+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Bahar Kombinlerinize Uygun Rolex Modelleri

Bahar Kombinlerinize Uygun Rolex Modelleri

Rolex marka saatler, bahar kombinlerinize uygun bir lüks kol saati arıyorsanız, mükemmel bir tercihtir. Rolex saatler en yüksek standartlar üzerine inşa edilmiştir ve dünyanın sunduğu en kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Dayanıklılığı ile tanınan Rolex, eşsiz modelleri, zarif tasarımları, iddialı profesyonelliği, klası ve modaya uygun, zahmetsiz güzelliği ile dünya çapında en fazla tercih edilen lüks saat markalarından biri haline gelmiştir.

Siz de ilkbahar mevsiminin yaklaştığı bugünlerde bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arıyorsanız, bu yazımızdaki Rolex efsanelerini tercih edebilir, şık ve göz alıcı bahar kombinleri yapabilirsiniz.

1.Submariner

Bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arasında yer alan Submariner, dalış saatlerinin ilk örneğidir. Submariner tartışmasız ilk gerçek suya dayanıklı ve aynı şekilde Rolex’i gerçekten haritaya yerleştiren saattir. Tek yöne dönen bezel, sağlam kasa ve 300 m derinlik direnci gerektiren tüm profesyonel dokunuşlarla bugün hala referans dalış saati olarak kabul edilir.

Submariner, bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arasında piyasadaki en çok yönlü Rolex modellerinden biri olarak öne çıkar. Çeşitli metaller ve kadran renkleri (koyu mavi bir simgedir) ile birleşen kadranın sadeliği, bahar kombinleri haricindeki her şeyle de kombin yapabileceğiniz anlamına gelir. Manüfaktür mekanizma 3130’un (ya da tarih modeli için 3135), darbeler söz konusu olduğunda geleneksel bir denge yayına göre on kat daha hassas olduğu bilinir.

Bahar Kombinlerinize Uygun Rolex Modelleri
Rolex Submariner Date 41 mm ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

2.Sea-Dweller

Submariner profesyonel dalış saatinin planını hazırlamış olabilir, ancak 1967’de Sea-Dweller onu 1.220m ile en uç noktaya taşımıştır. Günümüzde Sea-Dweller’ın, orijinal ve Deep-Sea olmak üzere iki farklı versiyonu bulunur: Deep-Sea, önceki derinlikleri gölgede bırakır ve 3.900 m’ye kadar derine inebilir.

Bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri dendiğinde akla ilk gelenlerden biri olan Sea-Dweller, tarz olarak Submariner’e benzer. Ancak daha büyük ve hacimli kasa ile Rolex’in patentli Ringlock sisteminden gelen ekstra su geçirmezlik, onu birkaç milimetre daha büyük kılar. 43 mm olan çap, bu tür bir derinlik aralığındaki her şeyden daha fazla kombinlenebilir. Submariner’den biraz daha az çok yönlüdür, yalnızca siyah ve mavi kadranları vardır. Deep-Sea’de dereceli siyah ve mavi – siyah bir Cerachrom çerçeve ve yalnızca çelik kasalar bulunur. Ancak su altında binlerce metre derinde olduğunuzda, bu tam bir ihtiyaç haline gelir.

3.GMT Master II

Aslen pilotlar için tasarlanan GMT-Master, istediğiniz ikinci saat dilimini göstermek için 24 saat ibresi ve döner çerçeveyi kullanan ilk çift zaman dilimli kol saati olmuştur. Bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri listesindeki yerini alan Modern GMT-Master II, mekanizmayı mükemmelleştirmiştir. Böylece 24 saat ibresinin 12 saatten bağımsız olarak ayarlanmasını ve aslında aynı anda üç farklı zaman diliminin gösterilmesini sağlamıştır.

Çeşitli iki tonlu GMT Master II çerçeve varyasyonlarının en ünlüsü, mavi / kırmızı gündüz / gece çerçevesi olarak adlandırılan ‘Pepsi Cola’dır (geçen yıl yeniden piyasaya sürüldü). Elbette başka versiyonlar da vardır: kırmızı ve siyah ‘Kola’, kahverengi ve siyah ‘kök birası’ ve mavi ve siyah ‘Batman’, bu versiyonların en ünlüleri olarak sıralanabilir. Tüm modern çerçeveler, çerçeve yerine inanılmaz derecede sert Cerachrom eklerden yapılmıştır.

4.Datejust

Zarafetin simgesi olan Datejust, bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri dendiğinde de tüm ihtişam ve şıklığını gözler önüne serer. İlk kez 1945’te saatçinin 40. yıl dönümünü kutlamak için piyasaya sürülen Datejust, o zamanlar tarih penceresi olan ilk ve tek otomatik saat olmuştur. İlk modellerde bu tarih gece yarısından önce değişmeye başlamış, ancak 1955’ten bu yana anlık hale gelmiştir.

Modern Datejust her zamanki gibi göz alıcıdır. 37 mm’den 41 mm’ye kadar her boyutta, şaşırtıcı sayıda kadran renginde ve tüm Rolex değerli metallerinde bir Datejust bulmak mümkündür. Çerçeve bile düz, kıvrımlı ve elmas setli çerçevelerle gelir. Zeytin yeşili kadranı, kıvrımlı çerçeve ve jübile bileziği ile sarı altın Rolesor (iki renkli) son derece dikkat çekicidir. Bununla birlikte seriye en son eklenen, bir dizi ‘avuç içi’ motifli kadran ve ikonik Rolex, oluklu çerçeveyi alan ve onu havalı bir geometrik kadran olarak yeniden tasavvur eden bir “yivli” motiftir.

 

Bahar Kombinlerinize Uygun Rolex Modelleri
Rolex Datejust 41 Black Index Jubilee ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

5.Day-Date

Rolex için bir ilk daha olan Day-Date yalnızca tarihi değil, kadranda uzun biçimli günü de gösteren ilk saat modeli olmuştur. 1956’da piyasaya sürülen ve kısa sürede Rolex’in amiral gemisi olan Day-Date, bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arasında göz kamaştıran tasarımı ile öne çıkar. Day-Date’in ikonik bileziğine verilen isim olan ‘President’, tüm saatin resmi lakabı haline gelmiştir.

Day-Date modelindeki Gün-Tarih, son yarım yüzyılda neredeyse hiç değişmemiştir. Artık 36 mm’ye kıyasla daha büyük, 40 mm’lik bir boyutta ve yeni nesil 3255 hareketle donatılmıştır. Ancak bunun dışında her şey aynıdır. Hala yalnızca değerli metallerde mevcuttur ve gerçek başkanların saatini istiyorsanız, altın kadranlı tam sarı altın model hala her zaman olduğu gibi gücün ve zenginliğin sembolüdür.

6.Lady-Datejust

Bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri dendiğinde asaleti ve zarafeti ile kadınları büyüleyen Lady-Datejust’tan bahsetmeden geçmek olmaz! Datejust’ın tüm ihtişamı ve zarif tasarımı, daha feminen bir bilek için küçültülmüştür. Lady-Datejust ilk olarak 1950’lerde ortaya çıkmış ve o zamandan beri kadınların en önemli Rolex modeli haline gelmiştir. Orijinal Datejust’ın tüm özelliklerini taşır ancak elmas indeksler, sedef kadranlar ve daha küçük, daha hassas özellikler gibi mücevher dokunuşlarıyla tamamlar.

Lady-Datejust, çeşitli şirket içi değerli metaller ve benzersiz ayarlardan silikon balans yayı ile en son kalibre 2236 hareketine kadar Rolex’in tüm teknik yeniliklerini hala taşımaktadır. En küçük Rolex saati olabilir, ancak Lady-Datejust’un özellikle 2021’in yeni elmas kaplı versiyonuunn çok daha göz kamaştırıcı bir şekilde parladığı söylenebilir.

7.Oyster Perpetual

İlk Rolex’in neye benzediğini merak ettiyseniz, Oyster Perpetual alabileceğiniz en modern ve yeniden yoruma yakın modeldir. Oyster Perpetual soyunu, 1926’ya ve dünyanın ilk su geçirmez kol saati olan Rolex’i oluşturan saate kadar izler. Bu, Rolex adını tanımlamaya gelen pratiklik ve zarafetin mükemmel birleşiminin en basit, en saf ifadesidir. Tüm bu özellikleri ile bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arasındaki en iyi tercihlerden biridir.

Oyster’ın doğuştan gelen minimalizmi ister zeytin yeşili ister mavi ya da inanılmaz derecede havalı kırmızı olsun, bahar kombinlerinizin cıvıl cıvıl renkleri ile harika bir uyum yakalar. 28 mm’den 41 mm’ye kadar değişen boyutları bulunan ve her zaman güvenilir, manüfaktür mekanizmalardan oluşan çok yönlü bir diziyle donatılmış Oyster Perpetual, adeta Rolex saatçiliğini saf temellerini geri getirir.

8.Sky-Dweller

GMT-Master II kokpitte uçanlar içinse, Sky-Dweller birinci sınıftan uçanlar içindir. Pratik döner bezel yerine burada ikinci saat dilimi, saat 6 konumunda merkezden uzakta dönen bir disk aracılığıyla okunur. Ancak Sky-Dweller, incelikle entegre edilmiş bir yıllık takvim ekleyerek ikinci bir saat diliminden çok daha ileri gider. Bu da onu, bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri arasında ilk sıralara taşır.

Tepegözle geliştirilmiş tarihin yanı sıra kırmızı bir dikdörtgen saat iminden saat imine atlayarak ayı gösterir. Şimdiye kadar yapılmış en sofistike takvimler arasındadır ve kadranın zarafetinden hiçbir şekilde uzaklaşmaz. Tüm topluluk, yerel saat, referans saat ve takvim, yalnızca komut çerçevesi olarak adlandırılan farklı konumlara çevrilerek kurma kolundan ayarlanabilir.

Bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri listesinde yer alan Sky-Dweller koleksiyonunda yeni olan üç yeni saat piyasaya sürülmüştür. Orijinal Sky-Dweller’ın tüm özellikleri aynı olduğundan bu tam bir model güncellemesi değildir, koleksiyon için küçük bir yenilemedir. Modeller artık yeni bir oysterflex bileziğe sahiptir. Bu yeni güncellemeyi alan çeşitli Sky-Dweller çeşitleri vardır: Sarı altından üç kadran rengi ve Everose altından üç kadran rengi, bahar kombinlerinize canlı ve enerjik bir hava katacaktır.

Sitemizdeki birbirinden kaliteli ve uygun fiyatlı Rolex saatleri arasında kolaylıkla bahar kombinlerinize uygun Rolex modelleri bulabilirsiniz. Bahar aylarında yaptığınız her kombine zarafet ve etkileyici bir görünüm katmak için listede yer alan Rolex modellerine, ikincielsaatler.com sayesinde avantajlı fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.

Önceki yazımızı https://ikincielsaatler.com/en-iyi-celik-saatler-ve-ozellikleri/ linkinden okuyabilirsiniz.

WhatsApp