+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Cartier vs Patek Philippe Karşılaştırması

Cartier vs Patek Philippe Karşılaştırması

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması yaparken ilk önce bu markaları yakından tanımamız gerekir. Şıklığın ve zarafetin en güzel parçası olan Cartier, saatleri ile her daim fark yaratmayı başarıyor. İnce işçiliğin, özgün tasarımların ve geleneksel modellerin yansıması olan Cartier saatler, adeta sanat eseri olarak görünüyor. Cartier tasarımları prestij ve statü sembolü olarak dikkat çektiği için özellikle ünlü kesim tarafından ilgi görüyor.

Patek Philippe ise yenilikçi ve özgün tasarımdaki saatleriyle ilgi gören bir markadır. Lüksün, geleneğin ve yüksek saat tasarım düşüncesinin birleşimi olan kreasyonları ile fark yaratıyor. Hem klasik hem de sportif tarza hitap etmeyi başaran marka sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle ünlü kesim ve iş adamları tarafından rağbet gören saatler görenleri adeta büyülüyor.

Patek Philippe ve Cartier lüks saatçilik alanında başta gelen iki marka olarak karşımıza çıkıyor. Şıklığıyla ve mükemmelliğiyle birbirine benzeyen markalar arasından seçim yapmakta ilgili insanları epey zorluyor. Bu noktada seçiminizi kolaylaştırmak için Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması yapacağız.

Patek Philippe Tarihi

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması için tarihçelerine bakmak gerekir. Yaşamının bir bölümünü sürgünde geçirmek zorunda kalan Polonyalı saat ustası, Antoni Patek, 1839 yılında Cenevre de saat üretimi yapmaya başladı. 1845 yılına gelindiğinde Fransız meslektaşı olan Adrien Philippe ile ortak olmaya karar verdiler. Ailesindeki bireylerde saat ustası olan Adries Philippe, saatçilik konusundaki deneyimini babasından almıştı.

1844 yılında çalışmaları sonucunda tepe mekanizmasını geliştiren Adrien Philippe, büyük bir yeniliğe imza attı. Philippe bu buluşunu gerçekleştirmeden önce saatler de tıpkı büyük saatlerde olduğu gibi anahtarla kuruluyordu.

Patek Philippe ismi 1851 yılında alındı. İki ortak arasındaki saat koleksiyonu zamanla rekabete dönüştü. Bu rekabet ise Cenevreli şirketin daha lüks ve özgün tasarımdaki saatleri üretmesine neden oldu. 3 sene boyunca süren tasarım ve 5 sene süren yapım sürecinin neticesinde; 1933 yılında 18 ayar altından elde edilmiş mükemmel bir eser çıktı. Bu eserin ismi, Henry Graves Supercomplication oldu.

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması, 2016 yılının Kasım ayında bir yeniliğe daha imza attığı için Philippe ön plana çıktı. 1.518 referans numarasına sahip olan Patek Philippe saati, bir açık artırmada 9,6 milyon liraya İsviçre Frangı karşılığında el değiştirdi. Bu tutar ise o yıllarda bir kol saatine ödenen en yüksek rakam oldu. Paslanmaz çelik ve ince işçilikle imal edilen bu saat büyük bir ilgi görmeyi başardı.

Patek Philippe Saatlerin Özellikleri

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması için iki saatin özelliklerine değinmek gerekecektir. Patek Philippe, saat alanındaki çalışmalarını bağımsız bir şekilde yürüten ve kimseye bağlı kalmayan Cenevreli bir lüks saat satıcısıdır. Bu şirketin yönetimi ise Stern ailesi tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu durum ise, saat çevrelerinin dışında daha fazla ilgi ve saygı görmelerine neden olmuştur.

 

Cartier vs Patek Philippe Karşılaştırması
Patek Philippe Nautilus Travel Time ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Patek Philippe markası, saatlerinin imalatında kullandığı tüm parçaları kendisi üretir. Bunu bilen saat tutkunları ise Patek Philippe saatlerinden almadan geçemezler. Statü sembolü ve değerini her durumda koruma özelliğine sahip olan saatler aynı zamanda harika bir yatırım seçeneğidir. Patek Philippe model saatler, ünlü kesim tarafından ilgi gören saatlerdir.

Firma bu saatleri platin ve altın gibi değerli materyallerden imal eder. Bunun dışında paslanmaz çelikten de imal edilen saatler vardır ama sayısı diğerlerine kıyasla azdır. Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması ile ilgi gören Patek Philippe saatleri arasında Nautilus ve Calatrava vardır. Sadeliğin ve zarafetin yansıması olan modeller, görenleri kendine hayran bırakmıştır.

Patek Philippe Saatlerin Fiyatı Ne Kadardır?

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması yapmak isteyenler için saatlerin fiyatı, olmazsa olmaz bir detaydır. Patek Philippe tarafından üretilen saatler, ünlü kesimler tarafından kullanılan saatler arasında yer alır. Bu sebeple, saatlerin fiyatı son derece yüksektir. Ortalama bir fiyattan bahsetmek gerekirse Patek philippe saatleri 140.000 Euro seviyesinde başlar ve milyon Euro sınırına kadar ulaşır.

Cartier Tarihi

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması yaparken Cartier’in tarihçesine de bakılması gerekir. Cartier, yüzyıl dönümünde şıklığın sembolü olarak nitelendirilen bir markadır. 1819 yılında doğan Louis Francois Cartier, Parisli mücevherci Adolphe Picard’ın yanına çırak olarak girdi. Çıraklık sürecinde kuyumculuk ve mücevher işleriyle yakından ilgilendi. Picard emekli olduğunda Cartier ustasının firmasını bir konsinye olarak satın aldı. 1847 yıllarında ise Paris de Cartier evini açtı.

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması konusunda Cartier, ilk kurulduğu senelerde mücevher satışı gerçekleştirdi. Daha sonra mücevherleri saatlere ekleyerek ve ince işçilikle mükemmel dokunuşlarda bulunarak farklılık yaratmayı başardı. Kısa zamanda ününü tüm dünyaya yaymayı başaran marka özellikle ünlü kesimler tarafından tercih edildi. Cartier saat üreticisi, ilk üretim 1932 yıllarında su geçirmez saat üreterek unvanını kazanmıştır. Bu sayede de hızlı bir başarı elde eden saat markasının bugünkü tanınmasının sebepleri arasında geçmişte yaptığını modern ve yenilikçi tasarımlar yer almıştır.

Cartier Saatlerin Özellikleri

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması, Cartier saatlerin özellikleri ile beraber değerlendirilmelidir. Cartier hem tasarım hem de kalite olarak kullanıcılarını memnun eden bir firmadır. Özgün tasarımlar üretir ve kaliteli mekanizmasıyla diğer saatlere oranla fark yaratır. Bu özelliği ise kurulduğu ilk tarihlerden bu yana kadar devam eder. Asla kalitesinden ödün vermeyen marka en iyiyi ve en sağlamı prensibi haline getirerek yüksek performans ile kaliteli saatler üretir.

 

Cartier vs Patek Philippe Karşılaştırması
Cartier Ronde Louis ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması noktasında Cartier saatler modelleri ile de fark yaratır. Tasarımları ve ince işçiliğiyle her yıl saat modellerindeki farklılıkları ortaya koyan marka hayranlarını mutlu eder. Kadın ve erkek saat modellerinde şıklık, gösteriş, zarafet ve kullanım konforu amaçlanarak üretim yapıldığından yüksek verim alınır. Fiyat konusunda lüks kesimlere hitap etmesinin yanı sıra, saatlerin ince detaylarında yer alan mücevherlerde sıra dışı tasarım olarak günümüzde rağbet görür.

Cartier saatlerin en büyük tasarım farklılığı arasında rakamları, roma rakamı ile yazması yer alır. Bu durum saatlere farklı bir hava kazandırarak, şıklığıyla her daim dikkat çekmek isteyenler tarafından tercih edilir. Cartier saatlerin kasaları köşeli ve oval dizayn edilir. Aynı şekilde birçok modelinde saatin içerisinde bulunan mekanizmayı gösteren ek camlardan kullanılır. Bu durum ise Cartier saatlerin el işçiliğiyle ne kadar iyi bir tasarıma sahip olduğunu gösterir

Cartier Saatlerin Fiyatları Ne Kadardır?

Cartier vs Patek Philippe karşılaştırması yapmak isteyenler için Cartier saatlerin fiyatı, olmazsa olmaz bir detaydır. Cartier tarafından üretilen bu mükemmel saatler, hemen hemen her kesime hitap etmeyi başarır. Ancak en çok tercih edilen kesim arasında ünlü dünyası yer alır. Bu sebeple de saatlerin fiyatı son derece yüksektir. Ortalama bir fiyattan bahsetmek gerekirse Cartier saatleri 4.000 dolar seviyesinde başlar ve milyon sınırına kadar ulaşır. İkinci el saatler web sitemizden bu markalara uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/unlu-modellerin-taktigi-saatler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp