+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Komedyenlerin Taktığı Saatler

Komedyenlerin Taktığı Saatler

Saatler, hepimiz için şüphesiz en önemli aksesuarlardan biri. Tüm kombinler için tamamlayıcı bir joker parça özelliği gösteren lüks ve özel saatler, ünlü isimler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Cem Yılmaz ve Ata Demirer gibi usta komedyenlerin taktığı saatler arasında Rolex, Panerai ve Audemars Piguet gibi lüks saat markalarına rastlamak mümkün. Birbirinden özel şık tasarımları ile göz kamaştıran bu saatler, her saat koleksiyonerinin mutlaka sahip olmak isteyeceği modeller arasında yer alıyor.

İşte çok sevilen usta komedyenlerin taktığı o lüks saat modelleri…

1.Rolex Gmt Master II

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, saat tutkusu olan ünlülerden biri olarak biliniyor. Komedyenlerin taktığı saatler arasında yer alan Gmt Master II modeli, Cem Yılmaz’ın Instagram hesabında paylaştığı bir görsel ile dikkatleri üzerine toplamıştı. En az 10 ila 20 bin dolar değerindeki “Rolex Gmt Master II Diamond” modelini tercih eden Cem Yılmaz’ın, bu seçimi neden yaptığını ise hareketli gece yaşantısından anlamak mümkün. Çünkü Rolex’in Gmt Master II modeli genellikle hafifliği, rengi ve kalitesi nedeniyle hareketli gece hayatı olan kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor.

Rolex markasının GMT saatleri içinde bir klasik olan GMT-Master II, üç saat dilimli ikonik bir modeldir. GMT işlevine sahip olan bu saat, en tanınmış ve en sevilen lüks saatler arasında yer alır. Altından imal edilen modellerin fiyatı görece olarak daha düşüktür. Bu özel Rolex modeli, iki saat dilimini aynı anda gösterebilen saatler içinde en bilinir olanıdır. İsviçreli lüks saat üreticisi bu seriyle, 1953’de satışa sunulan GMT-Master modelinin geleneksel mirasını devam ettirir.

Rolex GMT Master II Modelleri

Komedyenlerin taktığı saatler arasında Cem Yılmaz’ın kullanımıyla büyük ilgi gören GMT Master II serisi, pek çok farklı tasarıma ev sahipliği yapar. Bu serideki modelleri, COSC tarafından verilen kronometre sertifikası olan manüfaktür mekanizmalar çalıştırır. Bu mekanizmalar, 1950’li yılların sonundan bu yana “Superlative Chronometer” olarak da sertifikalandırılır. Bu, esas olarak mekanizmaların çok hassas şekilde çalıştığının bir göstergesidir.

komedyenlerin taktığı saatler
Rolex GMT-Master II “Batman” ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

GMT Master II modellerinde bulunan farklı renklerdeki bezeller, 2007 yılından günümüze Rolex’in kendi üretimi olan seramik alaşımı Cerachrom’dan üretilir. Bunlar içinde en bilindik olanı ise hiç şüphesiz Rolex’in 1955 yılından günümüze kadar kullandığı ve “Pepsi” adı verilmiş olan kırmızı-mavi versiyondur. Cem Yılmaz’ın tercih ettiği Diamond modelinin yanı sıra mavi-siyah seramik bezelli “Batman” gibi modeller de yatırım aracı olarak görülmektedir. Rolex, Everose ve Rolesor modellerin tasarımında ise kahverengi-siyah seramik kullanır. İkincielsaatler.com üzerinde bulunan Rolex GMT Master II modelleri arasından zevkinize ve bütçenize uygun tasarımı kolayca bulmanız mümkündür.

2.Panerai Marka Saatler

Ata Demirer ve Cem Yılmaz gibi ünlü komedyenlerin taktığı saatler arasında Panerai markasının özel tasarım lüks saatleri de bulunur. Hikayesi olan kült İtalyan saatlerin üreticisi Panerai, İtalyan tasarımlarını İsviçre saatçilik sanatıyla adeta bütünleştirir. Yastık şeklindeki kasalar ve kurma tepesi köprüsü ise Panerai modellerini eşsiz kılan özelliklerdir. Lüks saat üreticisi firma, karmaşık manüfaktür mekanizmaları sayesinde yüksek saatçilikte önemli bir yer edinmiştir. Kadranlar sade bir tasarıma sahiptir. Parlayan ibreler ve indeksler, saati karanlıkta kolayca okuyabilmenizi sağlayan özel işlevlerdir.

Panerai 2005’den bu yana modellerinde Neuchatel şehrindeki kendi atölyelerinde imal ettiği mekanizmaları kullanır. Bu mekanizmaların bazılarında ikinci saat dilimi, rattrapante, tourbillon veya dakika tekrarlama gibi karmaşık işlevler bulunur. Mekanizmaların önemli bir bölümünün güç rezervi 10 gün kadar son derece uzun bir süredir. 2005 yılından önce satışa sunulan Panerai saatleri, ETA öncelikli olmak üzere farklı üreticilerin mekanizmaları çalıştırır. Paslanmaz çeliğe ek olarak titanyum, seramik ve karbon da Panerai saatlerinin yapımında kullanılır.

Panerai Saat Modelleri

Cem Yılmaz ve Ata Demirer gibi ünlü komedyenlerin taktığı saatler arasında yerini alan Panerai modelleri, günümüzde en sevilen lüks saatler arasındadır. 47 mm gibi son derece büyük boyutlara sahip yastık şeklindeki kasalar, bu saatlerin Panerai markasına ait olduğunun hemen anlaşılmasını sağlar.

Komedyenlerin taktığı saatler arasında ünlü komedyen Atademirer’ in tercihi de genel olarak Panerai markasından yanadır. Usta komedyen hem otomatik hem de kurmalı mekanizması olan saatler arasında tercihini Luminor Panerai Radiomir, Marine Automatic ve Officine Panerai modellerinden yana kullanmaktadır. Panerai markasının en bilinen modellerinden olan Radiomir ve Luminor saatlerinin tasarımlarında geçmiş yıllarda imal edilmiş örneklerden ilham alınmıştır.

komedyenlerin taktığı saatler
Panerai 1950 10 Days Gmt Luminor Pam00533 ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Submersible modeli ise Luminor’un modern bir yorumu olarak tarif edilebilir. Submersible koleksiyonundaki dalış saatleri, vintage modellerin retro çekiciliğini modern tasarım unsurlarıyla kombine eder. Bu sayede daha genç bir kitleyi hedefler. Karakteristik kurma tepesi köprüsü olan bu modelde Luminor’dan farklı olan özellik, tek yöne döner dalış bezeli kullanılmasıdır. 300 metreye (30 bar) kadar su geçirmez işlevli Submersible modeli, profesyonel dalışlarda kullanılmak için son derece uygundur.

3.Audemars Piguet

Cem Yılmaz gibi ünlü komedyenlerin taktığı saatler arasında yer alan bir diğer marka ise Audemars Piguet markasıdır. Audemars Piguet markasının birbirinden lüks ve özel saatleri, dünyanın en zarif saatleri arasında yer alır. Sonsuz takvimli ve tourbillonlu modeller, İsviçreli lük saat üreticisinin üretim programına dahildir. Markanın en ünlü saati olan Royal Oak modeli, ikon statüsündedir.

Audemars Piguet tarafından üretilen birbirinden lüks ve özel tasarım modeller, dünyanın en zarif ve en sevilen saatleri arasındadır. Sevenleri tarafından kısaca “AP” olarak adlandırılan lüks saat üreticisi, iki ibreli saatlerden sonsuz takvim veya dakika tekrarlama gibi karmaşık işlevleri olan çok geniş bir üretim portföyüne sahiptir.

Audemars Piguet Modelleri

Komedyenlerin taktığı saatler dendiğinde ilk akla gelenlerden olan Royal Oak tasarımı, Audemars Piquet’nin en ünlü saat modelidir. İkonik bir tasarımcı olarak tanınan Gerald Genta tarafından tasarlanan Royal Oak modeli, merkezi Le Brassus’ta bulunan üreticinin en bilinen ve en çok talep gören saatidir. 1972’de satışa sunulan saat, piyasaya ilk sunulduğunda saatçilik dünyasında adeta  bir devrime neden olmuştur. Paslanmaz çelikten imal edilen saatin fiyatı ise altın saatler kadar yüksektir. Bu model aynı zamanda Patek Philippe Nautilus ile birlikte lüks spor saat segmentine dahildir.

Audemars Piguet markasının Millenary koleksiyonunu, kasasının oval şeklinden anında tanıyabilirsiniz. Yeni modellerde yer verilen merkezi olmayan kadranlar ise tasarıma yön veren diğer özel bir tasarım öğesidir. Bu sayede saatin mekanizması rahatça görülebilmektedir. Millenary koleksiyonu, Audemars Piguet’nin mekanizması çok güzel ve özel olarak süslenmiş olan adeta sanat eseridir.

Audemars Piguet markasının 2019’a kadar satışa sunulmuş olan Jules Audemars koleksiyonun yerini, bu tarihten sonra Code 11.59 serisi almıştır. Bu seride şirketin kurucusunun adını taşıyan üç ibreli, küçük saniyeli ya da merkezi saniyeli zarif Jules Audemars modeller bulunur. Saatin sonsuz takvimli, zil mekanizmalı, dakika tekrarlama veya tourbillonlu gibi daha karmaşık işlevlere sahip olan versiyonları da mevcuttur.

Dilerseniz, komedyenlerin taktığı saatler ve diğer lüks saat modellerini ikincielsaatler.com üzerinden kolayca bulabilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda komedyenlerin taktığı saatlerden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/vintage-saat-seciminde-dikkat-etmeniz-gerekenler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp