+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü

24 saate bölünmüş zamanı gösteren saatler farklı özellikler ile donatılmıştır. Rolex saatler Lüks Saat Terimleri Sözlüğü ile adeta saat kavramını değiştirmektedir. Akıllı saatlerden analog saatlere kadar büyük değişim ve dönüşümler yaşayan saatler teknoloji ile birlikte ilerlemeye ve gelişmeye devam ediyor. Kadınların ve erkeklerin en çok tercihi ettiği aksesuarlardan olan saatler ilk kez Mısırlılar tarafından kullanılmıştır.

AM ve PM kavramlarına saatlerde çok sık rastlamaktayız. Öğleden önce de öğleden sonrayı ifade etmek için kullanılan bu kavramlar Lüks Saat Terimleri Sözlüğü içerisinde yer alıyor. Bugün dünyanın pek çok ülkesinde 24 saatlik bir sistem kullanılmakta. Ancak ABD, Kanada, Yeni Zelanda gibi ülkelerde 12 saatlik sistem kullanılmaya devam etmektedir. Saat alırken özellikle saatin türü, kadranı, çapı, su geçirgenliği gibi pek çok değere dikkat edilmektedir. Peki, bu terimler hangileridir?

Saat Terimleri Nelerdir?

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü ile sizler de lüks bir saat satın alırken hangi kavramlara dikkat edeceğiniz noktasında fikir sahibi olmuş olursunuz. Lüks taşlardan özel olarak tasarlanan bu saatler zamanı göstermekle kalmıyor, aynı zamanda ömürlük olarak kullanabileceğiniz ve farklı şekillerde kombine edebileceğiniz aksesuarlara dönüşüyor. Lüks saatler incelediğinde öncelikle mekanik saatler karşımıza çıkıyor. 

Klasik ya da casual tarzı yansıtmada son derece başarılı olan mekanik saatler enerji kaynağından aldığı güç ile çalışır. Vida, cıvata gibi pek çok parçadan oluşan bu saatlerden bir diğeri de quartz saattir. Bobinli ve pilli olan bu saatler ile birlikte şarjlı pili olan kinetik saatler de kullanılmaktadır. 

Enerjisini güneşten alan solar saatler, dijital rakamlar ile zaman dilimini gösteren dijital saatlerde, bilgisayar tabanlı neolag saatler gibi pek çok model sizlere sunulmaktadır. Lüks Saat Terimleri Sözlüğü nasıl bir saat tercih etmek istediğinize de yardımcı olacak. Rolex, Panerai, IWC Portofino, Vacheron, Bvlgari Serpenti gibi markalara ait saatler bileklerinize çok yakışacak.

Saatin İçindeki Göstergeler

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü arasında saat alırken en çok dikkat edilen kavramlardan bir tanesi sayılabilir. Kadran saat üzerinde zamanın gösterildiği yüzeydir. Bezel saatlerin üzerinde bulunan halka, balans ise mekanik saatlerin çalışmasına yardımcı olan düzenektir. 

İliminatör kadranda yer alan fosforlu kısımdır. Akrep bilindiği gibi saati, yelkovan ise dakikayı göstermektedir. Yelkovanın bir tur dönmesi 60 dakika olarak ifade edilmektedir. Kendinize hem yatırım yapmak hem de şık bir aksesuar tercih etmek için ideal olacak olan saatler aynı zamanda kendiniz özel hissetmenize de yardımcı olacaktır. 

Lüks bir saate sahip olmak herkesin hayalidir. Ödeyeceğiniz meblağlar pek çok saate göre yüksek olsa da bu tarz bir saate sahip olmanın gurur ve şıklığı bütçeyi geri plana atmanızı sağlayacaktır. Şık bir parça ile vintage, spor, casual, klasik gibi farklı tarzları yansıtabilirsiniz. 

Saphire çizilmez camları ifade ederken mineral glass ise kristal ve kırılmaya dayanıklı cam anlamına gelmektedir. Lüks Saat Terimleri Sözlüğü içinde yer alan terimlerden bir tanesi de monfeiz olmaktadır. Ayın evrelerini gösteren saat modelleri de bulunmakta. Stainlessstell kaliteli ve 1. Sınıf dayanıklı cerrahi çelik, titanium, pearl ise sedef kadran olarak idade edilebilir. 

Aparture aralıkların yer aldığı saatlerde tarih ve saat bilgisine ulaşılabilir. Balance Wheel ile ifade edilen saatin eşit zaman aralıklarına bölünmesini sağlayan parçasıdır. This is a title saat yönü ya da aksi yönde dönüş sağlayan bezeli ifade etmektedir. Prestijli ve sınırlı üretimleri ile titanyum saatlerin yanı sıra main plate saatin arkasında bulunan ana yüzeyin ifadesi için kullanılmaktadır.

Rolex Saatlerin Bölümleri

Rolex gibi fark yaratan markalara ait saatlerin analog ya da mekanik olduğu göze çarpıyor. Lüks Saat Terimleri Sözlüğü ile bu kavramlara açıklık getirdik. Erkek ve kadın stilinin güçlü destekçisi ve aynı zamanda vazgeçilmezi olan Rolex 67193 Lady

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü
Rolex Oyster Perpetual Lady Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Rolex GMT Master 2 116710LN, Rolex 67193 Lady, Rolex Datejust, Rolex Submariner Date gibi birçok model için İkinci El Saatler’de birçok lüks saat marka ve çeşitleri yer almaktadır.

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü
Rolex Sea Dwaller Saatini İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Rolex Sea Dwaller gibi modeller ile fark yaratın. Su geçirmezlik oranı çok yüksek olan bu modellerin kasa tipleri, bezel malzemesi, cam, kadran, kordon malzemesi, toka malzemesi gibi detaylara dikkat ederek sizler de İkinci El Saatler sayfası üzerinden sıfır ya da ikinci el saatleri gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz. 

TauchScreen özellikli saatler de son yılların trendi haline gelmiştir. Cam üzerinden dokunularak rahatlıkla ayarlanabilen bu saatlerin yanı sırra Flyback özelliği ile saatler tek bir tuş yardımı ile sıfırlanabilmektedir. 

Antireflektive ise çift taraflı ya da anti reflekte olarak iki türde kullanılmakta olup ışığın yansımıyor oluşu anlamına gelmektedir. Zamana meydan okuyan stilli, yüksek hassasiyetli ve prestijli stilleri ile bu modeller göz bebeğiniz olacak. 

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü klasik saatler ve pek çok özellik barındıran profesyonel saatler ile size en uygun modeli bulabilirsiniz. Saatleri keşfettiğinizde çelik, altın ve aynı zamanda taşlı olan modellere de ulaşabilirsiniz.

Dijital Saat Terimleri

Digital watch Lüks Saat Terimleri Sözlüğü içinde yer alan saat modellerinden bir tanesidir. Zamanı dijital rakamlar vasıtası ile gösteren bu saatler quartz mekanizmasına sahiptir. İçlerinde belirli bir boyutta kesilmiş olan kristal entegre edilen saatler elektrik akımı ile birlikte titreşir. 

Analog saatlerde sıklıkla duyduğumuz tık tık sesi bu modellerde bulunmaz. Pek çok fonksiyonu olan dijital saatler telefon rehberi, hesap makinesi, alarm gibi özellikleri işe iş yaşamı ve günlük yaşamda pek çok kolaylığa erişmenizi sağlar. Unidirectional Bezel, tourbillon, tachymeter, tripledate, screw locking, stop seconds, scratch resistance, rotor gibi daha pek çok terim bulunmaktadır. 

Günlük, spor ya da şık kombinler ile zamansızlığın adresi olan saatler kombinlerinize atılacak olan imzadır. Yaşam öykünüzde kıymetli bir yeri olacak bu saatler kimi zaman kendini özel hissetmenin, kimi zaman ise sevginin göstergesi olarak armağan edilmektedir. Saat koleksiyonunuzda yerini alması gereken bu modeller ile tarzınıza damga vurabilir ve fark yaratabilirsiniz.

Orijinal ve Replika Ayrımı İçin Lüks Saat Terimleri Sözlüğü

Lüks Saat Terimleri Sözlüğü ile sizler de orijinal ile replika saat ayrımı yapabilirsiniz. Saatlerde ağırlık onlara duyulacak güvenin göstergesidir. Saatin ağırlığını hissetmenizin ardından harekete bakabilirsiniz. Lüks markalar bir geleneğe ve birer hikâyeye sahiptir. Efsaneler ile daha itibarlı hale gelen modellerin özellikle İsviçre markası olmasına da dikkat edilmeli. 

Globalleşen dünyada replika ürünlere rastlamak artık çok kolay. Fakat İsviçre Hükumeti tarafından belirli standartları yerine getiren saat markalarına Swiss Made adı verilen bir damga veriliyor. Estetik, kişiselleştirme imkânı, tutarlılık gibi imkânlar sunan markalara ait saatler ile sizler de fark edilmenin tadına varın. Güçlü karakterinizi yansıtacak olan modeller dikkat çekici tasarımları ile dünyaca ünlü markalarla buluşuyor. 

Tüm dünyada hayran kitlesi olan markalar lüksten kaçınmayanların tercihi oluyor. Saat koleksiyonunuz varsa adeta iştahınız kabartacak olan bu modeller dikkat çekici tasarımları ile sahip olmanız gereken modeller arasında yer alıyor. Sizler de Lüks Saat Terimleri Sözlüğü dâhilinde modelleri inceleyebilir, ihtiyaç ve beğenilerinize uygun saatleri şaşırtan fiyatları ve efsane tasarımları ile İkinci El Saat’ten temin edebilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/rolex-saatlerinize-uygun-kombin-onerileri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp