+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Aile Yadigarı Olabilecek Rolex Saatler

Aile Yadigarı Olabilecek Rolex Saatler

Lüksün, gücün ve prestijin sembolü olan Rolex saatler, her zaman değerini koruyan modellerdir. Bu sayede Rolex saatinizi satmak istediğinizde para kaybetmek konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Aksine pek çok zaman iyi durumdaki Rolex saatinizi, satın aldığınız fiyattan çok daha yüksek fiyatlarla satabilirsiniz. Özellikle de güncel modeller ve son derece nadir bulunan vintage saatler yüksek fiyat artışı potansiyeline sahiptir. Hatta bazı vintage Rolex modelleri, açık artırmalarda milyon dolara varan fiyatlarla alıcı bulabiliyor. Bu nedenle aile yadigarı olabilecek Rolex saatler için çok iyi bir yatırım aracı olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Rolex, her geçen gün güçlenmeye devam eden, piyasadaki en lüks ve popüler saat markalarından biridir. Bu sayede Rolex saatler, evladiyelik olarak düşünülebilecek yatırım yapmaya değer modellerdir.

Değerini Kaybetmeyen Rolex Modelleri

Bazı saat markaları çok yüksek bedellere satılıp, büyük çoğunluğun sahip olamayacağı kadar lüks olsa bile hemen hemen herkes tarafından bilinir. Sokaktaki herhangi birini çevirip bildiği bir saat markasını sorduğunuzda, muhtemelen çoğu kişinin ilk söyleyeceği marka “Rolex ” olacaktır. Rolex, 20. yüzyıl başlarında kurulmuş ve o günden bu yana sektöre pek çok yenilik kazandırmıştır. Bu sayede haklı olarak herkesin adeta aklına kazınmış muazzam bir saat markası haline gelmiştir.

Ayrıca Rolex, lüks saat dünyasına giriş için de oldukça doğru bir marka tercihidir. Aile yadigarı olabilecek Rolex saatler, sonraki nesillere teslim edilebilecek, değerli bir yatırım aracı olabilir. Bu da Rolex’i, evladiyelik olarak tanımlayabileceğimiz oldukça kıymetli saatlerden biri haline getirir. Sebebi her ne olursa olsun, Rolex, değerini hiçbir zaman kaybetmeyen ve yıllar geçtikçe değerini katlayan önemli bir markadır. Rolex markası aynı zamanda kültürel olarak da çok yönlüdür. Rolex, lüks bir saat markası olarak değerini korumayı her zaman başarmış ve bunu devam ettirmenin yolunu bulmuştur.

Aile Yadigarı Olabilecek Rolex Saatler
Rolex Sky-Dweller Çelik Kasa Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Yatırım Aracı Olarak Değerlendirebileceğiniz Rolex Modelleri

Aile yadigarı olabilecek Rolex saatler, dünyaya kendi tarzınızı yansıtmanın harika bir yoludur. Markanın özel modelleri; klasik ve zariften, cesur ve gösterişli tasarımlara kadar çok çeşitlilik gösterir. Bu sayede saat zevkiniz her ne olursa olsun, Rolex’de sizin için mutlaka bir seçenek vardır. Kendinizi lüks saatlerde en üst seviyeye çıkarmak için heyecan duyuyorsanız, yatırım olarak da değerlendirebileceğiniz pahalı Rolex saatleri sizin için mükemmel bir seçimdir.

Rolex saatler, her zaman arzulanan bir özlem nesnesidir. Rolex’i bu kadar değerli yapan şey; yenilikte öncü olması, kullanılan değerli metaller, olağanüstü üretim, detaylara gösterilen zaman ve dikkatin bir kombinasyonu olmasıdır.

1.      Paul Newman Rolex Daytona

Aile yadigarı olabilecek Rolex saatler dendiğinde ilk akla gelen ve paslanmaz çelikten üretilen Rolex Cosmograph Daytona, saat sektöründe yapılabilecek en iyi yatırımlardan biridir. Bu Rolex efsanesi, tarzında daha geleneksel bir görünümü tercih eden erkekler için keskin bir toka ile tamamlanmış , çekici bir lacivert deri kayışa sahiptir. Bunun yanı sıra bu özel tasarımın bol miktarda ışıltılı ayrıntıları bulunur. Serme elmas kadranı elmas saat imlerine sahipken, takimetre ölçekli çerçeve, kordona uyum sağlaması için mavi taşlarla ayarlanmıştır.

Parlak beyaz yüzler kronograf kadranlarının okunmasını kolaylaştırırken, ışıldayan ibreler düşük ışıkta bile saati anlamayı basit hale getirir. Ayrıca safir kristal camın çizilmeye dayanıklı kadranı ile bu efsane Rolex modeliniz çizilmez kalacaktır. Bu saatin 17, 8 milyon dolara satılmasındaki en büyük etkenlerden biri şüphesiz ki, Winning filminde çalışırken oyuncu Paul Newman’a verilmesiydi. Bu durumun Daytona modelinin Rolex’in hem alırken hem de satarken en pahalı saat olmasındaki rolü tartışılmazdır.

2.      Rolex Submariner

Eğer buzlu Rolex saatlerini seven bir centilmenseniz, aile yadigarı olabilecek Rolex saatler arasında Submariner sizin için mükemmel bir seçimdir. Etkileyici Rolex fenomenlerinden biri olan Submariner, 18 ayar beyaz soğuk kasaya, mavi elmas setli bezel ve saat imlerine sahiptir. Ayrıca kordonu 18 ayar beyaz altındır ve bol miktarda ekstra kaplamalı bling ile tamamlanmıştır. İşlevsellik açısından bakıldığında ise bir tarih göstergesi olan bu Rolex saatin, kalibre 3135 otomatik mekanizma ve bir istiridye kilidi tokası vardır.

Sektörde lider bir dalış saati olan ve aile yadigarı olabilecek Rolex saatler arasında bulunan Submariner tasarımı, 1000 fit’e kadar suya dayanıklıdır. Aynı zamanda saatin kadranında çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal bulunur. Böylece parlaklığını köreltecek herhangi bir şey için endişe duymanıza gerek kalmaz. Eğer yatırım amaçlı satın almak için Rolex koleksiyonları arasında bir gezintiye çıkacaksanız, Subraminer’i listenizdeki ilk sıraya koyabilirsiniz.

Aile Yadigarı Olabilecek Rolex Saatler
Rolex Submariner Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Rolex Saatin Dikkat Çeken Farklı Tasarımları

Rolex saat markasının kurulduğu ilk yıllarda, diğer firmalar da neredeyse Rolex ile aynı fiyatlarda saat satışı yapmaktaydılar. Fakat Rolex zamanla daha maliyetli ve kaliteli ürünler tasarladı. Dolayısıyla pahalı saat üretimleri de bu şekilde başladı.

Aile yadigarı olabilecek Rolex saatler neden bu kadar pahalı? sorusuna şu cevaplar verilebilir:

  • Hem tasarım hem üretim açısından çok fazla zaman ihtiyacı duyuluyor.
  • İçerisinde yer alan makro malzemeler sebebiyle güçlükle üretiliyor ve bu malzemelerin ücretleri de son derece yüksek. Üretim için gerekli olan mikroskobu da Rolex yine kendi imal ediyor.
  • Mekanik saatlerde makro malzemeler kullanıldığı için üretim ve yapım aşamasında bu saatlerin arıza yapma ihtimali oldukça yüksek olduğundan, bu durum maliyeti olumsuz etkiliyor.
  • Rolex markası saat modellerinde saf çelik kullanıyor. Bu sayede Rolex modelleri paslanmaya ve oksitlenmeye karşı son derece dayanıklıdır.
  • Rolex, kendi altınını kendi üretiyor. Ve bu altınlar, yalnızca saatlerin üretiminde kullanılıyor.
  • Rolex saatleri makine ile değil el işçiliği ile yapılıyor ve bir saatin üretimi tam bir yıl kadar sürüyor.
  • Rolex saatlerinin üretiminde her iş için ayrı ayrı departmanlar ve bu departmanlarda çalışan uzman kişiler bulunuyor. Bu durum elbette maliyete de yansıyor.

Kol Saati Almak İyi Bir Yatırım Mıdır?

Aile yadigarı olabilecek Rolex saatler yalnızca zamanı gösteren bir obje değil, bundan çok daha fazlasıdır. İlki ve en önemlisi; Rolex saatler bir kronometredir. Bunun da ötesinde, bir moda aksesuarı, durum sembolü, özelliklerine bağlı olarak kişisel asistan, fiyatı çok pahalı olan bir hesap makinası ve daha fazlası olabilir. Fakat bir koleksiyoncu için Rolex saatlerin çok başka anlamları vardır. Onlar için Rolex tasarımları her şeyden önce çok değerli bir yatırım aracıdır.

Bazı saatler zamansızdır. Kuşaktan kuşağa aktarılabilir ve istenirse yıllar sonra elden çıkarılıp nakite çevrilebilir. Yalnızca özel günlerde kullandığınız bir saat bile olsa, Rolex saatiniz ilk aldığınız günki  gibi görünecek ve her zaman sorunsuz çalışmaya devam edecektir. Tabii ki bunun gibi zamanın testlerine dayanacak özelliklerde bir saat istiyorsanız, biraz fazla para harcamanız kaçınılmaz olacaktır.

Mekanik Saat mi Kuvars Saat mi Tercih Edilmeli?

Eğer aile yadigarı olabilecek Rolex saatler için işlevsel bir bakış açısı ile bakacak olursak, kuvars saatlerin mekanik saatlerden doğruluk olarak daha üstün olduğu söylenebilir. Yalnızca bu bile aslında saat kullanıcıları arasında büyük tartışmalar yaratan bir teknik özelliktir. Çünkü bir saatin kullanım amacının zamanı göstermek olduğu düşünülürse, çok ucuz bir kuvars saatin bile binlerce liralık mekanik saatten daha doğru olduğu gerçeğini kabul etmek biraz zordur.

Fakat günümüzde bir saatin fiyatını belirleyen ve fiyatının yüksek olmasını sağlayan şey, zamanı doğru göstermesi değildir. Mekanik saatler çok daha hassas ve titiz bir işçilik ile üretilir. Dünyadaki en pahalı saat markalarından olan aile yadigarı olabilecek Rolex saatler stilleri, teknik yönleri ve en önemlisi yüksek itibarları sebebiyle yüksek fiyatlara sahiptir.

Eğer yatırım amaçlı kullanılabilecek özel Rolex tasarımlarına daha uygun fiyatlarla sahip olmak isterseniz “Bir Yatırım Aracı Olarak 2. El Lüks Saat” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.  ikincielsaatler.com üzerinden aradığınız Rolex modeline kolayca sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda aile yadigarı olabilecek Rolex saatlere değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/klasik-giyinenlerin-tercihi-cartier-saatler/ linkinden göz atabilirsiniz.

WhatsApp