+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Ünlü İş Adamlarının En Çok Tercih Ettiği Saat Modelleri

Ünlü İş Adamlarının En Çok Tercih Ettiği Saat Modelleri

Birçok insan için saatler, statü sembolü olarak kabul edilir. Bir saat kişinin yalnızca zevkini değil, gücünü de gösterebilir. İş ve finans dünyasındaki birçok kişi için de durum aynıdır ve saat nihai statü sembolüdür. CEO’lar zenginlik ve güçle tanınırken, hepsi pahalı en pahalı lüks saatleri kullanmaz. Bunlar arasında çok daha uygun fiyatlı ve bulması kolay olanlar da vardır.

Aşağıda, ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, pek çoğuna sitemiz üzerinden avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

CEO’lar ve Taktıkları Saatler

1. Jeff Weiner, LinkedIn – Audemars Piguet Royal Oak

İş ve istihdam çevrimiçi hizmeti LinkedIn’in şu anki CEO’su olan iş adamı Jeff Weiner’ın kullandığı Audemars Piguet tarafından üretilen Royal Oak, ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında yer alıyor. İkonik Gerald Genta tarafından tasarlanan ve ilk kez 1972’de piyasaya sürülen Royal Oak saat, ilk lüks spor saatlerinden biri olarak biliniyor. Bu mekanik saatin fiyatı, en basit model için yaklaşık 10.000 dolardan yarım milyon doların üzerine kadar değişebiliyor.

Weiner ayrıca deri kayışlı bir Patek Philippe Annual Calendar Moonphase saat takarken de görüntülendi. Bir Audemars Piguet almaya bütçeniz yetmiyorsa, uygun fiyatlı Royal Oak alternatiflerini ikincielsaatler.com üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz.

2. Jeff Bezos, Amazon – Ulysse Nardin Dual Time

E-ticaret sitesi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, şu anda 196 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en zengin adamıdır. Amazon kurucusunun, ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında sıklıkla taktığı saatlerden biri ise Ulysse Nardin Dual Time saatidir. Bazıları, Bezos’un net servetini göz önünde bulundurarak bu saati “mütevazı” olarak nitelendiriyor. Fiyatı ise yaklaşık 11.000 ila 13.000 dolar arasında değişiyor. İsviçre yapımı spor saat, iki zaman dilimi özelliğine sahip 42 mm’lik bir deniz saatidir.

Ünlü İş Adamlarının En Çok Tercih Ettiği Saat Modelleri
Ulysse Nardin Executive Dual Time ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

3. James Gorman, Morgan Stanley – Rolex Cosmograph Daytona

Yatırım bankası Morgan Stanley’nin CEO’su James Gorman, Rolex’in ilk kendi kronograf hareketi olduğu için özel bir Rolex modeli olan Cosmograph Daytona Chronograph 116520’yi takarken görüntülendi.

Ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasındaki Rolex Daytona kesinlikle sportif olsa da muhtemelen kendi kategorisini aşan bir spor saatin nihai örneğidir. Bugün bu model hem nadir olması hem de aşırı fiyatı nedeniyle gezegendeki sahip olunabilecek en özel saatlerden biridir. Bu nedenle ofis için bileğinize bir Rolex Daytona takmak, kesinlikle statü sembolü olarak görülecektir.

4. Dara Khosrowshahi, Uber – Chopard Mille Miglia 16/8997

Uber’in (ve eski adıyla Expedia) CEO’su Dara Khosrowshahi, bir Chopard Mille Miglia saat takarken görüldü. Şu anda Chopard web sitesinde 6.800 $ fiyatla satılan saat, klasik tarz rekabetinden ilham alan 43 mm’lik bir modeldir. Aynı zamanda 60 saatlik güç rezervine sahip, kronometre sertifikalı, kendinden kurmalı bir mekanizmaya sahip sınırlı sayıdaki ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında yer alır.

Kasa, mavi kadranlı ve büyük Arapça ve indeks işaretli 43 mm paslanmaz çeliktir. Ayrıca saat 3 pozisyonunda büyük bir tarih penceresi yer alır. Kayış mavi deridir ve kasa arkası şeffaf safir kristaldir.

5. Akio Toyoda, Toyota – Patek Philippe Calatrava

Akio Toyoda, Japon otomotiv üretim devi (ve dünyanın en büyük otomobil üreticisi) Toyota Motor Corp’un Başkanı ve CEO’sudur. Toyoda, Patek Philippe imzalı basit ama güçlü bir saat takarken görüntülenmiştir. Mekanik mekanizmaya sahip zarif ve zamansız bir model olan, Patek Philippe Calatrava! Ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri listesinde bulunan bu saatin beyaz altın kasası, gümüş grisi kadranı ve siyah timsah derisi kayışı olan 5196G Calatrava olduğuna inanılıyor.

Bu saat, temiz indeks işaretleri ve saat 6 konumunda küçük saniye özelliği ile klasik bir tasarıma sahiptir. Fiyat etiketinin yaklaşık 21.000 ila 25.000 $ arasında olduğu tahmin edilmektedir.

6. Indra Nooyi, PepsiCo – Cartier Tank

Eski PepsiCo CEO’su Indra Nooyi, klasik bir Cartier saati takıyor: Cartier Tank Francaise. Francaise modeli, ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında ikonik bir tarzı olan Tank saatin, güncellenmiş bir versiyonu olarak kabul edilebilir. Web sitemizde daha yakından inceleyebileceğiniz Tank modellerinin farklı versiyonları ve fiyatları 3.250$ ile 27.800$ arasında değişiyor.

Cartier Tank Francaise saatlerin bazılarının bezelinde elmaslar varken, diğerleri Nooyi’nin elmassız paslanmaz çeliği gibi daha basit bir görünüme sahiptir. Sürekli olarak dünyanın en güçlü kadınlarından biri olarak gösterilen biri için nispeten basit bir saat olarak değerlendilir. Tank Francaise saat, paslanmaz çelik kasalı ve gümüş damarlı kadranlı bir kuvars hareketine sahiptir. Küçük ve orta boyutlarda modelleri mevcuttur.

7. Jes Staley, Barclays – Panerai Luminor Marina

Staley, 2015’ten beri bankacılıkta ender rastlanan bir duruma imza atmıştır: İngiliz bankasında Amerikalı bir patron. Bankayı yatırım bankacılığı bölümüne daha fazla odaklanmaya ittiği için kredilendirilmiştir.

Ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında Staley’nin saatinin, İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalyan askeri dalgıçlar tarafından kullanılan saatleri üretmesiyle tanınan İtalyan saatçi Panerai tarafından üretildiği belirlenmiştir.

8. Jerome Powell, Federal Rezerv – Rolex Submariner

Finansal piyasalar söz konusu olduğunda, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’dan daha etkili kimse yoktur. Ağzından çıkan tek bir yanlış kelime, piyasaları keskin bir şekilde hareket ettirebilir, tüccarlara birkaç dakika içinde milyarlar kazandırabilir veya kaybettirebilir.

James Gorman gibi Powell de bileğini süslemek için tercihini Rolex’ten yana kullanıyor, ancak Gorman’ın aksine ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri listesinde daha mütevazı Submariner’i seçiyor. Subraminer’ler birçok farklı renk ve modele sahiptir. Fakat Jerome Powell’ın Submariner saatinin 7000$’a satılan 16610 modeli olduğunu belirlenmiştir.

Ünlü İş Adamlarının En Çok Tercih Ettiği Saat Modelleri
Rolex Submariner Date 41 mm ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

9. Antonio Horta Osorio, Lloyds Banking Group – Rolex Air-King

Lloyds uluslararası bankacılıktaki en büyük isimlerden biri olmayabilir, ancak İngiltere’de marka çok fazla önbellek taşıyor. Bu, bankanın Portekizli CEO’su Antonio Horta-Osorio’yu İngiltere’nin en güçlü isimlerinden biri yapıyor. Osorio, 2011’den beri Lloyds CEO’su olarak görev alıyor.

Bir başka Rolex bankacısı olan Horta Osorio, ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasında Air-King’i tercih ediyor. Daha mütevazı fiyatlı bir seçenek olan bu model, yaklaşık 6300$ fiyatla satılıyor.

10. CEO’su Michael Corbat, Citigroup – Jaeger LeCoultre Master Perpetual Calendar

Michael Corbat, 2012’den beri dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup’un CEO’sudur. Corbat, 1983 yılında Harvard Üniversitesi’nden ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra Avrupa, Orta Doğu ve Afrika CEO’su olmutur. Aynı zamanda tüm ticari operasyonları denetleyen, Citi’nin Global Corporate Bank ve Global Commercial Bank başkanıdır.

Corbat’ın ünlü iş adamlarının en çok tercih ettiği saat modelleri arasındaki tercihi ise Jaeger LeCoultre Master Perpetual Calendar saatten yana olmuştur.

Dünya’nın en ünlü CEO’larının taktığı saatleri satın almak ve iş yerinde bambaşka bir statü imajı oluşturmak isterseniz, sitemizdeki lüks saat modellerine göz atabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/bahar-kombinlerinize-uygun-rolex-modelleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp