+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Profesyonel Bakış: Rolex Saat Satın Alma Rehberi

Profesyonel Bakış: Rolex Saat Satın Alma Rehberi

Kendini şımartmak veya kendine iyi bir yatırım yapmak isteyen çoğu kişi tercihini kol saatinden yana kullanır. Sıra saat seçimine geldiğindeyse seçenekler arasında mutlaka bir Rolex yer alır. Rolex ile ilgili düşünceleriniz ne olursa olsun iyi bir saat koleksiyonu Rolex olmadan düşünülemez. Datejust, Submariner veya bir GMT Master ile klasik lüks modellerden birine sahip olmak herkesin hayalidir desek abartmış olmayız. Rolex, saat endüstrisinde yüzyıllardır bir mihenk taşı. Sadece isminin bile prestij sağladığı bu saat markasından bir kol saatine sahip olmayı düşünen kişiler için Rolex saat satın alma rehberi ile seçim yapmak artık çok kolay. Birkaç adımda satın almak istediğiniz Rolex saate karar verebilir ve kolunuzdaki Rolex saat ile kendinizi özel hissedebilirsiniz.

Rolex Saat Satın Alma Rehberi İlk Adım: Kendinize Şu 3 Soruyu Sorun

1.Rolex’e Uygun Bir Tarzım Var Mı?

Rolex saatler her tarzla uyum sağlayabilir; ancak siz modellerin tarzını beğendiğiniz için mi yoksa sadece markanın ismi için mi bir Rolex saat satın almak istiyorsunuz? Alacağınız saati hangi sıklıkla takacağınız önemli bir belirleyicidir. Ayrıca gardırobunuzdaki kıyafetlerin tarzının alacağınız Rolex modeline uygun olması da önemli. Şık tarzınızı tamamlayan bir Rolex mi? Yoksa daha farklı tarzlarla uyum sağlayabilen bir spor saati mi? Eğer sorunun cevabını bilmiyorsanız endişelenmenize gerek yok; çünkü birçok kişi GMT Master, Datejust ve Submariner gibi saatleri takım elbiseleriyle giyiyor.

Profesyonel Bakış: Rolex Saat Satın Alma Rehberi
Rolex Datejust II Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

2.Rolex Bir Saate Ayıracağınız Bütçe

Rolex lüks bir saat markası olup etiket fiyatı oldukça yüksektir. Fakat Rolex bir saati takmanın gururu ve şıklığını göz önüne aldığınızda bütçe kısmını geriye atabilirsiniz. Yalnızca saat koleksiyonunuza ekleyeceğiniz Rolex marka şık bir parçayı hayal edin!

3.Rolex’i Neden Satın Aldığımı Biliyor Muyum?

Rolex’i kendiniz için mi satın alıyorsunuz yoksa diğerleri için mi? Sadece bir statü göstergesi olduğu için almaktansa onu gerçekten takacağınız için satın almanız mantıklı bir hareket olacaktır. Açıkçası, günün sonunda gerçekten kullandığınızı hissettiğiniz bir saatin keyfi başka hiçbir yerde yoktur.

Sıfır mı İkinci El mi Yoksa Vintage Bir Rolex Saat mi

Sıfır bir Rolex saat almak elbette size kendinizi iyi hissettirecek: kutusunda, orijinal belgeleriyle ve markanın sunduğu tüm avantajlarla ona sahip olacaksınız. Bu fikrin aklınızı başından aldığını tahmin edebiliyoruz; ancak bunun için yüklü bir miktarda para ödeyeceğinizi unutmamalısınız. Elbette ki bu alternatif değerlendirilebilir fakat ayıracağınız bütçenin bir kısmı ile ikincielsaatler.com üzerinden kutulu, orijinal ve çok temiz kısa bir süreliğine kullanılmış bir ikinci el Rolex saat almak niçim mantıklı olmasın ki? Böyle bir alternatif için mutlaka ikincielsaatler.com sitesine göz atmalısınız.

Diğer yandan vintage ürünleri seviyorsanız; deri kayışı hafifçe yıpranmış ve uzun senelerdir sandıkta saklanmış bir Rolex’i tercih etmeye ne dersiniz? İkinci el bir Rolex bulabilirseniz ne şanslınız, tüm anılarıyla ve ruhuyla sizin için özel anlamı olan bir saat olabilir.

İkinci el Rolex satın almak bütçe açısından düşünüldüğünde en mantıklı hareketlerdendir. Rolex, piyasadaki yeniden satış değeri en yüksek olan saat markalarından biridir. Bu nedenle fiyat araştırması yaptığınızda şaşırmamanız gerekmektedir; çünkü markanın adı bile yeterince değerlidir. Bununla birlikte ikinci el satıcılar belli koşulları sağlayan, yıpranmamış, çalışır durumda saatleri satışa kabul eder. Biz ikincielsaatler.com olarak müşterilerimize neredeyse sıfır Rolex saatler alma imkanı sunuyoruz. Bağdat Caddesinde yer alan mağazamızı ziyaret ederek size uygun Rolex saatle tanışabilirsiniz.

Rolex Saat Satın Alma Rehberi: Saatinizdeki Detayları Belirleyin

Boyut

Saatin boyutu belirlemeniz gereken ilk kriterlerdendir. Bileğinize küçük gelen bir saati önermediğimiz gibi büyük kasalı saatler herkesin tercihi olmayabiliyor. Bilek ölçüsüne tam uyan saatler çoğu kişinin tercihi oluyor. Bununla birlikte özellikle erkeklerin büyük kasalı seçtikleri gözler görülebilir bir gerçek. Yine de 41 mm ve üzeri kasaların biraz kaba durduğunu belirtelim. Tabi karar sizin.

Kadınlar genellikle küçük kasalı saatler tercih ederken son zamanlarda büyük boyutlu Rolex takan birçok kadın ünlüyle karşılaşıyoruz. Erkeklerde ise 36 ve 41 mm arasındaki Rolex saatler en çok tercih edilenler arasında. Eğer hangi boyutun bileğinize uygun olduğunu bilmiyorsanız; saatin bileğinizin üçte ikisini kaplaması gerektiğini hatırlatalım.

Malzeme ve Kayış

Önerimiz: Rolex bir saat satın alıyorsanız onun imzası olan Oyster bilezikli bir model seçmeniz yönündedir. Güvenilir, rahat ve şık tasarım, şık ve spor stillere uyum göstermekle birlikte Rolex ismini üzerinde taşır. Aynı zamanda en çok aranan malzeme olan paslanmaz çeliğe sahip olmuş olursunuz. Dayanıklı ve değerli malzemelerle kayışın uyumu.

Birden fazla materyalin bir arada kullanılmasını sevenlerin beklentilerini Datejust karşılıyor. Paslanmaz çelikle birlikte kullanılan beyaz, sarı veya rose altının birleşimi ise zarif ve şık bir görünüm sağlıyor. Yeni Datejust’ta ise pırlantanın kullanıldığını da eklemeden geçmeyelim.

Rolex tarafından geliştirilen Elastomer Oysterflex bilezik ise hem metal bileziğin sağlamlığını hem de elastomer kayışın esnekliğiyle sahibine büyük bir konfor sunuyor.

Çerçeve ve Kadran

Malzeme ve kayışa karar verdikten sonra sıra çerçeve ve kadrana karar vermekte! İlk Rolex’inizi satın alırken gösterişli renklerden ve iddialı seçimlerden uzak durmanızı öneriyoruz; zira saatinizi sadece birkaç kere takmak istemezsiniz. Tabi iddialı bir Rolex, sanatçı bir ruha sahipseniz veya kişiliğinize uyuyorsa sizi kim tutabilir? Seçimini klasik bir Rolex’’ten yana yapmak isteyenler klasik yivli çerçeve ve beyaz kadranın sadeliğindeki güzelliği keşfedebilir.

Hangi Model Rolex’in Size Uygun Olduğunu Keşfedin

Kol saatlerinin fazla modele sahip komplike dünyasına yeni giriş yaptıysanız Rolex’in de bu dünyada yerinin geniş olduğunu ilk başta fark edemeyebilirsiniz. İlk Rolex saatinizin klasik spor bir tarzda olmasını isterseniz Rolex GMT Master, Rolex Datejust, Submariner ve Daytona modellerini detaylıca inceleyebilirsiniz. Explorer ve Milgauss harika birer alternatif olabilir.

Tarzınızı benzettiğiniz veya çok beğendiğiniz bir ünlü varsa taktığı Rolex saatleri araştırarak almayı planladığınız saatin uzaktan nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz.

Kendi Araştırmanızı Yapmayı İhmal Etmeyin

Saat araştırması yapmak biraz zorlu olabilir. Neredeyse her marka ve model için detaylı inceleme yazıları bulunur. Unutmamanız gereken şey günün sonunda kararı yalnızca sizin verdiğinizdir. Detaycı bir insanım diyorsanız internet tüm bu bilgiler için harika bir yer. Sonuçta zamansız bir Rolex saate para vereceksiniz ve özelliklerinin en iyisi olduğunu düşünmek hakkınız. Kendinizi aynı saatin özelliklerini tekrar tekrar araştırırken buluyorsanız muhtemelen kendiniz için doğru saati buldunuz demektir.

Rolex Saat Satın Alma Rehberi En Önemli Adım: Saatinizi Güvenilir Bir Satıcıdan Alın

Bir Rolex kol saati satın almanın birçok yolu vardır; ancak güvenilir bir saat satıcısından alacağınız sıfır, ikinci el veya vintage bir saat size her zaman kolaylık sağlar.

Tüm ikinci el saatlerinizin alımı ve satımı www.ikincielsaatler.com yanınızda; bizlere Whatsapp numaramız üzerinden ulaşabilirsiniz. İnternet sitemizden Rolex modellerini inceleyerek vereceğiniz karar aşamasını kolaylaştırabilirsiniz. Rolex saat satın alma rehberi ile alacağınız ikinci el Rolex saate karar verdiyseniz sizleri Bağdat Caddesindeki mağazamıza bekliyoruz.

Kendinize ömürlük bir yatırım yaptığınızı unutmayın ve Rolex bir saate sahip olmanın tadını çıkarın!

Bu yazımızda Rolex saat satın alma rehberi hakkında konuştuk. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/kadin-unlulerin-sik-rolex-saatleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp