+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saatler

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saatler

Rolex yeni yıl için hazırlıklara devam ediyor. Markanın dünya çapındaki tanınırlığı ve güvenirliği zaten sorgulanmıyor. Bu durum elbette yapacağı yenilikler konusunda Rolex’ daha geniş bir alan sağlamakta. 2021’de trend olması beklenen Rolex saatler, önceki yıllardaki gibi çok konuşulacak. Bununla birlikte Rolex’in çalışmalarını sessiz sedasız şekilde yürütmesi nedeniyle biz de en fazla sizin kadar bir tahminde bulunabiliyoruz. Tek yapabileceğimiz Rolex’in geçen senelerdeki hareketlerini gözlemlemek, müşteri taleplerine göz atmak ve marketi iyi analiz etmek. 2021’de trend olması beklenen Rolex saatlerin tahmini ve gelecek yıla dair genel bir bakışla yazımıza devam edelim.

Paslanmaz Çelik Spor Modellerin Artışı Söz Konusu Olabilir

Tüm dünyanın içinde bulunduğu ekonomik şartları göz önüne aldığımızda yapılacak en akıllıca hareketin popüler modelleri piyasaya sürmek olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum, Rolex’in diğer modellerine güvenmediği anlamına gelmese de şu anda çoğu müşteri daha ucuz modelleri tercih etmeye yatkın olacak gibi duruyor. Rolex gibi lüks bir markadan saat satın almayı planlayan kişi muhtemelen en popüler olan Submariner, Daytona veya Explorer gibi modellere erişebilseydi, diğer modellere olan ilgisi daha az düzeyde olacaktı. Güncel şartları lehine çevirmek Rolex’in elinde.

Yeni Modellerin Üretiminde Kesinti Yaşanabilir

Şu anda yeni bir üretim safhasına geçmenin ne kadar zor olduğunu tahmin ediyorsunuzdur. Rolex’in saat endüstrisindeki liderliğine devam edebilmesi için de popüler modellerinin üretimini arttırması gerekli ve yeterli gibi duruyor. Bu da yeni modellerin üretiminde en azından gelecek sene için bir kesintiye sebep olabilir. Ancak yine de dediklerimiz tahminden öte değil.

2021 Rolex Yeni Modellerinin Nisan Ayında Satışa Çıkarılması Bekleniyor

Pandemi sürecinden geçtiğimiz bugünlerde tüm dünya tarafından takip edilen büyük etkinliklerin iptal edilmesi veya online platformlara taşınması ile karşı karşıya kaldık. Bu nedenle Rolex’in geçen seneki tanıtımının altı ay geciktiğini de göz önüne alarak 2021 yılındaki Rolex saat modelleri ne zaman piyasaya sürülür henüz bu konuda tahminde bulunmak oldukça zor. İsviçre’de düzenlenen Uluslararası Saat ve Mücevher Fuarı Baselworld 2021 iptal edildi. Yine de Rolex’in geleneklere bağlı kaldığını söylemek ve 2021 modellerinin tanıtımını Baselworld ile birlikte yapacağını tahmin etmek mümkün.

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saatler ve Fiyatları

Rolex’in her sene yaptığı hissedilebilir fiyat artışı 2021 yılında gerçekleşmeyecek gibi durmakta. Bunun nedeni sadece fiyatların 2019 yılında arttırılmış olması değil, ekonominin durumu göz önünde bulundurulduğunda 2021 yılı doğru bir zaman gibi gözükmüyor.

Bununla birlikte eğer Rolex 2021 modellerinde bir fiyat artışı yaparsa bu durum Rolex saatlere olan talebin miktarını da doğru orantılı olarak bizlere gösterecektir. Üretim kadar stratejide de başarılı olan Rolex’in her hareketinin planlı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle fiyat artışı yaşanırsa Rolex’in büyüme oranında da bir artış yaşanacağını varsayabiliriz.

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saat Çeşitleri

Aşağıdaki listede 2021’de trend olması beklenen rolex saat çeşitleri ve bu saatlerin özelliklerini görebilirsiniz.

1.Rolex Daytona Hulk

2021 yılında trend olmasını beklediğimiz ilk model Rolex Daytona Hulk oluyor. Şu anda ikinci el bir Daytona paslanmaz çelik modeli bile 20 bin doların altında bulmak oldukça zor. Sadece yeşil kadranı, yeşil seramik çerçevesi ve paslanmaz çeliğiyle bir Daytona Hulk’ın ne kadar talep edilebileceğini hayal edin. Geçen yıl yaşanılan tüm küresel sorunlar göz önünde bulundurulduğunda Rolex’in tahtını koruması için iddialı bir parça ile öne çıkması gerekiyor ve Daytona Hulk saat meraklılarını tam anlamıyla çılgına çevirebilecek bir model. 2020 yılına ait Rolex Daytona ürünümüzü inceleyin.

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saatler
Rolex Daytona 2020 Ürünümüzü İnceleyebilirsiniz.

 

2.Rolex Explorer III: GMT Kaplı Bir Kadran

2021 yılı Rolex Explorer koleksiyonu için bir yıldönümü. Rolex’in son iki senedir 2021’de Explorer koleksiyonun öne çıkacağına dair verdiği izlenimler merakımızı daha da arttırmakta. Son yenilikler üzerinden biraz vakit geçtiği için 2021’de GMT model bir Explorer görmeyi umabiliriz.

3.Rolex Explorer II Yeşil GMT Kadranda Akrep İşareti

Submariner koleksiyonunun 50. Yıl döneminde Rolex, klasik Rolex yeşilinin sembolü haline gelen Hulk modelini tanıtmıştı. Turuncu GMT modelin yeşille yer değiştirmesi Rolex’in önceki yıllarda yaptığı kutlamalara bakıldığında oldukça olası görünüyor. Ayrıca bu yeniliğin Rolex’in adından söz ettirmesi için de kaçırılmayacak bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.

4.Rolex Submariner İçin Jubilee Bilezik Seçeneği

Son yeniliklerde 3230 ve 3235 mekanizması için adımlar atılan Rolex Submariner koleksiyonuna 2021’de Jubilee bileziğin eklenmesini bekliyoruz. Son yıllarda Rolex Datejust 41 mm, daha büyük bir erkek saati olarak piyasaya sürülmüştü ve satışlar oldukça başarılıydı. O zamandan beri müşterilerine her Rolex saati istedikleri gibi satın alma fırsatı vermeye çalışan Rolex’in 2021’deki yeni hamlesi Submariner üzerinde olup dikkatleri tekrar dalgıç saatine çekebilir. Eğer bu tahmin gerçekleşirse herkesin gözdesi olan modelin büyük ilgi uyandıracağına şüphemiz yok.

5.Lady’s Submariner Modeli

Rolex erkekler için olduğu kadar kadınlar içinde lüks kol saatleri üretmeyi seviyor. Lady Datejust ile kadınların vazgeçemediği bir saat markası haline gelen Rolex’in ise bu sefer elinde büyük bir fırsat var. Son yıllarda daha büyük kol saatlerine ilgisi artan kadınların Rolex tarafından yapılacak yenilikleri merakla beklediği açık. 2021’de trend olması beklenen Rolex saatler arasında ise dünyadaki en ikonik dalgıç saatinin kadınlara uygun bir şekilde tasarlanabilmesi için mükemmel bir fırsat olarak görülüyor.

6.Tamamı Mavi Olan Bir GMT Master II

Rolex hayranları yıllardır paslanmaz çelikten yapılmış tamamı mavi bir GMT Master hayali kuruyor desek abartmış olmayız. Bu yeniliğin yakında olması pek muhtemel gözükmese de Rolex’in bu adımı atmayacağı anlamına gelmiyor. İnsanlara istediklerini vermek ve mavisiyle adından söz ettirmek için mavi kadranlı mavi seramik çerçeveli GMT Master II modeli muazzam bir fırsat. GMT Master II’nin son yıllarda yenilik yapılan popüler bir model olduğunu ve saat piyasasında büyük başarılara ulaştığını biliyoruz. Strateji söz konusu olduğunda ise Rolex oldukça iddialı planlamalara sahip. Sırf bu nedenle bile 2021’de trend olması beklenen Rolex saatler arasında GMT Master II olacağına inancımız yüksek.

2021’de Trend Olması Beklenen Rolex Saatler İçin Şimdiden Hazırlık Yapın

Eğer siz de Rolex’in 2021 yılındaki saatleri için heyecanlıysanız ve şimdiden bütçenizi hazırlamaya başladıysanız size bir önerimiz var. www.ikincielsaatler.com sitemizi ziyaret ederek Rolex, Audemars Piguet, Panerai gibi lüks saat markalarına ait saatinizi satabilirsiniz. Böylelikle Rolex’in sunacağı yeni modeller için bütçenize katkıda bulunurken ikinci el Rolex satın almayı düşünen biri için bir seçenek de siz eklemiş olursunuz. Ayrıca Whatsapp üzerinden kısa bir süre içinde satmayı düşündüğünüz saatinize teklif alabilir, kararınızı hızlı ve güvenilir bir şekilde verebilirsiniz.

Erkek ve kadın saat modelleri ile indirimli saatleri incelemek isterseniz de buradayız. Dilerseniz Bağdat Caddesi veya Kapalıçarşı’daki mağazamıza uğrayabilir ve yepyeni bir Rolex’e ikinci el fiyatına sahip olabilirsiniz.

Bu yazımızda 2021’de trend olması beklenen Rolex saatlerden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/luks-bir-tarz-panerai-luminor-saat-incelemesi/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp