+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex Satın Alma Rehberi

Rolex Satın Alma Rehberi

Eğer siz de dünyanın en popüler, kaliteli ama bir o kadar da pahalı saat markası Rolex’den bir saat edinmek istiyorsanız, Rolex satın alma konusunda biraz kafanız karışabilir. Çünkü Rolex’in yüzlerce saat modeli bulunmaktadır. Bu saatlerden her birinin özelliği, deseni ve hammaddesi farklıdır. Tabii saat modellerinin yanı sıra piyasadaki Rolex’lerin fiyatlarını da karşılaştırmanız gerekecektir. Rolex, her gün 2000, her yıl ise 2 milyon saat üretmektedir.

Seri üretim yapan markanın, aynı zamanda hali hazırda binlerce saat stoğu vardır. Özetle, marka aşırı fiyatlarına rağmen o kadar rağbet görmekte ki, müşterilerine yetebilmek için ekstra çaba ve eforla saat üretimine hız kesmeden devam edip, stok yapma ihtiyacı duyuyor. Rolex, lüks denince akla ilk gelen markalardan bir tanesidir. Lüks bir arabaya vereceğiniz parayı, bir Rolex’e vererek daha statü ve başarı sahibi görünmek mümkün! Rolex satın alma rehberi ile, Rolex saat satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini her detayına kadar anlattık.

Rolex’in pek çok modeli olduğu gibi bu modellere ve özel serilere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Zaten yüksek fiyatlı bir lüks olan Rolex, her istenildiği zaman alınamayacağı için hangi modelini alacağınıza karar vermek oldukça önemli bir andır. Rolex satın alacak çoğu kişi için saatin modeli pek de önemli değildir. Yalnızca Rolex ismini bileklerine taşımak isteyen kişiler, genellikle markanın en uygun fiyatlı saatlerine yönelirler. Fakat tabii ki tüm Rolex kullanıcıları bu yönde düşünmez ve saatin mekaniğine, modeline ve yapısına büyük önem vererek seçimlerini yaparlar. Siz öncelikler hangi ihtiyacınız için satın alım yapacağınızı kararlaştırmalısınız.

Rolex Saati Hangi İhtiyaç İçin İstiyorsunuz?

Rolex tercihi pek çok farklı sebepten kaynaklanmaktadır. Çoğu insan yalnızca bu markanın bir ürününü zenginliğin göstergesi olarak elinde tutmak isterken, çoğu insan ise kalite ve saat özelliklerini göz önüne alarak en pahalı ve en donanımlı saatleri tercih edebiliyor. Bu yüzden bir Rolex satın alma işlemine kalkıldığında ilk sorulması gereken soru; “Rolex’i ne için istiyorum” olmalıdır.

Eğer alacağınız Rolex, sizin ilk Rolex saatiniz olacaksa, bu karar daha bir önemlidir. İlk Rolex’ini alan kişiler çoğunlukla ikilemde kalmaktadır. Ya vermiş oldukları paraya istinaden o Rolex’i yıllarca koruyarak ve özen göstererek takarlar ya da Rolex’in büyüsüne kapılarak, bir Rolex koleksiyoncusu olurlar.

Eğer Rolex, ilk Rolex’iniz olacaksa, en doğru kararı vermek için biraz fazla düşünmeniz gerekebilir. Kendinizi bir anda yüzlerce model ve tabii fiyat farkı ile baş başa bulacaksınız. Aynı zamanda tarzınıza yakın bir model mi yoksa daha giriş seviyesinde bir model mi alsam diye düşünmeniz kaçınılmazdır.

Rolex Model ve Fiyatlarına Göre Rolex Satın Alıma Nasıl Yapılır?

Eğer Rolex’e çok da fazla ayıramam diyorsanız Rolex Air King model size göre olabilir. Bu model, Rolex’in en ucuz serisidir. 5000 dolardan başlayan Air King, çok fazla ekstra özelliğe sahip değildir. Rolex Air King’den çok daha fazla popüler ve donanımlı saatler bulmak mümkün, fakat yalnızca bileğinizde bir Rolex saat olsun istiyorsanız, bu model işinizi görecektir. Özetle, Rolex Air King, az para verip, statü göstermek isteyen kişilere daha çok hitap etmektedir.

Eğer iyi bir model de Rolex satın almak istiyor, fakat yine de az fiyat vermek istiyorsanız, ikinci el bir Rolex satın almalısınız. Rolex satın alan birçok insan bunu belirli bir süre sonra ticarete dökmektedir. Rolex öyle bir marka ki, bir araba ile eş değer seviyededir. Bu sebeple perakende satış noktaları ya da internet üzerinden araştırarak ikinci el bir Rolex satın alınabilir. Tabii internet satışı konusunda muhakkak güvenilir bir marka ile alışveriş yapmanız önerilir. Aksi halde uzun süredir beklediğiniz o zenginlik göstergesi saat yerine, sahte bir Rolex ile karşılaşabilirsiniz. Yine de riske atmamak için yapılması gereken en doğru şey, giriş seviyesinde bir Rolex edinmektir.  Sahte bir Rolex yerine, giriş seviyesinde bir Rolex her zaman daha iyidir.

Rolex Satın Alma

Rolex’in yüzlerce çok sayıda fonksiyona sahip saati bulunmaktadır. Rolex saatlerinin özelliklerinde ne kadar cömert davranırsa, saatin fiyatı da o kadar artmaktadır. Pek çok Rolex müşterisi düşük ya da yüksek seviye yerine orta seviyede bir saat tercih etmektedir. Buna göre ne giriş seviyesi kadar fonksiyonsuz bir ürün, ne de aşırı donanımlı ve bir o kadar da pahalı bir saat edinmektedir. Orta segment kullanıcıya her zaman istediğini verir. Bu yüzden kararsız kalan potansiyel Rolex kullanıcıları, daha çok orta seviyedeki saatlere bakmalıdır.

Tabii ki aşırı yüksek paralar ödeyerek, en gelişmiş Rolex saati edinen kişiler de mevcut, fakat bu kişilerin sayısı bir hayli azınlıktadır. Rolex zaten pek çok açıdan saat piyasasının en iddialı ve kaliteli saat markasıdır. Bu yüzden insanlar kolunuzda bir Rolex gördükleri zaman onun modeline ya da seviyesine değil, Rolex olmasına bakmaktadır. Sonuç olarak değeri ve özellikleri ne olursa olsun bir Rolex olması sizin için yeterli olacaktır.

Eğer Rolex bütçenizde sınır tanımıyorsanız ve yıllardır beklediğiniz an geldiği için neyiniz var neyiniz yok ortaya dökecekseniz, seçim yapacağınız çok sayıda Rolex sizi bekliyor olacak. Rolex’e ciddi rakamlar vermeye karar verdiyseniz, Rolex bu durumda kullanıcılarına 3 farklı seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklere göre kullanıcının seçimi daha kolaylaşır ve aradığı Rolex’i kolaylıkla bulur.

Rolex Satın Alma Rehberi; Rolex Satın Alma İşlemini 3 Gruba Ayırabiliriz;

1. Grup

Günlük sportif giyim tarzına, her gün rahatlıkla takılabilecek bir Rolex satın alanlar.

2. Grup

Ofis ortamında takılabilecek, klasik model Rolex alanlar.

3. Grup

Rolex’i lüks ve statü göstergesi olarak satın almak.

Rolex’in en çok tercih edilen modeli 1. Gruptaki spor modelleri olmaktadır. Pek çok erkeğin Rolex koleksiyonunda çoktan yer etmiş olan spor modeller, ister spor kıyafet isterse de klasik kıyafet olsun her birinde şık bir görünüm sağlamaktadır.

Rolex’in bir diğer rağbet gören modelleri ise 2. Gruptaki klasik ama bir o kadar da stil sahibi saatleridir. Daha çok yoğun ve sürekli iş temposundaki kişilerin kendisini şımartmak için almış oldukları Rolex, gösterişten ziyade, her gün giyilen takım elbiselere uyumlu olmasından dolayı tercih edilmelidir. Aynı zamanda unutulmaması lazım ki, her başarılı iş adamının kesinlikle bir Rolex’i olmalıdır.

Rolex’in son model seçeneği ise 3. Gruptaki gösteriş ve lüks görünüm sergilemek için alınan modelleridir. Rolex’in zenginlik ve lüksün simgesi olduğu herkes tarafından bilinmektedir ve Rolex satın alan insanların birçoğu Rolex’i sırf statüsünü belli etmek için satın almaktadır. Bu yüzden eğer sizin de Rolex’i satın alırken ki amacınız kendiniz hakkında kaşınızdaki kişiyi bilgilendirmek ise hiç şüphesiz Rolex’in en pahalı ve an donanımlı saat serisinden bir saat almalısınız.

Bu 3 grup ile Rolex satıcıları, müşterilere büyük kolaylık sağlamaktadır. Bir ihtiyaçtan daha çok fazlası olan Rolex saatler, işlevsel olarak yalnızca zamanı gösterseler de insanlar onu bambaşka amaç ve tutkular için satın almaktadır. Bu yüzden saatin donanımına değil, gösterişine ve şıklığına bakılarak satın alım gerçekleşmektedir. Siz de tüm bunları göz önüne alarak en uygun Rolex’i bulabilirsiniz.

Bu yazımızda Rolex satın alma rehberi hakkında konuştuk. Dilerseniz bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/insanlar-neden-bir-rolex-saati-olsun-ister/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp