+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Uygun Fiyatlı Rolex Saatlerle Tarzınıza Tarz Katın

Uygun Fiyatlı Rolex Saatlerle Tarzınıza Tarz Katın

Tarz olmak yetenek işidir. Kıyafetler ve aksesuarları kombinlemeyi bilmeyi gerektirir. Kıyafetinizi ve kıyafetinizi kombinlediğiniz aksesuarlarınızın birbiriyle uyum sağlaması önemlidir. Spor bir kıyafeti klasik görünüme sahip bir kol saati ile tamamladığınızda şık bir erkek ya da kadın olduğunu söylemek biraz zor olur. Kombin yaparken değerler de birbirine uyum sağlamalıdır. Sözgelimi, Cavalli imzası taşıyan bir kıyafeti sıradan bir kol saati ile tamamladığınızda farklı ama olumsuz bir imaj yaratmış olabilirsiniz. Bu kıyafeti dünyanın en pahalı saati olarak bilinen Rolex ile tamamladığınızda imajınız ve tarzınız herkes tarafından beğeni kazanır.

Klasik tarz giysilerin yanı sıra spor ve abiye kıyafetlerle tamamlamak üzere Rolex saat modelleri arasından bir ürün seçebilirsiniz. Rolex’in eskimeyen zarafeti ve benzersiz prestiji sizin de tarzınızı ortaya çıkarır. Rolex dünyanın en pahalı saatleri arasında yer alsa da  kıyafetlerinizi tamamlayacağınız uygun fiyatlı  Rolex saat ile tarzınızı konuşturabilirsiniz. Bu yazıda her tarzdaki kıyafetinizle kombinleyeceğiniz uygun fiyatlı Rolex saatlerin özelliklerini ve  Rolex imzalı saatinizi hangi kıyafetle kombinleyeceğinizi bulabilirsiniz. 

Uygun Fiyatlı Rolex Saatlerle Karşınızdakini Büyüleyin

Kolunuzda bulunan uygun fiyatlı Rolex saat ile bütün bakışları üstünüze toplayabilirsiniz. Rolex bayan saat tasarımlarını değerli taşlarla süsler. Yakut, zümrüt, pırlanta veya safir gibi taşları kullanır. Markanın bünyesinde gemologlar ve taş mıhlama ustaları çalışır. Gemologlar, değerli taşları incelemek ve seçmekten sorumludur. Bu değerli taşlar Rolex’in standartlarına uygunsa saat tasarımında kullanılır. Taş mıhlama ustaları ise her taşı kusursuz bir şekilde rengini ve parlaklığını ortaya çıkaracak şekilde saate yerleştirir ve sabitler.

Saatlerin kadranları pırlanta döşelidir. Taş mıhlama ustaları taşların yerleşeceği yuvayı elleriyle şekillendirir. Marka tasarladığı saatlerde kullanılmak üzere kaliteli taşları seçer ancak bu taşlara da farklı kriterler ekler. Mesela, değerli taşların yüksekliklerinin hassas hizası, yönleri, süslemenin düzeni, konumu, güçleri ve oranları gibi kriterler bulunur.

Böyle kriterler uygun fiyatlı Rolex saat erkek modellerinde de geçerlidir. Kadın veya erkek kullanıcı kolunda taşıdığı Rolex ile karşısındakileri kolayca büyüler. Çünkü, el ile yapılan süslemeler dikkat çeker. Sözgelimi, saat 12 konumunda bulunan Rolex tacı, Roma veya Arap rakamları, klasik modellerin sahip olduğu geometrik şekle sahip saat imgeleri saat kadranının mimikleri olarak görülür. 

Kadrandaki Sarı, Beyaz ve Pembe Altınlar 

Rolex saat kadranlarında 18 kt sarı,beyaz ve pembe altın kullanılarak yapılan aplikeler bulunur. Bu aplikeler saatlere olağanüstü bir çeşitlilik katar. Rolex’in koleksiyonunda bini aşkın aplike yer alır. Rolex kadranların kararmasına engel olmak için 18 kt altından tasarlanan saat imleriyle karakterize edilir. Markaya has binlerce renk, doku ve motifler birçok varyasyona sahiptir. Ayrıca, bu varyasyonlar benzersizdir.

Rolex tasarladığı saatlerin kadranların kusursuz olması için şirket bünyesinde tasarlanır ve üretilir. Saatler el işçiliği ile üretilir. Rolex saatlerin parlaklığı kullandığı ‰ 750 saf altından meydana gelen 18 kt altın alaşımı kullanır. Rolex 18 kt’lık sarı, beyaz ve pembe altın alaşımını üretmek için gereken gümüş ve bakır elementlerini en doğru oranlarda formüle ekler. Bu formül sayesinde saatler sıra dışı dayanıklılığa, parlaklığa ve ışıltıya sahip olur. 

Rolex Saatlerin Özellikleri

Rolex saatlerin özellikleri markanın tasarladığı saatlere sadece bakınca bile anlaşılır. Rolex mükemmel bir saat üretmek için malzeme seçimine büyük önem vererek titizlikle seçer. Saat mekanizmalarının her bir unsuru ve saatin estetiği defalarca değerlendirilmiş materyal kullanılarak tasarlanır. Saatlerin yapısında değerli metaller, paslanmaz çelik, seramik, sedef ve değerli taşlar bulunur. 

Altın kullanılarak üretilen Rolex saatlerin parlaklığı büyüleyicidir. Saatlerin parlaklığında yatan 18 kt’lık altın karışımı sadece Rolex’e özeldir. Rolex saat kasalarındaki ve bileziklerindeki parlaklığı garanti etmek için tüm süreci kontrol altına alır. 

Altın dışındaki saatler platin ile tasarlanır. Platin, nadir, değerli ve metallerin en asili olarak tanımlanır. Gümüşe benzer beyazlığı ve canlı parlaklığa sahiptir. Değerli taşları en iyi sergileyen metal olduğu için zaman içerisinde en değerli ve saygın metal kabul edilmiştir. Rolex platin saatleri tasarlamak için , ‰950 yani binde dokuz yüz elli platin içeren ve sıklıkla rutenyum ile karıştırılan bir alaşım olan 950 platin kullanır. Bu alaşım sayesinde platinin parlaklığı görkemini korurken saatin kasası da sağlamlığını korur. 

Rolex’ten Rolesor Birleşimi 

Rolex saatlerde beyaz altını ve çeliği birleştirir. Marka altın ve çeliğin birleşimine Rolesor adını vererek 1933 yılında patentini almıştır. Rolex’in saat tasarımında konsept basittir. Saatin çerçevesi, kurma kolu ve merkezi bilezik bağlantıları 18 kt sarı veya Everose (Rolex’e özel pembe altın alaşımı) altın kullanılarak tasarlanır. Saatin orta kasası ve bileziğin dış bağlantıları ise Oysterssteel çelik ile üretilir. Beyaz Rolser saatlerde sadece çerçevede 18 kt beyaz altın kullanılır. Rolex saatlerin en büyük özelliği en sıra dışı koşullara maruz kalsalar bile güzelliklerini ve işlevselliklerini sürdürmeleridir.

Marka geliştirdiği Cerachrom çerçeve sayesinde ürünlerinin güzel ve fonksiyonel kalmasını başarır. Cerachrom çerçeve marka adına patentlidir. Bu çerçeve çok serttir. Seramik materyal kullanılarak tasarlanmıştır ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. En önemli özelliklerinden birisi de güneşin mor ötesi ışınlarından etkilenmemesidir. En uygun şekilde okunurluk sağlanması için rakamların ve dereceler seramiğe kazınarak PVD işlemi ile platin tabakası ya da çok ince bir altın ile kaplanmıştır. Kaplamanın üzerine yapılan son pırlanta cilası altın veya platin tabakasını çerçevenin yüzeyinin geri kalanından sıyırır. Böylece, ürünlerin çerçevesi olağanüstü parlaklığa sahip olur. 

Güneş Sisteminden Rolex Saatlere 

Rolex saatlerinin en büyük özelliklerinden biri de meteoritlerden gelen metalik parçaları bazı saatlerine yerleştirmesidir. Saatlere yerleştirilen bu meteoritler tasarımın gücünü gösterir. Marka çok az sayıda saatin kadranına eklediği bu meteoritlerin kökeni saat tasarımında kullanılan diğer materyallerden farklıdır. Bu metaller, bir asteroidin patladıktan sonra Güneş Sistemi’ne dağılan  ve Dünya’nın yörüngesine girerek yer çekimi ile Dünyaya ulaşan parçacıklardan elde edilir. Bu meteroitler markanın en saygın modellerinden bazıları için eşsiz tasarımlar yaratan Rolex tasarımcılarına esin verir. Sözgelimi, meteorit alaşımları göz önünde bulundurularak yeni modeller arasında bulunan Cellini Moonphase modelinin kadranına dolunay şeklinde meteorit yerleştirilmiştir. 

Uygun Fiyatlı Rolex Saat Nereden Satın Alınmalı?

Rolex saatler ve diğer lüks saatler sadece yetkili satış mağazalarından alınmalıdır. Gerçek Rolex tasarımı saatler sadece Resmi Rolex Satış Noktaları’nda satışa sunulur. Resmi Rolex Satış Noktaları saatinizin orijinalliğini ve 5 yıl süren uluslararası garantisini sağlar. Dünya çapında 100’den fazla ülkede Resmî Rolex Satış Noktaları ağı yer alır. Bir Rolex saat almak istiyorsanız sadece Rolex saat satışında ve bakımında yetkili olan satış mağazalarından almalısınız. Bu mağazalarda görevli olan satış temsilcileri gerekli beceri, eğitim, uzmanlık ve özel ekipmana sahiptir. Böylece, Rolex imzalı saatinizin her parçasının orijinalliğini ve uzun vadede güvenilirliğini garanti altına alır. Saati satın aldığınız mağazada veya internet sitesinde resmi Rolex plaketinin bulunması yetkili Rolex Satış Noktası olduğunun ispatıdır. 

Rolex.com üzerinde, Resmî Rolex Satış Noktaları’nın ve Servis Merkezleri’nin tam listesini bulabilirsiniz. Tavsiye edilen Rolex saat fiyatları ile ilgiyi bilgiye rolex.com üzerinden erişebilirsiniz.

Bu yazımızda uygun fiyatlı Rolex saatlerden bahsettik. Bir önceki blog yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-saat-modelleri/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp