+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Babalar Gününe Özel Hediye Saat Önerileri

Babalar Gününe Özel Hediye Saat Önerileri

Babalar günü 20. yüzyılın başında ilk olarak Amerika’da kutlanmaya başlanan özel bir gündür. Hediyelerle ve coşkuyla kutlanan bu gün “baba” olarak gördüğümüz kişiye sevgimizi ve saygımızı tekrar göstermek için harika bir fırsattır. Bir çocuk olarak babanıza veya bir kadın olarak eşinize hediye almanız mümkün. Aynı şekilde annenin, çocukların ve büyükanne gibi evdeki diğer bireylerin de bir araya gelerek babalar günü hediyesi almasının çok hoş bir sürpriz olacağını söylemeliyiz.

Hediye maddi olduğu kadar manevi açıdan da önemlidir. Babalar gününde uzun ömürlü ve manevi anlamı olan bir hediye almanız babalar gününü kutladığınız kişiyi çok mutlu edecektir. Saat, maddi ve manevi açıdan değeri yüksek ve kişinin ömür boyu kullanabileceği bir hediye olmasıyla birlikte mükemmel bir seçimdir. Siz de babalar günü yaklaşırken ne hediye alacağınıza karar veremiyorsanız sizin için hazırladığımız hediye saat önerileri yazımızı okuyabilirsiniz.

Babalar Günü Hediyesi Neden Saat Olmasın?

Özellikle yaşamın hızlandığı ve karmaşıklaştığı bu yüzyılda zaman çok daha önemli bir değer haline gelmiştir. Zamanı iyi yönetmeye ve verimli kullanmaya çalışırız. Bir yere yetişirken, bir işi tamamlamaya çalışırken veya yeni bir plan yaparken gözümüz önce saati arar. Babalar gününde alacağınız saat hediyesi bu ihtiyacı karşılayarak babanızın yaşamını kolaylaştıracaktır.

Eğer bir de babanızın zevklerini tanıyor ve tam da onun beğeneceği detaylara özen göstererek hediye seçiyorsanız harika bir hediye hazırlıyorsunuz demektir! Klasik, spor, vintage veya daha modern çizgilerde tasarlanmış birçok saatin arasından seçim yapmak çok zor diyorsanız hediye saat önerileri ile size şöyle yardım edelim. Önce alacağınız saatin bir aksesuar olarak dış görünüşüne mi yoksa işlevine mi önem veriyorsunuz? Bu soruya verdiğiniz yanıt alacağınız saatin fiyatını etkileyecektir ancak size güzel bir haberimiz var. Rolex, Audemars Piguet gibi lüks saat markalarının ikinci el modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Babanıza hem markalı hem de uygun fiyatlı bir saat almak istiyorsanız tercihinizi ikinci el saatlerden yapabilirsiniz.

Seçim Yapmadan Önce Göz Atmak İsteyeceğiniz Hediye Saat Önerileri

İsviçre saat konusunda dünyanın en önde gelen ismidir. Dünya çapında bilinen lüks saat markalarının birçoğu İsviçre’de üretilir. Üretilen saatlerin hassasiyeti ve kalitesi büyük önem taşırken işçiliklerinde ayrı bir sanatsallık vardır.

Rolex, Audemars Piguet, Patek Philippe ve Ulysse Nardin bu markalar arasından yalnızca birkaçıdır. Eğer babalar günü hediyesi vereceğiniz kişi hem lükse hem de kaliteye önem veren biriyse dünyaca ünlü markaları tercih etmenizi öneririz. Alacağınız kol saatine karar vermeden önce saatin kasasının, kadranının veya bileziğinin nasıl olacağına karar verebilirsiniz.

Hediye kadar hediyenin verildiği paket veya kutu da önemlidir. Alacağınız kol saatinin kutusunda gelmesine özen gösteriniz. Eğer imkanınız varsa bu kutuyu hediye alacağınız kişinin zevkine göre özel olarak yaptırabilirsiniz. Aynı şekilde kişiye özel tasarım bir kol saatini babalar gününde hediye etmeniz de çok manidar olacaktır. Ancak unutmayın ki önemli olan karşıdaki kişiyi düşündüğünüzü ve onu tanıdığınızı göstermektir. Bütçenizi zorlamadan ve o kişiyi mutlu edecek detaylara dikkat ederek muazzam bir hediye seçimi yapmanız mümkün. 

Deniz Tutkunu Babalar İçin Hediye Saat Önerileri

Babalar günü hediyesi alacağınız kişi tam bir deniz tutkunu mu? Derinlere dalmaktan ve suyun üzerinde dans etmekten korkmayan bu kişiye Rolex Submariner veya Rolex Yach Master saati hediye ettiğinizi düşünün. Hem onun ilgi alanını desteklemiş olurken hem de güvende kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Çelik, beyaz veya sarı altın renklerine sahip bu modellerin değişik renkteki kadranlarıyla favori rengini seçebilir ve vereceğiniz hediyeyi özelleştirebilirsiniz. Hem görünüşüyle hem kalitesiyle hediye vereceğiniz kişiyi büyüleyecek saati internet üzerinden hemen bulabilirsiniz.

Klasiklerden Vazgeçemeyen Babalar İçin Hediye Saat Önerileri

İşe giderken takım elbise giymek belki zorunlu ancak bazıları bu tarzı gerçekten seviyor ve günlük hayatında da kullanmayı tercih ediyor. Babalar günü yaklaşırken alınabilecek en güzel hediyelerden birinin kol saati olduğunu söylemiştik ancak iddia ediyoruz ki klasik tarzda giyinmeyi seven ve prestije önem veren birine hediye alıyorsanız kol saati alabileceğiniz en güzel hediye! Geniş ve kalın kasalı saatlerin bir de metalik veya siyah renkte oluşuyla daha da asi durduğunu biliyoruz.

Aynı şekilde kadranı pırlantalarla kaplı bir kol saatinin ne kadar prestijli durduğundan bahsetmemize gerek yok. Klasik tarza uygun saatlerde genelde çelik, platinyum gibi bilezikler tercih edilse de esnek metal parçalı veya deri bilezik seçenekleri de mevcuttur. Rolex Day-Date ve Rolex Datejust modelleri tüm bu kriterleri karşılarken klasik seçimin yanında getirdiği artılarla seçilebilecek modellerin başında geliyor. Rolex dünya çapındaki %100 marka tanınırlığıyla en çok dikkat çeken saat markası olmakla birlikte tüm gözler bu saati takan kişinin üzerinde olacak!

Panerai diğer lüks saat markalarından biridir. Yuvarlak kadranlı saatlerden biraz uzaklaşmayı isteyenleri Panerai’nin kareye yakın kadranlarını incelemeye davet ediyoruz. Deri kayışıyla ve kare formuna yakın şekliyle klasikler arasında yerini alan modelleri belki de hediye alacağınız kişinin favorisi! Diğer bir klasik saat önerisi için dikkatinizi Patek Philippe’ye çekmek istiyoruz.

Patek Philippe saatlerinin kasa ve çerçeve modeli markanın karakteristik bir özelliği ve belki de ilginiz daha çok çekecek. Nautilus modeline bakmadan karar vermenizi önermiyoruz. Hatta klasik olsun ama herkesteki saatten olmasın diyorsanız Aquanaut koleksiyonlarını inceleyerek hediye vereceğinin kişinin zevklerine uygun bir saat bulabilirsiniz!

Detaylara Önem Veren Babalar Hediye Saat Önerileri

Kol saatleri komplike mekanizmalara sahiptir. Genelde saatin kasası içerisinde kalan bu mekanizmayı biz görmeyiz. Breguet tarafından icat edilen saat mekanizmasına “tourbillon” adı verilmiştir. Karışık mekanizmanın ilerlemesini seyrederek içerisinde kaybolmayı sevenler için bazı saatlerin kadranı buna göre düzenlenmiştir.

Hediye alacağınız kişi mekanik ve komplike parçaları seviyorsa tourbillon saatlere göz atmanızı öneririz. Değişik modellerde ve renklerde bulabileceğiniz bu saatlerin mekanizmanın bir kısmını göstereni olduğu gibi daha detaylı halini gösterenler de vardır. Tourbillon saat denildiğinde akla gelen Audemars Piguet markasının modellerine göz atmadan kararınızı vermeyin deriz.

Vintage Tarzı Saatlerle Farklı Olun!

Zaman ilerledikçe eskiye özlem artıyor. Kıyafet ve aksesuar trendlerinde de eskiye dönüşü görüyoruz. Hediye saat önerilerinden Vintage olarak adlandırılan bu tarz kol saatlerinde de kendini gösteriyor. Kıyafetlerini vintage giyinen veya yaşam tarzını bu yönde belirleyen bir babaya hediye alıyorsanız birçok seçeneğe sahipsiniz! Patek Philippe modeli aile yadigarı değerine verdiği önemle öne çıkan bir saat markası olmakla birlikte vintage olarak adlandırabileceğimiz birçok saat modeline sahip.

Calatrava koleksiyonu ve ürettiği cep saatleri buna bir örnek niteliğinde. Eskitilmiş bir kutu içerisinde hediye edebileceğiniz bu modeller harika bir babalar günü hediyesi olacaktır. Rolex’ten vazgeçemiyorum ama vintage bir model olsun istiyorum diyenlere de Cellini koleksiyonunu öneriyoruz. Lüks saat markaları arasında bir diğer öne çıkan marka ise Audemars Piguet. En çok bilinen koleksiyonlarından biri Royal Oak. Siz de bu koleksiyona göz atarak değişik komplikasyonlarla ve özelliklerle donatılmış modellerden beğendiğinizi hediye olarak alabilirsiniz.

 

Bu yazımızda babalar gününe özel hediye saat önerilerinden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/bilek-olcunuze-uygun-saat-secimi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp