+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Yaz Kombinlerine Uygun 3 Rolex Saat Modeli

Yaz Kombinlerine Uygun 3 Rolex Saat Modeli

Lüksün, prestijin ve zarafetin sembolü olan Rolex, 1905 yılında Hans Wilsdorf tarafından kurulmuş ve zamanla dünyanın en ünlü saat markası haline gelmiştir. 1920’li yılların ortasında kullanmaya başladığı “Oyster” tasarımıyla tanınan Rolex, bu tasarımı ile dünyanın ilk su geçirmez kol saati üreticisi ünvanını almıştır. Rolex’in sarsılmaz imajının en önemli sebepleri, markanın bağımsız yapısını koruması ve saatlerin neredeyse tamamen Rolex’in kendisi tarafından üretilmesidir. Her mevsim şıklık ve lüksün lider temsilcisi olan markanın yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında, spor severler için suya dayanıklı, şıklığından ödün vermeyen kadınlar için taşlı ve klasik tutkunları için gösterişin sadelikle bütünleştiği pek çok model bulmak mümkündür.

Sporcular için Suya Dayanıklı Rolex Modelleri

Yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında ilk sırada, Rolex’in efsanevi suya dayanıklı modelleri gelir. Yazın keyfini denizde çıkarmayı seven saat severler ve dalış sporları ile ilgilenen sporcuların vazgeçilmezi olan su geçirmez Rolex modelleri, yaz kombinlerinizi renklendirir. Dalgıç saatinde bir tasarım harikası örneği olan Submariner, derinleri feth etmesiyle tanınan Rolex Sea-Dweller ve Rolex Deepsea ile yazın keyfini çıkarmak için motor sporlarını tercih eden yarış tutkunlarının ayrılmaz yol arkadaşı Cosmograph Daytona ile yaz kombinlerinize şıklık katabilirsiniz.

1.     ROLEX SUBMARINER

Zamanı mükemmel şekilde okuyabilmek, dalış sırasında hayatta kalmak için şarttır. Rolex Submariner’in kadranında kullanılan parlak Chromalight tekniği, dalgıçlar için karanlık ortamlarda görünürlüğü artıran yeni ve vazgeçilmez bir özelliktir.

Dalış tutkunları için yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında yer alan modeller bulunur. Bu modeller arasında Submariner ve Submariner Date modellerinde ibreler ve saat imleri, karanlık şartlarda uzun süre mavi ışıltı yayan parlak bir malzemeyle kaplanır veya doldurulur.

Dalgıçların dalış ve dekompresyon sürelerini güvenle denetlemesini sağlayan tek yöne döndürülebilir çerçeve, siyah, yeşil veya mavi seramikten Cerachrom disk ile donatılmıştır. Çerçevede bulunan tırtıklı kenar, su altında eldiven kullanırken bile dalış zamanının rahatlıkla ayarlanabilmesi için mükemmel bir tutuş sağlar. Submariner ve Submariner Date modellerinde bulunan, sağlamlık ve güvenilirlik sembolü olan Oyster kasa, 300 metre (1000 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantisine sahiptir.

2.     SEA-DWELLER ve ROLEX DEEPSEA

Sea-Dweller ve Rolex Deepsea, derinliklerin keşfi için tasarlanmış olan ultra dirençli dalgıç saatleridir.  1967’de piyasaya sürülen, 1.220 metre (4.000 fit) derinliğe kadar su geçirmezlik garantisi veren Rolex Sea‑Dweller ile 2008’de lanse edilen, 3.900 metre (12.800 fit) derinliğe kadar su geçirmez olan Rolex Deepsea, Rolex’in dalgıç saatleri alanındaki liderliğinin en iyi sembolüdür.

Yaz kombinlerinde kullacağınız 3 Rolex saat modeli arasında ilk tercihlerden biri olan Sea-Dweller modelinin 60 dakika dereceli, tek yöne döndürülebilir çerçevesi, dalgıçlar için dalış ve dekompresyon sürelerini güvenle denetleme imkanı sunar. 3.900 metre (12.800 fit) gibi olağanüstü bir derinliğe kadar su geçirmez olan bu yeni nesil dalgıç saati, profesyonel dalgıçların büyük hassasiyet gerektiren isteklerini aşmak üzere Rolex tarafından geliştirilen özel yeniliklerle donatılmıştır.

rolex sea dweller deepsea saat
Rolex Sea Dweller Deepsea Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

 

3.     COSMOGRAPH DAYTONA

Adeta pistler için yaratılmış bir kronograf olan yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasındaki  Cosmograph Daytona, adını 20. yüzyıl başlarında hız ve yarış tutkusunun gelişmeye başladığı Florida’nın Daytona sahilinden almıştır. Rolex ve motor sporları arasındaki güçlü ve tarihi bağlar, Rolex’in 2013 yılında Formula 1 dünyasına Küresel Ortak ve Resmî Saat olarak giriş yapmasıyla daha da güçlü hale gelmiştir.

Sürüş ve hız tutkunları için referans saati olan Cosmograph Daytona, hem ismi hem de işlevi ile  motor sporları dünyasının yüksek performansıyla sonsuza dek bütünleşmiş bir modeldir. Tasarlandığı günden bu yana geçmiş olan 50 yılı aşkın sürenin ardından Cosmograph Daytona, sportif kronograflar arasındaki kendine has yerini korurken; zamanın ötesine geçmeye devam etmektedir.

Kadınlar için Şıklığın Sembolü Rolex Saatler

Yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında şıklığından ödün vermeyen kadınların vazgeçilmezi olan taşlı Rolex modelleri bulunur. Pırlanta döşeli kadranı ile adeta ışıltılı bir senfoni sunan Pearlmaster 39 ve zarif cazibesiyle her mevsim kombinlerinize zarafet katan Lady-Datejust, yaz kombinlerinizin de ayrılmaz parçası olmaya adaydır.

1.     PEARLMASTER 39

Yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasındaki yerini her zaman koruyan Pearlmaster, Oyster koleksiyonunda özel bir yere sahiptir. Değerli metalleri ve taşlarıyla mükemmelliğin zirvesini temsil eden modeldeki pırlanta döşeli kadranlar, saati güzelleştiren ve kullanan kişiyi adeta büyüleyen ışıltılı bir senfonidir. Taşların kendilerine has kalitelerine ek olarak birtakım farklı kriterler de Rolex taş süslemelerinin güzelliğine güzellik sağlar. Pearlmaster’ın tüm bileşenleri, her mevsim her kombin için  kusursuz güzelliği ve uyumu garanti eder.

2.     LADY-DATEJUST

rolex lady datejust saat
Rolex Lady Datejust Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

Zarif cazibesiyle Rolex’in yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında  Lady-Datejust modeli bulunur. Tarz ve teknik performansı ile şıklığı yakalamanızı sağlar. Dış tasarımının zarafeti ve işlevselliği ile eşsiz Rolex tasarımlarından biri olan Lady-Datejust, yivli, bombeli ve pırlantalı çerçeve seçeneklerine sahiptir. Tasarımda yer alan ışıldayan pırlantalı kadranlar ve sedefin büyüleyici tonları, modeli vazgeçilmezlerden biri haline getirmiştir. Sade ve taşlı saat imleri, Lady-Datejust’ı Oyster Perpetual koleksiyonunun en çok çeşide sahip modellerinden biri yapmıştır. Lady-Datejust daima, Rolex’in şık ve gizli tokası olan Crown Clasp ile donatılır.

Klasik Tutkunlarının Ayrılmaz Parçaları

Klasikten vazgeçmeyenler için yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli, zarafet ve lüksü aynı anda sunan, eşsiz parçalardır. Parlak mavi kadranı ile zaman dışı bir kod sunan Cellini Date ve klasik saatte referans olan Datejust 31, klasik tutkunlarının kombinlerinde her mevsim olmazsa olmaz tamamlayıcı parçalardır.

1.     CELLINI DATE

Adını Rönesans dönemi sanatçılarından İtalyan Benvenuto Cellini’den alan Cellini koleksiyonu, geleneksel saatlerin sonsuz zarafetine çağdaş bir yorum getirir. Bu koleksiyon, Rolex’in saat alanındaki ileri uzmanlığını ve yüksek mükemmellik standartlarını, saat işçiliği mirasıyla birleştirir. Cellini modelinin sade ve şık hatları, asil malzemeleri ve lüks ışıltılarıyla birlikte her ayrıntısı, saat işçiliği sanatının kurallarına uygun şekilde üretilir.

Yaz kombinlerine kullanabileceğiniz 3 Rolex saat modeli denince ilk akla gelenlerden biri Cellini Date’tir.  İçinde bulunulan günü, geçen günleri ve gelecek günleri tek bir kadranda bulunduran zarafet ve geleneğe bürünmüş bir tarih göstergesine sahiptir. Cellini koleksiyonu, saat işçiliğinin en büyüleyici ve görkemli yanlarını temsil eder. Cellini’de esas olan, zarafet ve asalettir.

2.     DATEJUST

Rolex Datejust modeli, yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli arasında asla modası geçmeyen işlevleri ve estetiğiyle, klasik saatin ilk örneğidir. 1945 yılında kullanıma sunulan Datejust, kadranında saat 3 konumunda tarihi gösteren bir pencereye sahip olan ilk su geçirmez, otomatik kurmalı kronometre kol saati olmuştur. Rolex’in o zamana kadar modern kol saatine kazandırdığı tüm büyük yenilikler, Datejust modelinde bir araya getirilmiştir.

Datejust 31 mm. çapa ve 31 taşa sahiptir, düz, bombeli, yivli veya taşlı çerçeve seçenekleri ile kullanıcısının kişiliğini harika bir şekilde yansıtır. Rolex, saatlerinde sadece en yüksek kaliteli taşları kullanır. Pırlanta, yakut, safir veya zümrüt gibi değerli taşlar, daima en iyileri arasından seçilir. Her çağa damgasını vuran Datejust, tek bakışta ayırt edilmesini sağlayan kalıcı estetik unsurlarını her zaman korumuştur.

Lüks saat markalarının satışının yapıldığı ikincielsaatler.com, lüksü ve şıklığı en uygun fiyat garantisiyle sunar. Yaz kombinlerinizi eşsiz tasarımlı Rolex modellerinden biri ile tamamlamak isterseniz, ikincielsaatler.com‘daki Rolex modellerine göz atabilirsiniz.

Bu yazımızda yaz kombinlerine uygun 3 Rolex saat modeli konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-kol-saati-cam-cesitleri-nelerdir/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp