+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex Yacht Master II İnceleme

Rolex Yacht Master II İnceleme

Kol saatleri en kullanışlı aksesuarlardan biri olmalarının yanı sıra koleksiyonları da yapılan değerli eşyalardır. Lüks saat markaları ve ürettikleri modellerle birlikte saat piyasası adeta can bulmuş ve bir hayli çeşitlenmiştir. Günlük kullanıma uygun kol saatleri üretildiği kadar, profesyonel alanlarda da kullanılması amacıyla ilgili alanların gereksinimlerini karşılayan kol saatleri de özel olarak üretilmektedir. Profesyonel alanlar için ürettiği kol saatleriyle bilinen markaların başında Rolex gelir. Bir dalgıç saati olan Submariner ve Sea-Dweller ve seyahat etmeyi sevenlerin tercihi Explorer modelleriyle piyasaya damgasını vurmuştur.

Bunun yanında farklı zaman dilimlerini öğrenmeyi mümkün kılan seyahati seven gezginlerin tercihi GMT Master serisi de Rolex ismiyle anılmaktadır. Bir diğer profesyonel saat olan Rolex Yacht Master II ise mekanik hafızaya sahip tek kronograf saattir. Yacht Master II, bu özelliğiyle kaptanların en uygun zamanlamayı planlamalarında vazgeçilmez bir destekçisidir. Bu içeriğimizde Rolex Yacht Master II modelini inceleyecek ve özelliklerine bir göz atacağız. Siz de Rolex saat almaya kararlı ama hangi modeli alacağı konusunda kafası karışıklardansanız, içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Rolex Markası

Dünyaca ünlü İsviçre saat markaları arasında %100 marka tanınırlığı ile saatle ilgisi olmayan kişilerin bile bildiği Rolex, 1905 yılından itibaren saat endüstrisinde yer alıyor. Kurucusu Hans Wilsdorf yüksek kaliteli saat mekanizmaları üretme isteğiyle çıktığı bu yolda seneler içinde gittikçe artan bir başarıya ulaşmıştır. 1910 yılından beri saat endüstrisinde birçok yeniliğe imza atan Rolex, dünyanın ilk su ve toz geçirmez özellikli saatini piyasaya sunmuştur.

1931 yılında ise kendinden kurmalı perpetual saat mekanizmasının patentini almıştır. Günümüze kadar çıkardığı Datejust, Submariner ve GMT Master modelleri ikon haline gelmiş ve diğer saat üreticilerine de ilham olmuştur. Kalitesiyle, yüksek el işçiliğiyle ve pahalı fiyatlarıyla bilinen Rolex aynı zamanda ürettiği kol saatleriyle her zaman profesyonel alanların da destekçisi olmuştur. Rolex sadece kullandığı kaliteli malzemelerle değil, saat mekanizmasındaki usta işçiliğiyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca Rolex, dünyanın en başarılı kronograf örneklerine ve geri sayım özelliğine de imzasını atmıştır.

Rolex Yacht Master II

1950’li yıllardan itibaren üretilen Yacht Master serisi, Rolex’in en değerli kol saatlerinin de içinde bulunduğu bir seridir. Yelkencilik dünyasının inceliklerini bilen ve onun değerine saygı duyan Rolex, profesyonellere yaraşır bir saat üretmiştir. Seneler içinde geliştirilen ilk Yacht Master serisi, profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak adına daha da detaylandırılmış ve teknik özellikleri geliştirilmiştir. Bu sayede ortaya çıkan Yacht Master II serisi de en ileri teknolojiyi içinde barındıran ve regatta kronografın kullanıldığı eşsiz özelliklere sahip bir kol saatidir.

Denizcilere ve yatçılık sevdalılarına hitap eden yenilikleriyle Yacht Master II profesyonel alanda da çizgisini bozmayarak kendine ayrı bir yer edinmiştir. Uzun uğraşlar sonucunda ve yüksek teknolojinin yardımıyla edinilen mekanik işlev sayesinde 1 ile 10 dakika arasında programlanabilen geri sayım özelliğine sahiptir. Tüm profesyonel alanlarda olduğu gibi yatçılıkta da zamanlama oldukça kıymetlidir. Özellikle yat yarışlarında ihtiyaç duyulan hassas geri sayım ihtiyacını Rolex tek başına büyük bir başarıyla karşılamıştır.

44 mm ölçülerinde kasaya sahip Rolex Yacht Master II, çift yöne döndürülebilir çerçevesiyle kullanıcısına kolaylık sağlar. Tamamen Rolex’e ait bir özellik olan sarı, beyaz ve Everose altın ve çeliğin efsane birlikteliğinden doğan Rolesor ile sunulmaktadır. Bununla birlikte Yacht Master modeline özel Rolesium model kasa ve bileziğin Oystersteel çelikten, çerçevenin 950 platinden yapıldığı göz alıcı görüntüsü ve parlaklığıyla kendine has ihtişamlı bir görünüme sahiptir.

Rolex Yacht Master II Özellikleri

  • Beyaz, altın ve platin, everose altın, sarı altın ve Oystersteel Çelik seçenekleri sunar.
  • Regatta kronograf özelliğin bir tamamlayıcısı olarak çift yöne döndürülebilen Ring Command çerçevesi ve kabartma rakamları Yacht Master II modelinin karakteristik özelliklerinden biridir.
  • Beyaz kadranıyla daha şık ve göz alıcı tasarımıyla estetik cazibeye sahiptir.  Çizilmeye karşı dayanıklı safir camı ve Chromalight sayesinde yüksek okunabilirlik özelliklerine sahiptir.
  • Rolex tarafından geliştirilen ve patentine sahip olduğu otomatik kurmalı mekanik bir kronograf mekanizması olan kalibre 4161 kullanılır. Hassasiyeti kasaya yerleştirildikten sonra −2/+2 sn./gündür.
  • 100 metreye kadar su geçirmezlik özelliğine sahiptir.
  • Yaklaşık 72 saatlik güç rezervine sahiptir.
  • Üç parçalı bağlantıya sahip Oyster bileziği ve 5 mm’ye kadar uzayabilen Easylink tokası ve Oysterlock güvenlik tokası ile bilekte kuvvetli bir kavrayış sağlar.
  • Her Rolex modelinin sahip olduğu COSC sertifikasıyla birlikte 5 senelik garantisi vardır.

Yatçılık Tutkunlarının Vazgeçilmezi Rolex Yacht Master II

2007 yılından itibaren piyasada bulunan Yacht Master II daha önce çıkan ilk modele kıyasla birçok yeniliğe ve üstün özelliklere sahiptir. Rolex’in sahip olduğu son model ve yüksek kaliteli kalibre 4161 mekanizmasıyla saatin güvenilirliğini artıran özelliklerin listesi saymakla bitmez. Profesyonellerin en çok ihtiyaç duyduğu ve modeli diğer tüm akranlarından farklı kılan özelliği ise mekanik hafızaya sahip ve 1 ile 10 dakikaya kadar geri sayım özelliğine sahip regatta kronograftır.

2017 Baselworld sonrasında kadranda ve estetik görünümünde de yeniliğe gidilen bu model COSC sertifikasına sahip oluşuyla da profesyonellerin gözü kapalı güvendiği bir yardımcıdır. Mavi çerçevesiyle denizleri ve derin suları ifade edişi onun bir diğer karakteristik özeliğidir. Eğer Rolex Yacht Master serisinden saat satın almayı düşünüyorsanız, Yacht Master II çok daha gelişmiş özellikleri ve yüksek estetik görünümüyle sizleri bekliyor. Siz de herhangi bir Rolex resmi satış noktasından ya da ikinci el satış noktalarından güvenilir bir şekilde Rolex saatinize sahip olabilirsiniz.

Bir saati saat yapan birçok özellik olduğu gibi alıcı ona bütünüyle bakar ve öyle değerlendirir. Rolex, ürettiği yüksek kaliteli saat mekanizmasına ve yüksek kaliteli malzemeden yapılmış dış görünüme sahip saat modelleriyle piyasanın öncüsü olmaya devam etmektedir. Siz de bir deniz tutkunuysanız ve yatçılık alanında bir profesyonel olma yolunda adım adım ilerliyorsanız, Yacht Master II gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir destekçiniz olacaktır. Geri sayım özelliğiyle yat yarışlarında da farkınızı belli edebilir, bileğinizi sıkı sarışıyla her zaman yanınızda olacağından emin olabilirsiniz. Unutmayın ki Rolex saate sahip olmak bir ayrıcalıktır. Profesyonel uğraşınızda da Rolex imzasını üzerinizde taşımaktan ve ona güvenmekten çekinmeyin.

İstediğiniz Rolex’e Daha Düşük Bir Bütçeyle Ulaşmanız Mümkün!

Rolex yeniden satış değeri yüksek lüks saat markaları arasında yer almaktadır. Piyasadaki pahalı lüks saatler kategorisinde olduğundan, her Rolex saate sahip olmak isteyen kişi sıfır saat alamamaktadır. İkinci el saat piyasasında satış oranları oldukça yüksek olan Rolex, temiz ve özenli kullanılmış ikinci el saatleriyle de müşterilerinin ilgisini çekmektedir. Sıfır saatler Rolex resmi satış noktalarından alınmalıdır.

İkinci el Rolex saatlerin alım ve satımı da aynı şekilde güvenilir satış noktalarından gerçekleştirilmelidir. Kalitesi, saat işçiliği ve uzun ömürlü kullanımıyla herhangi bir Rolex model saate sahip olmak bile başlı başına oldukça prestijlidir. Eğer siz de Rolex saate sahip olmak istiyorsanız ancak sıfır alacak kadar bir bütçeye sahip değilseniz, seçtiğiniz Rolex model saate daha az bir bütçeyle ikinci el olarak da sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/saat-mekanizmasi-nedir linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp