+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

2022 Oscar’da Karşımıza Çıkan Saat Modelleri

2022 Oscar’da Karşımıza Çıkan Saat Modelleri

Halk arasında Oscar olarak bilinen Akademi Ödül Gecesi’ne her zaman farklı Hollywood ünlüleri katıldı. 1929’da ödüller ilk kez sunuldu ve kazananlara genellikle Oscar adı verilen altın kaplama bir heykelcik verildi.

Yılın en büyük etkinliği olarak Hollywood ünlüleri en iyi kıyafeti giymek ve onu en iyi aksesuarlar, özellikle de en pahalı saatler ile tamamlamak isterler. Film endüstrisinden stüdyo yöneticilerine, ekipler ve oyunculara kadar herkes etkinliğe davet edilir. Tasarımcı kıyafetleri ve aksesuarları, kırmızı halıya renk ve cazibe katıyor gibi görünür.

Çoğu kadın aksesuarı göz kamaştırıcı küpeler ve kolyeler içerir. Bununla birlikte erkeklerin çoğu zaman kıyafetlerine uyması için yalnızca en iyi lüks saati kullanmaları gerekir. Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında Daniel Dae Kim’in Patek Philippe’in Ref. 5070 Kronograftan Rami Malek’in Cartier Tank’ına kadar en iyi lüks saatlerin iyi bir listesi vardı.

Aşağıda, 2022 Oscar’ında birçok kişinin beğenisini kazanan en lüks ve pahalı saatlerin bir listesini bulabilirsiniz.

1. Daniel Dae Kim’in Patek Philippe’in Ref. 5070 Kronograf’ı

Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında Daniel Dae Kim, bu büyük gece için büyük bir saat seçimi yapmış gibi görünüyor. Oyuncu, akademi ödüllerine eşi Mia Kim ile siyah bir takım elbiseyle geldi. Kim’in bu özel gecedeki saat tercihi karmaşık siyah ve altın kadranlı 18 ayar altın bir kronograf olan ve 1999 yılına dayanan vintage bir Patek Phillipe’den yana oldu. Bu özel lüks saat elbette siyah kıyafeti ile eşleşti ve şıklığını tamamladı.

2. Angus Cloud’un IWC Portugieser’ı

Angus Cloud, çoğunlukla gayri resmi giyinen biri olsa da en iyi ve pahalı saatleri nasıl seçeceğini çok iyi biliyor. En çok HBO televizyon dizisi Euphoria’da canlandırdığı Fezco rolüyle tanınan Amerikalı aktör, Elordi’nin aksine Euphoria’nın başrol oyuncusu, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında timsah derisi kayışı ve berrak beyaz kadranı olan altın bir IWC Portugieser takarak, onu geleneksel hale getirdi. Bu lüks saatin fiyat aralığı ise 4.000$ ile 30.000$ arasındadır.

3. Simu Liu’nun Omega Seamaster Aqua Terra’sı

Shang-Chi ve On Yüzük Efsanesi yıldızı Simu Liu, hala ilk Oscar adaylığını bekliyor olabilir, ancak bu onun bu yılki gösteride gösteriş yapmasını engellemedi. Efsane yıldız Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında tamamen kırmızı smokinini 18 ayar sarı altından yapılmış Seamaster Aqua Terra ile eşleştirdi.

4. DJ Nice’den Audemars Piguet Royal Oak Dual Time’ı

DJ Nice, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arsında Royal Oak saat tercih etti. Amerikalı disk jokey, rapçi, beatbox’çı, fotoğrafçı ve kayıt akademisi küresel etki ödülü sahibi DJ D-Nice, Akademi Ödülü’ne Audemars Piguet Royal Oak Dual Time ile geldi.

Bir Royal Oak saat satın almak, diğer bazı pahalı saat markalarının aksine yaklaşık beş ila sekiz yıl sürer. Gümüş saatin kadranında, DJ Nice’in o gece giydiği smokin ceketiyle eşleşen ızgara benzeri bir desen tasarlandı. 35.000 $ ‘dan başlayan gümüş aksesuar, nadiren görülen havalı bir tarz sahipti.

5. Gian Luca Passi De Preposulo’nun Rolex Daytona’sı

Luca Passi, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri listesinde pahalı saatlerden birini tercih etti. Gece, Oscar ödüllü karısı Jessica hakkında olmasına rağmen Gian Luca, karısını resmin dışında bırakmadan modaya uygun görünmenin bir yolunu buldu. Gian Luca yüksek modada çalışan, Armani’de halkla ilişkiler direktörü olarak çalışan ve şu anda Moncler’de yönetici olarak çalışan biri olarak, modaya en uygun şekilde giyinmeyi biliyor. Akademi ödüllerinde altın kasalı ve siyah bilezikli, en pahalı saatlerden biri olan vintage Rolex Daytona ile boy gösterdi.

2022 Oscar’da Karşımıza Çıkan Saat Modelleri
Rolex Yacht-Master II-NEW ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

6. DJ Khaled’den Jacob & Co. Milyarder’i

DJ Khaled, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında en pahalı saatlerden birini takıyor. Khaled Mohammed Khaled müziğin dışında, New York Times’ın En Çok Satanlar listesinde yer alan The Keys adlı kitabıyla yazar olarak başarı kazandı. Spies in Disguise (2019) ve Bad Boys for Life (2020) filmlerinde oyuncu olarak yer aldı. Amerikan DJ, plak yöneticisi ve plak yapımcısı kırmızı halıya olabildiğince şık geldi.

Şarkıları listelerde üst sıralarda yer alan biri olarak, her zaman en iyi şekilde göründüğünü söylemek yanlış olmaz. Tamamen siyah kıyafetini çarpıcı bir Jacob & Co. Milyarder ile tamamladı. Ağızları açık bırakan 189 karat pırlanta ile kaplanmış olan elmas, şu anda yaklaşık 18 milyon dolardan satıyor.

7. Andrew Garfield’ın Omega Speedmaster’ı

Andrew Garfield, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında 30.000 dolarlık bir saat tercih etti. Andrew Garfield’ın 94. Akademi Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmesi ve onu iki kez akademi ödülleri adayı yapması, bu geceyi kesinlikle onun için en iyi gecelerden biri haline getirdi.

İngiliz ve Amerikalı aktör, daha küçük ve daha ince bir versiyon elde edecek kadar şanslıydı. Piyasadaki en pahalı saatler arasında yer alan Omega Speedmaster saatinin, kadife ceketi ile aynı renkte kırmızı kadranı ile pantolonu ve gömleğiyle uyumlu siyah deri kayışı bulunuyor. Saat şu anda yaklaşık 30.000 dolardan satılıyor.

8. Kodi Smit-McPhee’nin Bir Panterin Cartier Vahiy’i

Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında en pahalı saatlerinden biri, eski çocuk oyuncu ve en iyi yardımcı erkek oyuncu adayı olan, 2010 yapımı “Let Me In” filmindeki ‘Owen’ rolüyle tanınan Kodi Smit-Mcphee’nin, 18 karat Revelation d’Une Panthere saati oldu. Pahalı lüks saat, çerçevesinden kordonuna kadar elmaslarla süslenmişti. İçindeki ikonik leopar, kırmızı halı kalabalığında hemen dikkat çekiyordu.

2022 Oscar’da Karşımıza Çıkan Saat Modelleri
Cartier Ballon Bleu 36 mm W69017Z4 ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

9. Jamie Dornan’ın Omega Speedmaster ’57’si

Jamie Dornan, Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında en pahalı saatlerden birini takıyor. Jamie Dornan’ın 30.000 $’lık Omega Eş Eksenel Kalibre 9300 modeli ile göz kamaştırdı. Kırmızı halıya Omega Speedmaster ’57 ile çıkan tek kişi Andrew Garfield değildi; Jamie Dorman da o geceki görünümüne uyan ve vurgulayan aynı saati taktı.

Saatinde koyu yeşil bir kadranı ve metal bir bileziği vardı. Daha iyi bir versiyon olan bu tasarım, onu Andrew’unkinden farklı kıldı. Bu lüks saat, yaklaşık 30.000 dolara satılıyor. Bu parçanın altında markanın mekanik mekanizmalara sahip ilk in-house Koaksiyel kronografı olan Omega Co-Axial kalibre 9300 bulunuyor.

10. Shaun White’ın Omega Moonwatch’ı

Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri listesinde en pahalı saatlerinden biri, Akademi ödül gecesine eski snowboardcu ve kaykaycı Shaun White’a aitti. Yarım borulu snowboardda beş kez Olympian ve üç kez Olimpiyat altın madalyası sahibi olan sporcu, kıyafetini uyumlu bir bileziğe ve yeşil kadrana sahip Omega Moonwatch’ın Moonshine Gold versiyonuyla eşleştirdi. Bu saat, 12.000 $ ve üzerinde satılan pahalı bir saattir.

11. Rami Malek’in Cartier Tank’ı

Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında Rami Maleki en pahalı saatlerden birine sahipti. Rami Malek, 2020’den bu yana En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü ve Carter elçisini kazanan ve Mısır mirasının ilk aktörüdür. Bohemian Rapsody yıldızı, klasik smokini, yaka iğnesi ve en pahalı saatler arasında yer alan Cartier Tank modelini tercih etti. Bu saat, yaklaşık 22.500 dolardan satıyor.

Oscar’da karşımıza çıkan saat modelleri arasında dilediğiniz modeli ikincielsaatler.com üzerinden en uygun fiyatlarla satın alabilir, şıklığınıza Oscar yıldızlarının eşsiz tercihleriyle ışıltı katabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/franck-muller-vs-patek-philippe-karsilastirmasi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp