+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex Saat Alacaklar Bu Detaylara Dikkat Etmeli

Rolex Saat Alacaklar Bu Detaylara Dikkat Etmeli

Kol saatleri her şeyden önce en kullanışlı aksesuarlardan biridir. Kıyafetinize ve tarzınıza uyum sağlarken aynı zamanda harika mühendislik tasarımlarıyla hayatınızın her anında yanınızda olurlar. Dünya çapında tanınmış lüks saat markaları arasından Rolex, zaman tanımayan zarafeti ve yıllar geçtikçe artan başarısıyla saat markası denildiğinde akla ilk gelen isimdir. Rolex’i yatırım yapmak için de hediye etmek için de alabilirsiniz.

Rolex’in yıllar boyunca çalışıp kazandığı prestiji ve başarısı, bu saati alan kişinin hayatında da değişiklik yaratacaktır. Rolex markası kendisini belli ederken size onu takıyor olmanın keyfini çıkarmak kalacaktır. Yıllardır koleksiyonlarını büyüten ve piyasasını genişleten bu marka, her zaman müşteri memnuniyetini gözetmiş ve kalite standartlarını tüketicilerini memnun edecek şekilde korumuştur. Bir saat almadan önce bilmeniz gerekenler olduğu gibi Rolex saat  alacakların almadan önce de bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken detaylar vardır.

Bir Rolex’i Rolex Yapan Nedir?

Rolex bir statü sembolü olarak görülse de markanın mirası bundan çok daha fazlasıdır. İsviçre menşeli Rolex 1905 yılında Hans Wilsdorf tarafından kurulmuştur. 1910’dan beri ürettiği saatlerle prestijini artıran Rolex, günümüzde Parachrom Blue, Oysterflex bileziği, Oysterlock, Cerachrom seramik çerçeve ve daha birçok yeniliğin patentine sahiptir. Ürettiği birçok modele karşın bir Rolex saat alacakların Rolex saatten her zaman beklenebilecek karakteristik özellikler vardır.

Rolex, 1931 yılında ürettiği ve patentini aldığı dünyanın ilk kendinden kurmalı saat mekanizmasını kullanır. Üretilen tüm Rolex’ler perpetual mekanizmaya sahiptir. Yüksek teknolojinin ürünü olan bu mekanizma yüksek hassasiyete, güç rezervine, şok ve manyetik alanlara kaşı dirence, kullanım kolaylığına ve güvenilirliğine sahiptir.

Çoğu saat markası ürünlerinde daha yumuşak ve kavranması kolay olan 316L çelik kullanırken Rolex tüm saatlerinde 904L çelik kullanır. Oystersteel çelik son derece dayanıklı olup olağanüstü parlaklığa sahiptir. Rolex parçaları pek çok farklı koşul altında birçok kez test edilir. Uzmanlar tarafından tabi tutulan testler sonucu alınan COSC sertifikası, bir saat markasının güvenilirliğini hassasiyetini ve kalitesini kanıtlar niteliktedir. Tüm Rolex modelleri ve versiyonları COSC sertifikasına sahiptir.

Bir Rolex Saat Nereden Satın Alınmalı?

Rolex gibi prestijli ve talebi yüksek olan bir saat markasının taklidi de bir hayli fazladır. COSC sertifikalı, hassasiyeti ve dayanıklılığı yüksek bu saat markasının en ucuz modeli bile pahalı saatler kategorisinde yer alıyor desek abartmış olmayız. Hatta tam da bu yüzden Rolex satın almak aynı zamanda bir yatırım olarak görülmektedir. Yeniden satış değeri oldukça yüksek olan bu marka, modeline bağlı olarak bazen alım fiyatından daha fazla bir miktara satılabilmektedir. Rolex alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, Rolex’i resmi satış noktasından alıyor olmaktır. Rolex resmi satış noktalarını internetten bulabileceğiniz gibi Rolex patentinin yer aldığı satış noktaları da yetkili olduklarını kanıtlar niteliktedir.

Rolex Saat Alacaklar için Bütçenize Uygun İkinci El Rolex Saat

Yeniden satış değeri yüksek olan Rolex’lerin ikinci el saat piyasasında da yeri oldukça önemlidir. Lüks bir saat markası olan Rolex, pahalı saatler satmakta olup bu fiyatlar Rolex sahibi olmak isteyen herkesin bütçesine uymamaktadır. İkinci el saatler işte tam da bu yüzden vardır. Farklı sebeplerle saatini satmak isteyen kişilerin orijinal ve özenli kullanılmış saatlerini daha uygun fiyatlarla satın almak mümkündür. İkinci el Rolex satın almak isteyen kişiler, güvenilir satış noktalarından veya internet sitelerinden alışveriş yapmalıdır. Tüm orijinal Rolex’ler 5 yıllık garanti belgesine sahiptir. Saate ait garanti belgesi bu süre içerisinde kaybedilmemelidir. Belgenin üzerinde ilk satın alma işlemi yapılırken yazılan isim değiştirilememektedir. İkinci el Rolex alım satım yaparken bu bilgilere dikkat edilmelidir.

Güvenilirliği olmayan hiçbir satış noktasından birinci ya da ikinci el saat satın alınmamalıdır. Bazı kişiler saati satana kadar oldukça güvenilir bir izlenim yaratmakta ancak kişi saati satın aldıktan sonra bu izlenimi yıkacak hareketler gerçekleştirebilirler. Rolex alım satım sırasında iletişime geçtiğiniz kişinin güvenilir olduğundan ve satın aldığınız Rolex saatin parçalarının orijinal olduğundan emin olmanız onu kullanacağınız süre zarfını uzatacaktır. Her Rolex saat eşsiz bir seri numarasına sahiptir. Bu seri numarasını internetten kontrol etmeniz ve almayı planladığınız saatin özellikleriyle karşılaştırmanız mümkündür. Rolex saat alacaklar unutmamalıdır ki bir Rolex saatinizin olması, bir yatırım olmakla birlikte onu satın almanız aynı zamanda bir aile yadigarına sahip olmanız anlamına gelebilir.

Rolex Saat Alacaklar Kendisine Şunu Sormalı: Ne İstiyorum?

Rolex sahibi olmayı belki de uzun zamandır hayal ediyordunuz. Sonunda satın alacağınızı kesinleştirdiniz ancak şimdi de hangi modeli satın alacağınıza karar veremiyorsunuz. Kendinize sormanız gereken en önemli soru; ne tarzda ve hangi fiyat aralığında bir Rolex istediğiniz sorusudur. Rolex modelleri temel olarak farklı durum ve müşteri kitlelerine hitap eden 3 farklı tarz grubuna ayrılmaktadır.

Gündelik ve spor Rolex modelleri ,genelde herkesin ilk tercih ettiği model grubudur. Yapıları sağlam olan bu modellerin kadranındaki sayılar da diğerlerine kıyasla daha büyüktür. Gündelik ve spor olmalarına rağmen hala şık ve lüks olan Rolex modellerini her gün takabilirsiniz. Bileğinizdeki prestijli saat ile rahatça gezmenin tadını çıkarabilirsiniz. Rolex Submariner veya Rolex GMT Master bu modeller arasındadır.

Diğer bir model grubu günlük kullanılabildiği kadar iş ortamında da kullanılabilen modellerdir. Kıyafet seçiminize göre gündelik olarak taktığınız ya da takım elbisenizi tamamlayan bu saatler yine birçok kişinin tercihi olmaktadır. İki türlü kullanımından dolayı ikinci el saat piyasasında da en çok satılan ikinci el Rolex saatler arasında Daytona, Datejust modelleri yer almaktadır.

Tüketicilerin tercih ettiği bir diğer Rolex saat grubu ise oldukça pahalı olan ve zor bulunan modellerdir. En pahalı saatler arasında yer alan son derece lüks Rolex modelleri genelde koleksiyonerlerin tercihi olmaktadır. İlk Rolex alacak kişilerin genellikle pahalı oluşu nedeniyle tercih etmediği bu modeller çok daha kaliteli malzemelere ve işçiliklere sahiptir. Genelikle Rolex saatini aile yadigarı olarak bırakmak isteyen kişilerin de ilk tercihleri arasında bu pahalı lüks Rolex modelleri vardır.

Rolex Saat Alacaklar için Rolex Saat Sahibi Olmak Her Zaman Ayrıcalıktır

Karakteri ve markayla özdeşleşmiş özellikleriyle Rolex almadan önce bilinmesi gereken detaylara dikkat etmeyi unutmayın. Rolex, markasının ismi kadar sembolüyle ve saatlerinin dış görünüşüyle de kendini belli eder. Çok tercih edilmesi ve prestijinin yüksek olması sebebiyle en çok taklit edilen markanın Rolex olduğunu hatırlatmakta fayda var. Rolex saat alacaklar için sıfır Rolex için resmi satış noktası bulmanızı, ikinci el Rolex saatler içinse güvenilir satış noktalarını seçmenizi öneririz.

Fiyatıyla da neredeyse bir yatırım yapacağınız Rolex’inizi güvenli bir yerden satın almanız oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde bakımını yaptırmanız ve onu korumanız ise hayatınız boyunca devam edecek bir diğer sorumluluk. Unutmayın ki tercihiniz hangi Rolex modelinden yana olursa olsun, Rolex sahibi olmak her zaman ayrıcalıktır. Size de bu ayrıcalığın keyfini çıkarmak kalır.

Bu yazımızda Rolex saat alacakların dikkat etmesi gereken detaylardan bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/yacht-master-ii-inceleme linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp