak bilinmektedir. Bu özelliği sebebiyle en dayanıklı saatler platinyumdan üretilmektedir.

Metaller genellikle cilt üzerinde alerjiye sebep olmaktadırlar. Fakat yapılan testlere göre platinyum cilt üzerinde alerjiye sebep olmayan tek metal olarak tespit edilmiştir. Bu sayede aksesuar kullanamayan kişiler tarafından da rahatlıkla tercih edilebilmektedirler. Saat yapımında genellikle yüzde yirmilik bir kısım platinyum alaşımlı olarak üretilir. İşlenmesi de temini kadar zor ve zahmetlidir. Sitemizde sunmakta olduğumuz platinyum malzemeden üretilen tasarımlar, dünya saat sektörüne yön veren markaların ürünlerinden oluşmaktadır.

Lüks Saat Markaları

Lüks saat satın almak isteyenler öncelikle marka bilgilerine bakmaktadırlar. Ürünün malzemeleri, fonksiyonları ve diğer özelliklerine daha sonra dikkat edilmektedir. Marka saatin kalitesi konusunda kısa bir ön izlenim gibidir. Bu sebeple ilk olarak ürünlerine göz atabileceğiniz saat markalarını bilmek büyük önem taşır. Bu markalara ait saatlerin her biri kendisine ait ayrıcalıklı ayrıntıları ile paha biçilemez özelliğe sahiptir. İkinci El Saatler sitesinden edineceğiniz lüks marka saat modelleri birçok uzman tarafından incelenerek sıfır kalitesinde orijinal ürünler olarak karşınıza çıkmaktadır.  Lüks saatlerde değerli metaller ve çeşitli özelliklere yer veren dünyaca ünlü markalar ise şu şekilde sayılabilir;

 • Rolex (İsviçre)Rolex Oyster Perpetual Datejust Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz. 
 • Cartier (İsviçre)
 • Vacheron Constantin (Cenevre)
 • Chopard (İsviçre)
 • Patek Philippe (Cenevre)
 • Blancpain (İsviçre)
 • Ulysse Nardin (İsviçre)
 • Jaeger-LeCoultre (İsviçre)
 • Louis Moinet (İsviçre)
 • Bvlgari (Romanya)
 • Seiko (Japonya)
 • Lange&Söhne (Almanya)
 • Bremont (İngiltere)
 • Ulysse Nardin (İsviçre)
 • Panerai (Milano)

Lüks Saat Nasıl Seçilir?

Siz de farkınızı ortaya koyarak lüks saatler arasında bir seçim yapmak istiyor olabilirsiniz. Modern ve şık tasarımlarda paha biçilemez modeller arasında bir seçim yapmak ise oldukça zor. Öncelikle almak istediğiniz saat ile modaya uyup uymak istemediğiniz büyük önem taşıyor. Uzun yıllar sizinle olacak benzersiz bir aksesuar arayışı içerisinde olduğunuz takdirde yapmanız gereken seçim farklılaşacaktır. Ayrıca saati nerede takmak üzere almak istediğiniz seçiminiz üzerinde en belirleyici rol oynayan ayrıntılardan birisini oluşturuyor. Davetlerde, sporda ya da günlük olarak tercih edeceğiniz saatin hemen her ayrıntısı farklılık gösterebiliyor. Sadece görünüm olarak değil; materyal ve fonksiyonel olarak çok çeşitli özelliklere sahip saat seçenekleri bulunmaktadır. Lüks saat alımında en önemli konu ise kuşkusuz saatin orijinalliğinin yetkili firma tarafından kontrol edilmiş olmasıdır. İkinci El Saatler sitesinde orijinalliği uzmanlar tarafından titizlikle incelenerek satışa sunulmaktadır.

Orijinal Marka Saatler İkinci El Saatler’de

Saatin alımı ve satımı oldukça incelik gerektiren bir iştir. Lüks saatlerde değerli metaller ile üretim yapan dünyaca ünlü markalar ve modelleri hem sıfır hem de İkinci El Saatler üzerinden alınabilmektedir. Kalitesi ile fark yaratan oldukça nadir olan saat modellerine ulaşabilmek için güvenli bir satış noktası olan İkinci El Saatler orijinal ve sıfır kalitesinde Rolex, Cartier, Patek Philippe, Panerai, Ulysse Nardin gibi markaların saat modellerini sizlere sunmaktadır. En güvenli satış noktalarından birisi olarak ikincielsaatler.com karakterinizi yansıtacak paha biçilmez saate ulaşmak ve satım işlemlerinizi gerçekleştirmek için incelikle faaliyet göstermektedir. Uzman ekibimizden Whatsapp aracılığı ile 5 dakikada fiyat bilgisi ve dilediğiniz ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/ilk-kez-luks-saat-alisverisi-yapacaklara-tavsiyeler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp