+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

En İyi Dalgıç Saatleri

En İyi Dalgıç Saatleri

Kol saatleri,  lüks saat markalarının yaptığı üretimler sayesinde sadece bir aksesuar olmaktan çıkıyor ve işlevsellikle de buluşuyor. Zamanı takip etmenin yanında gelişen teknolojiyle birlikte size bir rehber haline gelen kol saatleri, değişik profesyonel alanlarda da kendine yer ediniyor. Yer edindiği profesyonel alanlardan birinin dalgıçlık olmasıyla birlikte en çok tercih edilen saatlerden biri de dalgıç saatleri oluyor. Kronometre ve su geçirmez özeliğiyle ön plana çıkan dalgıç saatleri, farklı donanımlarla ve görünüşleriyle dikkat çekiyor. Su altında profesyonel bir yardımcı olmalarının yanı sıra bu saatler günlük hayatta da şık ve prestijli bir aksesuar olarak kullanılıyor. En iyi dalgıç saatleri arasında Rolex, Omega ve Blancpain gibi markalar yer alıyor.

Dalgıç saatleri için en önemli sayılan özelliklerin başında dakiklik, hassasiyet ve okunabilirlik gibi özellikler geliyor. Dalgıç saatini günlük hayatta değil de profesyonel anlamda kullanacak kişiler için ise saatin kaç metreye kadar su geçirmez olduğu ve helyum kaçış valfinin olup olmadığı gibi sorular da önem kazanıyor. Bir dalgıç saati almak artık bir yatırım olarak kabul edildiğinden, en iyi dalgıç saatleri arasından bir seçim yapmanız sizi daha mutlu edecektir. Günlük hayatta da rahatlıkla kullanabildiğiniz bu saatler ödeyeceğiniz her kuruşa değecek bir nitelikte tasarlanmıştır. O zaman gelin, dünyaca ünlü saat markalarının başı çektiği en iyi dalgıç saatleri listesine birlikte göz atalım.

En İyi Dalgıç Saatleri Listesinin Başında Rolex Sea-Dweller Yer Alıyor

1960’lı yıllardan beri piyasada yer edinen Sea-Dweller yıllar içinde geliştirilen özellikleriyle profesyonellerin gözü kapalı güvendiği bir dalgıç saati. Otomatik kurmalı 3235 kalibre hareket tabanı, yüksek güvenilir okunurluk oranı ve 1.220 metreye kadar su geçilmez özeliğiyle profesyonellere yakışır nitelikte. Aynı zamanda helyum gazı moleküllerinin dekompresyon sırasında kasadan güvenli bir şekilde çıkmasına izin veren helyum kaçış valfinin bulunması onu sadece günlük hayat kullanımından bir nebze de olsa uzaklaştırıyor. Rolex’in patentini aldığı Rolesor kaplama ile lüks sembolün haline gelirken GlideLock özelliği ile de dalgıç kıyafetleri üzerine tereddüt etmeden takılabiliyor.

Maurice Lacroix Pontos S Diver

İsviçreli lüks saat markaları arasında bulunan Maurice Lacroix bu dalgıç saati modeliyle de oldukça iddialı bir duruş sergiliyor. 43 mm çapındaki kasasıyla heybetli bir görünüme sahip bu model aynı zamanda paslanmaz çelikten üretilmiş. Çift yöne döndürülebilen çerçevesi tutarlı ölçümleri beraberinde getirirken 600 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliğe sahip olmasıyla gönülleri fethediyor. Modelde profesyonellerin aradığı bir özellik olan helyum kaçış valfi mevcut. Pontos S Diver, kronograf mekanizmasının 46 saatlik güç rezervine sahip oluşuyla da oldukça etkileyici.

Tudor Pelagos

Tudor, Hans Wilsdorf tarafından kurulan lüks bir saat markası. Ayrıca Rolex’in kardeş markası olarak da biliniyor. Rolex kalitesinde üretilen saatlerin daha uygun fiyatla piyasaya sunulduğu bir marka. Seneler içinde ise Rolex’in tasarımlarından uzaklaşarak kendine ait bir marka haline gelmeyi başardı. 2012 yılında piyasaya sunulan Pelagos serisi, kare tasarımlı titanyum kaplama 42 mm çapındaki bir kasaya sahip. COSC sertifikalı MT5612 kalibre hareket tabanının kullanıldığı bu model 500 metreye kadar su geçirmez özelliğiyle etkileyici.Aynı zamanda 60 dakikalık döndürülebilir seramik çerçevesiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Ortalama 70 saatlik güç rezervi güven verici başka bir özelikken, kayış uzatma sistemi ve sağlam kilit dili dalgıç kıyafetleriyle kullanımı kolaylaştırıyor. Bu saatte de helyum kaçış valfi bulunuyor.

Kimileri İçin Omega Sea Master En İyi Dalgıç Saatleri Listesinin Başında Olmayı Hak Ediyor

1957 yılında profesyoneller ve su altında çalışanlar için üretilen Sea Master, birçok dalgıcın ilk tercihi arasında yer alıyor. Omega da İsviçre menşeli lüks saat markalarının başında geliyor. Seneler geçtikçe başarısını arttırmayı, ürünlerinin kalitesini yükseltmeyi de ihmal etmiyor. 300 metre derinliğe kadar su geçirmeyen, 15.000 Gauss veya 1.5 Tesla’ya kadar manyetik dalgalara direnç gösterebilen ve helyum kaçış valfine sahip bu saat modeli birçok profesyonelin tercihi. James Bond’un en çok taktığı saatlerden biri olan bu saat aynı zamanda James Bond hayranlarının da günlük hayatta kullanmak için tercih ettiği bir saat olmasıyla popülerliğini hiçbir zaman yitirmiyor.

Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe En İyi Dalgıç Saatleri Denince Akla İlk Gelen İsimlerden

Çok eski ve köklü bir İsviçre lüks saat markası olan Blancpain dalgıç saati denince akla gelen isimlerden. 1960’lı yılların popüler modeli olan bu saat kendini geliştirmeyi ihmal etmeyen modeller arasında yerini alıyor. Diğer modellere kıyasla daha sportif bir görünüme sahip 43 mm çapındaki kasasıyla oldukça etkileyici. 300 metre derinliğe kadar su geçirmeyen modelin kadranında sade bir tasarım mevcut. Bu ona ait karakteristik özelliklerden biri. Kadranının süperluminova kaplı oluşu en derin sularda bile kolayca okunmasını sağlıyor. Omega Sea Master gibi antimanyetik özelliğe sahip Fifty Fathoms Bathyscaphe birçok profesyonelin en güvenilir yardımcısı.

Rolex Submariner Modeliyle En İyi Dalgıç Saatleri Arasında Yine Karşımıza Çıkıyor

Rolex dünyaca tanınan lüks bir saat markası. Ürettiği ve geliştirdiği neredeyse her saat piyasanın öncüsü konumunda yerini alıyor. İlk olarak 1953 yılında piyasaya sunulan Submariner modeli ise 100 metre derinliğe kadar su geçirmezlik sağlayan ilk dalgıç saati olma özelliğiyle tarihe adını kazımış durumda. Dalgıç saatlerinde referans alınan bu saat yıllar içinde geliştirilerek çok daha zorlu koşullara dayanır hale getirildi. Submariner modeli bu sayede en iyi dalgıç saatleri listemizde yer alıyor. Rolex markasına duyulan güvenin de getirisiyle profesyonellerin en sık tercihlerden biri oluyor. Submariner modelinin 300 metre derinliğe kadar su geçirmez garantili Oyster kasası en çarpıcı özelliklerinden. Darbelere ve çizilmelere dayanıklı Cerachrom camı ile tek yöne döndürülebilir ve kolay kavranabilen tırtıklı çerçevesiyse onu mükemmel kılan özelliklerden yalnızca birkaçı.

Ulysse Nardin Diver

En iyi dalgıç saatleri listesini sonlandırmak, piyasada bulunan bu kadar çeşitlilik ve kaliteli saat karşısında elbette hiç kolay değil. Son öneri olarak verebileceğimiz en iyi dalgıç saatleri arasında yerini alan model lüks saat markaları arasından Ulyyse Nardin’in Diver modeli oluyor. 42 mm çapındaki paslanmaz çelikten kasası, otomatik saat mekanizması ve şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken bu model 300 metre derinliğe kadar su geçirmez özelliği sunuyor. Markanın ve modelin kendine has özelliği olan hasır örgü modelindeki bileziği ise su altında bile klas görünümünde ödün vermek istemeyenler için adeta özel tasarlanmış.

En iyi dalgıç saatlerine göz attığımız bu yazımızda önerdiğimiz dalgıç saat modellerinin kaç metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğini koruduğundan, okunabilirlik düzeylerinden, helyum kaçış valfinin olup olmadığından ve bazı karakteristik özelliklerinden bahsettik. Umarız ki yazımız karar vermenizi kolaylaştırır ve dalgıç saatleri hakkında bir fikir sahibi olmanızı sağlar. Lüks saat markalarının ürettiği dalgıç saati modelleriyle denizin derinliklerine güvenli bir şekilde dalabilir ve kendinizi serin sulara bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/audemars-piguet-royal-oak-incelemesi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

WhatsApp