+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Rolex mi Audemars Piguet mi?

Rolex mi Audemars Piguet mi?

Rolex lüks saat markaları arasındaki en çok tanınan saat markasıdır. Bunda %100 marka tanınırlığına sahip olmasının da payı vardır. Sadece birkaç saat markası prestij ve lüks bakımından Rolex’le yarışabilmektedir. Bunlardan biri olan Audemars Piguet dünyanın en seçkin markalarından biridir. Saat piyasasındaki en lüks saatler arasında yerini almaktadır ve kendine özgü bir duruşu vardır. Rolex ve Audemars Piguet kıyaslaması nadiren yapılır çünkü iki markanın da saat endüstrisinde uzun bir geçmişi vardır. İkisi de dönüm noktası olan saat modelleri üretmiş ve piyasaya kendi isimlerini altın harflerle kazımışlardır. Hangisi daha iyidir? Uzun vadeli düşünüldüğünde Rolex mi Audemars Piguet mi tercih edilmelidir? İki markanın genel özelliklerini kıyaslayan yazımızla karar verme sürecinizi hızlandırmayı umuyoruz.

Audemars Piguet Saatleri

Audemars Piguet İsviçre’de 1875’de kurulan ve günümüze gelmeyi başarabilen en eski saat markalarından biridir. Uzun geçmişinin yanı sıra onu bu kadar unutulmaz yapan horoloji sanatındaki komplikasyon başarısı, kronografları ve eşsiz mekanizmalarıdır. Ürettikleri her çeşit saatte ince el işçiliği ve sanatsallık bulunur.

Audemars Piguet dünyanın ilk dakika tekrarlayıcı, atık seneyi gösteren ilk daimi takvim kol saatini ve ilk otomatik Tourbillon’u piyasaya sürmüştür. Ayrıca zamanının oldukça ötesinde olan ve ultra komplike “Universelle” cep saatini üretmiştir. Markanın ilerlemesini sağlayan en meşhur modeli Royal Oak modelidir. Bu modele ait çeşitli koleksiyonları vardır. Audemars Piguet sağlam ve aynı zamanda sportif görünüşü ile bir kol saatinin nasıl taşınması gerektiğini herkese göstermiştir. Klasik görünümünden birkaç komplikasyon ile ayrılan Royal Oak olağan saat ve tarih özelliklerini büyük bir hit haline gelecek özel bir pakette sunulmuştur. Audemars Piguet Royal Oak modelimizi inceleyebilirsiniz.

Artıları

 • Audemars Piguet prestij bakımından ortalama lüks saat markalarından daha öndedir.
 • Horoloji sektöründeki oldukça özel Trinity kol saatlerinin üreticilerindendir.
 • Her saatinde kusursuz işçilik ve sanat ön plandadır.
 • Değeri seneler geçtikçe artan aile yadigarı saat markalarındandır.
 • Sofistike komplikasyonu olan çeşitli modelleri vardır.

Eksileri

 • Diğer markalara kıyasla daha pahalıdır.
 • Rolex’e kıyasla daha az hassasiyete sahiptir.
 • Rolex kadar marka tanınırlığı yoktur.

Rolex Saatleri

Rolex 1905 yılında İsviçre’de kurulan ve saat piyasasındaki ilkleri üretmesiyle bilinen lüks bir saat markasıdır. Tarihteki ilk toz ve suya dayanıklı, ilk kendinden kurmalı kronometreye sahip ve 100 metreye kadar su basıncına dayanabilen ilk dalgıç saatini üretmiştir. Amaçlarından bazıları en yüksek hassasiyetli ve en iyi mekanizmalı kol saatleri üretmek olan Rolex, amacına ulaşmış ve bunu bütün dünyaya kanıtlamıştır. Bu başarı ise daha iyisini üretmesi için ona her zaman motivasyon kaynağı olmuştur.

Rolex, lüks saat markaları arasında yüksek dayanıklılığı ve hassasiyeti ile birinci sırada yer alır. Everest Dağı’na tırmanış ve Mariana Çukur’una dalış gibi ekstrem koşullar altındaki macera dolu aktiviteleri başarıyla tamamlamıştır. Bu sayede lüks bir saat olmasının yanı sıra kalitesi ve güvenilirliğiyle de insanların saygısını kazanmıştır.

Artıları

 • Birçok insan için lüks kelimesinin eş anlamlısıdır.
 • Değeri seneler geçtikçe artar.
 • Aralarından seçim yapılabilecek birçok koleksiyona sahiptir.
 • Zor koşullara dayanıklıdır.
 • Yüksek hassasiyete sahip mekanizmaları vardır.

Eksiler

 • Audemars Piguet’ten daha az prestijlidir.
 • Rolex Submariner en çok sahtesi üretilen modeldir. Rolex saat alırken dikkatli olunmalıdır. Sitemizdeki tüm ürünler için orijinallik garantisi veriyoruz.
 • Rolex saatlerine gösterilen riayet otantik modellerini sıradanlaştırmıştır.

Stil, Mekanızma ve Kalite Yönünden Rolex mi Audemars Piguet mi?

Stil, mekanızma ve kalite yönünden Rolex mi Audemars Piguet mi? anlayabilmemiz için bu konuları detaylı inceleyelim.

Mekanizma ve Kalite

Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusu için öncelikle markaların kalitesine bakalım. İki marka da yüzyıllardır saygınlığını ve güvenilirliğini korumaktadır. Saat işçilikleri hakkında yapılabilecek olumsuz bir yorum yok desek abartmış olmayız. Rolex mekanizma hassasiyeti konusunda önde gelen bir isimdir. Süperlatif Kronometreleri testlere tabi tutulmuş ve günde -2/+2 sonuçla mükemmel bir başarı yakalamıştır.

Audemars Piguet mekanizma konusunda Rolex’in standartlarını hedeflememektedir. Saatlerinin hassasiyeti modeline, yılına ve kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Audemars Piguet saatlerinin hassasiyetine değil sanatsal değerine odaklanmaktadır. Saatlerindeki her detayın muazzam olması için titiz bir şekilde çalışırlar. Bu yönüne olan bağlılıkları Rolex’in kalite kontrolleriyle bile karşılaştırılmaz. Rolex saygın bir saat markası olsa da Audemars Piguet’in küçük dokunuşlarına sahip değildir. Saatlerindeki motifler, gravürler ve kasa arkasındaki ufak bir sergiyi andıran el işçiliği Audemars Piguet’i Rolex’ten daha prestijli bir üretici haline getirmektedir.

Stil ve Çeşitlilik

Rolex mi Audemars Piguet mi? İki markanın saatleri de göz alıcı olmak isteyenlerin tercihi olsa da hitap ettikleri müşteri kitlesi farklılık göstermektedir. Rolex ürettiği saatlerle macera severlere de hitap eder. Sky-Dweller modeli pilotlar, Yacht-Master denizcilik alanındaki profesyoneller ve Submariner dalgıçlar için üretilmiştir. Bunun yanında Oyster Perpetual klasik ve gündelik bir kol saati olarak kullanılırken, Day-Date ve Datejust iş ve resmi etkinliklerin vazgeçilmezidir.

Audemars Piguet Royal Oak modeline bağlı üç koleksiyona sahiptir: Royal Oak, Royal Oak Offshore ve Royal Oak Concept. Tüm koleksiyonlar sağlam ve sportif görünüşlü kol saatlerine sahip olmakla birlikte saat kadranı ve komplikasyonlarıyla birbirinden ayrılır. Millenary ve Audemars koleksiyonlarında klasik ve resmi kol saatleri vardır. Haute Joaillerie koleksiyonu mücevherli asortik kol saatleri sevenlerin göz bebeğidir.

Tercih Yapmak Zor: Rolex mi Audemars Piguet mi?

Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusunu cevaplayabilmek için aşağıdaki birkaç maddeye göz atalım.

Popülarite

Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusuna cevap ararken insanların dikkat ettiği bir konu da popülaritedir. Rolex tartışmasız ki en çok tanınan saat markasıdır. Daha seçkin bir markete sahip olan Audemars Piguet’e kıyasla takanın kolunda daha çabuk fark edilmektedir. Rolex COSC sertifikalı kol saatleriyle taçlandırılmış yüksek hassasiyetli saatleriyle bilinir. Rolex, ürettiği dayanıklı saatleriyle markanın saygınlığını arttırmakla birlikte herkesin “lüks saat” tanımını karşılayan bir isim olmuştur.

Audemars Piguet markası daha seçkin olarak kabul edilen “kol saatlerinin kutsal Trinity’si”ne aittir. Rolex kadar marka tanınırlığına sahip değildir. Rolex her ne kadar marka tanınırlığında önde olsa da prestij konusunda Audemars Piguet ile yarışamaz. Onu Rolex’ten ayıran özellikleri detaylı el içilikleri ve ürünlerindeki sanatsallıktır.

Garanti

Audemars Piguet ürünlerine 5 senelik uluslararası garanti vermektedir. Normalde 2 sene garanti veren marka internet sitelerine kol saatinizin girişini yapmanız ile size fazladan 3 sene daha garanti hakkı tanır. Rolex de tüm ürünlerinde 5 sene garanti vermektedir. İkisi de böylece ürettikleri saatlere ne kadar güvendiğini bir kez daha kanıtlamaktadır.

Fiyat

Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusunda en önemli faktörlerden biri de fiyattır. Rolex Oyster Date saatine ortalama 4.800 euro ile başlayan fiyatlarla sahip olabiliyorken Audemars Piguet’in Royal Oak koleksiyonun en ucuz saati 25 bin Euro fiyattan açılışı yapar. Bu fiyat farkı ciddi bir uçurumdur ve tüketicinin tercihini oldukça etkilemektedir.

Karar Anı! Rolex mi Audemars Piguet mi?

Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusnun cevabına gelirsek, Rolex daha popüler olsa da Audemars Piguet daha seçkin ve prestijlidir. Zenginlerin Rolex taktığını söyleyebilirsiniz ancak Audemars Piguet’i takanların zenginden de öte bir mal varlığına sahip olması gerektiğini belirtmemiz gerek. İki saat markasının da ürettiği modeller tarihe ismini kazımıştır.

Eğer lüks bir saat alırken aynı zamanda dayanıklı, güvenilir ve hassasiyet yüksek bir saat istiyorsanız tercihiniz kesinlikle Rolex’ten yana olmalıdır. Bunun yanında Rolex ürettiği çeşitli modelleriyle maceralarınıza sorunsuz bir şekilde eşlik edebilen bir saat markasıdır. Eğer ki aradığınız saat prestiji yüksek ve sanatsallığı üzerinde taşıyan sofistike bir saatse tercihiniz kesinlikle Audemars Piguet’ten yana olmalıdır. Bu markanın aynı zaman da bir aile yadigarı olacağını ve eskidikçe değerleneceğini, daha da prestijli bir hale geleceğini tekrar hatırlatalım.

Bu yazımızda Rolex mi Audemars Piguet mi? sorusunu cevapladık. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/rolex-parcalari/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp