+90 (537) 500 64 26 bilgi@ikincielsaatler.com

Bileğinizdeki Şıklık Patek Philippe

Bileğinizdeki Şıklık Patek Philippe

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe, saatçilik geleneğinde mükemmelliğe ulaşmak için sınırsız bir arayışı ifade eder. Lüks saat üreticisinin birbirinden eşsiz ve özel tasarım saatleri, devamlı fiyat artışlarıyla ve açık artırmalarda rekor fiyatlara satın alınmasıyla bilinir. En pahalı saatler listesindeki ilk 20 modelin neredeyse tamamının üreticisi olan Patek Philippe firması, kraliyet ailesi üyeleri, ünlüler ve saat koleksiyonerleri gibi pek çok kesim tarafından çok sevilir.

Yaratıcılığın Muazzam Birleşimi: Patek Philippe’nin Doğuşu

Saat tutkunlarının kalp atışlarını hızlandıran bileğinizdeki şıklık Patek Philippe, Cenevre’nin en ünlü lüks saat markalarından biridir. Şirketin kurucusu olan Antoni Norbert Patek, Polonya doğumludur. 1831 yılında Polonya’daki devrimi Rus ordusu tarafından bastırıldıktan sonra anavatanını terk etmek zorunda kalan Patek, aylarca kaçtıktan sonra Cenevre’ye yerleşebilmiştir.

Cenevre’deki saatçilik mirasına hayran kalan genç Patek, sektöre çok hızlı bir giriş yaptı. Yüksek kaliteye sahip mekanizmalar satın aldı ve nispeten basit bir prosedür olan kendi kasalarına yerleştirdi. Fakat saatçilik geleneğinde ilerlemek konusunda kararlı olan Patek, daha fazlasını istedi. Bunun için 1839’da saatçi Francois Czapek ile biraraya gelen Patek, Czapek & Co. şirketini aradı ve böylece kendi saat üretimini kurdu.

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe saatlerinin üreticisi Antoni Norbert Patek, 1844’te Paris’te bir sergiye katıldı. Ustaca buluşu ile bronz madalya kazanan yetenekli saatçi Jean Adrien Philippe ile ilk tanışması da burada oldu. 1854 yılında her iki saatçinin de kendi yoluna gitmek istemesiyle Patek ve Czapek arasındaki ortaklık sona erdi. Bunun üzerine Patek, yenilikçi anahtarsız kurma mekanizmasına hayran olduğu Philippe’ten teknik direktör olarak şirketine katılmasını istedi. Philippe’in teklifi kabul etmesiyle 1851’de şirketin resmi unvanı “Patek Philippe & Cie” olarak değişti.

Patek Philippe’nin tarihçesi hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz https://ikincielsaatler.com/patek-philippe-saat-markasinin-tarihcesi/ linkindeki yazımızı okuyabilirsiniz.

Mükemmeli Tasarlamak için Bitmeyen Azim

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe markası, günümüzde Stern ailesi tarafından yönetilmeye devam eden ve Cenevre’deki aileye ait bağımsız son saat üreticisidir. Bugün Thierry Stern tarafından yönetilen lüks saat firması, her zaman en mükemmel saati tasarlamak için bitmeyen bir azimle çalışmaya devam etti. Saatçilik geleneğinin rafine ve yaratıcı tekniklerinin temsilcisi olan Patek Philippe markası, lüks Suisse saatlerinde yer alan pek çok özelliğe öncülük etmesiyle de bilinir.

Patek Philippe, 1842’de ürettiği modern anahtarsız kurma mekanizması ile adeta bir sansasyon yarattı. Kurucu ortak Jean Adrien Philippe, 1845’de dakika tekrarlamalı bir cep saati tasarladı. 1868 yılı ise Patek Philippe markasının Macar kontes Koscowicz için ilk kol saatini ürettiği yıl oldu. 1889’da sonsuz takvim mekanizması için patent alan marka, sürekli komplikasyonun icadı ve geliştirilmesinde büyük bir rol oynadı.

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe markasının sonsuz takvim komplikasyonunu bir kol saatine başarıyla entegre ettiği 1925, saatçilik geleneğinde adeta bir devrim yarattı. 1902 yılı ise farklı dönemleri ölçmek için iki ayrı mekanizma içeren çift kronografının patentini aldığı önemli tarihlerden biri olarak Patek Philippe tarihine kazındı. Günümüzde “Saat Komplikasyonlarının Ustası” olarak kabul edilen lüks saat üreticisi, 80’den fazla farklı patenti ile yaratıcı dehasını açıkça gözler önüne seriyor.

Patek Philippe’nin Şövalye Amblemi: Calatrava

1887 yılı, Calatrava haç sembolünün Cenevre imalatında resmi amblem haline geldiği yılı ifade eder. Kurucu Antoni Norbert Patek yıllar öncesinde çok sayıda Patek Philippe cep saatinin kasasına Fleur-de-Lis süslemeli haçı kazımıştı. Çünkü Calatrava Tarikatı’nın sembolü olan haç, dindar bir katolik olduğundan Patek için manevi bir anlam ifade ediyordu. Calatrava sembolü bugün Patek Philippe saatlerinin kasa altlarını, kapaklarını ve ayar tepelerini süslemeye devam ediyor.

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe, 1932 yılında en çok üretilen saat modeline Calatrava adını verdi. Calatrava serisinin ilk modeli satışa sunulduğunda, saatin tasarımını ağırlıklı olarak Bauhaus tarzı oluşturuyordu. Günümüzde hala Patek Philippe fenomenleri arasında yer alan Calatrava söz konusu olduğunda akla ilk gelen, ince bir hassasiyetle bezenmiş temiz çizgiler ve ayırt edici tasarımıdır.

Şeffaf kadran, küçük çerçeve ve rafine indeksler de Calatrava’nın başlıca özellikleri arasındadır. Tarihi boyunca kadranın netliği konusunda çok hassas davranan Calatrava, nesilden nesile aktarılan sade zarafetin öncü lideridir.

Nautilus ve Aquanaut ile Sportif Saatlerin Lüks Dünyasına Dalın

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe saatlerinin üreticisi olan firma, 1976 yılında lüks bir spor saat üretmeye karar verdi. Dünya’nın en prestijli saat üreticilerinden biri olarak tanınan Patek Philippe markasının lüks bir spor saat modelini başarıyla sunması, ilk önceleri pek çok kişi tarafından şüphe ile karşılandı. Fakat marka, parlak Suisse saat tasarımcısı Gerald Genta’nın yeteneklerini kullanarak yeni bir saat klasiğinin lideri olmak konusunda çok başarılı oldu. Spor saatlerde yeni bir fonemen olan model, “Nautilus” adını aldı. Bu isim belirlenirken, deniz lomboz gemilerinin kusursuz şeklinden ilham alındı.

Bileğinizdeki Şıklık Patek Philippe
Patek Philippe Nautilus ürünümüze sitemizden ulaşabilirsiniz.

Patek Philippe markasının her zaman alışık olduğu gibi Nautilus modeli de hızla hayran ve takipçi kitlesini keşfetti. Nautilus bugün de İsviçreli saat üreticisinin en popüler modellerinden biri olarak kabul ediliyor. 1997’de piyasaya sunulan Patek Philippe Aquanaut modeli ise Nautilus geleneğini takip eden saatlerden biri olarak biliniyor. 120 metreye kadar su geçirmezliği, sekizgen ve yuvarlak şekli ile göz kamaştıran Aquanaut modelini ikincielsaatler.com üzerinden güvenle satın alabilir, günlük şıklıkta ferahlatıcı bir hava yakalayabilirsiniz.

İki Eşsiz Başyapıt: Sky Moon Tourbillon ve Grandmaster Chime

Cenevre saatçilik geleneğinin mükemmel işçiliği, her daim bileğinizdeki şıklık Patek Philippe koleksiyonları ile gözler önüne seriliyor. Dünyanın en pahalı ve değerli saatlerinin üreticisi olan Patek Philippe, 2000 yılında Sky Moon Tourbillon modelini tanıttı. Çeşitli saat komplikasyonlarıyla geliştirilen Sky Moon Tourbillon, zamana odaklanmak için kadranı yukarı bakacak ya da alternatif olarak saatin arkası yukarı bakacak şekilde takılabilen çift kadranlı ilk kol saati oldu.

2014’de Patek Philippe’nin 175. yıldönümünü kutlamak amacıyla tanıtılan bir diğer çift kadranlı saat, Grandmaster Chime modeli oldu. Enfes bir başyapıt olan model, zil sesi de dahil olmak üzere pek çok ayrıntılı komplikasyon sunar. Grandmaster Chime, saatine yalnızca bakmakla yetinmeyip aynı zamanda onu duymak da isteyen saat severleri cezbeden bir modeldir.

Eşsiz Tasarımların Haklı Bedeli: Dünyanın En Pahalı Saatleri

Bileğinizdeki şıklık Patek Philippe saatleri ayrıcalıklı ve benzersiz özelliklerinin yanı sıra rekor kıran fiyatları ile tanınır. Öyle ki müzayedelerde rekor miktarlara satılan saatler listesinde ilk 20 sıranın sahibi, Patek Philippe markasının ta kendisidir. Markanın sahip olduğu benzersiz statü, sıkı bir marka yönetimi ve asla taviz verilmeyen kalitesi ile doğrudan ilişkilidir.

Günümüzde Patek Philippe markasının sahibi olan Stern ailesi, marka politikaları arasında yer alan ayrıcalıklılığa fazlasıyla değer veriyor. Ünlü “Süper Komplikasyon” modeli, Patek Philippe saatlerindeki olağanüstü fiyat gelişmelerinin muazzam bir örneğidir. 1993 yılında 60.000 frank değere sahip olan saat, 2014 yılında Cenevre’de bir müzayedede 23,2 milyon frank gibi rekor kıran bir miktarla satıldı. Saat o günden bu yana dünyanın en pahalı saatlerinden biri olarak tanındı.

Siz de ikincielsaatler.com üzerinden beğendiğiniz Patek Philippe saati satın alarak, her zaman değerini koruyacak çok özel bir tasarıma yatırım yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Bu yazımızda bileğinizdeki şıklık Patek Philippe saatlerinden bahsettik. Bir önceki yazımıza https://ikincielsaatler.com/2021-met-gala-kirmizi-halidan-tum-saatler/ linkinden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp