+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Chopard Saatleri ile Işıltınızı Yakalayın

Chopard Saatleri ile Işıltınızı Yakalayın

Chopard firması, 1860 yılında Louis-Ulysse Chopard tarafından İsviçre’nin Bern kenti yakınlarında bulunan Sonvilier’de kurulmuştur. Chopard, saat modellerini L.U.C markası altında üreterek satışa sunmuştur. Işıltılı tasarımları ile göze çarpan marka, kısa süre içinde ünlenerek Rus Çarı II. Nikolay ve İsviçre Demiryolları gibi çok değerli müşteriler kazanmıştır. Chopard, zamanla dünyanın en başarılı saat ve mücevher üreticilerinden biri haline gelmiştir. Günümüzde ise üretimine herhangi bir şirket grubuna bağlı olmadan Scheufele ailesinin yönetiminde devam etmektedir.

Chopard modelleri, klasik saatçilik mirasının ve yüksek mücevherciliğin muazzam bir bütünleşmesidir. Köklü ve zengin bir geleneğe sahip olan İsviçreli saat üreticisi, ince işlenmiş ve bazı modellerindeki sonsuz takvimi, dakika tekrarlaması veya tourbillon gibi komplikasyonlara sahip olan manüfaktür mekanizmalarıyla göze çarpar. Chopard markasının eşsiz tasarımları aynı zamanda gerçek birer mücevherdir. Son derece narin bir şekilde işlenmiş olan kasalar, genelde altından veya platinden üretilir ve pek çok zaman elmaslarla süslenmiştir.

Neden Bir Chopard Sahibi Olmalısınız?

Chopard, yüzyıllar boyunca bağımsız ve özgün eserler üretmiştir. Bu sayede İsviçre saat ve mücevherleri arasındaki seçkin yerini her zaman korumaya devam etmiştir. Chopard saatleri büyüleyici tasarımlara hayat vermiş, böylece özgün, şık ve zarif bir çizgi oluşturmuştur.

Chopard, üstün teknolojisi, yaratıcılığı ve mükemmel zanaatkarlığı ile bilinen bir lüks saat markasıdır. Happy Diamonds, Happy Sport, Mille Miglia gibi paha biçilemez koleksiyonlarını zarafetle sunan Chopard, aynı zamanda uluslararası Cannes Film Festivali’nin resmi sponsoru olmuş ve sanata karşı tutkusunu mühürlemiştir. Bir Chopard sahibi olmanız için sayısız neden olsa da başlıcaları şöyle sıralanabilir:

  • Happy Diamonds koleksiyonunun kadranındaki serbest hareket eden elmaslar
  • Mille Miglia koleksiyonunda bulunan sportif retro kronograflar
  • Hassas manüfaktür mekanizmalı mücevherler
  • U.C koleksiyonunda kullanılmış olan COSC sertifikasına sahip manüfaktür mekanizmalar
  • 14 komplikasyona kadar artan karmaşık mekanizmaya sahip saatler
  • Cenevre Mührü’ne sahip olan yüksek kaliteli mücevher modeller

Şıklığıyla Büyüleyen Chopard Modelleri

Birbirinden göz alıcı Chopard saatleri ile şıklığı yakalamaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise, Chopard modelleri arasından tarzınıza ve zevkinize hitap eden tasarımı seçebilir, kombinlerinizi şıklıkla buluşturabilirsiniz.

1. L.U.C Koleksiyonları: Büyük ve Küçük Komplikasyonlar

Chopard saatleri, L.U.C Complications ve L.U.C Grand Complications koleksiyonlarında karmaşık komplikasyonlu tasarımlara hayat verir. L.U.C koleksiyonlarında dünya saati, Ay evresi göstergesi ve kronograf gibi komplikasyonlara ek olarak tourbillon, sonsuz takvim ve dakika tekrarlama gibi komplikasyonlara sahip saatler de bulunur. Saatlerdeki manüfaktür mekanizmalarda, kronometre sertifikası ve Cenevre Kantonu’nun yüksek kalite standartlarına uygun şekilde üretildiğini kanıtlayan Cenevre Mührü de yer alır.

Chopard bu koleksiyonunda adeta saat mirasçılığındaki ustalığının sınırlarını gösterir. L.U.C koleksiyonda yer alan saatler, şirketin kurucusu olan Louis-Ulysse Chopard’un anısını yaşatır. Böylece klasiğin şıklıkla muazzam bir örneği olarak ön plana çıkar. Aynı zamanda yay tamburlarının üst üste yerleştirilmesi sayesinde güç rezervi 60 saate kadar yükselmiştir. Bazı Chopard saatleri, tam kurulduktan sonraki 216 saat boyunca çalışmaya devam eder.

2. Kadranda Ahenkle Dans Eden Elmaslar: Happy Diamonds

Chopard şirketi, 1990’lı yılların henüz başındayken “Happy Diamonds” ile gerçek bir klasiğe imza attı. Happy koleksiyonu, günümüzde İsviçreli lüks saat üreticisinin en geniş model seçeneğine sahip ve en sevilen koleksiyonlarından biri haline gelmiştir. Chopard saatleri arasındaki kadınlar için özel üretilen mücevher tasarımlar, otomatik veya quartz mekanizmalı, farklı şekilde ve büyüklükte, paslanmaz çelik, altın veya çift renkli modelleri ile saat tutkunlarının beğenisine sunulur. Fakat tüm bu farklı modellerin ortak bir noktası vardır: Elmaslar. Özellikle de kadran üzerindeki bileğin her hareketinde serbest şekilde hareket eden değerli taşlar, son derece ilgi çekicidir.

Chopard saatleri, Happy koleksiyonunda iki ana gruba ayrılır. Happy Diamond, ilk grubu oluşturan Chopard serisidir. Bu ışıltısıyla baş döndüren saatler, girdiğiniz her ortamda tüm dikkatleri üzerinize çeker. Mücevher saat kategorisinde eşsiz bir moda aksesuarı olarak tasarlanan Happy Diamonds modellerinin kasaları, aynı zamanda usta kuyumcular tarafından yapılmış küçük kelebekler veya fiyonklarla süslenmiştir. Halkalar arasındaki elmaslar ise serbest bir şekilde hareket ederken, quartz mekanizmayla çalışan saatin kadranı merkezde yer alır.

3. Happy Sport: Zarif ve Sportifin Muhteşem Birleşimi

Happy Sport da aynı Happy Diamonds gibi kadın saati koleksiyonlarının eşsiz ayrıntılarıyla öne çıkar. Bu koleksiyondaki Chopard saatleri, İsviçreli saat üreticisinin en çok sevilen tasarımları arasında bilinir. Happy Sport koleksiyonundaki hassas mekanizmalar, sportif tasarım ve birinci sınıf işçilik ile birleşir. Kadran üzerinde muhteşem bir uyumla dans eden elmaslar, saatlerin en çok ilgi çeken özelliğidir. Bu koleksiyon, Chopard efsaneleri içindeki ikinci büyük seridir. Adından da kolaylıkla anlaşılabileceği gibi bu modeller, son derece zarif ve sportif bir tasarıma sahiptir.

Chopard saatleri üzerinde kullanılan mekanizmalar, bu koleksiyonda da oldukça çeşitlidir. Bazı Happy Sport saatlerinde manüfaktür mekanizmalar kullanan Chopard, bazı modellerde ise İsviçreli mekanizma üreticileri Sellita’dan aldığı ve finisaj işlemleri uyguladığı mekanizmaları veya son derece hassas ETA quartz mekanizmaları kullanır. Happy Sport serisinde en çok göze çarpan saatler olan Chopard Happy Sport 28/8946, Chopard Happy Sport Snowflake ve Chopard Happy Sport Square with 5 diamond modellerini, ikinci el saat modellerinin satışının yapıldığı ikincielsaatler.com üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

Chopard Saatleri ile Işıltınızı Yakalayın
Chopard Happy Sport ürünümüze görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

4. Imperiale ve La Strada: Kadınlar için Dress Watch Tasarımlar

Chopard saatleri dendiğinde ilk akla gelenlerden Imperiale, kadınlar için tasarlanan şık bir dress watch koleksiyonudur. Bu koleksiyon, kombinlerinize şıklık katar ve her ortamda ilgiyi üzerinizde toplar. Chopard, Imperiale modelini üç farklı kasa versiyonu ile satışa sunar: Small (28 mm), Medium (36 mm) ve Large (40 mm). Koleksiyonda quartz mekanizmayla çalışan paslanmaz çelik modellerden otomatik olanlara ve kadranı bütünüyle elmaslarla kaplı tasarımlardan rose gold altın kasası değerli taşlarla süslenmiş olan modellere kadar tüm saat tutkunlarının isteklerini karşılayacak saatler bulunur.

Chopard saatleri arasındaki La Strada ise Chopard’ın bir diğer klasik kadın saati koleksiyonudur. Koleksiyondaki dörtgen kadran, Romen rakamları ve uzun kasalar, Cartier’nin popüler Tank modelini anımsatır. Chopard’ın kasası ona göre biraz daha kavislidir ve nispeten daha feminen bir görünüşe sahiptir. Sarı, beyaz veya rose gold olarak üretilen La Strada saatlerin, elmasla süslenmiş tasarımları da mevcuttur.

Chopard Saatleri İle Işıltınızı Yakalayın
Chopard Happy Sport Square with 5 diamond ürünümüzü sitemizden inceleyebilirsiniz.

5. Sportif Retro Kronograflar ile Mille Miglia ve Diğerleri

Eğer aradığınız tasarım geçtiğimiz yüzyılın yarış otomobillerinin zarafetine sahip bir modelse, Chopard saatleri arasında aradığınızı mutlaka bulacaksınız! İsviçreli saat üreticisi Chopard, klasik otomobil yarışları teması olan üç ayrı koleksiyona sahiptir. Mille Miglia modellerindeki tasarım, 1930’lu ve 1940’lı yıllardaki Kuzey İtalya’da aynı isimle düzenlenen ralliye katılan yarış otomobillerinin göstergelerini anımsatır.

Mille Miglia, Grand Prix de Monaco Historique ve Superfast koleksiyonlarında yer alan Chopard saatleri ise sportif-modern bir tasarıma sahiptir. Bu modellerin en dikkat çeken yanları ise tarihi ve güncel yarış otomobillerinin göstergelerini hatırlatan klasik yarış kronograflarıdır. Grand Prix Monaco Historique yarışına katılmış olan klasik otomobiller, aynı adı taşıyan koleksiyondaki saatlerin adeta ilham kaynağıdır. Porsche 919 saatinden esinlenilen ve tasarım öğelerinin ön planda olduğu Superfast modelleri ise en modern görünüme sahip olan saatlerdir.

Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/iwc-mi-rolex-mi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp