+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Orijinal Cartier Saat Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Cartier Saat

Orijinal Cartier saat sahibi olmayı kim istemez ki! Cartier geçmişten günümüze dünyaya mal olmuş bir markadır. Fransızca’da ‘dünya’ anlamına gelen marka, ilk olarak Londra’da kurulmuştur. Günümüzde pek çok ürün kategorisinde satış gerçekleştiren Cartier ürün çeşitliliği ile ‘lüksün adresi’ olmayı başarmıştır. 200 perakende mağazası ile her ülkede varlığını kanıtlayan markanın gözde merkezleri; Londra, Paris ve New York’tur. Cartier’in koleksiyonunda;

 • Özel tasarım lüks saatler
 • Mücevherler
 • Özel tasarım çantalar
 • Güneş gözlükleri
 • Aksesuarlar (eşarp, kol düğmesi, çakmak, anahtarlık) bulunur.

Zarafetin ve şıklığın adresi olan Cartier markasının günümüzde en çok özleştiği ürün şüphesiz saatlerdir. Elbette böylesine rağbet gören Cartier saat konusunda rekabet piyasasında replikaları da üretilmektedir. Orijinal Cartier saat nasıl anlaşılır? konusuyla bu soruya cevap vermeye geldik. Sahteciler ilk bakışta orijinal diyebileceğimiz kadar replika ürünleri tasarlar fakat dikkatle bakıldığında ve bazı kilit noktalar bilindiğinde orijinal olmayan ürün hemen belli olur.

Cartier Saat’in Hikayesi

Pek çok ürünle yola çıkan Cartier eşsiz saatlerini tasarlamaya başlamıştır. Markanın en büyük hedefi olan ‘bulunmaz saatler’ hedefi de bu sayede gerçekleşmiş olacaktır. 1874 yılında Cartier ailesinin oğlu işi öğrenerek saat tasarımına farklı bir boyut kazandırmıştır.Öyle ki kol saati, kolyede saat, duvar saati gibi pek çok model tasarlamaya başlamıştır. İşler hızla büyürken Cartier’in oğlu 1988 yılında ilk pırlantalı saati görücüye çıkarmıştır.

1910’lu yıllardan sonra bilinirliliği iyiden iyiye artan Cartier saat yaygınlaşmaya başlamıştır. Markanın 1932 yılında ilk su geçirmez saati üretmesinin de bugünkü bilinirliliğine katkısı büyüktür. Since 1932’li saatin hala pek çok ülkede satışı devam etmektedir. Cartier saat tasarımına yoğunlaşan Cartier ailesi böylece saat markalarının içinde en çok bilineni ve tercih edileni olmayı başarmıştır. Kurulduğu günden bugüne Cartier bayan saat ve Cartier erkek saat alanında kalıcılığını koruyan marka saat alanındaki koleksiyonların her gün bir yenisini eklemeye devam ediyor.

Orijinal Cartier Saat Anlamanın Yolları

Köklü bir geçmişe sahip olan Cartier saat taklitlerinden sakınmak gerekir. Piyasada pek çok replikası bulunan saatin orijinalini nasıl anlayacağımız konusunda birkaç kriteri derledik.

 • Saatin arka mekanizmasına bakıldığında orijinalde lazer yazım tekniği ile marka adı yazarken, cartier replika saat ürünlerinde markanın gerçek fontu kullanılmaz ve boya tekniği ile yazıldığı görülür. Boyada solma, kelime hatası gibi durumlara bakılmalıdır.
 • Orijinal Cartier saatte bulunan tüm yazılar usta bir işçilikle yazılır. Replikadaki yazılarda titizlik olmadığı açıkça görünür. Boyaların soluk ve silinmiş olduğu gözlenebilir. Bu durum seri numarası, marka adı, logo gibi durumlarda anlaşılır.
 • Kayışa işlenen marka adı orijinalinde kusursuz görünürken, replikada harflerin duruşu, yazım şekli ve fontu farklıdır.
 • Replika Cartier saatlerde bulunan kurma kolu da orijinaline benzemez. Orijinal Cartier’de saat kurma pozisyonuna getirildiğinde yelkovan saat yönünde hareket eder, replika ürünlerde ise tam tersi hareket eder.
 • Ürün malzemesi replika saatleri ele verir. Cartier saat metali parlak ve kusursuzdur, özel çelik malzemesinden üretilir. Replikaların malzemeleri ise daha mat bir görünümdedir.
 • Orijinal Cartier saat ile replika arasında belirgin bir ağırlık farkı olacaktır. Orijinal replika saat ağırdır.
 • Orijinal Cartier’de saat tıklama sesleri bir ahenk içindedir fakat replika ürünlerde bunu duymak zordur.
 • Saatin tıklamalarını dinlemek de sahteliği ele verir. Özenle üretilmiş özel parçalı ve tasarımlı bir saati kulağımıza tuttuğumuzda ahenkli bir ses duyulur. Sahte versiyonlarda ise bu mümkün değildir.
 • Cartier saatin kayışı ve klipsi kusursuzdur. Yumuşak bir hamle ile kapanır. Dokusu ve kullanımı rahattır. Replika ürünler ise kaba ve daha sert bir kullanım sunar.
 • Saatin bezel kısmı mevcutsa orijinalde kolaylıkla dönerken, replikada takılmalar yaşanır.
 • Orijinal Cartier saat ekranında safir gibi değerli ürünler kullanılır. Replikada ise mineral kristalleri kullanılır.
 • Lüks saatler usta saatçiler tarafından hazırlanır. Bu saatçiler saatte net ve okunaklı yazı yazmak için hassas gravür aletleri kullanırlar. Yazıların herhangi birinin karışıklığı veya okunması zorlaşırsa saat muhtemelen sahte olacaktır. Bu kural, seri numaralar da dâhil olmak üzere tüm harfler için geçerlidir.
 • Alacağınız ürün ve model belliyse mutlaka önceden internet üzerinden bir karşılaştırma yapmalısınız. Mümkünse almadan önce bir uzmana danışmanız da olası bir ihtimal olmalıdır.

Orijinal Cartier Saat Alırken Bakılması Gereken 10 Madde

 • Saatin tik-tak seslerinin ahengi
 • Saatin ağırlığı
 • Yazı kalitesi
 • Saatte bulunan damga, seri numarası ve logo ve marka
 • Seri numarası olup olmadığı, varsa yazım şekli
 • Kayış klipsinin kullanım kolaylığı
 • Bezel varsa kullanım rahatlığı
 • Saatin ekranındaki yazı ve rakam uyumları
 • Kayışta logo olup olmadığı

Orijinal Cartier Saat Alırken Güvenilir Satış Noktaları Seçin

Orijinal ve replika ayrımını yapmanın pek çok yolu olsa da elbette güvenilir satış noktalarından alım ve satım yapmak en güvenilir olanıdır. Saatinizi alırken sertifika, evrak, garanti belgesi, seri numaralarını da almaya özen gösterin. Bunun yanında saatinizi bir ekspertiz uzmanına gösterebilirsiniz. Uzmanlar saat hakkında fark edilemeyen pek çok konuda size bilgi aktarıp, orijinalliğini kanıtlar. İkinci el Cartier saat alacaksanız seri numarasından saatin orijinalliğini kontrol edebilirsiniz. İkincielsaatler.com gibi yıllardır güvenle saat satışı gerçekleştiren firma size bütün garantiyi taahhüt eder. Tüm sorularınızı cevaplandırır ve tüm prosedürleri uygular. İkinci el saat alabileceğiniz gibi saatinizi satabileceğiniz bir platform olan ikincielsaatler.com Fancy Jewels & Watches markası güvencesiyle satışlarını gerçekleştirir. Saatinizi satmak istiyorsanız hemen fiyat alabilir, alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Saatini Satmak İstiyorsan ya da Orijinal Cartier Saat Almak için Bekleriz!

Geçmişten günümüzde lüksün, zarafetin, modernliğin ve kalitenin adresi olmuş Cartier saatler özel bir işçilik ve ürün malzemesiyle tasarlanır. Kadın ve erkeklere özel, kişilerin zevklerine göre tasarlanan saatlerde karakterinin yansımasını görürsünüz. Profesyonel bir kullanım sunan Cartier saat her zaman farklı olmayı başarmış, bunun yanında yaşam boyu kullanmayı garanti etmiştir.

Özel çelik, altın ya da deriden tasarlanan saatler yaşamın her alanına uyum sağlar ve büyüleyici bir etki bırakır. Bileğindeki saate güvenen bireyler ise asla yarı yolda kalmayacaklarını bilir… Kişilerin kendini şımartmasının en güzel yolu olan Cartier orijinal saat aynı zamanda en zarif hediyelerden biridir. ikincielsaatler.com Cartier saat fiyatları ikinci el satışı yaptığı gibi sizin ürünlerinizin de satışını güvenle gerçekleştirir. Siz de bu deneyimden yararlanmak, orijinal ve güvenilir satış için hemen ekibimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

WhatsApp