+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

2019 Müzayedelerinde Satılan En Pahalı 5 Saat

2019 Müzayedelerinde Satılan En Pahalı 5 Saat

2019 Müzayedelerinde Satılan En Pahalı 5 Saat

Fiyatlarını gördüğünüzde inanamayacağınız 2019 müzayedelerinde satılan en pahalı 5 saat… Dünya üzerinde her yıl “Only Watch” adlı bir saat müzayedesi düzenlenmektedir. Uluslararası çapta ünlü olan saat markaların yer aldığı Only Watch, 2019 yılında da düzenlenerek, dünyanın en pahalı saatlerine ev sahipliği yapmıştır. Yüksek saatçiliğin en kapsamlı ve büyük anlam taşıyan müzayedesi olan Only Watch’ın 2019 yılındaki en pahalı satış rakamına sahip olan saati, sırf bu müzayede için özel olarak üretilmiş olan Patek Philippe Grandmaster Chime olmuştur!

Satılan En Pahalı 5 Saat

Patek Philippe’e Bir Gecede 31 milyon $

Satılan en pahalu 5 saat arasında 31 milyon $ gibi bir rakama alıcısını bulan bu saat, doğal olarak müzayedenin en çok konuşulan saati konumuna gelmiştir. Yalnızca tek parça üretilen Patek Philippe Grandmaster Chime’in eşi benzeri yok! Müzayede de daha pek çok saat yüksek fiyatlar ile alıcısını buldu. Eğer dünyanın en prestijli saat müzayedesi Only Watch’ta hangi saatler ne kadar fiyatlar ile alıcı buldu merak ediyorsanız, işte size müzayedenin en pahalı 5 saati! Bu müzayede, insana bu kadar da pahalı saat olmaz dedirtiyor…

Patek Philippe – Grandmaster Chime

Paslanmaz çelikten üretilen müzayedenin en pahalı saati Patek Philippe Grandmaster Chime, dönebilen kasa, iki adet kadran, elle kurum mekanizması ve 20 komplikasyon özelliği ile henüz müzayedeye çıkmadan önce kendisine 2.000.000 ila 2.500.000 $ aralığında bir fiyat biçmişti. Müzayede esnasında aşırı beğenilen Grandmaster Chime, tamı tamına 31.000.000 $ gibi dudak uçuklatan bir fiyattan kendisine alıcı bulmayı başardı. Haliyle de müzayede de satılan en pahalı 5 saat listesine girme olma ünvanını elde etti. Oldukça büyük bir kasaya sahip olan Grandmaster Chime’nın kasa çapı 48 mm yani bayağı gösterişli bir saat. Patek Philippe ailesinin en pahalı üyesi olan bu saatin kadranlarından bir tanesi, günümüz saat modasının en popüler renklerinden olan somon renginde! Saat genel olarak pek çok özellik ve mekanizma içermektedir. Taşımış olduğu bu farklı mekanizmaları ile tasarımına ayrıntılı bir soluk katıyor.

Satılan En Pahalı 5 Saat Özellikleri Say Say Bitmiyor

Grandmaster Chime, en çok yılları hesaplayan perpetural takvimi ile ön plana çıkmaktadır. Göstergeleri siyah kadran üzerinde yer aldığı için zarif bir görünüm sergilemektedir. Kadranın tam ortasında dört basamaklı olarak yıllar ifade edilmektedir. Bu özelliği ile Grandmaster Chime, daha pek çok yıl kullanılabilecek bir saat olmaktadır. Saatin ön ve arka kadranı dönebilen kulakçıkları sayesinde oldukça rahat bir biçimde kullanılabilmektedir. Grandmaster Chime, 2019 Only Watch müzayedesi için özel üretildiğinden dolayı somon renginde olan ön kadranında bunu temsil eden “The Only One” ibaresi işlenmiştir. Müzayede için üretilen Grandmaster Chime’dan dünya üzerinde yalnızca 1 tane bulunmaktadır.

En Pahalı Saate, En Özel Ton

Patek Philippe’nin muzzam saati Grandmaster Chime, tüm bu özelliklerinin yanı sıra daha önce hiçbir mekanik saatte bulunmayan bir özelliğe sahiptir. Grandmaster Chime, dakika tekrarlayıcı olarak ton dizisi ile çalan bir vurguya sahiptir. Bu özellik, mekanik saatler söz konusu olunca dünya üzerinde bir ilktir. Grandmaster Chime’ın mekanizması 1,366 parça, kasası ise tamı tamına 214 parçadan oluşmaktadır. Büyük ilgi göre Only Watch saat müzayedesinde Patek Philippe’in Grandmaster Chime model saatini almak için alıcılar 2 saatten fazla süre mücadele etmiş.

Akriva – Rexhep Rexhepi

Akriva – Rexhep Rexhepi
Akriva – Rexhep Rexhepi

Only Watch saat müzayedesinin yoğun ilgi gören bir diğer saati ise Akriva markasının Rexhep Rexhepi model saatidir. 38 mm çapındaki mavi kadranı ile zarif bir görünüm sergileyen saat, unisex olarak tanıtılmıştır. Özellikle kadınların yoğun ilgisini gören Rexhep Rexhepi’nin kasası platinden yapılmıştır. 100 metre kadar suya dayanıklılığı ile ilgiyi üzerine çeken bu model, deri kordonu ile spor bir görünüm sağlamaktadır.

Hem Spor Hem Şık

Ağır bir modele sahip olmayan Rexhep Rexhepi, günlük olarak kullanılabilecek bir saat olmaktadır. Aynı zamanda su geçirmezliği sebebiyle müzayedeye sporcuların hemen radarına takılmıştır. Akriva markasının üretmiş olduğu Rexhep Rexhepi, yalnızca Only Watch müzayedesi için üretilmediği için kendinize dışarıdan temin edebilirsiniz. Rexhep Rexhepi model saatin fiyat aralığı yaklaşık olarak 40.000 ila 60.000 $ aralığındadır. Tabi katıldığı müzayede de bu fiyatın çok daha üst seviyesinde kendisine alıcı bulmuştur.

Andersen Geneve – Montre A Tact

Andersen Geneve – Montre A Tact
Andersen Geneve – Montre A Tact

Only Watch müzayedesinin deyim yerindeyse “en sanatsal” saat modeli olan Motre A Tact, ünlü saat markası Andersen Geneve’nin ürünü olarak piyasaya sunulmuştur. Saat piyasasında bir hayli ses getiren Montre A Tact, müzayede de ilgiyi üzerine çekmeyi başarmıştır. 42 mm kasa çapına sahip olan Montre A Tact, beyaz altından yapılmıştır. Andersen Geneve markasının el işçiliğine ithaf ettiği bir saat olan Montre A Tact kadranında sayılar bulunamamaktadır.

Sanat ile Saatin Birleşimi

Saat kadranının içerisinde yalnızca bir tablo bulunmaktadır. Mükemmel bir tasarıma sahip olan Montre A Tact olağanüstü el işçiliği sebebiyle pahalı saat kategorisindeki yerini sonuna kadar hak ediyor. Saatin kordonu deriden oluşmaktadır. Kordon rengi, kadran içerisindeki resim ile uyumlu olarak lacivert renk hazırlanmıştır. Andersen Geneve’nin saati gerçekten de Only Watch saat müzayedesinin en özel parçalarından bir tanesi olmuştur. Müzayedenin üzerinden bayağı zaman geçmesine rağmen saat sektöründe hala konuşulmaktadır. Montre A Tact model saatin piyasa fiyatı, 50.000 ile 55.000 $ aralığındadır.

Armin Strom – Pure Resonance

Satılan en pahalı 5 saat arasından Armin Strom adlı dünyaca ünlü saat markası tarafından üretilen Pure Resonance, 42 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası ile görenleri büyülemektedir. Siyah deri kordonu ile hem spor hem de şık bir görünüm sağlayan Pure Resonance, aynı zamanda çok sayıda özelliğe sahiptir. Görünüm olarak ele alındığında kadranında pek çok özelliği gözle görebilirsiniz. Klasikten ziyade endüstriyel bir havası olan Pure Resonance, gri kesik zeminin üzerinde lacivert büyük ve turkuaz küçük kadranlara sahiptir. Oldukça şık görünen Pure Resonence, kesinlikle tüm ilgiyi üzerine çekebilen bir saat! Only Watch müzayedesinin en pahalı saatlerinden bir tanesi olan Pure Resonance’ye hayran kalmış ve satın almak istiyorsanız, piyasa fiyatının 49.000 ile 55.000 $ aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Artya – Son of Earth Precious Butterfly

İsminden de anlaşıldığı üzere kelebeklerle tasarımsal olarak bir bağlantısı bulunan Son of Earth Precious Butterfly model saat, Andersen Geneve marka saat firmasının Montre A Tact adlı modelinden sonra Only Watch saat müzayedesinin el işçiliği ile gündeme gelen bir diğer saati olmaktadır. 18 karat sarı altından oluşan çerçevesi ile tüm ilgiyi üzerine çeken Son of Earth Precious Butterfly, Artya markasının ürünüdür. 44 mm kasası ile büyük bir saat olan bu model, el oyması kelebek kanatları ile görenleri hem şaşırtmakta hem de mutlu etmektedir.

Kolunuzda Narin Bir Kelebek…

Saatin çerçevesinin kenarlarında yalnızca el işçiliği kullanılarak yapılmış olan kelebek kanatları bulunmaktadır. Mavi kadranı ile birleşen altın kelebek kanatları, bileğinizde bir kelebeği taşıyormuşsunuz hissi vermektedir. Son of Earth Precious Butterfly, siyah deri bir kordona sahiptir. Renk kombinasyonu açısından mükemmele oynayan Son of Earth Precious Butterfly, müzayede içerisindeki en pahalı saat kategorisindeki yerini sıra dışı tasarımı ile sağlamlaştırmıştır. Eğer siz de saate müzayedeye katılan herkes gibi hayran kalmış ve satın almak istiyorsanız, piyasada 15.000 ile 35.000 $ aralığında bir fiyata bulabilirsiniz.

 

Bu yazımızda satılan en pahalı 5 saat hakkında konuştuk. Bir önceki yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz: https://ikincielsaatler.com/bir-saatin-sahte-oldugunu-anlamanin-en-etkili-yolu-nedir

WhatsApp