+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Her Ortamda Şık Gözükeceğiniz Saat Bileklik Kombinleri

Her Ortamda Şık Gözükeceğiniz Saat Bileklik Kombinleri

Bileklik gibi aksesuarlarla çok daha şık ve ilgi çekici bir görünüme kavuşturulabilen kol saati, kadın erkek fark etmeksizin herkes için en önemli aksesuarlardan biridir. Kol saatlerini süslemenin en yaratıcı ve çağdaş yolu ise bileklik ve saat gibi iki değerli aksesuarı bir arada kullanmaktır. Birçok kişi bileklik ve saati aynı bileğe takma konusunda çekingen davranabilse de dikkati çekmek ve kombine stil katmak için saat bileklik kombinleri önerilerinden faydalanmak gerekir.

Saat ve bileklikleri bir arada kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunları göz ardı ettiğinizde uyumsuz bir görünüme neden olmanız muhtemeldir. Bu yazımızda saat bileklik kombinleri fikrinin estetik açıdan çekici görünmesini ve her zaman bir fark yaratmasını isteyenler için bazı püf noktalara değindik.

En Şık Saat Bileklik Kombinlerini Yapmak için 10 Püf Nokta

Saat bileklik kombinleri yapmak, sürekli deneyip eşleştirerek kolayca alışabileceğiniz bir sanattır. Ancak saat çeşitleri değiştikçe tamamlayıcı bileklikleri de değişmektedir. Bileklik ve saati birlikte denemeye yeni başladıysanız, ince öğelerin en iyi etkiyi yarattığını görmek sizi biraz şaşırtabilir. Tasarım, renk ve malzeme faktörlerine odaklanarak aksesuarların görünümünü değiştirmek mümkündür. En doğru ve şık kombini yapmanın anahtarı ise aşırıya kaçmamaktır.

Yazımızdaki önerilerle kombin yapmaya başlayabilir, ardından kendiniz kolayca ve bol miktarda orijinal kombinasyonlar ortaya çıkarabilirsiniz.

1. Malzeme Seçimi

Saat bileklik kombinleri yaparken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, şüphesiz malzeme seçimidir. Aksesuarda aşırıya kaçmak, sizi kombinin geri kalanından uzaklaştırabilir. Bu yüzden kol saati ve bilekliğin malzemesini uyumlu seçmek çok önemlidir. İlk kural, benzer malzemeyi eşleştirmektir. Aynı metal bileziği ve saati takmak, kombinin daha uyumlu ve zahmetsiz görünmesini sağlar.

Saat kayışı malzemesini, bileklik malzemesiyle eşleştirmelisiniz. Örneğin altın ile altın, gümüş ile gümüş, ahşap ile ahşap ve deri ile deri… Altın bir saatin altın bir manşet bileziğiyle eşleştirilmesi çok basit ama etkili bir kombinasyondur. Klasik bir kahverengi deri kol saati takıyorsanız, kahverengi örgülü bir manşet bileklik, mükemmel bir çift olacaktır. Her zaman gündüz altın, akşam gümüş saat takmayı tercih edin.

Gümüş metali, asla altın veya rose gold ile eşleştirmeyin. Kahverengi deri saati kauçuk bileklikle, siyah deri elbise saatini katmanlı bileklikle karıştırmayın. Ahşap saatlerin asla metal ya da tenis bilekliği ile kaynaşmadığını unutmayın.

2. Saat Kayışını Vurgulayın

Saat bileklik kombinleri yapmanın ilk ve en önemli kuralı, asla kol saatinizin gölgede kalmasına izin vermemektir. Spot ışığı alması gereken tek aksesuar saatinizdir. Saatinizi tamamlamak için daha narin ve abartısız bir bileklik takmalısınız. Aynı derecede gösterişli bir bilekliği bir saatle eşleştirmek, saatin estetik özelliklerini azaltır.

Çekici bir görünüm yaratmak için her zaman düz yüzeyli metal manşet, tenis bileziği ve katlanır kayışlı saat tercih edin. Örgülü deri kayış, doğal elyaf ip veya taş boncuk bileklik ile göz alıcı görünür. Derinin kendisi farklı bir dokuya sahiptir ve benzer doğal doku bazlı bileklikle bir kombin yapmaya çok uygundur.

3. Renk Uyumu Yakalayın

Saat bileklik kombinleri yaparken zahmetsiz ve doğal bir görünüm için bilekliğin renginin saatle uyumlu olması gerekir. Bunun için kombine çok fazla renk eklemeyin. Dikkat çekecek kadar güçlü bir veya iki renk kullanın.

Örneğin; eğer bir saatle birlikte bir bileklik takacaksanız, genellikle en iyisi bileziğin rengini saatin kadranı veya kayışıyla eşleştirmektir. Hatta kıyafetinizden, düğmenizden veya kemerinizden ince renk tonlarını seçebilirsiniz. Saatle eşleşmiyorsa bilekliğe ikiden fazla renk eklemekten kaçının.

4. Günlük Giyim Kombini

Saat bileklik kombinleri fikirleri arasında seçim yaparken kombini nerede ve ne zaman kullanacağınız önemlidir. Yeni bir görünüm oluştururken kol saatinizi ve bilekliğinizi mesleğe, duruma ve hatta hava durumuna göre seçmek kesinlikle gereklidir. Tıpkı kıyafetler gibi saatlerin de kişiliğiniz hakkında çok şey anlattığını unutmamak gerekir.

Gündelik bir durumda stilinizi en iyi şekilde yansıtacak birkaç bileklik ve saat kombinasyonu vardır. Şık bir görünüm için boncuklu bilezikli sade deri kayışlı, denizcilik bilezikli Zulu kayışlı veya Nato kayışlı bir saat takın. Saatinizi Makrome bir bileklikle kombinleyerek gündelik görünümünüzü canlandırın.

5. Elbise ya da Resmi Giyim Kombini

Resmi giyim söz konusu olduğunda, saat bileklik kombinleri yaparken görünümünüzü vurgulamak için her zaman zarif olanı tercih edin. Çelik bir saat takıyorsanız, ince bir metal bileklik veya değerli metal boncuklu bilekliği eşleştirebilirsiniz. Elbise ve resmi kıyafetlerle birlikte altın zincir ya da metal manşet gibi çok zarif ve tüy bırakmayan bir bileklik seçmeye özen gösterin. Dijital bir saat takıyorsanız, boncuklu bileklik kullanabilirsiniz.

6. Üst Üste Takmamaya Dikkat!

Saat bileklik kombinleri görünümünde saatin yanında çok fazla bileklik olması yalnızca hantal görünmekle kalmaz, aynı zamanda odak noktasını dağıtır. Tarzınızı yansıtmak için bir bileklik yeterli olsa da havalı ve dengeli bir görünüm için boyutuna göre en fazla üç bileklik tercih edebilirsiniz. Bilekliğin, saatinizin bir parçası gibi görünmesi gerektiğini daima hatırlayın. Aksi halde üst üste takmak, tüm görünümün cazibesini kaybetmesine ve hoş olmayan bir görünüme neden olacaktır.

7. Dengelemeye Özen Gösterin

Saatin her iki tarafına da bileklik takmak, saat bileklik kombinleri önerileri arasında yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Bu durum, saatinizin sıkıştırılmış görünmesine neden olur ve görünümünü bozar. Saatinizin odak noktasını çalmak yerine onu tamamlamak için her zaman saatin üstüne veya altına bir bileklik takın. Bilekliğinizin, bileğinize rahatça oturduğundan ve saatin altına gizlenmediğinden emin olun.

8. Ağır Yüzüklerden Kaçının

Saati bir bileklikle kombinlerken asla aynı elinize fazla sayıda ve ağır tarzda yüzükler takmayın. Ağır halkalar dikkati saatinizden uzaklaştırmakla kalmaz, aynı zamanda elinizin ağırlaşmasına da neden olur.

9. Mükemmel Mesafeyi Ayarlayın

Bileklik ve saati aynı kolunuza taktığınızda mesafe önemli bir rol oynar. Saat ve bileklik arasında ayrı ayrı öne çıkmalarını sağlamak için yeterli boşluk olmalıdır.

10. Örtüşmeyi Engelleyin

Saatinizi ve bilekliğinizi asla manşetinizin üstüne takmayın. Kollarınız aşağıdayken kol veya manşet, saatinizi ve bilekliğinizi örtmelidir. Kolunuzu bükerken saat ve bileklik kolunuzdan ya da manşetinizden dışarı bakmalıdır.

Rolex Saatinizle Takabileceğiniz En İyi Bileklik Seçimi

İkincielsaatler.com üzerinden güvenle ve en uygun fiyat ile satın alabileceğiniz Rolex saatler, cömertliği yansıtır. Bu nedenle kombin yapacağınız bileklikler de oldukça modern ve abartılı olmalıdır. Klasik manşet bileklikler ve minimalist bileklikler, Rolex ile takmak için ideal bileklik modelleridir. Saat bileklik kombinleri yaparken bilekliklerinize kişisel bir dokunuş katmak için adınızın baş harflerinin manşet olarak eklenmesi de dahil olmak üzere farklı ve şık kişiselleştirme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Saat Bileklik Kombinleri
Rolex Sea-Dweller Deepsea Çelik ürününe sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cartier Saatinizle Şık Görünecek Bileklikler

Sitemizde kolayca bulabileceğiniz birbirinden ihtişamlı Cartier modelleri, aksesuarlarla daha çarpıcı hale getirilebilecek, geniş bir vintage ve lüks saat koleksiyonu sunuyor. Bir Cartier ile takılacak en iyi bilekliği bulmak ise oldukça çok kolay! Premium saat koleksiyonu ile tüm lüks fantezi bileklik tasarımları size çok yakışacaktır.

Saat Bileklik Kombinleri
Cartier Tank Americaine ürününü sitemizden bulabilirsiniz.

Herhangi bir kıyafetle giyinebilir olan bu saatleri, en mükemmel izlenim için ince kafatası bileklikler ile kombinleyebilirsiniz. Büyük Cartier saatler ile uyumlu bir görünüm için boncuklu ve değerli taşlı bileklikleri de deneyebilirsiniz. Cartier vintage saatleri, boncuklu bilekliklerle saat bileklik kombinleri yapabilirsiniz. Boncukların yumuşak ışıltısı, saatin ihtişamını gölgede bırakmadan özenle ortaya çıkaracaktır.

Önceki yazımızı https://ikincielsaatler.com/saatinizdeki-referans-numarasinin-anlami/ linkinden okuyabilirsiniz.

WhatsApp