+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex vs Jaeger-Lecoultre

Rolex vs Jaeger-Lecoultre

Saat markaları arasında belki de Rolex‘ten daha popüler başka bir marka yoktur. Hemen herkes tarafından bilinen Rolex, şüphesiz lüks saat denince akla ilk gelen markadır. Fakat Jaeger-Lecoultre gibi daha seçkin ve lüks saat markaları da mevcuttur. Eğer bu popüler iki marka arasında tercih yapmakta zorlanıyorsanız, Rolex vs Jaeger-Lecoultre karşılaştırması işinizi son derece kolaylaştırabilir.

Bu markaların her ikisinin de çok güçlü yönleri ve özellikleri vardır. Peki saat tercihinizi Rolex’ten mi yoksa Jaeger-LeCoultre markasından yana mı yapmalısınız?

Hangi Marka Daha Çok Biliniyor?

Rolex, hiç şüphesiz dünyanın en çok tanınan saat markasıdır. Aslında pek çok kişi, Rolex’i doğrudan lüks saatlerle ilişkilendirir. Birçok kişi ise henüz Jaeger-LeCoultre markasını duymamış bile olabilir. Rolex markasının popüler ve geniş ürün yelpazesine sahip olmasının, hem faydaları hem de dezavantajları vardır. Bir statü sembolü olarak itibarı ve lüks bir saat olarak kitlesel pazar imajı sayesinde, insanların Rolex saatleri tanıması daha kolaydır. Eğer statü ve lüks sembolü olarak kabul edilen bir saat istiyorsanız, Rolex sizin için mükemmel bir seçimdir. Ancak bu durum, hırsızlar veya soyguncular tarafından hedef alınmaya meyilli olduğu anlamına gelir ve gerekli güvenlik tedbirlerini almak çok önemlidir.

Fakat Rolex vs Jaeger-Lecoultre kıyaslamasında ikonik JLC’nin, saat bilgisi açısından Rolex’ten daha üstün olduğu düşünülür. Her iki marka da en yüksek kaliteye sahip saatler üretirken, JLC daha zengin bir geçmişe sahiptir. Aynı zamanda bir Rolex’ten daha fazla komplikasyona sahip saatler üretir. Jager-LeCoultre, saat koleksiyoncuları arasında en iyi saat üreticisi olarak da kabul edilir.

Rolex’in Tarihi

Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasında tercih yaparken, ilk olarak Rolex’in tarihine bir göz atmak gerekir. Rolex, birbirinden göz alıcı ve değerli kol saatleri tasarlayan, üreten ve satan İsviçreli bir lüks saat üreticisidir. Günümüzde İsviçre Cenevre’de bulunan şirket, ilk olarak Hans Wilsdorf ve kayınbiraderi Alfred Davis tarafından 1905 yılında Londra, İngiltere’de kuruldu. 2016 yılında Forbes tarafından 64. en güçlü küresel marka olarak seçilen Rolex, aynı zamanda dünyanın en büyük üst düzey saat markasıdır.

Rolex saat modelleri iyi bir yapı kalitesine ve dayanıklılığa sahip olmasıyla, saat tutkunları tarafından çok beğeniliyor. Rolex aynı zamanda aşağıdakileri içeren birçok yeniliğe de öncülük etmiştir:

  • İlk su geçirmez kol saati (1926’da Rolex Oyster)
  • Kadranında tarihin otomatik olarak değiştiği ilk kol saati (1945’te Rolex Datejust)
  • 100 m’ye (330 ft) kadar su geçirmez ilk kol saati kılıfı (1953’te Rolex Oyster Perpetual Submariner)
  • Aynı anda iki zaman dilimini gösteren ilk kol saati (1954’te Rolex GMT Master)
  • Kadranında gün ve tarihin otomatik olarak değiştiği ilk kol saati (1956’da Rolex Day-Date)
  • Rolex Submariner’ın günümüze kadar en çok kopyalanan saat tasarımlarından biri olduğu söylenir.
  • Ekim 2017’de Paul Newman’a ait bir Rolex Daytona saat, 17 milyon ABD dolarından fazla satılarak şimdiye kadarki en pahalı satılan kol saati olmuştur.
Rolex vs Jaeger-Lecoultre
Rolex Submariner Date Black Dial 41mm Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Jaeger-LeCoultre’un Tarihi

Jaeger-LeCoultre, İsviçre’nin Le Sentier kentinde yer alan lüks bir İsviçreli saat şirketidir. Şirket, Antoine LeCoultre tarafından 1833’te (Rolex’in kurulmasından yarım yüzyıldan fazla bir süre önce) kuruldu. Antoine LeCoultre (1803-1881), 1833’te yüksek kaliteli saatler üretmek için Le Sentier köyünde küçük bir saatçilik atölyesi kurdu.

Rolex vs Jaeger-Lecoultre karşılaştırmasında JLC’nin saatçilikteki inovasyon geçmişi, Antoine LeCoultre’nin o zamanlar dünyanın en hassas ölçüm cihazı olan Mollionmeter’ı icat ettiği 1844 yılına kadar uzanır. 1847’de saatleri geri sarmak ve ayarlamak için anahtarsız bir sistem icat eden Antoine LeCoultre, 1851’de saat hassasiyeti konusundaki çalışmaları sayesinde altın madalya almaya da hak kazanmıştır. 1900’e gelindiğinde JLC, pek çoğu kronograf işlevleri ve tekrarlayıcı mekanizmalarla donatılmış olan 350’den fazla farklı kalibre yaratmıştı.

JLC bunun yanı sıra 1907’de dünyanın en incesi de dahil olmak üzere bir ultra ince cep saati koleksiyonunu piyasaya sürdü. Ayrıca JLC, dünyanın en küçük kalibresini, en karmaşık kol saatlerinden birini ve neredeyse sürekli harekete sahip bir saat modelini tasarladı. Jaeger-LeCoultre’un kuruluşundan günümüze kadar şirket, 1.242’den fazla farklı kalibre üretti, yaklaşık olarak 400 patent kaydetti ve yüzlerce icat ortaya koydu.

Rolex Satın Almak İçin Nedenler

Birçok insanın bir Rolex satın almasının nedeni, Rolex’in statü sembolü olarak kabul edilmesidir. Fakat Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasında tercihinizin Rolex’ten yana olması için pek çok farklı sebep daha vardır. Eğer bir Rolex’e sahip olmak için başka nedenlere de ihtiyacınız varsa, aşağıdakileri okumaya devam etmelisiniz.

1.      Her Zaman Değerini Koruyan Saatler

Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasında karar vermeden önce bir Rolex butiğine girmeyi deneyin ve bir Rolex Submariner satın almak istediğinizi söyleyin. Muhtemelen stokta hiç yoktur ve bir tane satın almak için aylarca beklemeniz gerekecektir. Rolex saatlere olan talep üretimi geçtiğinden, Rolex markasının ikinci el saatler için güçlü bir pazarı vardır. İkincielsaatler.com, birbirinden lüks ve şık tasarımlı Rolex saatleri en uygun fiyatla satın alabileceğiniz, en güvenilir ikinci el saat sitesidir.

Rolex neredeyse her yıl saat fiyatlarını artırdığından, ikinci el piyasasındaki Rolex saatleri de değer kazanmaya devam edecektir. Gelecekte çok iyi bir fiyata satabileceğiniz lüks bir saat arıyorsanız, vakit kaybetmeden bir Rolex satın alın, sertifikasını saklayın ve ona çok iyi bakın.

2.      Zamansız Tasarım

Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasındaki seçimizi etkileyecek özelliklerden bir diğeri ise Rolex saatlerin zamansız tasarımlarıdır. Hem toplantı odasında bir takım elbise ile hem de tenis oynarken tişörtünüzle kombinleyebileceğiniz saatlerin markası olan Rolex, dünyanın en tanınmış saat markalarından biridir.

3.      Statü Sembolü Olan Saatler

Rolex vs Jaeger-Lecoultre savaşında kazananın Rolex olmasındaki en güçlü sebep, Rolex’in genellikle bir dönüm noktasını kutlamak ya da başkalarıyla kişisel bir başarıyı paylaşmak için satın alınmasıdır. Bir Rolex saat sahibi olmak, insanlar için gerçek ya da görünen zenginlikleri göstermenin en iyi yollarından biridir.

Bununla birlikte Rolex, basit mekanik hareketlere sahip saat modelleri üretmeye odaklanır ve dışarıda çok daha karmaşık ve pahalı saatlerden oluşan bir evren vardır. Kabul etmek gerekir ki, başka hiçbir saat markası Rolex kadar tanınamaz.

Jaeger-Lecoultre Satın Almak İçin Nedenler

Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasında bir Jaeger-LeCoultre modelini tercih etmek için birçok sebep vardır ve bunlar şu şekilde sıralanabilir:

1.      Kendi Hareketlerini Ve Bileşenlerini Üretir

“Saatçinin Saatçisi” olarak tabir edilen JLC, birçok komplikasyona sahip saatler üretir. Halbuki pek çok lüks saat markası kendi mekanizmalarını üretmez ve JLC, saat bileşenlerinin çoğunu üreten yalnızca birkaç markadan biridir. Bu, saatlerinin kalitesi üzerinde kontrol sahibi ve tasarımlarında esnekliğe sahip oldukları anlamına gelir. JLC çok çeşitli saatler üretmiştir ve benzersiz tasarımları ile sınırlı sayıda üretilen kol saatleri de mevcuttur.

Eğer Rolex vs Jaeger-Lecoultre tercihiniz JLC’den yana olursa, ikincielsaatler.com üzerinden birbirinden göz alıcı Jaeger-Lecoultre modellerine uygun fiyatlarla kolayca sahip olabilirsiniz.

Rolex vs Jaeger Lecoultre
Jaeger-LeCoultre Master Compressor Automatic Q1728420 Unused Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

2.      Önde Gelen Saat Markalarından Biridir

Rolex vs Jaeger-Lecoultre seçiminde JLC, A. Lange & Sohne, Vacheron Constantin ve Audemars Piguet ile aynı kulvar üzerinde nitelendirilmese de, saat koleksiyoncuları arasında en gelişmiş komplikasyonlardan biri olarak kabul edilir. Jaeger-Lecoultre, başka hiçbir saat markasının üretemeyeceği komplikasyonlar üretirken; bu markanın yaratıcılığı ve yenilikçiliği ile yalnızca birkaç marka rekabet edebilir.

3.      Harika Bir Saat Yelpazesi Vardır

Rolex vs Jaeger-Lecoultre arasında seçiminiz JLC modellerinden yana olacaksa, JLC’nin her biri en yüksek kalite standartlarında üretilmiş, zamansız klasikten spor saatlere kadar değişen modaya uygun tasarımlarından haberiniz var demektir. Bununla birlikte JLC, saat koleksiyoncuları arasında diğer lüks saat markalarının çok ötesinde, inanılmaz derecede karmaşık saatler üretmesi ile bilinir.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/en-iyi-jaeger-lecoultre-saat-modelleri-hangileri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp