+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

Rolex Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

Saat piyasasına bakıldığında dünyada en çok satışı yapılan Rolex saattin, aramalarda ‘Rolex saat bakımı nasıl yapılır?’ olduğu görülüyor. Kaliteli ve orjinal saat tutkunlarının birinci adresi olan Rolex saatler; günümüzde en güzel hediye, kendini şımartmanın en güzel yolu, bir statü göstergesi olarak da dikkat çeker. Elbette farklı tasarımlar, uzun ömürlü oluşu, karakteri, giyim tarzını yansıtmasıyla da saatler bir nevi kişilerin aynaları olur.

Tutkunlarının en çok tercih ettiği marka olan Rolex saatler hakkında merak dile birçok konu da beraberinde gelir. Birçok kişi orjinal Rolex nasıl anlaşılır ya da Rolex saat bakımı gibi konuları merak eder. Biz de sizler için Rolex saat hakkında merak edilenleri derledik. İsviçreli lüks saat markası olan Rolex oldukça profesyonel bir kullanım sunar ve bir ömür garantilidir. Pek çok özelliği olan saatler hakkında bilinmesi gereken pek çok kriter mevcuttur.

Rolex Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

Rolex’in yaşam boyu kullanılabilmesi için belirli aralıklarla bakım yaptırılması gerekir. Bunların bir kısmını kişiler kendisi halledebilirken bir kısmını ise Rolex servislerine yaptırabilir. Rolex saat daimi su geçirmezlği garanti eder. Denizde 50 metreye kadar bazı modellerinde ise 100 metreye kadar su geçirmezliği garanti eden saatlerin bu özelliklerinin daimi olabilmesi için servise yollanması gerekir. Saatiniz Rolex Servis Merkezleri’nde profesyonel bir bakıma sokulur. Bu bakım 10 yılda bir tekrarlanmalıdır. Rolex Servisleri Türkiye’nin birçok noktasında mevcuttur. Alanında uzman kişilerce bakım işlemi gerçekleştirilir. Rolex saat servisi İstanbul tam liste için Rolex’in resmi web sitesini ziyaret etmek yeterlidir. Rolex garanti süresi ise 5 yıldır. Saatte oluşan yıpranmalar, hatalı kullanımdan dolayı olan bozulmalar, kayıp ve çalıntı garantinin kapsamadığı durumlardır.

Rolex Saat Bakımı Sırasında Hangi İşlemler Uygulanır?

Rolex saat bakımı nasıl yapılır? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Rolex uzun yıllar kullanım ve fonksiyonelliğin devam etmesi için Rolex saat bakımını önemser ve servis prosedürünü buna göre ayarlamıştır. Bakım esnasında mekanizmaların bakımı eksiksiz yapılır. Ksa ve kayış parlaklığı yapılır, cilalama işleminden geçirilir. Su geçirmezlik, tarih kronometre testlerden geçirilir. Saatinizi bakımdan sonra aldığınızda elle yeniden kurmanız gereklidir. Sırasıyla yapılan işlemler şöyle;

 • Rolex saatin uzun ömürlü kullanılabilmesi için çeşitli bakımlardan geçmesi gerekir… Servise gönderilen saatte yapılan işlemler şöyledir;
 • Saatin tüm parçaları temizleme işleminden geçirilir.
 • İşlevselliğini kaybetmiş parçalar yenileriyle değiştirilir.
 • Mekanizma yağlanır ve yeniden test edilir.
 • Polisaj uygulaması ile kaliteli çelik olan metale parlak ve kusursuz bir görünüş kazandırılır.
 • Su geçirmezlik, güç kontrolü gibi teknik testler uygulanır.
 • Saati teslim ettikten sonra 4-6 hafta arasında Rolex saat bakım işlemi sonlandırılır ve kişiye teslim edilir.

Rolex saat bakımı nasıl yapılır sorusu ile birlikte Rolex bakım ücreti de merak edilen bir konudur. Ücret; bakım tipine ve saatin durumuna göre belirlenir. Saatin durumu bir saat uzmanı tarafından değerlendirilir ve onaya sunulur. Servis dışında kişiler de saatlerini daha uzun ömürlü ve sorunsuz kullanmak adına bakım yapmalıdır. Rolex saat mikrofiber bez ile silinebilir, metal kısmı ara ara yıkanmalıdır. Deri kayışlar yıkama işlemi için uygun değildir. Saat temizlenmeden önce kurma kolunun vidalı olduğundan emin olunmalıdır.

Rolex Saat Nasıl Ayarlanır?

Bileğinizi hareket ettirdiğinizde Perpetual rotor saate enerji aktarır. Böylece saatinizde bitmeyen bir güç kaynağı oluşur. Bu saatinizi kolunuzdan çıkardığınızda 2 gün daha bitmez. Bu süre modele göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden saatinizi günlük olarak kurmanıza ihtiyaç yoktur. Rolex saat kurma dediğimizde ise için kurma kolunu gevşeterek, çekmelisiniz. Saniye ibresi bu sırada duracaktır. Kurma kolunu saat yönünde yaklaşık 20 defa çevirerek mekanizmayı elle kurabilirsiniz. Saatinizin su geçirmezliği garanti etmek için kurma kolunu kasaya doğru geri sıkıştırmalısınız.

Rolex Saatler müşteri memnuniyet çıtasını bir hayli yukarı taşıyan bir markadır. Kurulduğu 1905’li yıllardan bu yana kalıcılığını koruyan markanın müdavimleri de çoktur. Rolex saat tutkusu hatta koleksiyonu yapan kişiler de mevcuttur. Rolex saatinizi değiştirmek ya da koleksiyonunuza bir yenisini eklemek de istiyor olabilirsiniz. İkincielsaatler.com Fancy Jewels & Watches güvencesiyle saatlerinizin satışını güvenle gerçekleştirir. Bunun yanında lüks markaların saatlerinin satışını da orjinallik garantisiyle yapar. En çok tercih edilen marka olan Rolex ürün kalitesi olarak da adını ayrı bir noktaya taşır. Çelik, altın, taşlı saat kategorisinde Rolex kadın saat ve rolex erkek saat ürün çeşitliliği yüksektir.

Rolex Saat Bakımı Nasıl Yapılır? Garantisi için Güvenilir Satış Noktaları Var mı?

Rolex saat bakımı nasıl yapılır sorusu gibi Rolex saatlerin garantisi de önemli bir konudur. Rolex saatler kendine has, profesyonel bir kullanım sunan ürülerdir. Yaşam boyu kullanımı mümkün kılan, su geçirmezliği garanti eden pek çok özelliği ile sizleri karşılayan saatler tasarım ve kalitesiyle kişilerin karakterini yansıtıyor. Elbette böylesine talep gören bir markanın taklitlerinden de kaçınmak gerekir. Orjinal ürünlere benzetmeye çalışarak yapılan replika ürünlere kanmamak önemlidir. Güvenilir firmalardan alınan ürünler sizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz.

Orjinalliği garanti ettiği gibi Rolex sertifikası da sizlere sunar. Ürünleri satın almadan önce alanında uzman satış temsilcilerinden detaylı bilgi almak oldukça önemlidir. Fancy Jewels & Watches markasının bir oluşumu olan ikincielsaatler.com güvenilir ve orjinal saatlerin ilk akla gelen adresidir.Fancy Jewels & Watches garantisiyle ürün satışı gerçekleştiren ikincielsaatler.com’dan güvenle lüks saatlerinizin satışını gerçekleştirebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Bilgi için deneyimli kadromuz sizleri bekliyor.

İkincielsaatler.com’daki Rolex Saat Modelleri

Rolex saatleri titiz bir mühendislikten geçerek tasarlanır. Saatlerde kullanılan ürün malzemeleri arasında;

 • Değerli metaller
 • Paslanmaz çelik
 • Seramik
 • Sedef
 • Değerli taşlar bulunur.

Rolex metali kusursuzdur. Markaya özel bir çelik malzemesi kullanılır. Polisaj tekniği ile her Rolex saat bakımı esnasında kusursuz bir parlaklığa kavuşur. 904L denilen çelik malzemesi günümüzde pek çok değerli alanda kullanılır. Altın Rolex ise en az çelik kadar zarif bir gürünüme sahiptir. Uzun yıllar kullanımı mümkün kılmasıyla değerini hiçbir zaman kaybetmez. İlk günkü gibi parlaklığı ise her zaman göz alıcıdır. Siz de hemen bu benzersiz tasarımlarla tanışmak için ikincielsaatler.com’u ziyaret edebilirsiniz. Sizi bekleyen ürün modelleri şöyle;

 • Rolex Oyster Perpetual Date
 • Rolex Datejust
 • Rolex Submariner
 • Rolex Oyster Perpetual
 • Yacht-Master-42
 • Sea‑Dweller
 • GMT-Master II
 • Day-Date 36
 • Datejust 36
 • Yeni Datejust 31
 • Rolex Lady-Datejust
 • Rolex Day-Date 40
 • Rolex Sky-Dweller
 • Rolex GMT-Master II B&P

Yepyeni tasarımlarla alıcıları selamlayan orjinal rolex saatler, Rolex saat bakımı nasıl yapılır ve dahası hakkında bilgi almak için hemen deneyimli ekibimizle telefon, whatsapp ya da satış ofisimizde iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda Rolex saat bakımı nasıl yapılır sorusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/orjinal-cartier-saat-nasil-anlasilir/ linki üzerinden inceleyebilirsiniz

WhatsApp