+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

En Çok Tercih Edilen 5 Rolex Saat Modeli

En Çok Tercih Edilen 5 Rolex Saat Modeli

Saatler, zaman kontrolünün en kolay şekilde sağlanmasında kullanılan hem işlevsel hem de estetik tasarımlı ürünlerdir. Farklı mekanlarda şık ve kaliteli saat kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği ilk seçenek, Rolex marka saatlerdir. Rolex markasının geniş ürün yelpazesi sayesinde Rolex kol saati modellerinden, duvara asılabilen saatlere kadar oldukça çeşitli şekilde saat üretimi yapılır. Rolex markasının kalite ve zarafeti sayesinde her türlü zaman kontrolünü mükemmel bir şekilde sağlamak mümkündür. En çok tercih edilen 5 Rolex saat modeli hangisi? Rolex saatleri neden tercih etmelisiniz? Sizler için sıraladık..

Rolex saat modellerinin sahip olduğu ek özellikler, kullanım kolaylığı ve işlevselliğini son derece arttırır. Rolex kol saatleri, her çeşit kombin ile tam uyum sağlayan farklı tasarımlarda üretilir. Zaman yönetimi ve şıklığı bir arada bulundurma özelliği sayesinde Rolex saatler, çok sayıda kullanıcının en sık tercih ettiği markalar arasında yer alır. Rolex, kullanıcılarına farklı tarz ve tasarımlarda çok çeşitli ürün seçeneği sunar. Rolex modelleri arasında en çok tercih edilen beş saat modeli ise Sea-Dweller, Submariner Date, Rolex Datejust 31, Rolex Deepsea ve Rolex Datejust Lady olarak sıralanabilir. İşte en çok tercih edilen 5 Rolex saat modeli..

1. Rolex Sea-Dweller

Sea-Dweller, Rolex tarafından derinlikleri keşfetmek için tasarlanmış olan ultra dirençli dalgıç saat modelleridir. 1.220 metre derinliğe kadar su geçirmeme özelliğine sahip Rolex Sea‑Dweller, Rolex’in dalgıç saatleri konusundaki liderliğinin en iyi göstergesidir. Bu sayede dalış profesyonelleri ile uzun yıllar boyunca süren bir iş birliğinin meyvesi olarak söylenebilir. Rolex’in patentini almış olduğu yenilikçi kasa tasarımı, suyun 3.900 metre (12.800 fit) derinlikte saate uygulamış olduğu, yaklaşık 3 ton ağırlığa eş değer olan muazzam basınca karşı direnç sağlar.

En çok tercih edilen 5 Rolex saat modeli arasında yer alan Sea-Dweller’ın yapımında üç unsur kullanılır. Sistemin bel kemiğini oluşturmuş olan azot alaşımlı merkezî çelik halkaya, 5,5 mm kalınlığında olan safirden yapılmış bombeli saat camı ile 5 derece titanyumdan arka kasa eşlik eder. Bu yenilikçi tasarım, Sea‑Dweller’ın kasasına direnç anlamında hem iç hem dış basınca karşı büyük katkı sağlamıştır. Böylece açık deniz dalgıçlarının ihtiyaçlarını muazzam şekilde karşılayan bir saat modeli elde edilmiştir. Rolex Sea-Dweller, muazzam dayanıklılık, su geçirmezlik ve basınç direnci özelliklerini özel Ringlock sisteminden alır.

2. Rolex Submariner Date

Submariner Date, tek yöne döndürülebilen çerçeveye ve masif bağlantılı Oyster bileziğe sahip olan, Rolex‘in en şık tasarımlı modellerinden biridir. Son nesil Submariner ve Submariner Date, 1953’te lanse edilmiş olan orijinal modele sadık kalarak üretilmeye devam edilmiştir. Dalış saatleri için standardı belirleyen Submariner modeli, saat işçiliğinde adeta tarihî bir dönüm noktasının lideri haline gelmiştir. Submariner Date modelinin temel işlevlerinden biri, döner çerçevesidir. Rolex tarafından sert ve aşınmaya dayanıklı seramikten üretilen Cerachrom çerçeve diski, neredeyse çizilmez özelliğe sahiptir.

En çok tercih edilen 5 Rolex saat modeli arasında bulunan yeni nesil Submariner Date modeli ise, otomatik kurma özelliğine sahip, Rolex tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş olan kalibre 3230 ve 3235 mekanik mekanizmalar ile donatılmıştır. Bu mekanizmaları eşsiz yapan mimarileri, üretimleri ve yenilikçi özellikleridir. Bu özellikler Submariner Date modelini, hassas ve güvenilir kılar. Saatte bulunan mekanizmalar, darbe durumu için geleneksel bir denge yayına oranla yaklaşık olarak 10 kat daha dakik olan özel mavi Parachrom denge yayını bulundurur.

en cok tercih edilen 5 rolex saat modeli 1 611x496 1
Rolex Submariner Date Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

3. Rolex Datejust 31

Rolex Datejust 31 modelinin kasasının yanlarında ve kulaklarında bulunan ışık yansımaları, bombeli çerçeve ile donatılmış olan 31mm Oyster kasasının şık profilini gözler önüne serer. Datejust modelinin sadık kalmış olduğu bazı değişmez kurallar, modelin estetik açıdan göz doldurmasını sağlarken, geleneksel tasarımlarını da en göze çarpan kol saati modellerinden biri haline getirmiştir. Saatin kadranı, Rolex’in kimliğini oluşturan en özgün yüzüdür. Kararmayı engellemek için 18 kt altından üretilmiş olan Rolex kadranları, mükemmeliyeti yakalamak için tasarlanır ve üretilir.

Üretim büyük oranda elle gerçekleştirilir. Rolex Datejust saat modellerinde bulunan bileziklerin ve tokaların tasarımı ve üretim aşamaları ile geçtikleri zorlu testler, yüksek teknoloji gerektirir. Bunun yanı sıra Datejust saatin tüm bileşenlerinde olduğu gibi insan gözüyle yapılan estetik denetlemeler, kusursuz bir zarafeti garanti eder. Lansmanı 1945 yılında yapılan Oyster Perpetual Datejust modeli için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan Jubilee modeli, esnek ve rahat beş parça bağlantılı bir metal bileziğe sahiptir.

en cok tercih edilen 5 rolex saat modeli 2 768x1365 1
Rolex Datejust Ürünümüzü İncelemek İçin Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

4. Rolex Deepsea

Rolex Deepsea, siyah kadrana ve geniş parlak saat imlerine sahip olan, Rolex’in en çok tercih edilen modellerinden biridir. Tek yöne döndürülebilen 60 dakika dereceli çerçevesi sayesinde 3.900 metreye (12.800 fit) kadar su geçirmez özelliğe sahip olan Rolex Deepsea, Rolex tarafından ultra dayanıklı dalgıç saatlerinden biri olarak üretilmiş ve derin deniz keşfi için tasarlanmıştır. Rolex Deepsea modelinin sahip olduğu 60 dakika dereceli, tek yöne döndürülebilen çerçevesi sayesinde dalgıçlar, dalış ve dekompresyon sürelerini hassasiyet ve güvenle denetleme imkanına sahiptir.

Rolex Deepsea şık bir kadran ve geniş Chromalight saat imlerine ve ibrelere sahiptir. Rolex Deepsea modellerinde çelik saat kasaları için Oystersteel çelik kullanımı tercih edilir. Rolex tarafından özel olarak tasarlanan Oystersteel çelik, yüksek teknoloji bir alaşım olan 904L çelik grubuna dahildir. Oystersteel çelik son derece dayanıklıdır. Polisaj yapıldığı takdirde muazzam bir parlaklığa kavuşur ve en zorlu koşullarda bile güzelliğini korumaya devam eder.

5. Rolex Datejust Lady

Rolex Datejust modelleri arasında en çok tercih edilen 5 Rolex saat modeli olan Lady modelinin kasasının yanlarında ve kulaklarında bulunan ışık yansımaları, yivli çerçeve ile donatılmıştır ve 28 mm Oyster kasasının zarif profilini vurgulayıcı bir etkiye sahiptir. Rolex’in klasik kadın saatlerinden biri olan Lady-Datejust modelinin kökeni, stili ve hassas zaman ölçümü özelliği ile mükemmel bir örnek oluşturan Datejust modeline dayanır. Güneş ışını rötuş ise Oyster Perpetual koleksiyonunda bulunan çok sayıda kadranda zarif ışık yansımalarını yaratır.

Kadranın merkezinden dışarı doğru yayılan oyuklar, profesyonel fırçalama teknikleri sayesinde elde edilir. Işık, her oyuk boyunca devamlı olarak yayılmaya devam eder ve bileğin konumuna göre hareket eden, karakteristik hoş görünümlü bir parıltı ortaya çıkar. Rolex Lady-Datejust modeli, özel bir President bilezik ile satışa sunulmaktadır. Yeni nesil gizli Crownclasp toka, hareketli bir Rolex tacıyla açılır ve bu ihtişamlı bileziklere son şık ve kullanışlı dokunuşu verir.

Rolex Saat Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saat almadan yapmadan önce en çok dikkat edilmesi gereken nokta, kaliteli bir ürün seçimi yapmaktır. Uzun ömürlü kullanım imkânı sunan lüks saat markaları arasında bulunan Rolex, kullanıcılarının güvenini kalitesi ile kazanmış olan bir markadır. Seçilecek olan Rolex saatler, ek özellikleri ile de birbirinden ayrılır.

Zengin ürün yelpazesine sahip olan, farklı renk ve materyallerden üretilen Rolex saatler, tüm kombinlerle tam uyumlu hale gelir. Seçimler genel olarak günlük hayatta sıkça tercih edilen renklerde ve modellerde yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcılara, çok daha rahat bir kullanım imkânı sunar. Ayrıca tercih edilecek olan Rolex saat modellerinin, kişinin ihtiyaçlarına ve tarzına uygun olması oldukça önemli bir etkendir. Birbirinden farklı modellerde üretilmiş olan Rolex saat modellerini ikincielsaatler.com sitesi üzerinden karşılaştırabilir, tarzınıza ve zevkinize uygun olan modeli kolayca satın alabilirsiniz.

Bu yazımızda En Çok Tercih Edilen 5 Rolex Saat Modeli konusuna değindik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/anneler-gunu-hediyesi-sik-saatler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp