+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

2022’de Karşımıza Çıkacak Yeni Rolex Modelleri

2022’de Karşımıza Çıkacak Yeni Rolex Modelleri

Rolex’in efsanevi gizliliğinin yeniden üretildiği ve incelendiği zaman, bu yıl da gelmiş durumda. Rolex, 2019 fuarının ardından Baselworld’den çıkışından bu yana ilk kez Cenevre’de yeniliklerini tanıtacak. Bu da büyük olasılıkla Watches & Wonders’ı, yılın geri kalanında endüstrinin tartışmasız odak noktası haline getirecek.

Saat uzmanları, İsviçreli saat ustalarının kralı olan Rolex tarafından 2022’de piyasaya sürülecek olan saatlerle ilgili tahminlerini ortaya koyuyorlar. 2022’de Rolex beklentileri ve yeni Rolex modelleri için tahminler, geçtiğimiz birkaç yılda gördüğümüz trendlere odaklanılması yönünde. Tahminler doğru çıkarsa, Rolex hayranları bundan oldukça memnuniyet duyacaklardır.

Rolex 2022 Tahminleri

Rolex, üretim süreçlerindeki verimliliklerini sessizce artırıyor. Daha önce pek çoğu 3230 ve 3235 mekanizmalarını paylaşan neredeyse tüm modellerin, yeni mekanizmalara geçiş yaptığını gördük. Kasa boyutları, kadran renkleri ve çerçeveler de birleştirildi. Bu durum Rolex‘in, insanların büyük bir ilgiyle beklediği daha fazla saat üretmeye değil, daha akıllıca saat üretmeye çalıştığını ifade ediyor. Marka, daha fazla fabrikaya yatırım yapmak yerine mevcut kapasiteleri dahilinde üretim oranını artırmaya yöneliyor.

Bunun dışında 2022 yılında yeni Rolex modelleri ile ilgili tahmin edilenler şu şekilde sıralanabilir:

· Üretim Artacak ve Arz Daha İyi Olacak

Rolex, görüşmeler sırasında talep ile ürün bulunabilirliği arasında büyük bir boşluk olduğunu kabul ettiklerini kamuoyuna açıklamıştır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Rolex, mevcut limitleri dahilinde daha fazla saat üretebilmek için üretim sürecini sessizce optimize ediyor.

Rolex paslanmaz çelik spor modelleri bulmak zor olsa da bu onların çok fazla sayıda satılmadığı anlamına gelmez. Rolex, daha büyük sorunları çözmek için zaman ayırması ve zaman içinde küçük kademeli değişiklikler yapmasıyla tanınır. Yıllarca üretim süreçlerini optimize ettikten ve skus’larını ayarladıktan sonra 2022’de yeni Rolex modelleri ile ilgili olarak Rolex’in üretim artışını ve daha birçok yeni saati piyasaya sürmeye hazır olduğu tahmin ediliyor.

· Rolex Yetkili Satıcıları Genç Nesillere Daha Fazla Satış Yapacak

Rolex, karşılaştıkları birkaç sorunun farkındadır ve bunlar kabul edilmiştir. Bir Rolex elde etmek zordur ve çoğu zaman popüler modeller, genellikle daha genç bir nesli içermeyen yetkili satıcılarda yüksek değerli müşterilere satılmaktadır. Bir Rolex’e sahip olan ya da satın alma konusunda iyi bir deneyim yerine gençler daha erişilebilir markalara yöneliyor. Omega, bunlara en iyi örneklerden biridir. Omega, Rolex kadar iyi ve “Seamaster 300 Limited Edition Spectre” modeli gibi kolay bulunabilecek saatler üretiyor. Aynı zamanda birçok referansı mevcut olan Omega saatler, bir Rolex’ten daha ucuza satın alınabiliyor.

Rolex, genç nesli üründen uzak tutmaya devam ederse bunun marka için büyük bir bölünme yaratacağının farkındadır. Bu yüzden 2022’de yeni Rolex modelleri ile genç yaştaki potasiyel müşterilerin daha fazla hedefleneceği tahmin ediliyor.

· Vitrinlerde Hala Rolex Saat Eksikliği Olacak

Rolex bayilerinin, alıcıların kasalardaki en popüler saatleri görebilmesi için demo saatler sergilemeye veya envanter tutmaya yöneldiği konusunda birçok söylenti bulunuyor. Bazı bayilerin, demo saatleri (hareketsiz olanlar) gösteren bu stratejilerden birini denediği doğrudur. Alınan doğrudan geri bildirimler ise bunun müşteriyi mutlu etmekten çok üzdüğü ve bunun bir zaman kaybı olduğu yönündedir. Mağazaya gelmek isteyen herkesin, %99’unun asla almayacağından emin olduğu bir Daytona’yı denemek istediğini hayal edin. Bu hiç de mantıklı değildir. Bazı bayilerin, müşterilerin istedikleri saatleri görmelerine yardımcı olmak için yeni şeyler denediğini kabul etmek gerekse de bu ileriye dönük bir şey olmayacak ve yeni Rolex modelleri vitrinlerde demo olarak fazla yer almayacaktır.

 

2022'de Karşımıza Çıkacak Yeni Rolex Modelleri
Rolex Daytona Black Index Dial ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bunun için dilediğiniz Rolex modelini bayi vitrinlerinde aramak yerine ikincielsaatler.com üzerinden en kolay ve uygun fiyatlı şekilde satın almayı tercih edebilirsiniz.

· Rolex 2022’de Fiyat Artışı Olacak

Son zamanlarda lüks ürünlere olan talebin arttığını, hızlı enflasyonu ve malzeme tedarik etme yeteneğinin daha zor hale geldiğini gördük. Büyük bir çoğunluk, 2022’de yeni Rolex modelleri için olağan fiyat artışını görmeyi bekliyor.

Rolex’in her zaman bir planı vardır ve kısa vadeli dalgalanmaların onları rotasından saptırmasına izin vermezler. Rolex 2022 fiyat artışları yıllar önce planlanmıştır ve mevcut ekonomik durumun bir faktörü değildir.

· Rolex Gray Market Darbe Alacak

2022 yeni Rolex modelleri için bir diğer tahmin de bayilerin, tek bir müşterinin belirli bir süre içinde satın alabileceği saat sayısını sınırlayacak olmasıdır. Bunun arkasındaki mantık oldukça basittir. Belirli bir zaman diliminde daha fazla benzersiz alıcı varsa ve kaynaklar (para) sınırlıysa, Rolex’in müşteri tabanı doygun hale gelir ve daha iyi hizmet verilir. Bu, Rolex alacak parası olup da alamayan alıcıların talebini azaltacak ve dolayısıyla gri piyasaya başvurmak zorunda kalacaktır.

2022’de Çıkması Beklenen Yeni Rolex Modelleri

1. Yeni Bir İki Tonlu Yeşil Submariner

Onlarca yıldır Rolex’in 126613LN ve 126613LB modellerinin aynı iki ton kombinasyonuna sahip olduğunu gördük. Bunlar siyah veya mavi Submariner’dir. Rolex, amaçlarının daha değerli metal saatler ya da iki tonlu modeller satmak olduğunu gizlememiştir. Buna örnek olarak, son zamanlarda Explorer I serisine herkesin daha önce hiç düşünmediği iki ton kombinasyonunun eklendiği görülmüştür.

2022 yeni Rolex modelleri arasında iki tonlu yeşil bezel ve kadranlı yeni bir Submariner serisinin piyasaya sürülerek, seriye yeni bir görünüm kazandırılacağı tahmin ediliyor. Yeşille ilgili herhangi bir Rolex’in hemen bir klasik olacağını tahmin etmek ise hiç de zor değil…

2. Güncellenmiş Rolex GMT Coke 2022’de Piyasaya Sürülecek

Bu bir klişe haline geldi ancak Rolex 2021’in cansız popülaritesini telafi etmek istiyorsa GMT Master II Coke Circle’ın piyasaya sürülmesi, 2022’de yeni Rolex modelleri tahmini için ilk akla gelenler arasındadır. Coke Circle ya da Pepsi Circle, bir noktada neredeyse kesinlikle yeniden piyasaya sürülecek olan eski saatlerdir.

Şu anda GMT Master II’yi satın almak hala göz korkutucu bir iştir ve bekleme listesi çok uzundur. Eğer bu izin listeyi beklemeden GMT Master II’ye hemen sahip olmak isterseniz, ikincielsaatler.com üzerinden satın almak en doğru seçim olacaktır. Rolex, 2022’de yeni bir GMT Coke Circle çıkarırsa, kesinlikle sayısız Rolex saatseverinin tutkusunu ateşleyecektir. Ancak 3-4 yıllık bir bekleme listesine sahip olmasının muhtemel olduğunu unutmamak gerekir. Rolex insanlara gerçekten istediklerini vermek istiyorsa, 2022’de Rolex GMT Coke Circle’ı yeniden satışa sunması en iyi fikir olacaktır.

3. Oyster Perpetual’a Benzer Yeni Bir Kadran Serisi Piyasaya Çıkacak

Rolex saatleri deyince aklımıza Oyster Perpetual serisi her zaman biraz sıkıcı gelir. Kadran parlak ve canlı renklere dönüştüğünde, her şey adeta değişir. Oyster Perpetual serisinin artık elde edilmesi en zor saatlerden biri olmasının temel nedeni ise aşikardır. Oyster Perpetual serisi, Rolex tarafından üretilen en ucuz saattir. Bu nedenle Oyster Perpetual serisinin üretimini artırmak anlamsızdır ve buna devam edilirse işletme, gelirini kaybedecektir.

2022’de Karşımıza Çıkacak Yeni Rolex Modelleri
Rolex Oyster Perpetual 31 ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bunun farkında olan lüks saat üreticisinin, yeni Rolex modelleri arasında Oyster Perpetual’a benzer yeni bir kadran serisini piyasaya çıkaracağı tahmin edilenler arasındadır.

4. 2022’de Piyasaya Sürülen Yeni Modellerde Daha Fazla Kırmızı Kullanılacak

Rolex ne yaparsa, piyasa da aynısını yapacaktır. 2020’den 2021’e kadar her saat markasının, saatin yeşil bir versiyonunu çıkardığını görüyoruz. Çoğu insan bunun, Rolex’in Pantone rengindeki başarısıyla ilgili olduğunu düşünüyor.

2022 yeni Rolex modelleri için öngörüler, Rolex’i bir kez daha ön planda göreceğimiz ve güzel kırmızı tonlu en az bir yeni saat üreteceği yönündedir. Submariner serisi, Explorer serisi ve hatta Milgauss serisinin, 2022 yılında kırmızı renkle karşımıza çıkacağına inanılıyor.

2022 yeni Rolex modelleri ve lüks saat dünyasında adeta klasik haline gelen modellere en uygun fiyat avantajıyla sahip olmak için koleksiyonlarımıza göz atabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/unlu-is-adamlarinin-en-cok-tercih-ettigi-saat-modelleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp