+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi

Hız kavramı günümüzde, mükemmeliyetten çok daha önemli bir kavram haline geldi. Değişimlerin hızına yetişmekte zorlandığımız dünyamızda zamanı takip etmek ve ondan haberdar olmak kişiyi bir adım öne geçiriyor. O zaman neden bu takibi bileğimizdeki lüks bir kol saatiyle yapmayalım? Erkeklerde karakter özelliğine göre lüks saat seçimi olarak saati kıymetli kılan bir özellik, kaliteli olmalarıysa  modasının asla geçmemesidir. Saatin kaç olduğunu akıllı telefonlarımızdan takip edebilsek de bilekte duran el işçiliği lüks bir saatin yerini hiçbir şey alamaz.

Bununla birlikte lüks bir kol saati sadece zamanı takip etmez; o aynı zamanda duygusal ve mali bir yatırımdır. Çoğunlukla da aileye yadigar olarak bırakılır ve uzun yıllar kullanılmaya devam eder. Rolex, Patek Philippe, Panerai saat gibi markalar özellikle erkeklerin tercih etmek istediği modelleri üretir. Erkeklerde karakter özelliğine göre lüks saat seçimi yaparken saatin klasik, iddialı, şık veya spor bir modelde olmasına göre seçim yapılır.

Zevk sahibi olmanın ve statünün de bir göstergesi olarak lüks saatler, hayran kalınacak düzeyde el işçiliğine ve estetik bir tasarıma sahiptir.  Yüzyılların geleneği ile modern zamanların teknolojisi birleştiğinde ortaya unutulmayacak saatler çıkar. Peki, bir Rolex ile Patek Philippe’’yi birbirinden ayıran nedir? Elbette ki teknik özellikleri, malzemesi ve modeli onları ayıran özelliklerdir; ancak bununla birlikte her markanın kendine ait bir karakteri vardır. Ürettiği modellerde de bu karakteri yansıtır ve erkekler lüks saat seçimi yaparken kendi karakterine uygun saatleri tercih eder. Erkekler tarafından en çok tercih edilen 10 lüks saat markası:

 1. Rolex
 2. Patek Philippe
 3. Audemars Piguet
 4. Omega
 5. IWC Schaffhausen
 6. Cartier
 7. Ulysse Nardin
 8. Panerai
 9. Breitling
 10. TAG Heuer

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi Yaparken Klasiklerden Vazgeçmeyenler

‘Klasik’ kelimesi “Üzerinden çok zaman geçtiği hâlde değerini yitirmeyen şey” anlamını taşır. Çoğu erkek kıyafet ve aksesuar seçiminde tercihini klasiklerden yana kullanmayı seçer. Bu bir nevi risk almamak olsa da uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız bir kol saatine sahip olursunuz. İkinci el lüks saat markaları arasından deri kayışı ve mütevazi tasarımlarıyla klasik diyebileceğimiz modeller:

 • Patek Philippe Calatrava
 • Rolex Cellini
 • Panerai 1950 10 Days Gmt Luminor Pam00533

Elbette bu liste uzayıp gider. Markaların klasikleşmiş saatlerinden ziyade daha vintage görünüme sahip belki de ‘old school’ denilebilecek modellerden bahsediyoruz. Yenilikleri takip etseniz de iddialı tasarımları veya son çıkan modelleri tercih etmek istemeyebilirsiniz. O halde klasik modeller tam size göre.

Lider Ruhlu Erkeklerin Yapacağı Lüks Saat Seçimleri

Lider ruhlu erkekler atılgan, kendinden emin ve karşıdakine de güven veren erkeklerdir. Lüks saat seçimi yaparken karakterlerini seçimlerine yansıtmaları oldukça normaldir. Liderlik özelliklerine sahip erkekler, çıkan son model bir saati korkmadan deneyebilecekleri gibi markaların ikonikleşmiş saatlerini bileklerinde taşımayı tercih edebilirler. Ne olursa olsun seçimleri göz alıcı, şık ve kendinden emin olacaktır. Audemars Piguet Royal Oak koleksiyonu lider ruhlu erkekler için tasarlanmıştır. Benzer şekilde herkesin gözdesi Rolex, lider ruhlu erkeklere hitap eden birçok model üretse de Daytona’nın yeri ve havası bir başkadır.

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi
Audemars Piguet Royal Oak Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

İddialı Erkeklerin Lüks Saat Seçimleri

Klasikler size sıkıcı mı geliyor? Tercihiniz her zaman kimsede olmayan saatlerden yana mı? İddialı karaktere sahip erkekler herkeste gördüğü kol saatlerini tercih etmek istemez. Bunun yerine bir bakıldığında bir daha baktıran, merak uyandıran, iddialı ve ilgi çekici kol saatlerini tercih eder. Günümüzde değişik kadran ve çerçeve renkleriyle, kasa boyutlarıyla veya bilezikleriyle birçok iddialı model bulunmaktadır. İddialı erkeklerin seçmek isteyeceği lüks modeller:

 • Rolex Submariner Hulk

  Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi
  Rolex Submariner Hulk Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Tag Heuer Formula1 M-664
 • Panerai – Submersible EcoPangaea™ Tourbillon GMT 50 MM Mike Horn Edition

Eğer iddialı olmayı seviyor ve kimsede olmayan parçalara sahip olmaktan keyif duyuyorsanız lüks markaların sınırlı sayıda ürettiği modelleri yakından takip edebilir ve kendinize bir tane ayırtabilirsiniz. Kaçırırsanız üzülmeyin, www.ikincielsaatler.com adresinden istediğiniz saati aratabilir, Whatsapp numaramız üzerinden bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Gösterişi Sevmeyen Sade Erkeklerin Tercihi

Bazı erkekler kol saati takmayı ne kadar sevse de onlar için öncelik işlevdir. Teknik özellikleri mükemmel bir saati sırf sade görünüyor diye almayan birçok kişi olabileceği gibi gösterişi sevmeyen sade erkekler bu durumu avantaja çevirirler. Sade kol saatlerinde deri kayışa rastlasak da çoğunlukla metal bilezik tercih edilir. Gösterişi sevmeyen sade erkeklerin saat seçimlerini bu yönde yapması ise kaliteye önem vermedikleri anlamına gelmez. Aksine, kaliteli, dayanıklı ve güvenilir lüks saat seçimi yapmayı severler. Panerai Luminor ve Rolex Milgauss tercih edebilecekleri modellerdendir.

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi: Sportif

Rolex, profesyonel spor dünyası için kol saati üreten lüks markalar arasından en bilinenidir. Denizaltı, yat, golf, yarış, seyahat severlerin ve sporun diğer birçok alanıyla ilgilenenlerin kullanabileceği kol saatleri günümüz piyasasında çok kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Amacına uygun olarak diğer lüks saatlere kıyasla daha sportif görünüme sahip olan bu saatleri spor yapmayı seven, sportif tarzı olan veya profesyonel sporcular severek kullanabilir. Aklımıza ilk gelen koleksiyonlar:

 • Rolex Submariner
Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi
Rolex Submariner Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.
 • GMT-Master
 • Yacht-Master

Ayrıca Ulysse Nardin Maxi Marine Diver birçok kişi için enlerdendir.

Aile Yadigari Olarak Bırakabileceğiniz Lüks Saatler

Lüks saat markaları arasında aile yadigari denildiğinde akla ilk Patek Philippe gelir. Uzun ömürlü oluşu Patek Philippe saatlerinin farklı nesillerce kullanılmasını sağlar ve marka kuşaktan kuşağa geçen saatleriyle ünlüdür. Eğer kendinize yaptığınız yatırımdan çocuklarınızın ve torunlarınızın yararlanmasını da isteyen bir karaktere sahipseniz düşünmeden alabileceğiniz bir saat markası sizlere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Bizim önerimiz ise Patek Philippe 150 ve Patek Philippe Calatrava koleksiyonlarını incelemeniz yönünde.

Erkeklerde Karakter Özelliğine Göre Lüks Saat Seçimi Yaparken İkinci El Tercihi

Çoğu erkek satın aldığı kol saatinin sıfır olmasını ister. Bununla birlikte yapmak istediği lüks saat seçimi her zaman bu isteğini karşılayamayabilir. Yüksek fiyat skalasına sahip lük saat markaların sıfır modelleri oldukça pahalıdır. Bununla birlikte Rolex ve Patek Philippe gibi markalar yeniden satış değeri en yükse markaların başını çeker. Lüks bir saate sahip olmak istiyor ancak yeterli bütçeye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız tercihinizi her zaman ikinci el saatlerden yana kullanabilirsiniz.

Biz www.ikincielsaatler.com olarak satmak istediğiniz lüks markaların saatlerini alıyor ve yeni sahiplerine ulaştırıyoruz. Neredeyse sıfır görünümünde ve kalitesinde olan ürünlerimiz sıfır bir ürüne göre çok daha ekonomik olup birçok erkeğin lüks saate sahip olma hayalini gerçekleştirmesinde rol oynuyor. Siz de geri kalan günlerinizi hep hayalini kurduğunuz o lüks saatle geçirmek istiyorsanız daha fazla zaman kaybetmeden internet sitemizi veya mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın ki zaman çok değerli ve lüks saatinizle onu takip ediyor olmak size çok iyi hissettirecek!

Bu yazımızda erkeklerde karakter özelliğine göre lüks saat seçiminden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/profesyonel-bakis-rolex-saat-satin-alma-rehberi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp