+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri?

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri?

Geleneklerine bağlı, tanınan bir İsviçre saat markası olan Jaeger,  aynı zamanda en yenilikçi markalar listesinde ilk sırada yer alır. En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna geçmeden önce marka hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; başka hiçbir şirketin sahip olmadığı kadar çok patenti bulanan  Jaeger-LeCoultre, icat ettiği birçok yeni saat mekanizması ile İsviçre saatçiliğinin en nitelikli ve uzman markalarından biri konumuna gelmiştir. Öyle ki, Vacheron Constantin ve Patek Philippe gibi en üst düzey markalar dahi bu kusursuz markanın ürettiği mekanizmalara güvenmekte ve bu mekanizmaları tasarımlarında kullanmaktadırlar.

Jaeger-LeCoultre, uzun yıllar devam eden üretim sürecinde, hiç bitmeyen bir enerji ile sürekli yenilikler arayan, kalbini ve ruhunu işine adamış bir üretici firmadır. İsim yazılabilir, kişiye özel bir saatler ürettiklerine de değinilmelidir. Tasarımları, diğer lüks sınıf saat markaları ile karşılaştırıldığında biraz klasik kalıyormuş gibi görünse de, efsanevi Master modeli tam anlamıyla muazzamdır. İsim yazılabilir, kişiye özel bir saatler ürettiklerine de değinilmelidir.

El İşçiliği Sanatında Mükemmelliğin Markası: Jaeger-Lecoultre

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? dendiğinde sayılabilecek pek çok model vardır. İsviçreli saat üreticileri arasında saatçilik alanında Jaeger-LeCoultre kadar fazla yeniliğe imza atanların sayısı ise çok azdır. Merkezi Vallee de Joux vadisindeki La Sentier kentinde yer alan şirket,  büyük teknik yenilikleri de hayata geçiren öncü bir saat üreticisi olmuştur:

  • İki katmanlı saat mekanizması Duoplan,
  • Dünyanın en küçük saat mekanizması 101,
  • Sonsuz takvim veya dakika tekrarlama gibi büyük komplikasyonlar.

Jaeger-LeCoultre’ün üretim aşamalarında geleneksel el işçiliği her zaman ön planda tutulmuştur. Üretici firma,  %90’ın üzerinde bir oranla manüfaktür üretim yapmaktadır.  Jaeger-LeCoultre, kalite ve mükemmellik söz konusu olduğunda, Audemars Piguet ve Patek Philippe ile aynı kulvarda yer almaktadır.

Lüks İsviçre saat markaları arasındaki yerini her daim koruyan  Jaeger-LeCoultre, eşsiz ve karmaşık detayları olan saatler üretmektedir. 1833 yılında kurulduğundan bu yana inovasyona çok önem veren firma, netlik mottosunu da kurulduğu ilk günden beri sürdürmektedir. En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna cevap olan modellerin  klasik tasarımları sayesinde, tekrar tekrar kullanılabilir. Bu yüzden Jaeger Lecoultre için zamansız bir marka olduğu rahatlıkla söylenebilir.

1.      Jaeger-Lecoultre Master Compressor: Yarım Dönüşün Getirdiği Su Geçirmezlik

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna verilecek ilk cevap elbette, “Master Compressor” tasarımıdır. Bu tasarım, yalnızca kronograf modeli olarak değil, çeşitli varyasyonlarla GMT ve dünya saati olarak da satışa sunulmaktadır. Bu modellere ek olarak bir de dalış saati koleksiyonu vardır: Master Compressor Diving.

Master Compressor modeli adını patentli özel bir kurma tepesinden alır. Bu sistem, diğer saatlerdeki vidalanmış kurma tepesinden tamamen farklıdır. Vidalanmış kurma tepesinde uzun bir dişli çubuk kullanılır ve su geçirmezliği sağlayabilmek için tepeyi pek çok kez döndürmeniz gerekir. Jaeger-LeCoultre’ün Compressor sisteminde, tepeyi yarım tur döndürmek yeterlidir. Beyaz bir ok, kurma tepesinin kitlendiğini ve saatin artık su geçirmez özellikte olduğunu gösterir. Üretici firma bu özelliği aynı zamanda su geçirmeyen kronografın yuvarlak düğmelerle daha rahat bir şekilde kullanabilmesi için de tercih etmektedir.

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna Master Compressor modelleri arasında öne çıkan iki cevap vardır. Bunlar: Master Compressor Diving Lady ve Jaeger-LeCoultre Master Compressor Automatic

        I.            Master Compressor Diving Lady

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusunun ilk cevabı olan Master Compressor Diving Lady saatleri, 2007 yılında piyasaya çıktıkları andan itibaren performans ve zarafet arasındaki ikilemin sona erdiğinin sinyallerini verdi. Aktif ve sportif tarza sahip olanlar için üretilen bu özel tasarımla kadınlar, şıklık zevkinden ödün vermeden bu son derece güvenilir saat ile bileklerini süsleyebilirler. Jaeger-LeCoultre’un kadınlar için denizden ilham alan çizgisi, bu modelde siyah seramik kasa içinde görünerek, doğasının teknik yönünü de güçlendiriyor.

Nispeten biraz daha büyük ve zarif bir şekilde daha ince olan bu eşsiz model, Master Compressor Diving saatlerinin benzersiz tasarımını vurgular. Üretimin tasarımcıları yenilikçi malzemeleri siyah bir kadranla bir araya getirmiştir. Bu, estetik dengeyi ve endikasyonların okunabilirliğini zarif bir şekilde artıran, kontrast etkisine sahip unutulmaz Diving Lady modelinin ortaya çıkışının habercisi olmuştur. Saatin kadran detayları ise dalış bezelinde bulunan 16 pırlantanın varlığıyla aydınlatılır. Tasarım ve işlev arasındaki bu uyum, Jaeger-LeCoultre’a göre dalış dünyasının temel değerlerini doğrular: güzelliğin büyüsü ve eşsiz güvenilirliğin güvencesi.

en-iyi-jaeger-lecoultre-saat-modelleri-hangileri
Jaeger-LeCoultre Master Compressor Diving Lady Chronograph Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

      II.            Jaeger-LeCoultre Master Compressor Automatic

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusunun bir diğer cevabı olan Master Compressor Automatic, siyah deri kayışı, gümüş tonlu paslanmaz çelik kasası ve çerçevesi  ile büyülüyeci bir güzelliğe sahiptir. Siyah kadranı, parlak gümüş  tonundaki ibreleri ve çubuk şekilli saat imleri olan tasarımdaki  Arap rakamları, saat 6 ve 12 pozisyonlarını gösterir.

Analog özellikli modelde, saat 4 ile 5 arasında tarih göstergesi bulunur. Yaklaşık 65 saatlik güç rezervine sahip otomatik mekanizmaya sahip olan bu özel tasarımda, çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal kullanılmıştır. En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna cevap olarak eğer bir Master Compressor Automatic satın almak istiyorsanız, ikinci el lüks saatlerin satıldığı ikincielsaatler.com üzerinden bu özel Jaeger Lecoultre tasarımına kolayca sahip olabilirsiniz.

2.      Jaeger-LeCoultre Ideale 18Kt Rose Gold Diamonds

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna cevap olabilecek birbirinden harika ve lüks tasarımlı modeller arasında karar vermekte zorlanmış olabilirsiniz. Bu kararınızı daha da zorlaştıracak bir diğer unutulmaz Jaeger-LeCoultre modeli de “Ideale 18Kt Rose Gold Diamonds” tasarımıdır. Ideale, ünlü Reverso modellerinin yanı sıra Jaeger LeCoultre’un, Chopard ve Piaget gibi ultra lüks kadın kol saati nişine katılmak için tasarladığı butik düzeydeki bir başka lüks mücevher saatidir. Her Jaeger LeCoultre saatinde olduğu gibi Ideale Rose Gold Diamonds modeli de kusursuz bir şekilde üretilmiştir ve tasarımı ile adeta göz kamaştırır. Koleksiyondaki bu özel Jaeger LeCoultre tasarımı, kadınların her kombinine şıklık ve asaleti yansıtmak için vazgeçilmez olmaya adaydır.

Eğer siz de “Ideale 18Kt Rose Gold Diamonds” büyüsüne kapılmak ve kombinlerinize ayrılmaz bir parça katmak isterseniz, Jaeger Lecoultre markasının bu göz kamaştırıcı modelini, ikincielsaatler.com üzerinden uygun fiyatla ve kolayca satın alabilirsiniz.

en-iyi-jaeger-lecoultre-saat-modelleri-hangileri
Jaeger-LeCoultre Ideale 18Kt Rose Gold Diamonds Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

3.      Jaeger-Lecoultre Reverso: Döner Kasalı Referans Model

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusunun cevaplarından bir diğeri ise hiç şüphesiz  “Reverso” modelidir.  Reverso, Jaeger-LeCoultre’ün adeta amiral gemisidir. Tasarımın karakteristik özelliği ise kendi ekseninin etrafında tamamen dönebilen dörtgen formundaki saat kasasıdır. İsviçreli saat üreticisi Jaeger Lecoultre markası,  bu modeli 1930’lu yılların başında karşılaşmalar esnasında saatlerinin camlarının kırılmasından şikayetçi olan polo oyuncuları için tasarlamıştır.

Tasarımın özel döner kasası, saatin kadranını sert darbelerden korur. Reverso’nun tasarımı, üretildiği döneme uygun şekilde “art deco” tarzındadır. Döner kasanın arka yüzü çoğunlukla sanatsal gravürlerle veya emaye motiflerle süslenmiştir. Arka yüzünde ek göstergeler bulunan veya cam arka kapak sayesinde saatin mekanizmasının izlenmesini sağlayan modeller de vardır. Reverso tasarımının hem kadın hem de erkek saati modelleri bulunmaktadır.

4.      Çok İnce Bir Jaeger-Lecoultre Tasarımı: Master Ultra Thin

En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? diye soranlar için önerebileceğimiz bir diğer model ise “Master Ultra Thin” tasarımıdır. Bu model, ince ibreleri ve markörleriyle Master Control modelinden biraz daha sade bir tasarıma sahiptir. Bu çok ince saat, yalnızca 7,5 mm kalınlığındadır ve 1907 yılında üretilen minimalist saati hatırlatır.

Saniye ibresi ve tarih göstergesi bulunmayan Ultra Thin 41 modeli, özellikle basit tasarımlı saatleri sevenler için oldukça ideal bir modeldir. Modelin, merkezi saniye ibresi ve saat 6 pozisyonunda tarih penceresi, küçük saniye, Ay evresi göstergesi ve ibreli tarih göstergesi, güç rezervi göstergesi, tourbillona veya sonsuz takvime sahip model varyasyonları da üretilmektedir. Ayrıca kasa materyali olarak paslanmaz çelik veya 18 ayar kırmızı altın arasından tercih yapma şansınız da bulunmaktadır.

Bu yazımızda En İyi Jaeger Lecoultre Saat Modelleri Hangileri? sorusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/aile-yadigari-olabilecek-rolex-saatler/ linkinden göz atabilirsiniz.

WhatsApp