+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Çiftlerin Beraber Kombinleyebileceği Çift Saatleri

Çiftlerin Beraber Kombinleyebileceği Çift Saatleri

Pek çok çift için “çift saatleri” takma fikri son derece çekicidir. Buradaki fikir, aynı marka ve koleksiyondan, eşit derecede erkek ve kadın modellerinde sunulan saat setlerine sahip olmaktır. Bu nedenle aynı model saatin tipik olarak daha büyük ve daha erkeksi bir “erkek saati” versiyonu ve tipik olarak daha küçük ve muhtemelen daha dekoratif bir “kadın saati” versiyonu bulunur. Çift saati setleri oldukça yaygın olsa her iki kişi için de aynı derecede iyi görünen saatleri bulmak biraz zordur.

Klasik görünümlü çift saatleri hem daha küçük hem de daha büyük boyutlarda en iyi görünüme sahip modeller olarak kabul edilebilir. Daha belirgin veya sanatsal saat tasarımları, tasarım değerlendirmeleri arasında en iyi görünme eğilimindedir. Bununla birlikte aynı markanın kadın ve erkek saati modelleri arasında form ve yapı açısından bazı farklılıklar olduğunu fark edebilirsiniz. Asıl zorluk, çiftin her iki üyesinin de eşit derecede zevk aldığı bir ikili saat seçmektir.

Bu yazımızda gerçekten çok yönlü saat tasarımlarının önemini ve gücünü gözler önüne seren, çiftler için en klasik saatlerin çoğunu bir arada bulabilirsiniz.

Rolex Datejust Saatleri

Çift saatleri kombinasyonundaki bir başarı, her bir parçanın gerçekten ihtiyacınız olan tek saat olmasıdır. Rolex Datejust ve Lady-Datejust kesinlikle bu tasarıya uygundur. Bir çiftin eşleşen Rolex Datejust saatleriyle yakaladığı uyum, görülmeye değerdir. Özellikle doğum günleri ve düğünler gibi özel günlerde Rolex Datejust, kalıcı bir erkek simgesidir.

Bununla birlikte Datejust'ın imajını başarılı bir şekilde kadınlaştıran Rolex Lady-Datejust en genç model olmadığından, orta yaş grubundaki çiftlere daha çok hitap edebilir. Fiyatı da Rolex itibarına uygundur. Geçen yıl tanıtılan güncellenmiş Rolex Datejust 41, 9.150 € ile 11.200 € arasında değişmektedir. Rolex the Lady-Datejust 31'in iki tonlu fiyatı 9.700$'dır.

Çiftlerin beraber kombinleyebileceği Çift Saatleri
Rolex Datejust 31 Pink Roman Dial 278271 ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cartier Santos

Cartier Santos, şimdiye kadar yaratılmış ilk pilot saati ve en eski erkek kol saatlerinden biri olarak harika bir tarihe sahiptir. Bir erkek saati olarak başlamasına rağmen daha sonra kadın saatlerinde de kendini geliştirdi. Daha küçük, 34,8 mm x 26,2 mm Cartier Santos Galbee, kadınlar için iyi bir boyuttur ve kuvars mekanizmalı "iki tonlu" çelik ve altın kasada 17.300 $ fiyatla gelir.

Erkekler için, otomatik Cartier 1847 MC hareketine sahip 41 mm genişliğindeki Cartier Santos 100, tamamen çelik iki tonlu bir model olan Galbee ile en iyi şekilde eşleşecek ve çift saatleri arasında klasik ve sportif bir seçenek olarak öne çıkacaktır.

Patek Philippe Nautilus

Patek Philippe'in mükemmel çelik spor saati olan Nautilus, en güçlü çift saatleri arasında muazzam bir alternatiftir. Kısa bir süre önce 40. doğum gününü kutlayan Nautilus (Audemars Piguet Royal Oak ile birlikte), değerli metallerden yapılmış bir saat kadar pahalı olan ve günlük kullanım imkanı sunan bir çelik spor saatten lüksünü alıyor. Üst düzey marka bilinirliği ve kalitesi ile çiftler için birbirinden göz alıcı seçenekler sunuyor.

Son zamanlarda Patek, geleneksel tarafa yönelen klasik tasarımlarını ikiye katladı, ancak Gerald Genta tasarımı Nautilus, geniş çekiciliğiyle her zaman popüler bir saat olarak kaldı. 40 mm genişliğindeki erkek modeli ref. 5711/1A-010 ve 35 mm genişliğindeki bayanlar ref. 7118/1A-001'in her ikisi de yaklaşık 24.000$ 'dan aynı fiyattadır.

Audemars Piguet Royal Oak

Patek Philippe Nautilus vs. Audemars Piguet Royal Oak tartışması yıllarca devam etti ve yeniden sorgulandı. Bu kıyaslamada gerçekten net bir kazanan yok! Çünkü her ikisi de çelik lüks spor saatler dünyasında efsaneler. Royal Oak gerçekten de ünlüler tarafından popüler kültürde ve Instagram'da gençlerin bileklerinde çift saatleri olarak göreceğiniz yaygın bir seçim olarak ön plana çıktı.

Çiftlerin beraber kombinleyebileceği Çift Saatleri
Audemars Piguet Royal Oak 41 mm ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yine de Gerald Genta tasarımı Royal Oak, otomatik kalibre 3120 hareketini paylaşan 37 mm (ref. 15450ST.OO.1256ST.01) veya 41 mm (ref. 15400ST.OO.1220ST.04) seçenekleriyle gelen bir simgedir. 60 saatlik sağlam bir güç rezervi ile orijinal bir seçim olmaktan uzak olsa da zarif ve havalı tasarıma sahip çelik lüks spor saati olarak bilinir. 37mm modeli 16.500 dolar ve 41mm'si 17.800 dolar olmak üzere Patek Nautilus'tan önemli ölçüde daha düşük fiyatlara sahiptir.

IWC Pilot’s Watch

Kadınların daha feminen resmi kıyafetlerin aksine erkek tarzı spor saatler giymesi oldukça yaygınlaşan bir durum. Birçok kadın için mükemmel kombinasyon, geleneksel olarak erkek tarzı bir tasarımdır, ancak onun daha küçük bilek için boyutlandırılmış olanıdır. IWC'nin 36 mm genişliğinde çelik kasasında birkaç kadran ve kayış stiliyle gelen ve bileğinde daha “enstrümantal bir görünüm” seven kadınlara çok yakışacak olan Pilot's Watch Automatic 36'da da durum böyledir.

IWC Pilot's Watch Mark XVIII , markanın uzun süredir devam eden pilot saati tasarımı geleneğini sürdüren daha erkeksi bir model. IWC Pilot's Watch Mark XVIII, 40 mm genişliğinde bir kasada bir kayış veya bilezik üzerinde çelikten yapılmıştır. Her iki saat de çift saatleri olarak tercih edilebilecek,temel İsviçre otomatik hareketlerini içerir. Erkekler için IWC Pilot's Watch Mark XVIII, 3.950 $ kayış veya 4.950 $bilezik ve kadınlar için IWC Pilot's Watch Automatic 36'nın fiyatı neredeyse aynıdır.

Jaeger LeCoultre

Dramatik tarzda kol saatlerini seven sevgilinizle kullanabileceğiniz çift saatleri arıyorsanız, Reverso Tribute Duoface saatine göz atabilirsiniz. İkonik saat, mavi, güneş ışınlarıyla fırçalanmış ön kadranı ile büyüleyici görünen 47 X 28.3 mm boyutlarında paslanmaz çelik bir kasaya sahiptir ve manuel kurma hareketi ile donatılmıştır. Kesimi yapan şey, iki saat dilimi ekranı ve pratik bir gündüz/gece göstergesidir.

Benzer şekilde partneriniz klasik bir saati tercih ediyorsa, bu 35,78 x 21 mm Reverse Classic Monoface kol saatine bayılacak! Kuvars mekanizmalı model, mavi okyanus kadar gerçeküstü görünen zarif bir mavi deri kayışa sahiptir. Bu kol saatinin benzersiz yönü, onu olmazsa olmaz yapan opalin merkezli dikey saten kadranıdır.

Omega

40 mm Omega De Ville Tresor Co-Axial Master Chronometer, çift saatleri koleksiyonuna kesinlikle harika bir ek olacak! Bu özel parça, mavi deri kayışla desteklenen ince ve zarif bir kasa ile sunuluyor. Kadranın saat 6 pozisyonunda tarih penceresi olduğunu, ibreler ve indekslerin ise 18 ayar beyaz altın ile kaplandığını da ekleyelim.

33 mm Omega De Ville Tresor Quartz, benzersiz ve modern tasarımıyla hayatınızın kadınını çok etkileyecek! Paslanmaz çelik kasanın her iki tarafında, roma rakamlarını ve rodyum kaplama ibrelerini zarif bir şekilde vurgulayan kıvrımlı elmaslar bulunur. Deriden yapılmış mavi kayış, giyildiğinde bileğe rahat bir uyum sağlar.

Chopard

Partnerinize çift saatleri arasından unutulmaz bir parça sunmak istiyorsanız, ona zarif ve amaca yönelik damgalı bir LUC Perpetual T hediye edin. 18 ayar pembe altından tasarlanan bu saat, 43 mm'lik kasa setinde baget elmaslarla süslenmiştir. Poincon de Geneve kalite damgasını ve Sertifikalı Kronometre sertifikalarını almıştır. Olağanüstü saat, kahverengi timsah derisi kayışa ve katlanabilir tokaya sahiptir.

Kadınlar için LUC Flying T Twin ile hayatınızın kadınını büyülemeye hazır olun! Bu asil ve zarafet simgesi model çarpıcı kadranı, dokulu beyaz sedef ve altın kaplama Arap rakamlarıyla tasarlanmıştır. 35 mm çapındaki saat, 18 ayar etik pembe altın kasa, parlak mavi kayış ve birçok kişinin favorisi haline gelen iğneli toka ile sunulur. Bu modelin ayrıca pırlantalı bir platin çeşidi vardır.

En lüks, kaliteli ve unutulmaz çift saatleri için ikincielsaatler.com üzerindeki modellerimizi detaylıca inceleyebilir, unutulmaz saatlere en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Önceki yazımızı https://ikincielsaatler.com/her-ortamda-sik-gozukeceginiz-saat-bileklik-kombinleri/ linkinden okuyabilirsiniz.

WhatsApp