+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

İlk Kez Lüks Saat Alışverişi Yapacaklara Tavsiyeler

İlk Kez Lüks Saat Alışverişi Yapacaklara Tavsiyeler

Lüks segmentinde yer alan dünyaca ünlü saat markalarına ait eşsiz tasarımlara sahip olmak ister misiniz? İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler ile sizler de saat koleksiyonu oluşturabilirsiniz. Ancak bu saatleri alırken dikkat edilecek pek çok husus bulunuyor. Saatin herkes için farklı bir değeri var. Kimi için sadece zamanı gösterirken kimi için de saatler tarzın bir yansımasıdır. Kombinleri tamamlayan saatler göreceli olarak değişen farklı model ve tarzlara hitap ediyor. Kendinizi ve sevdiklerinizi şımartacağınız işte ilk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler..

Pahalı saat modellerine dünyaca ünlü markalar belirli aralıklar ile modeller eklerler. Özellikle saat deyince akla İsviçre gelir. Saat tercih ederken markanın İsviçre markalı olmasına özen göstermelisiniz. Dünyaca ünlü markalardan Rolex, Cartier, Jager Coultre, Chopard, Ulysse Nardin, TAG Heuer gibi markalar yer alıyor. Bu markalar İsviçre Merkezli olup Cenevre, Almanya, İngiltere menşeli saatler bu markaları takip ediyor.

Lüks Saat Alım Satım

Zamanı sağlamlaştıran kimi için de vazgeçilmez bir aksesuar olan saatleri alırken bazı noktalara dikkat etmelisiniz. İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler adı altında hazırlamış olduğumuz bu içerikte doğru karar vermenize yardımcı oluyoruz. Kaliteli ve pahalı bir saat daha uzaktan ben buradayım der. Ancak bu konuda yeterince tecrübeniz yoksa replikası sık sık üretilen bir modele de yüklü meblağlar vermiş olabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için ilk olarak saatin kaplamasına dikkat edin. 

Yüzeyin pürüzsüz olması, saatin parçaları üzerinde parmağınızı gezdirdiğinizde malzeme kalitesinin kusursuz olması gerekir. Diğer bir detay saatin camıdır. Kalitesiz modellerde cam üzerinde çizik ya da dalgalanmalar görülebilir. Ancak orijinal ve kaliteli saatlere baktığınızda cam yüzeyi kusursuzdur. Ayrıca ilk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler arasında saatin işleyişi de yer alıyor. Saatin kusursuz olması özellikle analog saatlerde kolayca hissedilebilir. Saat çalışırken tik tak sesi hep aynı tonda olmalıdır.

İlk Kez Lüks Saat Alışverişi Yapacaklara Tavsiyeler
Rolex Oyster Perpatual Datejust Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

2. El Saat Satışı

Farklı saat alternatifleri ile İkinci El Saat adresindeyseniz doğru yerdesiniz. İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler ile birlikte alıcı değil satıcı konumunda da yer alabilirsiniz. Lüks ve kullanmadığınız bir saatin değer kaybetmesini istemiyor ve onu değerli ellere armağan etmek istiyorsanız site üzerinden ilan vererek satış yapabilirsiniz. İkinci el saat satışı yapan çok fazla nokta olmasına karşın güven arz eden bir adres bulmak zordur. Binlerce dolara yapacağınız alım ve satımların güvenli olabilmesi için sitemiz adeta köprü görevi görüyor. İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler içerisinde ayrıca neden lüks bir saat sahibi olmak istediğiniz sorusu da geliyor. 

Sizlerin tercihi modaya uygun bir saat mi, uzun yıllar kullanabileceğiniz ve statünüzü simgeleyecek bir saat mi? Sadece saat bilgi almak için mi bir saate sahip olmak istiyorsunuz, yoksa vazgeçilmez bir aksesuar olarak mı saat tercih ediyorsunuz? Ayrıca farklı model alternatifleri olması sebebi ile saatinizi hangi faaliyet alanı içinde kullanacağınızı da belirlemeniz gerekiyor. Yalnızca sporda mı, özel bir davette mi yoksa günlük yaşamda mı bu saatleri kullanacağınıza karar vererek alışveriş yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Dünyanın Önde Gelen Saat Markaları

Dünyanın önde gelen saat markaları ile farkınızı ortaya koyun. Bileğinizde sizlere zamanı unuttaracak olan modeller üstün teknoloji ile tasarlanmış, garantili, belgeli ve onaylı modellerdir. Pek çoğu İsviçre menşeli olan modeller kasa çapı, kadran, kordon gibi kendine has özellikleri ile paha biçilmez değerdedir.

 •   A. Lange & Söhne (Almanya)
 •   Louis Moinet (İsviçre)
 •   Seiko (Tokyo)
 •   TAG Heuer (İsviçre)
 •   Bremont (İngiltere)
 •   Omega (İsviçre)
 •   Bell&Ross (Fransa)
 •   Breitling (İsviçre)
 •   Rolex (İsviçre)
 •   Cartier (Paris)
 •   Piaget SA (İsviçre)
 •   Panerai (İtalya)

  İlk Kez Lüks Saat Alışverişi Yapacaklara Tavsiyeler
  Panerai Luminor Submersible Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.
 •   Audemars Piguet (İsviçre)
 •   Ulysse Nardin (İsviçre)
 •   IWC Schaffhausen (Amerika)
 •   Chopard (İsviçre)
 •  Blancpain (İsviçre)
 •  Vacheron Constantin (Cenevre)
 •  Patek Philippe (Cenevre)
 •  Bvlgari (Roma)
 •  Seiko (Japonya)

Dünyaca ünlü bu markalara ait saatler modernliğin ve şıklığın da adresi olacaktır. Kusursuz işçilik ve kaliteli malzemeler kullanılarak yapılan üretimlerde saatlerin tasarım ve teknik özellikleri bakımından kusursuzluğu dikkat çekiyor. 

Kadın ve erkek tüketiciler için özel olarak tasarlanmış saatlerde değerli materyaller kullanılmıştır. Paslanmaz çelik, sedef, safir ve çelik gibi malzemeler kullanılarak tasarlanan saatler kişisel zevklere de uygundur. Profesyonel kullanımı ile birlikte bu saatler her daim yol arkadaşınız olacak ve sizleri yarı yolda bırakmayacaktır. Büyüleyici bir etkiye sahip olan bu modeller sevdiklerinizin yüzünde tebessüm oluşturmanın da en güzel yoludur. 

İkinci El Saat üzerinden alım ve satımını yapacağınız modeller dünyaca ünlü olup, her model için yıllık garanti sunulmaktadır. Ayrıca yetkili servis tarafından gerekli kontrollerden geçirilen modellerde hata meydana gelmesi durumunda bakım da sağlanmaktadır.

Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler ciddi bir iştir. Yüksek bütçeler vererek satın almış olduğunuz saatlerin güvenilir olması gerekir. Deneyimli ve uzman ekipler tarafından gerekli inceleme ve gözlemleri yapılan saatlerin gerekli belgeleri de tamdır. Alacağınız modele karar vermenizin ardından bütçe noktasında da karar vermeniz gerekir.

Sıradan bir saat satın aldığınızda belki almış olduğunuz fiyatın çok daha altına satış yaparken lüks saatler böyle değildir. Zaman içinde antik değer de kazanacak olan bu saatler değerli hale gelecektir. Kullanıma bağlı olarak değer kazanan lüks saatleri bu anlamda lüks araçlara benzetebiliriz. Ayrıca İlk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler arasında saat özelliklerinin belirlenmesine de dikkat edilmelidir. 

Hedefe odaklanmalı ve nasıl bir model alacağınıza karar vermelisiniz. Popüler saat markalarını satın almak ile birlikte klasik mi yoksa spor bir model mi tercih edeceksiniz, saatiniz kuvars mı yoksa otomatik mi olacak gibi detaylar karar vermenizde etkili olacaktır. saatlere entegre edilen ekstra özellik ve komplikasyonlar ile birlikte gün geçtikte saat fiyatları da artmaktadır.

Saat Alım Satımın Tek Adresi: İkinci El Saat

Dünyanın her yerinde insanları etkisi altına alan satın alacağınız saatlerde olması gereken özelliklere değindik. Peki, bu saatleri lüks kılan özellikleri nelerdir? Binlerce ve hatta milyonlarca dolara satın alınacak olan bu saatler efsanevi birer markaya sahiptir. 

El işçiliği ile üretilen saatler pahalı ve lüks materyaller ile donatılmaktadır. Altın ve platin gibi materyallerden üretilen saatler ender bulunan modellerdir. Pek çok saat sever tarafından keşfedilmeyi bekleyen bu modellerden doğru vintage, klasik ya da spor modeli bulmak için doğru adrestesiniz. Güvenli alım satıma imkân tanıyan ikincielsaatler.com sağlam metal iskelet, İsviçreli üreticiler tarafından imal edilen modeller, gerçek saat üreticilerince üretim, tutarlı fiyatlandırma politikaları ile sizler de aradığınız modeli site üzerinden temin edebilir, ayrıca sahip olduğunuz lüks saatlerin satışını da değer kaybı olmadan yapabilirsiniz. Yeni trend ya da eskilerin efsanesi olan bu modeller farklı kombinleri tamamlamaya yardımcı olurken kendinize duyduğunuz güvenin ve verdiğiniz değerin de göstergesi olacak. Şık tasarımları ile modelleri inceleyerek temin edebilirsiniz.

Bu yazımızda ilk kez lüks saat alışverişi yapacaklara tavsiyeler konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/rolex-saatinizin-degeri-nasil-hesaplanir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp