+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Klasik Giyinenlerin Tercihi Cartier Saatler

Klasik Giyinenlerin Tercihi Cartier Saatler

Merkezi Paris’te bulunan Cartier, tasarım sektöründe yeni standartları belirleyen, öncü bir marka olmayı başarmıştır. 20. yüzyılın başında ilk dörtgen kadranı tasarlayan Cartier‘in, 1904 yılında Brezilyalı pilot Alberto Santos Dumont için özel olarak geliştirdiği Santos modeli, günümüzde Cartier’nin en ünlü kol saatlerinden biridir. Ayrıca bu durum Tank modeli için de geçerlidir. Dört köşeli bir kasaya sahip olan Cartier Tank, yıllar içinde adeta bir tasarım ikonuna dönüşmüştür.

Klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler, özellikle estetik ve etkileyici olmaları ile tanınır. Cartier, saatçilik alanında her zaman öncü bir rol oynamıştır. Cartier’in  cep saatlerinin günlük hayatta egemen olduğu bir dönemde kol saatlerini üretim programına alan ilk üreticilerden biri olması, öncülük özelliğinin bir yansımasıdır.

Erkekler için Klasik Tasarımlı Cartier Modelleri

Klasik tarza sahip olan erkekler için klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler, tasarımı ile adeta göz kamaştırır. Cartier’in birbirinden özel tasarımları, erkekler için klasik kombinlerin ayrılmaz bir parçasıdır.

1.      Pasha De Cartier

Pasha de Cartier, otomatik kurmalı mekanik bir mekanizmaya sahiptir. 18K sarı altın kasa, yivli taç kapağı ve safirli taç seti bulunan bu model, gümüş çakmaktaşı kadrana ve maviye çalan çelik elmas şekilli ibrelere sahiptir. Ayrıca 10 bar’a kadar da suya dayanıklıdır. (yaklaşık 100 metre).

1943’te Cartier koleksiyonlarında yerini alan bu Cartier modeli, Pasha serisine ilham vermeye her zaman devam etti. Yuvarlak ve suya dayanıklı kasa, kasaya küçük bir zincirle tutturulmuş vidalı bir taç kapağı ile kılıç şeklindeki kollar bir araya gelerek, güçlü bir zarafet ilan eden benzersiz bir saat oluşturdu. Kendine özgü özel bir tasarım olan Pasha modeli, Cartier saatçilik geleneğine bağlı kalınarak tasarlanmıştır.

Klasik Giyimlerin Tercihi Cartier Saatler
Cartier Pasha Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

2.      Santos De Cartier

Klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler dendiğinde Santos modelinden bahsetmeden geçmek olmaz. Bu unutulmaz model, otomatik kurmalı mekanik bir mekanizma ve çelik kasa ile donatılmıştır. Yönlü sentetik spinel ile 7 taraflı kurma kolu, gümüş renkli opalin kadranı ve çelik kılıç şeklindeki ibreleri ile adeta göz kamaştırır. “SmartLink” ayar sistemli çelik bileziği ve değiştirilebilir çelik katlanır tokalı ikinci bilekliği “QuickSwitch” değiştirilebilirlik sistemi ile donatılmıştır. Kasa genişliği 35,1 mm, kalınlığı 8,83 mm ve 10 bar’a kadar suya dayanıklıdır (yaklaşık 100 metre).

Cartier Santos modeli, 1904 yılından bu yana üretilmektedir. Bu saat, Cartier tarafından ünlü Brezilyalı pilot Alberto Santos Dumont için üretilmiştir. Pilot Dumont, 1906 yılında resmi gözlemciler tarafından kayıt altına alınan dünyanın ilk halka açık uçuşunu gerçekleştirdi. Dumont, bu uçuşu yaparken kolundaki saat Cartier Santos modeliydi. Bu sayede uçağı kullanırken bir yandan da zamanı takip edebiliyordu. Cartier Santos, bu günden sonra saatçilik tarihindeki ilk pilot saatlerinden biri olarak kabul edildi.

3.      Drive De Cartier

Drive de Cartier modeli de klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler arasında sayılabilir. Kendinden kurmalı mekanik hareket üretimi, Kalibre 1904-PS MC, çelik kasa, 40 mm uzunluk, 41 mm genişlik, 11,25 mm kalınlık ve yönlü sentetik spinel ve sekizgen çelik taç seti ile eşsiz tasarımlardan biridir. Gümüş çakmaktaşı kadranı, Romen rakamları, maviye çalan çelik yaprak biçimli saniye ibresi ve yine maviye çalan çelik kılıç biçimli akrep ve yelkovanı ile adeta tarzınızla bütünleşir. Safir kristal bu model,  siyah yarı mat timsah derisi kayışa ve 18 mm çelik çift ayarlanabilir katlanır tokaya sahiptir. Saat 3 konumundaki takvim açıklığı, saat 6 konumundaki küçük saniye sayacı ve safir kasa arkası ile 3 bar’a kadar suya dayanıklıdır. (yaklaşık 30 metre).

Şekilli saat koleksiyonları ile saat tarihine damgasını vuran Cartier, Drive de Cartier’de zarafeti yeniden tanımlamıştır. Yastık şeklindeki bu saatin zarif çizgileri, klasik kombinler ile hayat bulan çok şık bir parça oluşturur.

4.      Cle De Cartier

Klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler arasındaki Cle de Cartier modeli, 40 mm, kendinden kurmalı mekanik hareket üretimi ve kalibre 1847 MC. ile donatılmıştır. Çelik kasası, sentetik spinel anahtar seti, gümüş rengi flinque güneş ışını efektli kadranı, maviye çalan çelik kılıç şeklinde ibreleri ve çelik bileziği ile zarafetin eş anlamlısıdır. 11,76 mm kasa kalınlığı ile 3 bar’a kadar suya dayanıklıdır. (yaklaşık 30 metre)

Şekilli saatlerin ustası olarak tanınan Cartier, tasarım, doğruluk, denge ve oranın bir kanıtı olan Cle de Cartier’i müşterilerinin beğenisine sunar. Cle modeli yumuşak kıvrımları, temiz hatları ve yuvarlak profili ile vazgeçilmez Cartier saatleri arasındaki yerini çoktan almıştır. Saatin akıcı çizgileri, büyük bir ustalık eseri olduğunun en büyük kanıtıdır.

Klasik Tarza Sahip Olan Kadınlar için Cartier Saatler

Hem klasikten hem de şıklığından ödün vermeyen kadınlar için özel olarak üretilen klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler, estetiğin ve hassasiyetin yeniden tanımlanmasıdır. Yenilikçi ve geleneksel saatçiliği zarafetle buluşturan Cartier modelleri, kadınlar için klasik kombinlerin olmazsa olmaz bir parçasıdır.

1.      Tank Solo

Tank Solo saat, küçük modeli ve kuvars hareketi ile kadınlar için klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler arasında ilk sırada yer alır. Çelik kasası, sentetik spinel kabaşonlu boncuklu taç seti, berrak gümüş opalin kadranı, Romen rakamları ve çelik bileziği ile klasik kombinlerin yıldız parçasıdır. 31 mm x 24,4 mm kasa boyutları ve 5,55 mm kalınlığı ile 30 metre/100 feet’e kadar suya dayanıklıdır.

Tank Solo saatin hem mütevazı hem de modern tasarımı, onu Tank koleksiyonunda ilk ortaya çıktığı andan itibaren bir klasik haline getirmiştir. Tank Solo modeli çeşitli varyasyonlarla yeniden üretilirken, koleksiyonun başarısının ardında yatan benzersiz estetiği tasarımcılarını daima gururlandırır.

2.      Ballon Bleu De Cartier

Ballon Bleu de Cartier saatte yer alan kuvars hareketi, çelik kasa ve yivli taç seti ile buluşur. Cartier kadın saati efsanelerinden olan bu model, pembe kadrana, Romen rakamlarına, maviye çalan çelik kılıç şekilli ibrelere, çelik bileziğe sahiptir. Kasa boyutları: çap: 28 mm, kalınlık: 9,35 mm ve 3 bar’a kadar suya dayanıklıdır. (yaklaşık 30 metre)

Bir balon gibi süzülen ve yanına güvenli bir şekilde yerleştirilmiş kabaşon kadar mavi olan Cartier’in Ballon Bleu modeli, klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler arasında ön plana çıkar. Kadınların bileklerine zarafet katan bu Cartier fenomeni, koyu mavi bir sarma mekanizması tarafından yönlendirilir. Kasanın dışbükey kıvrımları, guilloche kadran, kılıç şeklindeki ibreler ve bileziğin cilalı ya da saten kaplama bağlantıları, Ballon Bleu modelinin Cartier saatçilik dünyasında eşsiz olmasını sağlar.

Klasik Giyimlerin Tercihi Cartier Ballon Bleu Saatler
Cartier Ballon Bleu Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

3.      Panthere De Cartier

Panthere de Cartier saat, küçük modelinde kuvars hareketi ve pırlanta kesim 18K pembe altın set ile donatılmıştır. Boyutları 22 mm x 30 mm, kalınlığı ise 6 mm’dir. Modelde bulunan pırlantalı taç seti, gümüş kadran, maviye çalan çelik kılıç şeklinde ibreler ve 18K pembe altın bilezik, 3 bar’a kadar suya dayanıklıdır. (yaklaşık 30 metre).

Aynı anda hem saat hem de mücevher olan Panthere de Cartier saati, en çok tanınan Cartier tasarımlarından biridir. 80’lerde satışa sunulan ve her zamankinden daha çağdaş olan bu model, tarzıyla daima göz önünde olmak isteyen kadınlar için klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler arasında gerçek bir stil ikonu olarak kabul edilir.

Size uygun olduğunu düşündüğünüz Cartier saate ikincielsaatler.com sitesinden avantajlı fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. İkinci El Saatler’de Rolex, Audemars Piguet, Chopard gibi birçok marka lüks saat bulunmaktadır.

Bu yazımızda klasik giyinenlerin tercihi Cartier saatler konusunda değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/sizin-tercihiniz-hangi-rolex-saat/ linkinden göz atabilirsiniz.

WhatsApp