+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Karakterinize Uygun Rolex Saati Seçin!

Karakterinize Uygun Rolex Saati Seçin!

Zevk ve tarz sahibi olmanın yanı sıra aynı zamanda statünün de bir simgesi olan lüks saatler, hayran kalınacak düzeyde el işçiliğine ve estetik bir tasarıma sahiptir.  Yüzyıllar boyunca devam eden saatçilik geleneği ile modern zamanların teknolojisi birleştiğinde ortaya unutulmayacak lüks saat modelleri çıkmıştır. Lüks saat markalarını birbirinden ayıran özellikler tabii ki teknik özellikleri, malzemeleri ve modelleridir. Fakat bununla birlikte her markanın kendine ait bir karakteri vardır. Hemen hemen herkesin tanıdığı Rolex markası da ürettiği modellerde bu karakteri yansıtır. Bu sayede saat tutkunları seçim yaparken kendi karakterine uygun Rolex modellerini tercih ederler.

Giydiğimiz kıyafetler, renk tercihleriniz, kullandığınız ayakkabılar ve taktığınız aksesuarlar… Bu seçimlerin hepsi aslında karakterimizin önemli birer yansımalarıdır. Aksesuarlar arasındaki en zorlayıcı seçimlerden biri olan saat seçimi konusu ise büyük bir özen gerektirir. Her karakteri yansıtan saat modeli, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Eğer karakterinize uygun Rolex saati hangisi öğrenmek isterseniz, yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

Hangi Rolex Sizin Karakterinizi Yansıtıyor?

Lüks, iktidar ve prestijin sembolü olan Rolex markası, 1905 yılında Hans Wilsdorf tarafından kurulmuş ve firma zaman içerisinde dünyanın en ünlü saat markasına dönüşmüştür. Rolex, 1920’li yılların ortasında piyasaya sunduğu “Oyster” modeliyle tanınmıştır. Özel olarak tasarlanmış kasası  “Oyster” tasarımının, dünyanın ilk su geçirmez kol saati unvanını elde etmesini sağlamıştır.

Rolex’in lüks saat modelleri yalnızca zamanı takip etmekle kalmaz; aynı zamanda duygusal ve mali bir yatırımdır. Çoğu zaman aileye yadigar olarak bırakılır ve uzun yıllar boyunca nesilden nesile kullanılmaya devam eder. Karakterinize uygun Rolex saati seçimi yaparken, karakter özelliğinize göre saatin klasik, iddialı, şık ya da spor bir modelde olmasına dikkat etmeniz gerekir. İkinci El Saatler‘de Rolex, Cartier, Ulysse Nardin gibi lüks saatler satışa sunulmaktadır.

Gösterişsiz Olmaz Diyenler için Taşlı Rolex Saatler

Karakterinize uygun Rolex saati seçerken gösterişsiz olmaz diyenlerdenseniz, gösterişli taşları ile göz kamaştıran Lady-Datejust ve şıklığın en gösterişli hali olan Day-Date 36, sizi hayallerinize ulaştıracak.

1.      LADY-DATEJUST

Rolex’in kadın saati klasiği olan Oyster Perpetual Lady-Datejust, 1957’de piyasaya çıktı. Lady Datejust’ın gösterişli zarafetini, ince bir bileğe mükemmel şekilde uyan, 28 mm uzunlukta taşımaktaydı. 18 kt altından imal edilen gösterişli Lady-Datejust modeli, tüm yüzeyleri kaplayan pırlantaların göz alıcı parlaklığını gözler önüne serer.

Her zaman Rolex’in şık ve gizli tokası Crownclasp ile donatılan Lady-Datejust, Oyster bilezikle de sunulabilir. Karakterinize uygun Rolex saati seçerken gösterişsiz olmaz diyenlerin ilk tercihi olan Lady-Datejust’ın 28 mm Oyster kasası, denge, dayanıklılık ve şıklığın muhteşem bir karışımıdır. Farklı bir biçimde şekillendirilmiş orta kasa, korozyona oldukça dayanıklı olan Oystersteel çelik veya 18 kt altın bloktan oyularak yapılır. Zarif cazibesiyle Rolex’in klasik kadın saati Lady-Datejust, 100 metre (330 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine de sahiptir. Lady- Datejust’un gösterişli mimarisi, onu muazzam bir şekilde hassas ve güvenilir kılar.

2.      DAY-DATE 36

1956’da saat tutkunlarının beğenisine sunulan Rolex Day-Date 36 modeli, tarihe ek olarak kadranındaki bir pencereden tüm harfleriyle günü gösteren ilk takvimli kol saati unvanına sahiptir. Kendisi için özel olarak üretilmiş olan President bileziğiyle Day-Date, Rolex prestijinin ve mükemmeliyetinin özünü temsil eden bir fenomendir.

Karakterinize uygun Rolex saati seçerken gösterişli modeller arasından tercih edebileceğiniz Day-Date 36, Rolex President adıyla da bilinir. President bilezik, popüler Oyster bileziğin üç sıralı görünüşünü, Rolex Datejust modelindeki Jubile bileziktekine benzer yarım yuvarlak öğelerle birleştirir. Gösterişi klasiğin mükemmel cazibesiyle bütünleştiren bir model satın almak isterseniz, sarı altından üretilen ve yivli bezele sahip Day-Date 36 modelini tercih edebilirsiniz. Rolex, Day-Date 36’ının sarı altın tasarımının yanında beyaz ve rose gold renk seçenekleri de mevcuttur.

Karakterinize Uygun Rolex Saati Seçin!
Rolex Day-Date 36 Sarı Altın Ürünümüzü Sitemizden İnceleyebilirsiniz.

Spor Tutkunlarının Tercihi Su Geçirmez Rolex’ler

Karakterinize uygun Rolex saati seçiminde “sporsuz yaşamam” diyenlerin tercihi, tabii ki su geçirmez modellerden yana olmalıdır. Rolex Deepsea ve Sea-Dweller, üstün su geçirmezlik özellikleri ile spor tutkunlarını büyüleyecek Rolex efsaneleri arasında ön plana çıkar.

1.      ROLEX DEEPSEA

Rolex Deepsea, siyah seramikten üretilmiş Cerachrom çerçeve diski, Oyster bileziği, siyah kadranı ve geniş parlak saat imleri ile görenlerin adeta gözünü kamaştırır. Tek yöne döndürülebilen 60 dakika dereceli çerçevesiyle 3.900 metreye (12.800 fit) kadar su geçirmezdir. Rolex Deepsea, özellikle de derin deniz keşifleri için tasarlanmış olan Rolex’in ultra dayanıklı dalgıç saatidir.

Karakterinize uygun Rolex saati seçerken spor tutkusundan ödün vermeyenlerin ilk tercihlerinden olan Deepsea, seramik çerçeve ve parlak göstergesi ile efsane dalgıçların saati olarak bilinir. Rolex Deepsea tasarımında bulunan çerçeve, Rolex tarafından çizilmeye dayanıklı seramikten üretilmiş ve Cerachrom bir diskle donatılmıştır. Dereceler ise PVD (Fiziksel Buhar Biriktirme) yöntemi kullanılarak ince bir platin tabakasıyla kaplanmıştır.

2.      SEA-DWELLER

Rolex Sea‑Dweller modelinde, siyah seramikten Cerachrom çerçeve disk ve Oyster bileziğin yanı sıra kendine özgü siyah kadran ve geniş parlak saat imleri bulunur. Sea-Dweller, 60 dakika dereceli tek yöne döndürülebilir çerçeveye ve 1.220 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Karakterinize uygun Rolex saati seçerken “sporsuz olmaz” diyenlerin tercihi olan Sea-Dweller, Rolex tarafından derin deniz keşfi için üretilmiş ultra dayanıklı dalgıç saatlerinden biridir.

Sea-Dweller, son derece kullanışlı siyah bir kadrana, geniş ibrelere ve saat imlerine sahiptir. Kadranın üzerine sarı renkte kazınmış olan “Sea-Dweller” ibaresi, 18 kt sarı altının rengini ön plana çıkarır. Sea-Dweller modeli 2017 yılında güncellendiğinde bu harfler, orijinal modeline adeta bir gönderme olarak kırmızı renkteydi. Sea-Dweller tasarımının kadranında kullanılan yenilikçi Chromalight tekniği, karanlık ortamlarda görünürlük sınırlarını sonuna kadar zorlar.

Karakterinize Uygun Rolex Saati Seçin
Rolex Sea-Dweller Deepsea Ürünümüzü Sitemizden İnceleyebilirsiniz.

Zarafet ve Sadelikten Vazgeçmeyenlerin Tercihi Rolex Modelleri

“Benim karakterimi yansıtan kelimeler; zarafet ve sadelik” diyenlerin karakterinize uygun Rolex saati tercihi, sadelik ve şıklığı en zarif şekilde buluşturan Cellini ve Datejust 36 modellerinden yana olabilir.

1.      ROLEX CELLINI

Rolex’in Cellini koleksiyonu, adını ünlü İtalyan sanatçı Benvenuto Cellini’den almıştır. Bu koleksiyon, geleneksel saatlerin asla modası geçmeyen zarafetine adeta çağdaş bir yorum getirir. Rolex’in bu efsanevi tasarımı, saatçilikteki ileri uzmanlığını ve yüksek mükemmellik standartlarını, saat işçiliği mirasına meydan okuyan bir yaklaşımla bütünleştirir. Karakterinize uygun Rolex saati seçiminde sade ve şık detaylardan vazgeçemeyenlerin tercihi Cellini, asil malzemeleri ve lüks ışıltılarıyla saat işçiliği sanatının kurallarına riayet eden bir modeldir.

Rolex’in Cellini modeli, saat işçiliği geleneğinin hem sade hem de görkemli yönlerini sembolize eder. Zaman dışı bir klasiğin temsilcisi olan Cellini Time modeli, en sade haliyle saatleri, dakikaları ve saniyeleri gösterir. Bu modelde esas olan, zarafet ve asaletin ta kendisidir. Aynı zamanda Cellini Date koleksiyonu, yaşadığınız günü, geçmiş ve gelecek günleri tek bir kadran üzerinde gösteren zarafet, sadelik ve şıklık ile bezenmiş bir tarih göstergesine sahiptir.

2.      DATEJUST 36

Karakterinize uygun Rolex saati seçerken “Benim tarzımın aynası, sadelik ve zarafettir” diyenlerin bir diğer tercihi olan Datejust 36 modelinde, parlak siyah kadran ve Jubilee bilezik detayları bulunur. Datejust modelleri arasında bulunan Datejust 36 modelinin kasa yanlarında ve kulaklarında bulunan ışık yansımaları, yivli çerçeve ile donatılmış olan 36 mm Oyster kasasının zarif profilini öne çıkarır. Datejust 36 modelinin geleneğe sadık kaldığı bazı değişmez kurallar, onun estetik açıdan çağları aşmasını sağlamış; aynı zamanda geleneksel versiyonlarını da en göze çarpan Rolex modellerinden biri haline haline getirmiştir.

Rolex saat seçimi hakkında daha detaylı bilgi almak için https://ikincielsaatler.com/erkeklerde-karakter-ozelligine-gore-luks-saat-secimi/ blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

WhatsApp