+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex Submariner vs Rolex Datejust

Dünyaca ünlü Rolex markasının iki ünlü modeli olan Submariner ve Datejust farklı beklentilere cevap veriyor. Rolex Submariner vs Rolex Datejust yazımızda iki modelin de öne çıkan özelliklerini görebilir ve böylece sizin için en uygun Rolex modelini seçebilirsiniz.

Büyük Kapışma: Rolex Submariner vs Rolex Datejust

Rolex Submariner

Erkek saati 40 mm çapında paslanmaz çelik kasa, paslanmaz çelik kordonu ve Tarih komplikasyonu ile otomatik hareket özelliklerine sahiptir.

En Dayanıklı

Popülerlik açısından satın almak için en iyi Rolex kol saatini arıyorsanız, bir Submariner mükemmel bir seçenek olabilir. Yakışıklı, dayanıklı ve kesinlikle sportif olan bu Rolex, ortalama spor dalgıçların ineceklerinden biraz daha derin olan yaklaşık 300 metrelik derinliklere su geçirmez bütünlük kazandırırken şık bir görünüm sunar. Kaliteleri ve sağlam dayanıklılıkları nedeniyle, Rolex Submariner modelleri genel olarak yeniden satış pazarına alışveriş yapanlar tarafından çok beğeniliyor. Rolex Submariner 16610 hakkında özel bir uyarı: Bu saat, satış pazarında o kadar popüler ve o kadar değerlidir ki, genellikle sahtecilik olaylarına maalesef konu olur. sırasında güvenilirlik sertifikası sağlayan güvenilir bir kaynaktan satın aldığınızdan emin olun.

Muhtemelen tüm zamanların en popüler Rolex modeli olan Rolex Submariner, tüplü dalış meraklıları düşünülerek tasarlanmıştır. Model, spor kahramanlarına, hip-hop müzisyenlerine, Hollywood ünlülerine ve diğerlerine ulaşarak orijinal amacını aştı.

En eski Denizaltılar, 330 feet derinliğe kadar su geçirmezdi ve dalgıçların sualtı zamanlarını izlemelerine izin verme avantajı sundular. Günümüzün Denizaltıları, su geçirmezlik bütünlüğünü, çoğu spor dalgıç girişiminden çok daha derin olan 1.000 fit derinliğe kadar koruyor. Popüler modeller arasında Submariner No Date, Submariner Ceramic ve Submariner Green bulunur.

En Popüler

Tüm zamanların en popüler Rolex Submariner’ı nedir? O kadar popüler ki, tüm Rolex’lerin en sık taklit edilenleri arasında, Rolex Submariner 16610 en iyi tanınan. Bu çok yönlü saat 1989-2010 arasında üretildi ve cilalı paslanmaz çelikten üretildi. Otomatik hareket, tek yönlü dönebilen hızlandırılmış dalgıç çerçevesi ve tarih izleme özelliklerine sahiptir ve beyaz altın çember saat imleri ve ışıldayan saat ibreleri ile 40 mm siyah kadran içerir. Çizilmeye dayanıklı safir kristal koruma sağlar. Rolex Submariner 16610 dayanıklı ve sportiftir, ancak şık görünümü onu siyah kravat etkinliklerine giymek için uygun hale getirir. Fiyatlar kaliteye bağlı olarak 5.000 $ ila 10.000 $ arasında değişmektedir.

İzleme Özellikleri

 • Marka: Rolex
 • Model: 16610
 • Seri: Submariner
 • Kutu Malzemesi: Paslanmaz Çelik
 • Kordon Malzemesi: Paslanmaz Çelik
 • Orijinal kutusunda mı? : Evet
 • Bildiriler dahil mi? : Evet
 • Dahil edilen belge türleri: Garanti, Kullanım Kılavuzu
 • Boyutu: 40
 • Cinsiyet: Erkek
 • Cam: Safir
 • Toka türü: Deployant
 • Hareket: Otomatik
 • Bilezik Linkleri: 14
Rolex Submariner VS Rolex Datejust
Rolex Submariner VS Rolex Datejust

Rolex Datejust

Hem erkek hem de kadınlar için yapılan Rolex Datejust modelleri, farklı metallerden (çelik / altın) yapılmış ve bazen değerli taşlar ve elmaslarla birleştirilen çizgilerden oluşan bir karışımdır. Bu modeller çeşitli boyutlarda, bileziklerde ve kadran kombinasyonlarında mevcuttur. Hepsi tarih görüntüleme özelliğini paylaştıklarından, büyük bir mutlu aile olarak kabul edilebilirler. Tüm bu modeller otomatiktir (OysterQuartz hariç) bir vida geri ve vida aşağı taç ile ve hepsi tarihi gösterdiği gibi, kristal, saat 3’te diyaframda bir büyüteç içerir. Ayrıca hepsi 100 metreye kadar suya dayanıklıdır.

Oyster Perpetual Koleksiyonu

Oyster Perpetual Collection, 1926’da Rolex tarafından icat edilen ve patentli orijinal Oyster modeline dayanan uzun ve seçkin bir mirasa sahiptir. Dünyadaki ilk su geçirmez kol saatiydi ve işlevsellikte giderek sofistike gelişmelere yol açtı. Yıllar boyunca, Oyster diğer birçok yeniliğin gurur sahibi oldu. İlk olarak 1950’lerin sonunda piyasaya sürülen Oyster Perpetual Date, tarihi kadranın saat 3’ünde bir pencerede gösteren ilk saatlerden biriydi. Bu, Hans Wilsdorf’un (Rolex’in kurucusu) öne çıkan kazanımlarından biriydi. Aynı zamanda bu, son derece kullanışlı ve işlevsel saatler üretme hayallerini gerçekleştirdi.

Rolex’in efsanevi istiridye çantasında bulunan Datejust 34 mm çapında ve 100 metreye (330 feet) kadar su geçirmez. Mekanik bir hareketi vardır ve sürekli bir rotor vasıtasıyla kendi kendine sarılır. Çelik ve 18 ayar sarı altın dahil olmak üzere üç metal kombinasyonunda sunulduktan sonra, şu anda sadece beyaz Rolesor’da, patentli 904L paslanmaz çelik ve 18 ayar beyaz altın kombinasyonunda mevcuttur. Oyster Perpetual Date, saat yapma tarihinin klasik bir bölümünü temsil ediyor ve efsanevi Rolex dünyasına girmek isteyenler için çok yıllık bir favori.

Rolex Tarih Referans Numaraları:

115234, 115210, 115200, 15505, 15238, 15233, 15223, 15210, 15203, 15200, 15053, 15038, 15037, 15010, 15000, 6627, 6605, 6534, 6518, 6335, 6075, 5075, 1625, 1603, 1570, 1560, 1550, 1505, 1503, 1501, 1500

Rolex Tarihi – Güncel Perakende (MSRP):

6.300 $ – 8.350 $

Datejust Modeli

Rolex Datejust, 1945’te tanıtıldı. Rolex Bubbleback’ten en az farklı olanı, saat üç konumunda bir tarih işlevi içermesidir. Ayrıca, tek ve çift günleri gösteren alternatif kırmızı ve siyah tarih işaretleyicileri olan tarih tekerleğini barındırmak için Bubbleback’ten biraz daha kalındı. Datejust ikonik, madeni para kenarlı bir çerçeve ve pasta tava kadranı ile tasarlandı. Bozuk para kenar çerçevesi, şimdi Rolex Yivli Çerçeve olarak bilinen şeye dönüştü. İlk olarak Datejust’te görülen bir başka yenilik de tarihi gösteren büyütülmüş bir pencere olan Cyclops özelliğiydi. Thunderbird Datejust, Rolex “Turn-O-Graph” çerçevesini ve kırmızı saniye ibresini içeren özel bir modeldir.

Datejust, Rolex’in 1956 yılına kadar Gün-Tarih Başkanının yerini aldığı ilk saatti. 1970’lerde Datejust’te hızlı ayar özelliğine sahip yeni bir 3135 hareketi daha küçük bir profil, yeni kasa ve kadran tasarımı gerektiriyordu. Safir kristal, Datejust’ın şimdi klasik yüzünü sağlamlaştırmak için akrilik olanın yerini aldı. Yıllar sonra Datejust, Rolex serisindeki en popüler saatlerden biri ve yivli ve kubbeli (pürüzsüz) çerçeveler de dahil olmak üzere çeşitli tasarım ve boyutlarda mevcuttur. Kıymetli metaller arasında çelik, beyaz Rolesor (çelik ve beyaz altın), çelik ve sarı altın, çelik ve Everose altın, sarı altın ve elmaslı Everose altın bulunur. Datejust 4 boyutta Lady 26mm (Lady Date / Datejust olarak da bilinir), Orta boy 31mm, Erkekler 36mm ve Datejust II 41mm’de geliyor.

Datejust 2

Datejust II, klasik Datejust’ın seçkin mirası üzerine inşa edilmiş çağdaş çekiciliğe sahip bir saattir. Rolex Datejust ll’nin boyutu 41 mm’dir ve bu da bu serideki en büyük saattir. Bu sürüm, 2009 yılında daha cesur bir durumda yer alan en son Rolex yenilikleriyle piyasaya sürüldü. Klasik tarih penceresi ve Cyclops büyüteç merceği ile açıkça bir Rolex, resmi olarak bir İsviçre Kronometresi olarak onaylanan ve tamamen Rolex tarafından üretilen yüksek hassasiyetli kendinden kurmalı mekanik bir hareketle güçlendirilmiştir. Dünyada tanınan ve takdir edilen Datejust II, asla modası geçmeyecek zamansız, efsanevi bir saat.

Rolex Datejust II – Güncel Perakende (MSRP):

Erkekler için:

Elmas işaretli ve Jubilee bilezikli 18 ayar beyaz altın çerçeve modeli $7.850 ile $9.900 arasında başlıyor.

Kadınlar için:

Güncel çelik Datejust $6,100.

Beyaz altın çerçeveli hurma – $7.250.

Altın ve çelik iki tonlu modeller, elmas işaretli kadran ve 46 elmas çerçeve için $8.200 ve $18.650 kadar çıkıyor.

Bu yazımızda Rolex Submariner vs Rolex Datejust Saatlerinden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/mavi-ve-yesil-modasina-uygun-rolex-saatler linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp