+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın

Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın

Markanın kurucusu Louis-Francois Cartier aslında bir kuyumcuydu ve kol saatlerinin üretimini de yapıyordu. Kraliyetle ve ünlü insanlarla kurulan güçlü ilişkiler markanın gelişiminde büyük bir rol oynadı. Marka “kralların mücevhercisi, mücevhercilerin kralı” şeklinde tanıtılıyor ve pırıl pırıl, şık tasarımlarıyla öne çıkıyordu. Cartier markasının hiçbir zaman tam olarak saat üretimine odaklanmadığını belirtmemiz gerek. Saat koleksiyonunuza Cartier markasını eklemeyi unutmayın!

Mücevher, pırlanta ve değerli taşları işleyen, onları büyük bir ustalık ve kaliteli el işçiliğiyle ürünlerinde kullanan Cartier, estetik ve tasarım odaklı bir markadır. Tasarıma düşkün, estetik kaygıları yüksek ve parizyen stil sahibi tüm kadın ve erkeklerin saat koleksiyonunda Cartier markasının olması gerektiğine inanıyoruz.

Cartier markasının ürettiği ilk kol saati Santos adlı erkek saatiydi. Günümüzde çok daha ileri versiyonları üretilse de Santos zamanının ikonik bir saati haline geldi ve halen o şekilde anılmaya devam ediyor. Markanın bir diğer ikonik saati ise Cartier Tank: 1917 yılında piyasaya sürülen saat bir klasik olmakla birlikte tüm dikkatleri üzerine toplayabilen çekici bir modeldir. Markanın her zaman ince düşünülen kaliteli tasarımları ve estetik doyuruculuğu müşterileri cezbeden temel noktadır. Sarı altın kasalı Cartier Pasha tercih edilen modellerden bir tanesidir.

Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın
Cartier Pasha Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Cartier Markasını Yakından İnceleyelim

Cartier diğer lüks saat markalarıyla işlevsellik açısından büyük bir yarış içinde değildir. Konu saat tasarımına ve estetiğine geldiğinde ise oldukça iddialıdır. Cartier, geçmişten günümüze mücevher markası olmayı sürdürmüştür ve ikonik tasarımlı kol saatlerini üretmiştir. Santos ve Tank, en bilindik saat modellerinden olsa da markayı öne çıkaran ürettiği bileklikler ve diğer mücevher ürünlerdir.

Eşsiz tasarımıyla Cartier

Cartier, tasarımlarıyla birlikte şıklığın ve zarafetin tanımını yeniden oluşturur. Rolex gibi diğer lüks saat markaları her stil kıyafetle birlikte kullanılabiliyorken Cartier saat için aynı durum söz konusu değildir. Cartier ürettiği dalgıç saatinde bile şık ve zarafetin çizgisinden ayrılmamış yürüdüğü çizgiden devam etmiştir. Markanın bütününü asaletin ve şıklığın oluşturduğunu söylesek abartmış olmayız.

Eğer Cartier bir saate sahip olmayı istiyorsanız giyim tarzınızı da bu yönde düzenlemeniz gerektiğini söylemek gerek. Sürekli spor giyinen biriyseniz markanın saçtığı asalet ve zarafete uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Özellikle kadınların seçtiği bir marka olan Cartier, kendini göstermeyi seven ancak duru güzellikten hala ödün vermeyen kişilerin vazgeçilmez tercihidir. Eşsiz tasarımıyla saat koleksiyonunuza Cartier markasını eklemeyi unutmayın mutlaka vazgeçilmez parçalarınız arasında yer alacaktır.

Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın
Cartier Ballon Bleu Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Artı ve Eksi Yönleriyle Yönleriyle Cartier

Cartier markasının estetik üzerinde yoğunlaştığından bahsetmiştik. Şimdi kadın ve erkek saat modelleri üzerinden artı ve eksilerine değinelim:

Artı Yönleri

 • Cartier, erkek saati modellerinde 44 mm’ye kadar çıkabilen geniş bir ürün yelpazesi sunarken kadın saatlerinde 28 mm’ye kadar sınırlıdır. Boyut konusunun dışında markanın kadın ve erkek için birçok farklı kasa seçeneği mevcuttur.
 • Cartier diğer lüks saat markalarına kıyasla daha ekonomik fiyat skalasına sahiptir. Kol saati tercihini bütçesine göre yapanlar için bu özellik, markanın tercih sebeplerinden yalnızca biridir.
 • Kuvars ve mekanik olmak üzere çeşitli mekanizmalarda saatler üretir. Müşteriye çeşitlilik sunar.
 • Unisex üretilen modelleri vardır.

Eksi Yönleri

 • Cartier bir mücevher markası olarak bilindiğinden müşterinin kıstası teknik özellikler olduğunda markanın geride kalması muhtemel konular vardır.
 • Diğer lüks saat markalarına kıyasla daha düşük marka tanınırlığına sahip olsa da saat ilgililerinin odak noktasıdır ve kendine ait bir müşteri kitlesi vardır.
 • Yeniden satış değeri diğer markalara kıyasla daha düşüktür.
 • Farklı renk ve model seçeneklerine sahip olsa da kol saati alanında daha gelişmiş lüks saat markaları mevcuttur.

Koleksiyonunuzda Mutlaka Bulunması Gereken Cartier Saatler

Cartier Tank

En bilinen modellerin başında Tank geliyor. Birinci Dünya Savaşındaki askeri tanklardan esinlenerek tasarlanan modelin Cartier hayranlarıyla duygusal bir bağı olduğunu söylemek mümkün. Günlük olarak kullanılabilmesinin yanı sıra Retro bir esintiye sahip Tank, çelik, rose, sarı ve beyaz altın seçenekleriyle mevcut. Otomatik ve kuvars versiyonlara ulaşmak mümkünken vintage ikinci el saatler için çok sayıda malzeme ve tasarım seçeneğine de ulaşabilirsiniz.

Cartier Panthere

İkonik panter simgesi ile Cartier 1920’lerden itibaren markanın en sevilen modellerinden biridir. Vahşi bir kedinin sembolü olmaktan gurur duyan markanın modeli için ikinci el piyasası çok yüksek olmakla birlikte talipleri halen çok fazladır. Çelik, altın veya her iki seçenekte de mevcut saatleri ile yuvarlak ve dikdörtgen modellere ulaşmak mümkündür. Beş bağlantılı bileziği ile bileğin sarışı zarif bir şekilde gerçekleştirilir. Panthere koleksiyonun sevilme nedenlerinden biri de unisex oluşudur.

Santos de Cartier

Santos koleksiyonu yüz yılı aşkın bir süredir üretimde olup ilk tanıtım gününden itibaren havacılık alanında bir öncüdür diyebiliriz. Santos modelini tanımlayan karakteristik özellikler arasında kare şekli ve belirgin Romen rakamları bulunmaktadır.

1906 yılında ilk halka açık uçuşta takılan saat yıllardır başarısını sürdürmektedir. 2018 yılında Santos modelinin hareket mekanizması markanın ürettiği mekanizmayla değiştirilmiş olup çerçeve ve kadranda daha yuvarlatılmış kenarlar kullanılmıştır. Patek Philippe gibi markalar aile yadigarı konusunda öne çıksa da Cartier markasının sevenleri markanın modellerine yatırım yapmaktan çekinmemiştir. Erkekler ve kadınlar için tasarlanan bu koleksiyonda otomatik ve kuvars seçenekleri mevcuttur.

Neden Cartier Markasını Tercih Etmeliyim?

Tank gibi ikonik modellere imza atan Cartier markası sonrasında İsviçre saat endüstrisindeki en iyi saat mekanizması üreticileriyle anlaşmıştır. Milenyumun başlamasından itibaren ise kendi hareket mekanizmalarını üretmeye başlamıştır ve şu anda başka markaların hareket mekanizması tedarikçisi konumuna gelmiştir.

Marka son on yılda, ID1 ve ID2 gibi komplike olan teknolojik kavramları benimsemiş ve kol saati üretimi konusundaki hırsını saat endüstrisindeki diğer İsviçre menşeili markalara göstermiştir. İddiasını kendi bünyesinde ürettiği mekanizmalarla donatılmış kronograf ve dalgıç saatleriyle pekiştirmiştir. Yine de Cartier markasının özü stil ve zarafet olmaya devam etmiştir. Drive, Tank ve Ballon Bleu sofistike modellerden olmaya devam etmektedir.

İkinci El Tercihimi Hangi Cartier Modellerinden Yana Kullanmalıyım?

Cartier Fransız bir lüks saat markasıdır. Çoğu kişinin hayali olan modellere sahip olmak için belirli bir bütçeye sahip olmak gerekir. Artan kur oranları ve ekonominin durumu ise hayallere ulaşmayı giderek zorlaştırmaktadır. Daha fazla vakit kaybetmeden Cartier saatine ulaşmak isteyen kişiler için ilk önerimiz tercihlerini ikinci el saatlerden yana kullanmalarıdır. Daha uygun bir fiyata mal edilebilecek saatler ile kendinizi hala özel hissetmeniz mümkünken eşsiz tasarıma sahip kol saatleri ile zamanı takip edebiliyor olmak çok hoşunuza gidecek. İkinci el Cartier saat seçiminde önerilerimiz:

Kadınlar İçin:

 • Cartier Tank
 • Cartier Panthere

Erkekler İçin:

 • Cartier Tank Américaine

  Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın
  Cartier Tank Americaine Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.
 • Santos de Cartier

Biz www.ikincielsaatler.com olarak müşterilerimize sıfıra yakın hasarsız, orijinal belgelerini içeren lüks saat markalarının satışını gerçekleştirmekteyiz. İnternet sitemizi gezerek istediğiniz kol saatine karar verebilir, site içerisinde bulunan iletişim numaralarından bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bağdat Caddesindeki mağazamızı ziyaret ederek hayalinizdeki saatle gerçek bir şekilde tanışa şansını yakalayabilir ve kararınızı net bir şekilde verebilirsiniz.

Koleksiyonunuzda mutlaka bulunması gereken Cartier saatlerin estetik, şık ve zarif görüntüsüne kendinizi kaptırdığınız için asla pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz!

Aşağıdaki videoda 8 Cartier marka saat incelenmiştir. İzlemenizi tavsiye ederiz.

Bu yazımızda “Saat Koleksiyonunuza Cartier Markasını Eklemeyi Unutmayın” konusunda değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/erkeklerde-karakter-ozelligine-gore-luks-saat-secimi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp