+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Şık Davetlere Damgasını Vuracak Kadın Saat Modelleri

Şık Davetlere Damgasını Vuracak Kadın Saat Modelleri

Şıklığın ve zarafetin simgesi haline gelen kol saati, özellikle kadınların kıyafetlerini tamamlayan vazgeçilmez bir parça. Farklı tarz ve modeller ile kadının karakterini ve şıklığını yansıtan kol saatleri, prestij ve imajın da simgesi. Kullanılma amacı her ne kadar zamanı göstermek olsa da çeşitleri, işlevsellikleri ve görsellikleri ile tercih edilen aksesuarlar arasında ilk sırada yer almakta. Bu kadar önemli bir imaj ve prestij göstergesi olan kol saatinin seçimi de en az kullanımı ve bakımı kadar büyük önem taşıyor.

Birbirinden ünlü markaların her tarza uyan binlerce farklı modeli arasından seçim yapmak, alınan en zor kararlardan biri. Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, kullanılacağı ortam. Şık davetlere damgasını vuracak kadın saat modelleri, kadının tarzını ve karakterini ortaya koymasında yardımcı oluyor. Gelişen çağa ve teknolojiye ayak uyduran saatler, bu değişimden payına düşeni aldı. Zamanı göstermenin dışında artık kol saatleri kullanışlı ve şık modelleri ile koldan çıkmayan bir aksesuar haline dönüştü.

Şıklığından Taviz Vermeyenlerin Tercihi

Hem özel davetlerde hem de gündelik yaşamda şık olmaktan asla taviz vermeyen kadınların tercihi genellikle metalik ya da altın rengine sahip kordonlu saat modelleridir. Pırıltılı taşlar kullanılarak tasarlanan kadın saat modelleri, oldukça zarif ve şık olarak karşımıza çıkmakta. Gerek kullanım alanları gerekse fiyat aralığı ile her zevke ve her bütçeye uyan saat modelleri asaletin de temsilcisi olarak dikkat çekmekte.

Zarafetini Bileğinde Taşıyanlar İçin Tasarlanan Kadın Saat Modelleri

Şıklığın yanı sıra tarzını da daha zarif çizgiler ile aktarmak isteyen kadınların seçimi taşlarla süslenen modeller olmakta. Özellikle Swarovski taşlarla süslenen genellikle deri kordon olarak tasarlanan saat modelleri, yıllara meydan okuyan özelliğe sahip. Daha çok bakır ve kahve tonlarındaki ince deri kordon dışında su basıncına dayanıklı model, oldukça uzun ömürlü olarak tasarlanmakta.

Saati ile Klasını Konuşturmak İsteyenlerin Seçimi

Birçok kadın saat modeli arasında hem daha gösterişli hem de daha kullanışlı özellikleri bir araya getiren modeller, saati ile klasını konuşturmak isteyen kadınların tercihi oluyor. Genellikle beyaz, bakır ya da altın renkli deri kordonu tamamlayan Swarovski taşlar, mükemmel bir ustalık ile yerleştirilmekte. Büyük oranda mineral cam kullanılan saat modelinde suya dayanıklılık ve sağlamlık tercih edilen faktörler arasında yerini alıyor. Saati benzerlerinden ayıran en önemli özelliklerin başında ise kasasında kullanılan çelik malzeme yer alıyor.

Yaşam Tarzını Spordan Koparamayanlara Özel Kadın Saat Modelleri

Casio ya da analog kol saati kullanmak istemeyen kadınların seçimi olan saat modeli, spor yaşam tarzından vazgeçemeyenler için özel olarak tasarlanıyor. Birçok fonksiyonu tek bir saat bünyesinde toplayan modeller tasarımları ile zamanın ihtiyaçlarını da karşılıyor. Hem daha erkeksi tasarım hem de daha koyu renklerin yanı sıra canlı silikon kordonlar ve unisex bir tarz şeklinde sunulan modeller de dikkat çekiyor. Sporun yaşamının her alanında yer olduğu kadınlar için tasarlanan kadın saat modelleri sıra dışı tarzını saati ile ortaya koymak isteyenlere özel olarak üretildi. İster kamp alanında doğa ile baş başa vakit geçirin isterse de spor yaparken kronometre olarak kullanın.

Stil Sahibi Kadınlar İçin Eşsiz Ürün

Stil sahibi kadınların her ihtiyacını karşılayan eşsiz bir ürün olan saat modeli her yaşa uyuyor. İnce ve zarif deri kordonlu ya da yuvarlak kadranlı şık kol saati modelleri tüm dikkatleri üzerinize çekmeye yetecek özelliklere sahip. Özellikle şık davetlere damgasını vuracak kadın saat modelleri, kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuar olmaya devam ediyor. İnce işçiliği, birbirinden farklı ve özel tasarımı, çelik kordonları ve çelik kasası ile göz kamaştıran modeller, kadını bir adım öne çıkarıyor. Platinyum, çelik ya da titanyum gibi özel alaşımlı metalden üretilir. Hasır kordon ve karakteristik kasa şekli ile dikkat çeken kol saatlerindeki erkek modelleri de vazgeçilmez aksesuarlar arasında.

Özgür Kadının Temsilcisi Kadın Saat Modelleri

Daha özgür karaktere sahip olan  kadın saat modelleri unisex modeller olarak da karşımıza çıkmakta. Hem dijital hem de analog modelleri ile tercih edilen ürünler silikon, deri, çelik ya da metal gibi farklı materyaller kullanılarak üretiliyor. Saat modellerinde kasa tipleri ise yuvarlak, kare ya da dikdörtgen olarak tercih edilebiliyor. Saati şıklığın ötesinde ihtiyaç için tercih eden saat severlerin en fazla rağbet ettiği modeller ise Casio saat çeşitleri olmakta. Daha uzun ömürlü ve sağlam olan Casio saat çeşitleri çok uzun yıllar sorunsuz kullanım sunuyor.

Fark Yaratan Bir Alternatif

Küçük ve zarif kasası olan saat modellerinde kullanılan Zirkon taşlar, fark yaratıyor ve sıradan saat renginden sıkılanlar için harika bir seçenek oluyor. Yine çift renkli, kordonunda küçük sıralı taşlar olan ve sedefli kadranı bulunan kadın saat modelleri, güzel bir alternatif olarak tercih ediliyor. Gösterişli bir saat modeli isteyen kadınlar ise ışıltılı tarzı ile görenleri kendisine hayran bırakan kordonu komple taş işlemeli, bezeli modeller ön planda yer alıyor. Son yıllarda kadınların en fazla tercih ettiği modellerden biri de halatlı bezeli saat tasarımları oluyor.

Her Zaman Her Yerde

Halat tasarımı her geçen gün biraz daha dikkat çekerken daha fantezi modelleri göze çarpıyor. Özel kesim taşlar ile popüler olan kol saatleri her zaman ve her yerde fark yaratıyor. Gerek mekanizması gerekse safir camları ile kalitesini ortaya koyan kol saatleri sofistike tasarımları ile oldukça iddialı. Otomatik bir mekanizmaya sahip olan deri kayışlı bayan saatleri de fark yaratmak isteyen kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Kadran üzerindeki tarih göstergesi ile birlikte mükemmel bir kullanışa sahip olan modeller, saatlerde kullanılan taşlar ile ihtişamın sembolü haline geliyor.

Yeni Neslin Tercihi

Farklı bir kordon tasarımı arayan kadınların modeli ise kadranın ortası ve kenarı taş ile döşenen ve kalan kısmında sedef kullanılan modellerdir. Her ne kadar tasarımında çok fazla taş kullanılmış olsa da bu tür saat modelleri günlük kullanıma da oldukça uygundur. Ve yeni neslin tercihi son teknoloji ürünü akıllı saat modelleri. Son teknolojinin getirdiği avantajlardan yararlanarak tasarlanan modeller, tasarımlarının yanı sıra kullanılan taşlar ile oldukça hoş bir görsellikte sunuluyor. Günlük yaşamın vazgeçilmezi haline gelen akıllı kol saati modelleri, özel günlerin de vazgeçilmez parçası haline gelmiş durumda.

Kaliteyi Şıklıkla Tamamlayan Alternatif Ürün

Yine son yılların renk versiyonu ile sektörü hareketlendiren gösterişli saat modeli ise rengin hem kadranda hem de kordonda kullanıldığı spor modellerdir. Hem kaliteli hem de şık saat modeli tercihinde bulunan kadının alternatif ürünü bezelde kullanılanır. Sade kadranın kenarları kırılmış taş detayı ile şekillendirilmiş olan modellerdir. Mavi kadranı ile dikkat çeken ürün, Rose Altın kaplama, Safir cam ve Swarovski modelini İsviçre mekanizması ile tamamlayan kalite ve şıklıkta sunuluyor.

Bir önceki blog yazımıza https://ikincielsaatler.com/altin-saatler-ile-isilti-yaratin/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp