+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Dünyanın En Pahalı Saat Modelleri

Dünyanın En Pahalı Saat Modelleri

 

Sık kullanılan aksesuarların başında gelen saatler, pek çok fiyata bulunabilmektedir. Saat piyasası yoğun rağbet görmesinden dolayı artık öyle bir noktaya gelmiştir ki saatin özellikleri ve ham maddesi geliştikçe, fiyatları da aynı orantı ile artmaktadır. Tabii ki herkes iyi bir saat sahibi olmak ister, fakat piyasa üzerinde öyle bir saat modelleri var ki fiyatları ile resmen dudak uçurtmaktadır. Eğer kısa süre içerisinde evladiyelik bir saat satın al, dünyanın en pahalı saat modelleri arasında bir seçim yapmaya ne dersiniz? İşte, dünya üzerindeki en pahalı saat modelleri…

Dünyanın En Pahalı Saat Modelleri

Graff Diamonds – Hallucination

Dünyanın en pahalı saat modelleri arasında uzun süredir 1. sırada yer alan Graff Diamonds’ın eşsiz saati Hallucination, tamı tamına 55 milyon $ fiyatı ile satılmıştır. Olağanüstü bir saat olan Hallucination, üzerinde 110 karattan daha fazla renkli elmas barındırmaktadır. Platin bir bileklik üzerine yerleştirilmiş olan elmaslar, görenleri ciddi anlamda büyülemektedir. Başlı başına bir şaheser niteliğinde olan Hallucination, isminden de anlaşılacağı gibi görenlerde bir halusilasyon etkisi yaratmaktadır. Eğer Graff Diamonds markasının bu sıra dışı saatinden bir tane edinmek istiyorsanız, 55 milyon $ gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bir Saatten Çok Aksesuar…

Graff Diamonds’ın ürettiği dünyanın en pahalı saat modeli olan Hallucination’ın aslında pek de bir özelliği bulunmamaktadır. Yalnızca zamanı gösteren bu modelin en büyük özelliği üzerinde taşıdığı sayısız renkli elmaslar!

Graff Diamonds – The Fascination

Dünyanın en pahalı saat modelleri arasında birini üreten Graff Diamonds markası, başarısını sağlama alabilmek için dünyanın en pahalı ikinci saatini de üretmiş! Dünyanın en pahalı 2. saati olma ünvanını taşıyan Graff Diamonds’ın bir diğer şatafatlı saati olan The Fascination, 152,96 karat elmas ve beyaz altından üretilmiştir. Hallucination modelinin yanı sıra bu modelde ki elmaslar beyaz renkli ve aynı boyutta olmaktadır. Değeri 40 milyon $ olan The Fascination, saat kadranında damla kesim 38,13 karat değerinde bir bütün elmas barındırmaktadır.

Gösterişli Saatlerin Markası…

Şatafatı ve gösterişi sevenlerin derhal stoklarını tükettiği The Fascination, tıpkı Hallucination model saat gibi büyük özelliklere sahip değil. The Fascination, yalnızca zamanı göstermektedir. Tabii onu da elmaslardan arta kalan ufacık bir alanda yapmaktadır. Zaten bu saati alıp da zamana bakan kişi sayısı çok az sayıdadır. Elmaslardan insanın gözü kamaşacağı için akla zamana bakmak gelmeyecektir.

Breguet – Marie Antoniette Grande Complication

Dünyanın en pahalı 3. saati bu sefer alıştığımız gibi Graff Diamonds yerine Breguet markası ile karşımıza çıkmaktadır. Breguet markasının mükemmel saat olarak nitelendirilen saati Marie Antoniette Grande Complication, dünyanın en pahalı 3. saati olmakla kalmıyor, aynı zamanda dünya üzerindeki en iyi kronometre olarak da anılıyor. Ardında müthiş bir hikaye barındıran Marie Antoniette Grande Complication, rivayete göre 1782 yılında bir Fransız Kral tarafından eşine hediye edilmek üzere sipariş edilmiştir. Saat o kadar mükemmel ve ince işçilikli üretilmiştir ki yapımı tamı tamına 40 yıl sürmüştür. Durum böyle olunca saatin 40 yıl boyunca bitmesini bekleyemeyen kraliçe, saatin son halini göremeden vefat eder. Ardında böyle bir hikaye barındıran Marie Antoniette Grande Complication model saat, görünümü ile insanı büyülemektedir. Saat sektörü için özel bir yeri bulunan bu saatin fiyatı ise tamı tamına 30 milyon $ olmaktadır.

Chopard – 201 Carat

İsmi ile kendisi hakkında epey detay veren 201 Carat, Chopard’ın ürettiği bir saattir. Dünyanın en pahalı 4. saati olan 201 Carat, tahmin ettiğiniz üzere 201 karattan oluşan renkli elmaslardan meydana gelmektedir. 201 Carat modelinin yapımında 15 karat pembe elmas, 12 karat mavi elmas ve 11 karat beyaz elmas kullanılmıştır. Saatin büyük çoğunluğu sarı elmaslardan oluşmaktadır ve saat üzerindeki sarı elmasın karat sayısı 163 karattır. Saatin kadranını elmaslardan görmek epey zor olsa da dünya üzerinde alıcısı epey bir fazla olmaktadır. Gösterişi ile ışıldayan 201 Carat’ın fiyatı ise 25 milyon $!

Patek Philippe – Henry Graves Supercomplication

Patek Philippe markasının dünyaca ünü ve saatler konusundaki başarısı herkes tarafından bilinmektedir. Bu yüzden en pahalı saat modelleri listesinde yer alması hiç de şaşırtıcı olmadı. Dünyanın en pahalı saatlerinden bir tanesi olan Henry Graves Supercomplication, aynı zamanda Patek Philippe markasının da en pahalı saati olmaktadır.

En İşlevli Saat…

Bir cep saati olan Henry Graves Supercomplication, Henry Graves Jr. için yaratılmıştır. İsminden de anlaşılacağı üzere süper komplikasyonlara sahip olan saat, tamı tamına 24 farklı komplikasyon barındırmaktadır. Karmaşık bir saat olarak görünse de zarafetinden hiçbir şey kaybetmeyen Henry Graves Supercomplication, sürekli takvim, dakika tekrarlayıcı, gün doğumu, gün batımı ve gök cismi gibi insanı şaşırtan pek çok özelliğe sahiptir. İsmi gibi süper bir saat olan Henry Graves Supercomplication’ın fiyatı ise 24 milyon $ olmaktadır.

Jacob & Co. – Billionaire

Jacob & Co. markasının en eşsiz saati olan Billionarie, isminin hakkını vererek milyon dolarla değerindedir. 260 karat zümrüt kesim pırlantadan oluşan Billionarie, hem kadranında hem de şık iskeletinde bu pırlantalara sahiptir. Dünyanın en lüks saatleri arasında yer alan Billionarie, şatafatlı çerçeve ve kordonuna göre kadran açısında endüstriyel bir görünüme sahiptir. Bu da saati sıra dışı yapan bir diğer özelliğidir. Lüks saat denince akla ilk gelen saatlerden bir tanesi olan Billionarie’in değeri ise tamı tamına 18 milyon $ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu fiyata rağmen dünya üzerinde en çok satışı olan saatlerden olan Billionarie’ın satışı hala devam etmektedir.

Patek Philippe – Ref. 518

Listedeki 2. Patek Philippe marka saat olan Ref. 518, en son bir açık arttırmada kendisine alıcı bulmuştur. Sınırlı sayıda üretilmesinden dolayı erişilmesi zor olan Ref. 518 modelinde dünyada yalnızca 4 tane bulunmaktadır. 4 tane üretilen Ref. 518’in serinin bir numarası olan bu model, özellikle kasasından dolayı nadir saatler kategorisine girmektedir. Dünya üzerinde hatırı sayılır saat markalarının başında gelen Patek Philippe’in her bir saati tabii ki de kaliteli materyallerden yapılmaktadır, fakat yalnızca Fer. 518 adlı model serisi paslanmaz çelikten üretilmiştir. Durum böyle olunca bu nadide saatin değeri daha bir artmıştır. Dünyanın en pahalı saatlerinden bir tanesi olan Ref. 518 modelinin fiyatı, 11 milyon $ olmaktadır.

Hublot – Big Bang

Tam 1280 tane elmastan oluşan Big Bang, Hublot markasının eşsiz saati olarak karşımıza çıkmaktadır. Her biri en az 3 karat olan 1208 elmasın tamamı beyaz elmastır. Etrafına saçtığı parıltısı ile dünyanın en pahalı ve lüks saat modellerinden olan Big Bang’in üzerindeki her bir elmasın kesimi birebir aynıdır. Hublot markası bu konu üzerinde özel olarak durmuş ve tüm elmasların aynı şeklide kesilmesi için 40 yıldan fazla süredir tecrübeye sahip olan New Yorklu bir kuyumcu ile anlaşmıştır. Özetle; Big Bang model saatin yapımında bir hayli el işçiliği bulunmaktadır. Hublot’un muazzam saati Big Bang’in fiyatına gelecek olursak, saat tam 5 milyon $ değerinde!

 

Bu yazımızda dünyanın en pahalı saat modellerinden bahsettik. Dilerseniz bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/rolex-saat-kurma-ve-ayarlama-nasil-yapilir/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp