+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

En Pahalı Saat Markaları

En Pahalı Saat Markaları Hangileridir?

En Pahalı Saat Markaları

Dünyanın önde gelen en pahalı saat markaları bulunmaktadır ve bu markalar sadece zamanı göstermeyip aynı zamanda zamanımıza değer katmaktadır. Bizlere en çok yakışan ufak detaylardan biri olan saatler, yüzükler, kolyeler, bileklikler her dönemde bizleri tamamlama görevini üstlenmişlerdir. Burada bizlere en çok yardımcı olanlar ise saatler olmuştur. Hangi kıyafeti giyersek giyelim, hangi makyajı yaparsak yapalım, hangi parfümü kullanmış olursak olalım; bize en çok ayrıntısı ile değer kattığını gördüğümüz bir aksesuardır. Hem kendimizi iyi hissettirmekte hem de bulunduğumuz ortamda gözlerin üzerinde olmamızı sağlamaktadır. Şair Gülten Akın’ın da dediği gibi ‘Ah, kimselerin vakti yok, durup ince şeyleri düşünmeye anlamaya.’ O halde biraz durup, ince şeyleri düşünmeye ve tanımaya vakit ayıralım. Sadece bunun için değil, hayatımızın her anında böyle olmaya önem verelim.

En Pahalı Saat Markaları: Patek Philippe

patek philippe en pahali saat markalariO halde en pahalı saat markaları arasından Patek Philippe ile başlayalım. 1 Mayıs 1839 yılında Adrien Philippe ve Antoni Patek tarafından Cenevre merkezli olarak kurulmuştur. Karmaşık ve dikkat çekici mekanik özelliklerle ve geleneksel tasarımı harmanlayarak üretilen saat modelleri, tarih boyunca asilliğinde asla ödün vermemektedir. Markanın kaliteli ve lüks tasarımı her daim ön planda olmasını sağlayan ayrıntılardandır. Patek Philippe, koleksiyonlarında bulunan modellerini sınırlı sayıda üreterek hem üretici firmaları etkilemiş hem de en iyi ve en pahalı saat modelleri arasında yer almıştır.

 

Vacheron Constantin

Dünya’nın en eski saat markalarından biri olan Vacheron Constantin 17 Eylül 1755 tarihinde Cenevre’de, Jean-Marc Vacheron adındaki bir saat üreticisi tarafından ilk temelleri atılmıştır. Günümüzde, tamamıyla mirasını yansıtan saat modelleri ile İsviçre saatleri arasında ‘kutsal üçlüsünün’ bir üyesi olmaktadır. Gelenekselden gelen tarz ve modelleri ile dikkatleri üzerine çeken Vacheron Constantin geçen senelerde yeni bir koleksiyon saati ile akılda daha çok uzun yıllar boyunca kalacağını belgelemiş olmaktadır.

Vacheron Constantin

Blancpain

Yine dünyanın en eski saatlerinden Blancpain ile yazımıza devam etmekteyiz. 1735 yılında İsviçre’de kurulan marka, motor sporlarının değişilmez sporsorlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Yenilikçi tasarım misyonu ile her döneme ayak uydurarak hayranlık ile takip edilmektedir. Modellerinin genellikle ince detaylarla süsleyerek minimal tasarımlar elde etmektedir. Son olarak Fifty Fathoms Bathyscaple Flyback Choronograph Ocean Commitment II modeli ile yine takipçilerini hayran bırakmayı başarmıştır.

blancpain 2

En Pahalı Saat Markaları : Chopard

Chopard, 1860 yılında Louis Ulysse Chopard tarafından İsviçre’nin Sonvilier kasabasında doğmuştur. Sadece saat modellerinde değil, aynı zamanda ürettikleri mücevherlerle tüm gözleri üzerine çekmiştir. Chopard genellikle ürünlerinde beklenmeyen ince detaylarla süslemektedir ve daha çok klasik saat modelleri ile nam salmıştır. Özellikle modernizmin etkisi ile köklü değişimlere giderek oluşturduğu sofistike modellerle gündemde olmayı başarmıştır.

chopard imperiale 2

IWC Schaffhausen

International Watch Company (IWC), 1868 yılının İsviçre Schaffhausen şehrinde Ameraklı saat üreticisi Florentine Ariosto Jones tarafından üretilmeye başlamıştır. Dünya’nın en hassa mekanizmasına, birinci sınıf materyallerle donanarak en kaliteli ve en pahalı saat markaları arasında olmaktadır. Köklü bir geçmişe sahip olan IWC Schaffhausen şimdilerde ise günümüzdeki çevresel sorunlara değinecek büyük ve önemli projeler arasına girerek gelecekte oluşacak problemleri engellemeye çalışmaktadır.

En Pahalı Saat Markaları

Dünya’nın En Güçlü Saat Markası Unvanı: Rolex

1905 yılında Londra merkezli olarak üretilmeye başlayan Rolex, Hans Wildsdorf ve Alfred Davis tarafından doğmuştur. Daha sonra İsviçre’ye taşınmıştır. Rolex saatin, koleksiyonundaki tüm modeller zamansız tasarımsal özellikleri vefonksiyonları ile günümüz popülerizminde bile yer bulmaktadır. Uluslararası alanda çok tanınan ve uluslararası bir dağıtım ağına sahip Forbis tarafından dünyanın en güçlü saat markaları arasında önde gelmeyi başarmıştır.

En Pahalı Saat Markaları

En Pahalı Saat Markaları : Ulysee Nardin

1846 yılında İsviçre’nin Le Locle bölgesinde kurulan Ulysee Nardin, denizcilik ve yatçılık ile ilgili saatlerin öncüsüdür. Dünya’da komplike ve mekanik saat denildiğinde ilk akla gelendir.  Ayrıca meydana getirdiği lüks saat modelleri ile de saat dünyasını bir hayli şaşırtmıştır. Benzersiz materyallerle oluşturduğu koleksiyonları renkli derilerle birleştirerek ilgili bir hayli üzerine taşımızdır.

En Pahalı Saat Markaları

Audemars Piguet

1875 yılında İsviçre’de yılında Jules-Louis Audemars ve Edward-Auguste Piguet tarafından kurulmuştur ve yılda 36000 adet saat üretimi yapmaktadır. Oluşturduğu eşsiz saatler ile ilgi görmektedir. Çoğunlukla Tiffany & Co. ve Bulgari firmaların mekanizmalarını kullanan Audemars Piguet, dünyanın en pahalı saat markaları arasında yer almaktadır.

Audemars Piguet ROO Diver Chronograph Legatto Lifestyle

Jaeger-LeCoultre

jaeger lecoultre en pahali saat markalari1833 yılında İsviçre’de Antoine LeCoultre tarafından üretime başlamıştır.Tüm zamanların en lüks saatlerinden biri olan Reverso modeliyle dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Her döneme ayak uydurmayı başaran Jaeger-LeCoultre, yenilikçi ve benzersiz modelleriyle her döneme damgasını vurarak gelecekte tüm ihtişamı ile var olacağını kanıtlamaktadır.

 

En Pahalı Saat Markaları : Panerai

Dünya’da en çok bilinen tek İtalyan saat markası olma niteliğini taşıyan Panerai, 1864 yılında Guido Panerai tarafından Floransa’da Figlio adında küçük bir atölyede adımlarını atmaya başlamıştır.  Beklenmeyen tarzı, dokunaklı kadran tasarımı, ince detayları ve yenilikçi mekanizması ile göz doldurmaktadır. 3D yazıcı ile yapılan ilk saat modellerini üretmiştir. Yenilikçi anlayış ve göz dolduran tasarımı ile en iyi ve en pahalı saat markalarından biri olmaktadır.

En Pahalı Saat Markaları

Piaget SA

1874 yılında İsviçre’nin La Côte aux Fées köyünde Georges Piaget tarafından emeklemeye başlamıştır. Cartier gibi yanı zamanda mücevherat satışları da yapmaktadır. En eski ve en köklü markalardan biri olan Piaget, Piaget Emperador Tourbillon XI Miniature Enamel ile son dönemlerde sahalarda yine tüm ihtişamı ile bulunmaktadır. Tarihi boyunca oluşturduğu ince el işçiliği, kullandığı gösterişli materyalleri ve hemen hemen tüm koleksiyonlarında kullandığı mekanik özelliği ile her daim en kaliteli ve en pahalı saat olma niteliği taşımayı başarmıştır.

En Pahalı Saat Markaları

Dilerseniz bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/orjinal-rolex-saat-nasil-anlasilir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp