+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Panerai Saatleri ile Fark Yaratırken Lüksten Kaçınmayın

Panerai Saatleri ile Fark Yaratırken Lüksten Kaçınmayın

‘Kutsal Üçlü’ olarak bilinen Patek Philippe, Audemars Piguet ve Vacheron Constantin markalarına düşkün olabilirsiniz; ancak Panerai saatlerin yeri özeldir. Her lüks marka kendi hayran kitlesine sahip olsa da Panerai hayranları ayrı bir tutku sergiliyor. Paneristi olarak bilinen hayran kitlesi tüm dünyada buluşmalar düzenliyor ve kendilerine ait özel web siteleri kuruyor. Peki, Panerai’yi bu kadar özel kılan nedir? Her şey görünüşle başlar. Klasik Panerai kadranı büyük rakamlarıyla birlikte başta erkekler olmak üzere birçok kişiye hitap eder. Güçlü karakterli Panerai saatleri ile fark yaratırken lüksten kaçınmayın ve fark edilmenin tadını çıkarın.

Onu diğerlerinden ayıran karakteristiği saat koleksiyoncularının iştahını kabartır. Odanın diğer ucundan dahi kadranını fark edebileceğiniz basit ancak dikkat çekici tasarımı ile Panerai, saat koleksiyonunuzda mutlaka bulundurmanız gereken saatlerden.

Panerai Markasının Tarihi

Markanın başlangıç tarihi 1860 yıllarına dayanmaktadır. Floransa’daki ilk saatçi dükkanını açan Giovanni Panerai aynı zamanda o dönem için büyük bir yenilik olan ilk saatçilik okulunun da sahibidir. Yirminci yüzyılın başlarına doğru marka İsviçre saat endüstrisindeki yerini aldı; ancak o zamanlardaki ismi Orologeria Svizzera idi.

Marka hassas parçalar üretme konusunda uzmanlaşmış olsa da 1916 yılında Officine Panerai, birçok patenti arasından en bilineni ve ilkini yarattı: Radiomir. Kadranın parlaklığını arttıran radyum bazlı bir toz, atılan önemli adımlardan biriydi. O dönemdeki radyoaktif madde kullanan dalgıç saati, Rolex saat mekanizmasını ile tamamlanıyordu. Bununla birlikte Radiomir maddesinin tehlikeli etkileri sebebiyle sonrasında Luminor ile değiştirildi.

1949 yılında Officine Panerai, trityum maddesinin patentini aldı. Ondan sonrasında tekrar geriye dönmek yoktu ve marka kendini geliştirerek sürekli olarak ilerledi. İtalyan Kraliyet Donanması’nın ihtiyaçlarını karşılamakla başlayan yolculukta çalışkanlığı, azmi ve yenilikçi ruhu ile uzun bir yol kat etti.

Panerai Saatleri ile Fark Yaratırken Lüksten Kaçınmayın
Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days Automatic Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Saat Koleksiyonunuza Panerai Eklemek İçin 4 Neden

1.Tutarlılık

Lüks bir saatin dış görünüşünü tasarımı oluştursa da karakterini markanın gösterdiği tutarlılık inşa eder. Marka pazarlamasında, saatlerin üretildiği kitlede ve tasarımda bir tutarlılık olmalıdır. Tam da bu noktada Panerai tüm ihtiyaçları karşılar. Marka İsviçre yapımı olmasına rağmen İtalyan köklerine her daim sadık kalmayı sürdürmüştür.

İlk Radiomir Referans 3646’ya baktığımızda İtalyan Kraliyet Donanması için tanıtıldığını görürüz. 47 mm yastık şeklindeki çelik kasa, büyük rakamlar ve kurmalı mekanik mekanizma saatin karakterini oluşturuyordu. Marka, karakteristik detayları dışında Pleksiglas kristali gibi unsurlarla da karakterini korumayı başardı ve tutarlılığını sürdürdü.

2.Estetik

Büyük kasalarıyla bilinen Panerai saat markasının sevenleri sanıldığından çok daha fazla! Olay ise sadece kasanın büyüklüğünden ibaret değil. Seneler boyunca Luminor ve Radiomir koleksiyonları kendilerine ait bir karakter yarattı. Karakteristik özelliklerinden biri ise geleneksel saat kasası boyutlarından farklı olmasıydı. Estetik anlayışını yeniden yorumlayan marka, hayranlarının estetik zevklerine hitap etmeyi yıllardan beri büyük bir tutkuyla sürdürüyor.

3.Kişiselleştirme İmkanı

Panerai size PAM’ınızı kişiselleştirmek için birçok farklı materyalde ve renkte kayış çeşidi sunar. Koleksiyonunuza Panerai eklemenin en iyi yanlarından biri budur! İster kauçuk, ister deri isterseniz timsah desenli bir kayış seçin; Panerai her tarza ve duruma uygun geniş koleksiyonuyla sizi mutlu etmeyi başaracaktır. Diğer bir heyecan verici özellik ise seçili birkaç modelin kayışlarını istediğiniz zaman değiştirebilme özgürlüğüne sahip olmanızdır!

4.Paneristi

Eğer bir Panerai hayranıysanız “Paneristi” olarak anılmaya hak kazandınız demektir. Markanın sahip olduğu uluslararası fan grupları kendilerine böyle hitap ediyor. Eğer bir Panerai sahibiyseniz ve özelliklerini yeterince takdir edebilmeyi başarıyorsanız, kendinizi şanslı hissedebilir ve lüksle birlikte gelecek ayrıcalıkları kabul edebilirsiniz.

Panerai’nin Klasiklerinden: Luminor

İlk klasik modelinden izler taşıyan ancak modern dokunuşlarla yenilenen koleksiyonu bilmeyen yoktur. Bununla birlikte markanın imzası haline gelen kurma kolu kilidinin estetik durup durmadığı tartışmaları devam etmektedir.

Luminor koleksiyonu arasında en çok dikkat çeken modellerin Marina, Base ve sınırlı sayıdaki referans numaralarından olduğunu söylemek mümkündür. Yine de Panerai saatine sahip olmak isteyen birinin kasa boyutundan, malzemeye, kayışa ve hareket mekanizmasına kadar farklı seçeneklerden oluşturabilen sayısız kombinasyon mevcuttur. Eğer Panerai saatinize karar vermekte zorlanıyorsanız internetteki filtreleme seçeneklerinden yararlanabilir veya önceliklerinize karar vererek eleme işlemine başlayabilirsiniz.

Kasa Boyutu

Yastık şeklindeki kasa modeli ile en ikonik saat modelleri arasında yer alan Luminor serisinde toplamda dört farklı kasa boyutu bulunuyor. 40-42-44-47 mm seçenekleri arasından seçeceğiniz kasa boyutu ile birlikte gelen diğer özellikleri inceleyerek zevkinizi tanımlayan ve sizi hissettiren Panerai’yi bulmak hiç de zor değil!

Hareket Mekanizması

Panerai Luminor serisinde filtreleme seçeneklerine bakıldığında karşımıza iki farklı hareket mekanizması çıkıyor. Bir tanesi elle kurmalı diğeri ise otomatik kendinden kurmalı mekanizmadır.

  1. Elle Kurmalı
  2. Otomatik Kendinden Kurmalı

Malzeme

Panerai Saatleri ile Fark Yaratırken Lüksten Kaçınmayın
Panerai 1950 10 Days Gmt Luminor Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Büyük numaraları ile dikkat çekmeye devam eden markanın modellerindeki kadran malzemesine karar verebilir ve seçtiğiniz malzemeyi tamamlayacak kayışla birlikte klasiklerden sıyrılabilirsiniz.

  • Titanyum
  • Çelik
  • Seramik
  • Carbotech
  • Fibratech
  • Goldtech
  • Carbotech-Fibratech

Panerai Tarihinde Yeni Bir Sayfa: Luminor Due Koleksiyonu

Panerai’’yi bu kadar meşhur kılan sadece geleneklere uymayan boyutları değil! 2016 senesinde tanıtılan Luminor Due koleksiyonu markanın adını bir adım daha ileriye taşıdı. Hakkında hem olumlu yorumların hem de eleştirilerin fazlaca bulunduğu saat koleksiyonuna bir göz atalım.

Luminor serisi ‘uygun’ bir saat olmadığı gerekçesiyle eleştirilere maruz kaldı. Özellikle 30 metre su geçirmez özelliği eleştiri oklarının hedefi oldu. Gözden kaçırılan şuydu ki: Panerai bu koleksiyonunda her zamankinden farklı olarak daha küçük bir kasa kullanıyordu ve suya daha dayanıklı bir saat yapmak kasayı kalınlaştırmak anlamına gelirdi. Luminor Due ise şık bir saat arayanlar için tam bir harika! Her gün takılabilen, ince ve zarif, hafif ve giyilebilirlik açısından eşsiz bir uyuma sahip ancak hala koleksiyonun temel tasarım öğelerine sahip mükemmel saat modelleri ile karar vermek pek de kolay değil! Bizden söylemesi…

Luminor Due, 1950’lerin klasik Luminor çizgilerine sadık kalıyor. Bununla birlikte modern dokunuşlarla İtalyan tasarımı ve İsviçre saatçilik teknik uzmanlığını bir araya getiriyor. Uluslararası alanda lüks saatlerin arasında yerini alan Panerai adeta markanın tarihini yeniliyor. Klasik modelin modern yorumunda daha ince bir gövde ve otomatik sarım için mikrorotorlu bir iç mekanizma bulunmaktadır.

Panerai Saatleri ile Fark Yaratın..

Uzun yıllardır lüks saat markası denildiğinde akla gelen ve büyük kasaları parmakla gösterilen Panerai, mutlaka saat koleksiyonunuzda bulundurmanız gereken markalardandır. Çeşitli modelleri, kasa boyutları ve kayışlarıyla birlikte her beğeni türüne hitap edebilen lüks saat markasına koleksiyonunda yer vermek isteyenlere ise bir tavsiyemiz var! Hemen www.ikincielsaatler.com sitesini ziyaret et, beğendiğin ikinci el Panerai saatlerden birini seç ve mağazamıza gel!

Koleksiyonundaki diğer lüks saatlerinden yanında bir de Panerai olmasını istemez misin? Daha uygun fiyatlarla alacağın sıfır gibi yepyeni kol saatleri için ister mağazamızdan istersen internet sitemizden alışveriş yapabilirsin. Güvenli ikinci el saat alışverişindeki tek adresiniz İkincielsaatler.com.

Bu yazımızda Panerai saatleri ile fark yaratırken lüksten kaçınmayın konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/saat-koleksiyonunuza-cartier-markasini-eklemeyi-unutmayin/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp